ترمیم مو

فواید ترمیم مو چیست

فواید ترمیم مو چیست

فواید ترمیم مو

ترمیم مو از از جمله تکنیک های زیبایی است که افرادی که دچار ریزش مو شده اند، از آن برای داشتن موهایی زیبا و سالم استفاده می کنند. در حقیقت ریزش مو ممکن است که به دلیل عوامل مختلفی رخ دهد که برنامه غذایی نامناسب، بیماری های مختلف، عوامل ژنتیکی و مواردی از این قبیل، از جمله ی آنها هستند.

فواید ترمیم موبسیاری از افراد برای رشد مجدد موها به روش ها و یا محصولات مختلفی روی می آورند که باید بیان کرد که این محصولات و روش ها تاثیر زیادی بر بهبود مو نداشته و در نتیجه کارایی لازم را ندارند.

دریافت تخفیف 500 هزار تومانی کاشت مو + مشاوره رایگان

ترمیم مو یکی از تکنیک های زیبایی جدیدی است که با هدف افزایش حجم موها و همچنین رشد مجدد آنها صورت می گیرد. در صورتی که این روش با توجه به اصول استاندارد انجام شود، می تواند نتایج مطلوبی را به همراه داشته باشد؛ بنابراین در این مقاله قصد داریم تا فواید ترمیم مو را بیان کرده و تاثیر آن بر چهره و زیبایی افراد را مورد بررسی قرار دهیم.

ترمیم مو از آنجا که با توجه به درخواست فرد مراجعه کننده و طبق نظر او انجام می شود، می تواند نتایج مختلفی را به همراه داشته باشد؛ اما به طور کلی می توان گفت که بهبود مو یک سری فواید مشخص دارد که در ادامه به بررسی آنها خواهیم پرداخت:

فواید ترمیم موبهبود ظاهر

در حقیقت بسیاری از افرادی که دچار ریزش مو می شوند، از حضور در اجتماع و جمع های دوستانه امتناع کرده و همواره احساس خجالت می کنند. ریزش مو در اعتماد به نفس آنها تاثیر سوئی داشته و به همین جهت سبب افسردگی در این افراد شده است.

با انجام ترمیم مو چهره و ظاهر شخص تا حد بسیاری زیاد و قابل توجهی تغییر پیدا می کند. معمولا افرادی که از این اقدام استفاده می کنند چهره آن ها تا چندین سال جوان تر شده و به دلیل افزایش پرپشتی و تراکم موها، به مراتب زیباتر و جذاب تر از گذشته به نظر خواهند آمد؛ زیرا امروزه در دنیا از لحاظ روانشناسی ثابت شده است که افرادی که دارای موهای یکدست و پرپشت هستند برای مخاطبان خود بسیار جذاب تر از سایر افراد به نظر می رسند.

ترمیم مو (Hair repair)سبب می شود که افرادی که دچار ریزش مو شده اند، دوباره به فعالیت های اجتماعی خود بازگشته و در نتیجه اعتماد به نفس بیشتری داشته باشند. افزایش اعتماد به نفس نقش مهمی در روابط کاری داشته و سبب بهبود این امر نیز می شود.

یک درمان دائمی

روش های بسیاری وجود دارند که ریزش مو را به صورت موقتی قطع می کنند و یا سبب رشد موها به صورت کاملا موقت می شوند؛ اما باید ذکر کرد که ترمیم مو روشی است که تقریبا دائمی بوده و نیازی نیست تا فرد به طور مداوم آن را تکرار کند.

به عنوان مثال اکثریت روش های خانگی که به منظور افزایش پرپشتی و رشد مو در دنیا وجود دارند هیچ گونه نتیجه قطعی نداشته و علاوه بر آن نیاز به تکرار متداول و طولانی مدت جهت رسیدن به یک نتیجه مثبت دارند که از این لحاظ کمی زمان بر و دشوار می باشند.

اما روش ترمیم مو امروزه در دنیا به عنوان یک درمان دائمی و ماندگار برای افراد شناخته می شود که تا پایان عمر با کمترین تغییر در ناحیه هدف باقی می ماند.

این امر به کاهش هزینه های کلی کمک شایانی کرده و از طرفی سبب می شود تا در زمان نیز صرفه جویی گردد؛ بنابراین این مورد یکی از مهم ترین مزایای تکنیک زیبایی ترمیم موهاست.

با طاسی خداحافظی می کنید.

در واقع این تکنیک زیبایی به شما امکان می دهد تا از داشتن موهایی زیبا بهره مند شوید و از طرفی به خاطر طاسی موها خجالت زده نباشید. با استفاده از این روش حتی امکان این وجود دارد که در قسمت های آسیب دیده ی پوست سر، رشد مو از سر گرفته شود.

نیاز به نگهداری کم

از دیگر مزیت های بهبود مو نیاز به مراقبت کم است. در واقع این تکنیک زیبایی نسبت به سایر روش ها به مراقب کمتری احتیاج دارد. در حقیقت در این روش لازم نیست تا از مواد شیمیایی مختلف برای حفظ چگالی موها استفاده کرد. همچینین باید در نظر داشته باشید که در این روش برای اینکه نتیجه ی نهایی را مشاهده کنید، لازم است که مدت زمان مشخصی را صبر کرده و منتظر بمانید.

به طور کلی تمامی نکات و توصیه هایی را که پزشک متخصص پس از اتمام این اقدام به شخص متقاضی گوشزد خواهد کرد، بسیار ساده و آسان است که البته تنها در دو هفته ی ابتدایی انجام آن ها بسیار اهمیت دارد.

صرفه جویی در هزینه

در حالی که بسیاری از روش های کاشت مو بسیار پرهزینه هستند، ترمیم مو به این شکل نیست. چرا که این روش یک تکنیک زیبایی تقریبا دائمی است و نیازی نیست که برای مراجعه نزد پزشک مجددا متحمل صرف هزینه های اضافی شوید.

در واقع بسیاری از مراکز زیبایی هزینه های مربوط به ترمیم مو را به صورت اقساطی تقسیم بندی کرده و از این طریق به شما کمک می کنند.

البته هزینه های ناشی از انجام این اقدام نسبت به نتایج و تاثیرات مثبتی که پس از انجام ترمیم مو برای شخص به وجود می آیند و باقی خواهند ماند بسیار پر ارزش تر خواهند بود.

نتایج کاملا طبیعی و نرمال

پس از انجام ترمیم مو، برای مشاهده نتایج نهایی آن نیاز به مدت زمانی به طول چندین ماه می باشد تا موهای کاشته شده به طور کامل جوانه زده و رشد کنند. یکی از مهم ترین مزیت های حاصل از این درمان که باعث شده است نسبت به سایر روش های درمانی پر طرفدار و محبوب تر شود، دارا بودن نتایج طبیعی می باشد.

موهایی که از ترمیم مو برای شخص رشد می کنند تمامی ویژگی های سایر موهای سر مانند رنگ، ضخامت و جهت و زاویه آن ها را دارا خواهند بود و نمی توان تفاوتی بین آن ها قائل شد. به همین منظور برای مخاطبان شخص تشخیص ترمیم مو بسیار دشوار می باشد و اغلب متوجه این موضوع نمی شوند.

خون ریزی و درد کمتر

برخی از روش هایی که برای افزایش میزان پرپشتی و یا پرپشت نشان دادن موهای سر استفاده می شوند دارای درد و خون ریزی می باشند. روش ترمیم مو یکی از کم خطر ترین و ساده ترین اقدامات درمانی کم پشتی موی سر به شمار می رود که عوارضی همچون خون ریزی و یا سایر عوارض دیگر در آن بسیار نادر است.

همچنین انجام این اقدام برای افراد متقاضی به دلیل این که از بی حس کننده های موضعی استفاده می شود هیچ گونه دردی نخواهند داشت و می توانند با خیال راحت از آن استفاده کنند.

امکان برداشت مو از تمامی نقاط بدن

عمدتا در بسیار از روش های کاشت مو و ترمیم مو از نواحی اطراف و پشت سر جهت برداشت مو و فولیکول های مورد نیاز استفاده می شود؛ اما تمامی افرادی متقاضی این روش دارای موهای باکیفیت و مناسبی در این نواحی نمی باشند و به همین علت نمی توان از آن ها استفاده کرد.

اما نیازی به نگرانی برای این دسته از افراد نمی باشد و آن ها می توانند از موهای موجود در سایر نواحی بدن نیز برای ترمیم مو استفاده کنند. معمولا نواحی سینه و کمر دارای موهای با کیفیت تر از سایر نقاط می باشند و می توان از آن ها برای انجام این درمان استفاده نمود.

البته لازم به ذکر است که استفاده از موهای سایر قسمت های بدن همواره نتایج مطلوب و دلخواهی همچون موهای پشت و اطراف سر را ندارند و افرادی که از ناحیه پشت و اطراف سر استفاده می کنند به مراتب نتایج بهتری بدست می آورند.

عدم بروز جای زخم و اسکار در نواحی هدف

ترمیم مو دارای روش های بسیار متعدد و متنوعی می باشند که در برخی جزئیات با یکدیگر متفاوت می باشند. معمولا به افرادی که قصد استفاده از آن را دارند توصیه می شود که از متد های به روز و جدید استفاده کنند زیرا اغلب این روش ها هیچ گونه جای زخم و اسکار در نواحی بانک مو و همچنین ناحیه هدف ایجاد نخواهند کرد.

همچنین استفاده از این روش ها آسیبی به پوست سر وارد نمی کند و مواردی همچون فرورفتگی یا برآمدگی در پوست سر شخص به وجود نخواهد آورد.

نتیجه های بسیار موثر

کاشت و ترمیم کردن موها دارای سوابق بسیار زیادی هستند و تاکنون در دنیا افراد بسیاری این اقدام را انجام داده اند و اکثریت آن ها توانسته اند به نتایج مثبت و مطلوبی دست پیدا کنند. به همین علت استفاده از این روش برای افراد متقاضی آن، احتمال نتیجه گیری مثبت بالایی برخوردار است.

تاثیر فواید ترمیم مو بر انجام این روش چیست؟

همانطور که مطرح شد این روش فواید و مزایای زیادی را به همراه دارد که به برخی از انها اشاره شد. فرد پس از ترمیم مو ممکن است که بلافاصله متوجه تغییرات نشود، اما با گذشت زمان تاثیرات حاصل از ترمیم مو خود را نشان می دهند. پس از بهبود مو نیاز به استراحت طولانی مدت نبوده و فرد می تواند پس از گذشت دوره ای کوتاه به فعالیت های روزانه خود ادامه دهد.

از طرفی زمان لازم برای التیام زخم ها نیز کوتاه مدت خواهد بود و در صورتی که طبق دستور پزشک مراقبت های لازم صورت گیرد، زخم ها سریعا مداوا شده و اثری از آنها بر جای نخواهد ماند. در ضمن عوارض و ناراحتی های پس از رشد مجدد موها بسیار کم بوده و جای نگرانی در این مورد وجود ندارد.

در ترمیم موها بخیه و یا زخم های ناشی از ترمیم بسیار کم بوده و به حالتی است که اصلا دیده نمی شود. با استفاده از این تکنیک زیبایی زمان لازم برای رشد مو ها کوتاه تر شده و افراد در زمان کوتاه تری به آنچه از موهای خود تصور دارند دست خواهند یافت.

ترمیم مو چه تاثیری بر افراد خواهد داشت؟

با افزایش سن در زنان و مردان ریزش مو افزایش یافته و این موضوع سبب می شود که چهره ی افراد پیرتر به نظر برسد؛ بنابراین ترمیم مو سبب می شود تا افراد مختلف از داشتن موهایی زیبا و با چگالی بالا بهره مند شده و از این طریق جوان تر به نظر برسند.

بسیاری از از مردم به دلیل ریزش مو اعتماد به نفس خود را از دست می دهند و در نتیجه در زندگی معمولی و حرفه ای خود با مشکل مواجه می شوند. رشد مجدد موها به شما کمک می کند سال ها جوان تر نظر رسیده و دوباره اعتماد به نفس خود را به دست آورید.

بسیاری از افراد ممکن است که ترمیم مو را روشی خطرناک بدانند که در پاسخ به این ابهام باید گفت که در این روش از هیچ ماده ی شیمیایی خطرناکی استفاده نمی شود. همچنین در این تکنیک از دارو هایی که سبب آسیب به موها می شود نیز استفاده نمی گردد. در واقع نتایج حاصل از کاشت مو چنان طبیعی است که اکثریت مردم نمی توانند بگویند که شما ترمیم مو انجام داده اید.

آیا فواید ترمیم مو سبب محبوبیت ترمیم شده است؟

همانطور که مطالعه کردید ترمیم مو فواید زیادی را دارد و به همین علت است که بسیاری از افراد برای داشتن موهایی زیبا از این روش استفاده می کنند. همچنین اثر بخشی این تکنیک زیبایی و نتایج مفیدی که از آن حاصل می شود سبب شده تا این روش از محبوبیت زیادی برخوردار شود.

همچنین لازم است که فرد نیز پس از رشد مجدد موها توصیه های پزشک را رعایت کرده و مراقبت های لازم را به انجام برساند تا در نهایت نتیجه ی کار با رضایت فرد همراه باشد.

تنها نکته ی حائز اهمیت در این زمینه این است که پزشک متخصصی را برای این کار انتخاب کنید. در واقع لازم است که پزشک شما از تخصص و مهارت و تجربه ی بالایی برخوردار باشد تا در نهایت ترمیم مو مطابق میل شما صورت گیرد.

در ضمن لازم است که در مورد کلینیک زیبایی که به آن مراجعه می کنید نیز تحقیق کرده و اطمینان حاصل کنید که این مراکز از مجوزهای لازم برخوردار باشند و این تکنیک زیبایی در محیطی کاملا بهداشتی و استریل انجام می شود.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک کاشت مو مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *