ترمیم موکاشت مو

تفاوت ترمیم مو با کاشت مو دقیقا در چیست؟

تفاوت ترمیم مو با کاشت مو در چیست؟

تفاوت ترمیم مو با کاشت مو

کاشت مو، یک جراحی کم تهاجم و زیبایی است که با برداشتن مو از یک قسمت از پوست سر آغاز و با پیوند زدن همان گرافت ها به قسمت دیگر تمام می شود. طبق تحقیقات، زنان و مردانی که از طاسی ژنتیکی و ارثی رنج می برند، بیشتر جراحی کاشت مو را ترجیح می دهند.

دریافت تخفیف 500 هزار تومانی کاشت مو + مشاوره رایگان

با این حال هستند افرادی که ترمیم مو را به دیگر گزینه ممکن ترجیح می دهند.

تفاوت ترمیم مو با کاشت موبررسی کاشت مو و ترمیم مو

همه با کاشت مو کم و بیش آشنایی دارند. این روش شامل برداشتن فولیکول های موی سالم از ناحیه مقاوم در برابر ریزش و قرار دادن آن ها در ناحیه پوست سر و تاج سر است. هر دو مرحله برداشت گرافت و مرحله کاشت به یک اندازه مهم هستند. دو تکنیک اصلی در کاشت مو، FUT و FUE هستند که تفاوت اصلی بین تکنیک های FUT و FUE در نحوه برداشتن فولیکول های مو از ناحیه اهدا کننده است.

دریافت تخفیف 500 هزار تومانی کاشت مو + مشاوره رایگان

کاشت مو به روش FUT (پیوند واحد فولیکولی): این یک روش سنتی است که در آن یک نوار از ناحیه پشت سر برداشته می شود. سپس فولیکول های مو، در زیر یک میکروسکوپ به یک واحد واحد تقسیم می شوند. پوست سر را که از آن نوار برداشته می شود، بخیه می زنند. این روش موفقیت را تضمین می کند اما باعث ایجاد جای زخم و جراحاتی می شود که باعث می شود چندان در میان افراد محبوب نباشد.

کاشت به روش FUE (استخراج واحد فولیکولی): این روش سنتی دیگری است که در آن از تکنیک سوراخ کردن برای ایجاد برش دایره ای کوچک استفاده می کنند. این جراحی با پیوند فولیکول های برداشته شده به سوراخ ها در تمام ناحیه گیرنده، ادامه می یابد و تا آخر انجام می گیرد. جای زخمی در این روش ایجاد نمی شود و اگر هم کمی زخم ایجاد شود، سریعا بهبود پیدا می کند.

تفاوت ترمیم مو با کاشت مودر روش ترمیم مو، اوضاع طور دیگری پیش می رود. در مقایسه با روش کاشت مو، استفاده از سیستم ترمیم مو ظاهری جدید و و فوق العاده ارائه می دهد که عوارض کمتری نسبت به کاشت مو دارد. طاسی ارثی، مشکلات پزشکی مانند شیمی درمانی و بسیاری از دلایل دیگر، می توانند افراد را برای ترمیم مو ترغیب کنند.

در روش ترمیم مو پزشک ابتدا رنگ و جنس و شرایط موهایتان را بررسی می کند که به آن روش HRT گفته می شود. چون موهایی که استفاده می شود زیاد از موهای خود فرد نیست، سعی می شود جنس و نوعی انتخاب شود که به ظاهر فرد بخورد و غیر مصنوعی به نظر نیاید.

بسته به نوع مویی که شما دوست دارید و انتخاب می کنید، از مواد متفاوتی برای ترمیم مو استفاده می شود. یک پایه توری یا پلی اورتان روی پوست سر شما قرار خواهد گرفت. در این روش با بودجه بسیار عالی، می توانید خیلی سریع به موهایی عالی دست پیدا کنید. با گذشت زمان، موها به پایه گره می خورند یا جذب می شوند و نتیجه نهایی به دست می آید.

در مورد موهای نصبی به پوست سرتان، باید بگوییم این کار به روش های مختلفی انجام می شود. برای اتصال پایه به پوست از چسب های ضد آب که کاملا بیولوژیکی و ایمن هستند، استفاده می شود. هر کدام را که انتخاب کنید قادر خواهید بود تا هر زمان که دوست داشته باشید و حتی تا آخر عمر، از این موها استفاده کنید.

تفاوت دقیقا در چیست؟

آیا گاهی اوقات به آینه نگاه می کنید و آرزو می کنید که نواحی طاسی از بین بروند؟ دنبال یک روش برای خلاص شدن از ریزش مو و طاسی هستید؟ اگر جوابتان بله است، جراحی کاشت مو ممکن است راه حلی باشد که به دنبال آن هستید. در واقع این روش به دلیل اینکه سالیان سال مورد استفاده قرار گرفته و جوابش را پس داده، در میان مردم محبوب است اما ترمیم مو هم به همان اندازه یا شاید بیشتر، می تواند مفید باشد.

قبل از مراجعه و قرار ملاقات برای انجام جراحی کاشت مو یا ترمیم مو، بهتر است از خودتان بپرسید با کدام روش احساس راحتی می کنید و واقعا آمادگی کدام مورد را دارید؟ کسانی که از طاسی بالای سر رنج می برند، ممکن است جراحی کاشت مو برایشان بهتر باشد.

هر نوع جراحی خطراتی را به همراه دارد و همیشه این احتمال وجود دارد که افرادی که برای انجام جراحی پیوند مو اقدام می کنند دچار مشکلاتی مانند عفونت یا حتی از بین رفتن ناگهانی موهای تازه پیوند شده بشوند. با استفاده از ترمیم مو، دیگر نیازی به تحمل این همه صبر و مشکل نیست زیرا با چسباندن مو در این روش، میزان خطر صفر می شود.

کاشت موی موفق به کیفیت موهای اهدا کننده بستگی دارد. اگر این فولیکول ها ضعیف باشند، ممکن است به ظاهر دلخواه نرسید. با ترمیم مو، هرکس می تواند بدون تحمل مشکلات خاص، به ظاهر مورد نظرش برسد.

همچنین در ترمیم مو، میزان تراکم موهای روی سر، اصلا قابل مقایسه با کاشت مو نیست زیرا تعداد پیوندها در ترمیم مو، آنقدر ادامه می یابد تا فرد به ظاهر مطلوبش برسد.

وضعیت کاشت و ترمیم مو در ایران

کاشت مو و ترمیم مو در ایران، در بالاترین سطح قرار دارند. در واقع بدون ذره‌ای اغراق می توان گفت کشور عزیزمان ایران، دارای کلینیک هایی است که بالاترین سطح تجهیزات و تکنولوژی ها را دارند.

قطعا داشتن چنین تکنولوژی هایی، باعث می شود افراد زیادی به جای سفر به ترکیه، در همین ایران به بهترین ظاهر مورد نظرشان برسند. نباید از مهارت پزشکان عبور کرد زیرا ترمیم مو نیازمند مهارت خاصی است و پزشکان ایرانی به راحتی می توانند در میزان تراکم های بالا، آن را عملی کنند.

افرادی که تمایل به ترمیم مو دارند، از تکنیک های بسیار زیادی که در دسترس پزشکان است، بهترین بهره را می برند و در نتیجه، پس از طی یک بازه زمانی 18 ماهه، به همان موهایی که در روز اول می خواستند، می رسند. ترمیم مو در یک جلسه انجام می گیرد و نتایجش بسیار سریعتر از کاشت مو است؛ بنابراین پزشک ایرانی یک راهکار پیش روی افراد قرار می دهد و مراجعه کنندگان بر اساس خواست و سلیقه، یک راهکار را انتخاب می کنند.

هزینه های ترمیم مو و کاشت موی طبیعی

در ترمیم مو هزینه ها بستگی به موادی دارد که مورد استفاده قرار می گیرند. انجام این روش تحت نظر پزشکان ماهر هم می تواند بر هزینه های ترمیم اثر بگذارد اما می توان گفت ترمیم مو چون نیاز به آزمایش ها، تجهیزات فوق پیشرفته، دستگاه های خاص، پزشکان ماهر و یک بانک موی عالی دارد، نسبت به کاشت مو گرانتر است اما می توان گفت افرادی که ترمیم را انتخاب کرده اند، نسبت به هزینه‌ای که پرداخت کرده‌اند، شدیدا راضی هستند.

در کاشت مو هزینه ها نسبتا پایین است چون افرادی که مراجعه می کنند، دارای بانک مو هستند و دیگر نیازی به تامین بانک مو و موی مصنوعی از سایر افراد نیست. تکنیک ها در این روش زیاد است و پزشکان از اختیارات وسیع تری نسبت به ترمیم برخوردار هستند که باعث پایین آمدن هزینه ها می شود. در کل می توان گفت هر دو روش فوق العاده مناسب و با هزینه های معقولی هستند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *