روش های جدید ترمیم مو

روش های جدید ترمیم مو

روش های مختلفی برای ترمیم مو وجود دارد که این روش ها با گذشت زمان دستخوش تغییر شده و مزایای بیشتری نسبت به روش های قدیمی تر پیدا کرده اند. در حقیقت با تغییراتی که بر روی روش های جدیدتر اعمال شده، فرد می تواند در مدت زمان کوتاه تر و با عوارض بسیار کمتری به نتیجه ی دلخواه دست پیدا کند.

روش های جدید ترمیم موریزش مو از جمله معضلاتی است که بسیاری از افراد در طول زندگی خود با آن مواجه می شوند و همواره به دنبال راهی برای برطرف کردن آن هستند. ریزش مو ارتباط مستقیمی با تغذیه ی نامناسب دارد. از طرفی عوامل ژنتیکی و جنسیتی نیز در ریزش مو ها دخیل اند.

در این مقاله قصد داریم تا انواع روش های ترمیم موی جدید را بیان کرده و به مقایسه های روش های جدید با روش های قدیمی و بررسی مزایای روش های جدید نسبت به روش های قدیمی بپردازیم.

روش های جدید ترمیم موآیا روش های نوینی به جهت ترمیم مو وجود دارد؟

روش های ترمیم مو که امروزه در کلینیک های مختلف در حال انجام است در واقع از سال 1952 میلادی شروع شده و با گذشت زمان تکامل یافته و به روش های امروزی تبدیل شده است. درمان های مختلفی برای ریزش مو وجود دارد که از جمله ی آنها می توان به روش های کاشت مو و یا استفاده از داروها برای رشد مجدد موها اشاره کرد.

در روش های کاشت مو از فولیکول های موی سالم برای کاشت در قسمت های دیگر سر استفاده می شود. این فولیکول ها از پوست سر استخراج شده و با ایجاد برش های بسیار کوچکی در قسمت های مورد نیاز کاشته می شود.

فولیکول های کاشته شده ظاهر بسیار طبیعی برای فرد به دنبال دارند و همچنین زخم های ناشی از آن به راحتی التیام یافته و اثری از آنها باقی نخواهد ماند. در واقع تحولی که در روش های ترمیم مو صورت گرفت این بود که در پیوند مو به جای استفاده از پوست سر از فولیکول های مو استفاده شد.

از جمله روش هایی که برای بهبود مو ها مورد استفاده قرار می گیرد، استفاده از روش دارویی-درمانی است. در واقع این روش که توسط سازمان غذا و داروی آمریکا مورد تایید قرار گرفته است یکی از رایج ترین روش های احیا مو محسوب می شود.

ریزش مو شدید و درمان ریزش مو با داروهای گیاهی

در این روش با استفاده از شامپو ها و مواد دارویی سعی در ضخیم کردن تار موهای نازک کرده و از طرفی سعی در جلوگیری از ریزش مو می کنند.

برخی از داروهای موجود سبب تحریک رشد مجدد موها می شود. برخی از داروها بر هورمون ها تاثیر می گذارند، بنابراین لازم است که پیش از مصرف آنها با پزشک خود در این زمینه مشورت کنید.

روش درمانی PRP

در حقیقت در این روش درمانی از پلاسما برای تحریک سلول ها استفاده می شود. در واقع خون از دو بخش تشکیل شده که شامل سلول های خونی و پلاسما است که خود پلاسما شامل گلبول های سفید و پلاکت ها می شود.

پلاکت ها از عوامل رشد هستند و به عنوان یک پیام رسان به سلول های پوستی عمل می کنند. این عوامل می توانند سبب رشد فولیکول های مو شوند و رشد مو ها را افزایش دهند.

روش جدید دیگری که برای ترمیم مو وجود دارد که روش استفاده از سلول های بنیادی یکی از آنها است. در واقع در این روش سلول های سازنده ی مو را در محیط های آزمایشگاهی پرورش و تکثیر می دهند. سپس این مو ها را بر روی سر قرار می دهند.

اگرچه این روش ممکن است که بازدهی بالایی نداشته باشد، اما محققان در حال کار کردن بر روی آن هستند تا از این طریق بتوانند به نتایج بهتری دست پیدا کنند.

ترمیم مو به روش های جدید چه مزایای دارد؟

در حقیقت مهمترین مزیت روش های بهبود مو جدید نسبت به روش های قدیمی این است که شما می توانید در مدت زمان بسیار کوتاه تری به نتایج بهتری دست یابید. تکنولوژی های جدید امکان آن را فراهم کرده تا افراد بتوانند با استفاده از روش های ایمن به نتایج مطلوبی دست یابند.

از جمله مزایای ترمیم مو به روش های جدید این است که این روش ها، سبب تحریک سیستم ایمنی بدن نمی شوند.

در واقع در گذشته از پوست افراد دیگر برای پیوند داده شدن به پوست سر استفاده می شد که این روش سبب تحریک سیستم ایمنی شده و حساسیت های شدیدی را به وجود می آورد؛ اما امروزه از فولیکول های موی خود فرد برای احیا مو استفاده می شود که بسیار ایمن است.

از دیگر مزایای روش های جدید ترمیم مو این است که در این روش ها از بی حسی موضعی استفاده می شود؛ بنابراین فرد در حین انجام فرایند احیا مو متحمل در زیادی نمی شود.

ترمیم مو جلو سر چه مزایایی دارد ؟

در روش های جدید تعداد واحد های موی بیشتری را می توان بر روی پوست سر افراد قرار داد که این مورد نیز از جمله مزایای روش های ترمیم موی جدید محسوب می شود.

تفاوت روش های جدید ترمیم مو با روش های قدیمی چیست؟

از جمله تفاوت های روش های جدید با روش های قدیمی ترمیم مو این است که تقریبا در مدت زمان 20 دقیقه پزشک متخصص می تواند صد ها تار مو را بر روی پوست سر شما قرار می دهد، در حالی که در روش های قدیمی ممکن بود این کار به مدت زمان بسیار طولانی تری احتیاج داشته باشد.

همچنین مراقبت های پس از ترمیم مو به روش های جدید بسیار ساده تر بوده و تنها نیاز است که فرد تا چند روز نخست از دست زدن به فولیکول های موی تازه کاشته شده خودداری کند. همچنین لازم است که فرد روش های شستشوی مو های تازه کاشته شده را بداند و احتیاطات لازم را به کار ببرد.

از طرفی در روش های ترمیم موی قدیمی ممکن است که فرد دچار عفونت های مختلف شود که این این معضل در روش های جدید به ندرت مشاهده می شود.

معایب روش های قدیمی در ترمیم مو چه بوده است؟

از جمله معایبی که در روش های قدیمی احیا مو وجود دارد این است که زخم های ناشی از آن بر روی پوست باقی می ماند و ظاهر نامطلوبی را برای فرد به همراه خواهد داشت.

در برخی از روش هایی که برای بهبود مو مورد استفاده قرار می گرفت قسمتی از پوست پشت گوش برداشته شده و به ناحیه ی فاقد مو پیوند داده می شود.

در این روش ممکن بود که پوست پیوند داده شده پس داده شود و فرد مجبور شود تا مجددا تحت جراحی های مختلف قرار گیرد. همچنین نتایج حاصل از این نوع روش ها غیر طبیعی بوده و ممکن بود که برای بسیاری از افراد خوشایند نباشد.

در نهایت باید بگوییم که روش های ترمیم موی جدید اگرچه با مزایای بسیاری همراه است اما همچنان در برخی از موارد از روش های قدیمی نیز استفاده می شود.

به منظور اینکه به نتایج مطلوبی در این زمینه دست یابید لازم است که بهترین دکتر کاشت مو که دارای تجربه و تخصص را برای ترمیم مو انتخاب کنید. در ضمن کلینیک زیبایی که برای ترمیم مو انتخاب می کنید تاثیر زیادی در کسب نتیجه ی نهایی دارد.

همچنین لازم است که خود فرد نیز مراقبت های لازم پس از ترمیم مو ها را به انجام برساند تا در نتیجه این تکنیک زیبایی با مشکلی مواجه نشده و نتیجه ی مطلوبی به دست بدهد.

هزینه ترمیم مو چقدر است ؟

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک کاشت مو مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

ترمیم مو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان
مکان یاب