کاشت مو

کاشت موی بلند چیست ؟

کاشت موی بلند چیست ؟

کاشت موی بلند چیست ؟

امروزه با توجه به اینکه ریزش مو امری است غیر قابل اجتناب و عوامل مختلفی می تواند در آن دخیل باشد می توان گفت که با استفاده از کاشت مو می توان تا حدود زیادی از ریزش موها جلوگیری کرد و موهایی طبیعی همراه با نتیجه ماندگاری را ایجاد کرد.

کاشت مو بلند چیست ؟پیوند مو می تواند در اندازه های متفاوتی بنا به درخواست مراجعه کنندگان انجام شود. حتی رنگ موی مورد نظر نیز می تواند در عمل زیبایی مو تاثیرگذار باشد. به همین دلیل طول موی مورد نظر در کاشت موی طبیعی میتواند حفظ شود و نیازی به کوتاه کردن آن نیست.

این نوع از کاشت نیاز به دقت و مهارت بالایی دارد به همین دلیل افرادی که کاشت موی بلند را انجام می دهند باید به طور کامل با روش های متنوع آن آشنایی داشته و در زمینه انواع عمل زیبایی مو دارای تخصص و تجربه کافی باشند.

منظور از کاشت موی بلند دقیقا چیست؟

کاشت موی بلند به یک روش ویژه و منحصر به فرد کاشت مو اشاره دارد. در این روش موهایی که برای کاشت از ناحیه ی بانک مو برداشت می شوند، بر خلاف روش های معمول کاشت مو کوتاه نمی شوند. یعنی موها با همان بلندی که در پشت سر دارند به جلوی سر منتقل می شوند.

مزیت این روش این است که  فرد متقاضی کاشت مو به سرعت به نتیجه ای که می خواهد می رسد و ظاهر او به شکل ایده آل در می آید. در روش های معمول کاشت مو برای این که موهای کاشته شده به شکل طبیعی و متراکم در بیایند باید حدود یک سال و حتی کمی بیشتر صبوری به خرج داد.

اما در روش کاشت موی بلند بلافاصله بعد از عمل فرد این مسیر یک ساله را طی می کند! همچنین عوارض ناشی از عمل در این روش به دلیل کوتاه نشدن موها به راحتی از دید ها پنهان می مانند و اصلا به چشم نمی آیند. این روش برای افرادی که یک مراسم مهم مانند عروسی را در پیش دارند یا به هر دلیلی نمی توانند برای دیدن نتیجه ی نهایی کاشت مو یک سال صبر کنند بسیار مناسب است.

روش کاشت موی بلند می شود گفت به نوعی سخت ترین روش کاشت مو است و به مهارت، دقت و حوصله ی بسیار بالایی نیاز دارد. البته بدیهی است که برای این که کاندیدای این عمل باشید باید از بانک موی پرپشت و غنی برخوردار باشید.

کاشت مو بلند چیست ؟کاشت موی بلند چگونه انجام می شود؟

قبل از هر چیز توجه داشته باشید که بسیاری از مراکزی که ادعا می کنند کاشت موی بلند را انجام می دهند، در واقع از روش های مشابه استفاده می کنند که نسبت به روش کاشت موی بلند عوارض بسیار شدیدتری دارد.

این مراکز به منظور سودجویی و بازاریابی به نوعی متقاضیان کاشت مو را فریب می دهند. روش کار در این مراکز این گونه است که فولیکول های مو را از یک ناحیه کوچک به شکل متمرکز برداشت می کنند تا بتوان آن ناحیه ی کوچک را با موهای اطراف پوشش داد.

اما نکته ی خطرناک این است که برداشت تعداد زیاد فولیکول ها از یک ناحیه ی کوچک باعث به وجود آمدن زخم های نسبتا عمیقی می شود.

در حالی که در کاشت موی بلند هرگز چنین زخم هایی ایجاد نمی شود.

کاشت موی بلند با توجه به اینکه با روش های متفاوتی انجام می شود می تواند نتایج متفاوتی را دارا باشد. برای اینکه بتوانید پیوند مو را با استفاده از  روش های متفاوت انجام دهید نیاز دارید که دارای بانک موی مناسبی باشید تا پزشک از این طریق بتواند پیوند مو را برای شما انجام دهد.

بانک موی مناسب را می توان یکی از شرایطی دانست که برای کاشت موی بلند، افراد نیاز است که دارای آن باشند. می توان گفت که عمل زیبایی مو که با استفاده از متد ها و روش های جدید انجام می گیرد می تواند دارای مخاطبان بیشتری باشد.

در واقع روش های جدید کاشت موی طبیعی می تواند به صورت زیر انجام شود.

1- یکی از روش های بسیار کم عوارض و موثر در کاشت را می توان کاشت مو به روش FUE دانست. در این روش جراح متخصص موهای پیوندی را از بانک موی افراد استخراج می کند و در مناطقی که به کاشت مو احتیاج دارد پیوند می زند.

در گذشته موهای مورد پیوند به صورت نواری از سر افراد برداشته می شد. در این روش به دلیل عوارض احتمالی که در اثر ایجاد بخیه و برش هایی در سطح پوست افراد ایجاد می شد می توانست بهبودی فرد را با مشکلات جدی روبرو کند.

چون در این روش فولیکول ها دانه به دانه و از نقاط مختلف بانک مو برداشت می شوند و زخم های ریز و جزئی روی پوست سر ایجاد می کنند دیگر نیازی به بخیه و عوارض بعد از عمل نیست.

این زخم های ریز به راحتی پشت مو های ناحیه ی پشت سر پنهان می شوند و بعد از چند هفته به کلی اثرشان از بین می رود چنان که به نظر نمی رسد عمل جراحی در آن ناحیه انجام شده است.

به مرور زمان کاشت مو به روش FUE ایجاد شد که توانست با ایجاد کمترین عوارض و بهترین نتیجه در بین کاندیدای پیوند مو دارای بهترین تاثیر باشد و نتایج ماندگاری را برای افراد ایجاد کند. در این روش موهای مورد نیاز به صورت گراف های تکی از بانک موی افراد جدا می شود.

دیگر نیازی به ایجاد برش و بخیه برای این کار نیست و موهای برداشته شده در مناطق تحت پیوند کاشته می شوند.

2- در مرحله بعد از برداشت مو، پزشک جراح سوراخ های ریزی را در سطح پوست افرادی که دچار ریزش مو هستند ایجاد می کند. این سوراخ ها به صورت میکرو و بسیار میلی متری هستند.

خوب است بدانید که هنگام ایجاد این سوراخ ها روی پوست سر از داروهای بی حسی موضعی استفاده می کنند و فرد متقاضی کاشت مو حین عمل درد شدیدی را حس نخواهد کرد.

موهای برداشت شده در این نواحی کاشته می شود. بعد از آن پزشک، محل جراحی را با استفاده از بانداژ و یا گاز استریل محکم می بندند تا عفونتی در این نواحی ایجاد نشود.

نتایج بعد از کاشت موی بلند چگونه است؟

به طور کلی در تمامی روش های کاشت مو که از موهای طبیعی خود فرد برای کاشت استفاده می شود نتیجه ی آن دائمی است.

چرا که موها در ناحیه ی بانک مو در برابر ریزش بسیار مقاوم هستند و همچنین چون از بدن خود فرد برداشت می شوند، ساختار دفاعی بدن در برابر آن ها واکنش مثبتی نشان می دهد و آن ها را پس نمی زند.

به همین دلیل است که نمی شود برای کاشت مو از موهای یک فرد دیگر استفاده کرد و همچنین کاشت مو با مو های مصنوعی نیز به همین دلیل ماندگاری طولانی مدت ندارد و پس از مدتی ضعیف می شود.

بعد از کاشت موی بلند دوران نقاهت کوتاهی را ممکن است طی کنید. در واقع کاشت موی بلند می تواند عوارضی همچون درد، تورم، سوزش، درد و غیره را در شما ایجاد کند.

با توجه به اینکه این عوارض در صورت مراقبت ها و انجام توصیه های پزشک مربوطه می تواند به حداقل برسد، برای اینکه شاهد نتایج دائمی آن باشید باید کمی صبر کنید. در واقع در روزهای اول بعد از عمل زیبایی مو این عوارض می تواند شدت داشته باشد.

بعد از گذشت چند هفته می توانید فعالیت روزمره خود را انجام دهید. شایع ترین عارضه ای که بعد از کاشت موی بلند ممکن است به احتمال زیاد مشاهده کنید را ریزش مو بعد از 2 تا 4 هفته بعد از پیوند مو می توان دانست.

این ریزش مو در واقع امری است طبیعی که بعد از کاشت موی طبیعی مشاهده می کنید.

تقریبا در هر فردی ریزش ها می تواند از هفته دوم تا چهارم بعد از کاشت ایدیده شود. این امر نشان می دهد که کاشت به درستی صورت گرفته است و فولیکول های خفته مو بعد از این فرآیند به رشد طبیعی خود ادامه می دهند.

در واقع به اصطلاح می گویند که فولیکول های مو به خواب رفته اند تا بعد از ریزش کامل موهای کاشته شده به رشد طبیعی خود ادامه دهند. این ریزش ها 3 تا 4 ماه ادامه دارند و بعد از این مدت رویش مجدد موهای طبیعی انجام می شود.

در ماه 6 ام بعد از کاشت حدود 50 تا 70 درصد از موها رشد کرده اند و فرآیند کامل رشد موها تا 18 ماه ادامه خواهد داشت. بعد از این مدت می توانید نتایج دائمی را مشاهده کنید.

وقتی موها به شکل کامل رشد کردند و تراکم و ضخامت کافی در آن ها دیده شد، می توانید مانند موهای طبیعی خود با آن ها رفتار کنید. یعنی می توانید به هر مدلی که می خواهید آن ها را کوتاه کنید و مدل بدهید، سشوار بکشید یا حتی رنگ کنید.

آیا کاشت موی بلند دارای ماندگاری دائمی است؟

باید گفت که Hair transplantation دارای نتیجه ماندگاری است؛ اما این نتایج در صورتی قابل مشاهده است که شما دارای صبر و شکیبایی بالایی باشید؛ زیرا روند نتیجه بخش بودن کاشت موی طبیعی تا یک سال ادامه دارد. افرادی که بعد از این دوره رشد موهای آنها انجام شده است می توانند نتایج دائمی را مشاهده کنند.

کاشت موی بلند در صورتی که توسط پزشک متخصص و ماهر و در کلینیک های بهداشتی و استریل شده و با استفاده از امکانات به روز و جدیدی انجام شود می تواند دارای نتایج موثری باشد.

رشد مو به این طریق می تواند به راحتی صورت گیرد. موهایی که بعد از ریزش موهای پیوندی رشد می کنند دارای مقاومت و ضخامت بیشتر از موهای طبیعی شما هستند و با توجه به این ریزش در آنها بسیار کم ممکن است اتفاق بیفتد.

چه نکاتی را باید بعد از کاشت موی بلند انجام دهیم؟

با توجه به اینکه کاشت دارای دوران نقاهتی مشخص است باید برای به حداقل رساندن این دوران و همچنین ایجاد بهبودی سریع تر در این زمان اقداماتی را انجام دهید تا بتوانید نتایج کاشت را بعد از مدت زمانی کوتاه مشاهده کنید.

می توانید اقدامات زیر را بعد از کاشت انجام دهید تا احتمال ایجاد عوارض را به حداقل برسانید.

1- بعد از کاشت موی بلند باید از آنتی بیوتیک ها استفاده کنید. این داروها می توانند احتمال ایجاد عفونت در فولیکول های مو را به حداقل برسانند و این امر می تواند از شیوع عفونت جلوگیری کند و کاشت را دارای نتایج موثری کند.

2- استفاده از داروهای مسکن می تواند درد بعد از عمل زیبایی کاشت را کم کند و در نتیجه می توانید راحت تر دوران نقاهت را طی کنید.

3- در روزهای اول بعد از کاشت از حمام آب داغ خودداری کنید. آب داغ می تواند ریشه موهای کاشته شده را  ضعیف کند در نتیجه ریزش موهای پیوند شده ممکن است ایجاد می شود.

برای استحمام از طرف کلینیک دستور العمل هایی به شما داده می شود و حتی اگر لازم شد اولین شست و شوی سر بعد از عمل کاشت در خود کلینیک انجام می شود.

4- از ماساژ دادن قسمت هایی از سر که تحت پیوند مو قرار گرفته اند تا حد امکان خودداری کنید. این عمل می تواند عامل ریزش در موها باشد.

اگر مجبور شدید ریشه ی موهای کاشته شده را لمس کنید، حتما موارد بهداشتی را رعایت کنید و دست های خود را ضد عفونی کنید تا از بروز عفونت تا حد امکان جلو گیری شود.

5- تعریق می تواند علاوه بر ایجاد سوزش در نواحی که مو در آنجا کاشته شده است به افزایش فشار خون بیانجامد و در نتیجه عمل ترمیم موهای کاشته شده کندتر انجام می شود.

به همین دلیل توصیه می شود از انجام ورزش های سنگین و فعالیت بدنی شدید در چند هفته ی بعد از عمل کاشت پرهیز کنید.

6- استراحت و خواب کافی بعد از کاشت می تواند نتایج حاصل از کاشت را سریعتر ایجاد کند.

همچنین توصیه می شود برای پیش گیری و مقابله با تورم ناشی از عمل جراحی، هنگام خواب سر خود را نسبت به بدنتان در ارتفاع بالاتری قرار دهید.

7- رژیم غذایی مناسب می تواند مواد مورد نیاز برای رشد موها و فولیکول های پیوند شده را سریعتر کند.

پرهیز از مواد مخدر و دخانیات و الکل هم بسیار مهم است و باید حد اقل دو ماه بعد و حتی قبل از عمل کاشت مو این موارد را رعایت کنید.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک کاشت مو مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *