ترمیم مو

ترمیم مو برای سوختگی امکان پذیر است؟

ترمیم مو برای سوختگی امکان پذیر است؟

ترمیم مو برای سوختگی

حوادث هیچگاه خبر نمی کنند و ممکن است هر لحظه، در کمین شما باشند. سوختگی نیز همانند بسیاری از حوادث دیگر، برای افراد زیادی اتفاق می افتد. این موضوع موجب شده است که ترمیم مو برای برطرف کردن آثار سوختگی، به یکی از فعالیت های پرطرفدار تبدیل شود.

ترمیم مو برای سوختگیسوختگی ممکن است در نقاط مختلفی از بدن به وجود بیاید. وقتی این اتفاق روی سر افراد رخ می دهد، سلامتی مو های آن ها را نیز تهدید می کند. به طور معمول افراد با انجام جراحی پلاستیک، نشانه های سوختگی را تا حدودی برطرف می کنند اما همه آثار به جا مانده از این اتفاق، به سادگی جبران پذیر نخواهند بود.

دریافت تخفیف 500 هزار تومانی کاشت مو + مشاوره رایگان

سوختن مو ها، یک مشکل بزرگ برای افراد به وجود می آورد. اگر پس از سوختگی، در انتظار این هستید که رشد مو های شما دوباره بدون هیچ دردسری آغاز شود، باید بدانید که این ماجرا به سادگی رخ نخواهد داد.

وقتی فولیکول ها و ریشه های مو آسیب می بینند از بین می روند، دیگر امکان رشد مو ها در آن نقطه از سر وجود ندارند. در نتیجه شما برای بازگشت به وضعیت ظاهری مطلوب پس از سوختگی در ناحیه مو، به فعالیت هایی نظیر کاشت مو یا ترمیم مو نیاز خواهید داشت.

اگر مو های خود را به خاطر حادثه ای مثل آتش سوزی از دست داده اید و کاملا ناامید هستید، باید به این موضوع توجه کنید که پیشرفت های علمی، موجب شده اند که مسائلی از این دست، دیگر غیرقابل جبران نباشند.

در نتیجه شما این شانس را خواهید داشت که دوباره به شرایط ایده آل ظاهری خود برسید. اگر چنین شرایطی را تجربه کرده اید، خواندن ادامه این مطلب می تواند برای شما مفید باشد.

ترمیم مو برای سوختگیآیا کاشت مو برای سوختگی امکان پذیر است؟

بسیاری از افراد با این سوال روبرو می شوند اما حقیقت آن است که نمی شود یک پاسخ قطعی را برای چنین پرسشی در نظر گرفت. پاسخ این سوال در درجه اول، بستگی به میزان سوختگی در ناحیه سر دارد.

گاهی سوختگی بسیار خفیف است و تنها لایه های سطحی مو را می سوزاند. گاهی این سوختگی کمی شدید تر شده و تا حدودی به عمق نفوذ می کند و گاهی نیز این سوختگی آنقدر شدید است که لایه های درونی را نیز درگیر می کند.

به طور کلی اگر سوختگی نوع اول برای شما اتفاق افتاده باشد، می توانید به کاشت مو امیدوار باشید اما در موارد دیگر نیز با احتمال بسیار کم تر، چنین تجربه ای امکان پذیر خواهد بود. در شرایط وخیم تر می توانید از ترمیم مو و پروتز مو استفاده نمایید.

مشکلات کاشت مو برای سوختگی

کاشت مو برای سوختگی، چند مشکل اساسی و کلیدی دارد. اول اینکه انتخاب یک بانک مو مناسب و پایدار در چنین شرایطی، کمی سخت به نظر می رسد. اگر سوختن مو ها کمی شدید باشد و شامل همه قسمت های سر شود، پیدا کردن بانک مو بسیار چالش برانگیز خواهد بود.

مشکل دیگر این است که این فرآیند، به زمان بسیار زیادی نسبت به فرآیند های عادی کاشت مو نیاز خواهد داشت. چرا که کاشت طبیعی مو روی اسکار ها، فعالیتی سخت و دشوار به نظر می رسد. از آن جایی که زمان انجام این فعالیت بیشتر می شود و گاهی ممکن است تا 2 و یا 3 جلسه نیز به طول بیانجامد، هزینه های انجام آن نیز نسبت به پیوند مو در شرایط عادی، بیشتر خواهد بود.

شما ممکن است همه موارد کاشت طبیعی مو را انجام بدهید اما در نهایت، خون رسانی به فولیکول های کاشته شده به خاطر شدت زخم ها به درستی صورت نگیرد و رشد مو ها اتفاق نیافتد. حتی اگر این رشد شکل بگیرد نیز میزان تراکم آن چندان زیاد نخواهد بود. با این وجود شما همچنان می توانید با شرکت در چند جلسه کاشت مو، به تراکم دلخواه خود دست پیدا کنید.

حقیقت آن است که حتی برای سوختگی نیز، هیچ روشی موثر تر از کاشت مو و ترمیم مو نخواهد بود اما اگر به هر دلیلی قادر به انجام کاشت مو نیستید و یا نمی خواهید چنین فرآیندی را پشت سر بگذارید، روش های ترمیمی دیگر می توانند به کمک شما بیایند.

ترمیم مو با کراتین گیاهی

وقتی بانک مو به دلیل سوختگی بیش از حد در سر شما وجود ندارد و عملا انتقال فولیکول ها ممکن نیست، شما باید به سراغ کاشت مو بدون نیاز به بانک مو بروید.

در روش ترمیم مو با کراتین گیاهی، شما این شانس را خواهید داشت که بدون داشتن بانک مو، به ظاهری مطلوب برای مو های خود دست پیدا کنید.

این مدل از ترمیم مو، با استفاده از قدرت چسبندگی کراتین انجام می شود. در واقع یک لایه چسبناک از جنس کراتین روی سر شما قرار می گیرد و رشته های مو در شبکه ای منظم روی آن گنجانده می شوند تا تراکم خوبی حاصل شود.

این فرآیند از ترمیم مو به لحاظ ظاهری، طبیعی به نظر می رسد اما با استفاده از آن، رشدی برای مو ها اتفاق نمی افتد. قدرت چسبندگی کراتین نیز به مرور زمان از بین می رود و در واقع شما باید هر چند هفته یک بار، یک فعالیت ترمیمی روی مو های خود انجام بدهید. این نوع از ترمیم مو نهایتا برای 2 یا 3 سال دوام می آورد و سپس؛ اثرات آن به طور کامل از بین می رود.

این روش برای افرادی با مو های سوخته که امکان کاشت مو ندارند، مناسب به نظر می رسد. برای دائمی کردن نتایج به دسته آمده شما باید هر چند ماه یک بار موهای مصنوعی را ترمیم کنید.

آیا ترمیم خانگی برای سوختگی مو امکان پذیر است؟

سوال مهم دیگر افرادی که موی سر آن ها دچار سوختگی شده، این است که آیا می توان با استفاده از روش های ترمیم مو خانگی، مو های از دست رفته را احیا کرد؟

حقیقت آن است که روش هایی مثل استفاده از ترکیب سرکه سیب، روغن زیتون و سفیده تخم مرغ به عنوان ماسک مو و قرار دادن این ترکیب به مدت 30 دقیقه روی سر، برای تقویت مو ها موثر است اما اگر فولیکول ها به طور کامل در جریان سوختگی از دست رفته باشند، چنین روش هایی اثربخش نخواهند بود.

این ماسک های خانگی با استفاده از روغن های طبیعی، برای مو ها مفید هستند. چرا که سرعت ریزش مو را به حداقل می رسانند اما اینکه انتظار داشته باشیم مو هایی که در سوختگی دچار ریزش شده اند با این روش ها دوباره شروع به رشد کنند، بیش از حد خوشبینانه و حتی کمی غیرممکن خواهد بود.

بهترین روش درمانی برای سوختگی مو

انتخاب بهترین روش درمانی برای سوختگی مو، همان طور که گفته شد به میزان دقیق سوختگی بستگی دارد.

طبیعتا اگر این سوختگی چندان جدی نباشد، کاشت مو بهترین گزینه ممکن برای شما خواهد بود. کاشت طبیعی مو، نتایجی ماندگار به دنبال دارد و شما با استفاده از این روش، صاحب مو هایی کاملا طبیعی می شوید و می توانید هر تغییری را در این مو ها پیاده کنید.

اگر میزان آسیب ها زیاد باشد و کاشت مو از دسترس شما خارج شود، ترمیم مو با روش های نوین و مدرن، می تواند برای داشتن یک ظاهر مناسب به شما کمک کند. البته مو های به دست آمده با این روش، مو های طبیعی خود شما نیستند اما رسیدن به ظاهر مطلوب با کم ترین عوارض و بدون نیاز به بخیه و ابزار جراحی، در نوع خودش انتخاب مناسبی برای برخی از افراد تلقی خواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *