ترمیم مو

ترمیم مو با کراتین گیاهی و مقایسه آن با کاشت مو

ترمیم مو با کراتین گیاهی و مقایسه آن با کاشت مو

ترمیم مو با کراتین گیاهی 

حتما تا امروز درباره کراتینه کردن مو، چیز های زیادی شنیده اید. حقیقت آن است این روش که معمولا در آرایشگاه ها برای افراد اجرا می شود، تفاوت های بسیار زیادی با روش ترمیم مو به کمک کراتین گیاهی دارد.

ترمیم مو با کراتین گیاهی کراتین نوعی پروتئین است که به صورت طبیعی در مو، ناخن و سایر بخش های بدن وجود دارد. با گذشت زمان اما میزان این پروتئین در بدن کاهش پیدا می کند. ترمیم مو با کراتین گاهی، یکی از روش هایی است که در آن از قدرت چسبندگی کراتین، برای ترمیم ظاهر مو ها استفاده می شود. این روش به سادگی صورت می گیرد و آثار جانبی خاصی را به فرد تحمیل نمی کند.

دریافت تخفیف 500 هزار تومانی کاشت مو + مشاوره رایگان

اگر به دلیلی از تراکم مو در سر خود راضی نیستید و یا این که بخشی از مو های سر شما دچار ریزش شده اند، ترمیم مو به کمک کراتین گیاهی می تواند برای ایجاد تراکم مناسب مو به کمک شما بیاید. با این وجود به طور کلی این فرایند قابل مقایسه با فعالیتی مثل کاشت طبیعی مو به نظر نمی رسد. اگر قصد دارید مو های خود را به کمک کراتین ترمیم کنید، نکاتی که در ادامه این مطلب به آن ها اشاره شده می توانند برای شما مفید باشند.

ترمیم مو با کراتین گیاهیروش ترمیم مو با کراتین گیاهی

در این نوع از ترمیم مو، کراتین نقش بسیار مهمی ایفا می کند. در این فرآیند، از این پروتئین گیاهی برای ایجاد یک لایه چسبناک روی سر استفاده می شود. تار های موی جدید نیز در این لایه روی سر فرد کنار یکدیگر قرار می گیرند تا ظاهری متراکم برای مو های او به وجود بیاورند.

با استفاده از این روش ترمیمی، ظاهری دلچسب برای مو های شما ایجاد می شود و معمولا دیگران در برخورد اول، متوجه نخواهند شد که شما چنین فعالیتی را پشت سر گذاشته اید. البته نتایج حاصل از ترمیم مو با کراتین تنها در صورتی طبیعی خواهند بود که این فعالیت در شرایط کاملا استاندارد و مطلوب صورت بگیرد.

در این متد از ترمیم مو، کراتین ها نقش فیکس کردن پروتز های مو در سر را بر عهده دارند. در واقع در این روش به جای قرار دادن مو روی پوست سر، پروتز ها روی لایه ای از جنس کراتین قرار می گیرند. این روش نیازی به ابزار جراحی و بخیه ندارد اما باید به این موضوع توجه کنید که کراتین گیاهی، به مرور زمان خاصیت چسبندگی خود را از دست می دهد و آن وقت شما باید به فکر جلسه بعدی ترمیم مو خود باشید.

ترمیم مو بدون بانک مو

یکی از مزیت های ترمیم مو با کراتین، این است که در این فرآیند شما دیگر نیازی به بانک مو نخواهید داشت. در واقع دیگر نیاز نیست یک نقطه با فولیکول های پایدار در سر یا بدن شما مشخص شود و استخراج گرافت ها از آن صورت بگیرد. این روش ترمیمی، هیچ نیازی به استخراج فولیکول ها نخواهد داشت.

عدم نیاز به بانک مو، موجب می شود این روش برای افرادی که بانک موی قدرتمندی در سر خود ندارند، بسیار مناسب به نظر برسد. به ویژه برای بانوان که معمولا الگوی ریزش مو در سر آن ها انتخاب بانک مو را کمی دشوار می کند، این فعالیت موثر خواهد بود.

البته نباید این نکته مهم را نادیده بگیرید که مو های قرار داده شده روی سر شما در این فعالیت، موهایی طبیعی نیستند. این موضوع ممکن است برای بعضی از افراد، ناخوشایند به نظر برسد.

تفاوت های کراتین گیاهی و صنعتی برای ترمیم مو

در کراتینه کردن مو که دائما در آرایشگاه های مختلف تبلیغ می شود، از کراتین صنعتی استفاده می کنند که موهای شما را صاف و خوش حالت کنند.

در واقع در این روش، کراتین مستقیما روی مو های شما قرار می گیرد و سپس با ابزاری مثل اتو و سشوار، حرارت زیادی به آن داده می شود تا کاملا در مو ها جذب می شود.

این کراتین، ممکن است برای مدتی ظاهری ایده آل برای مو های شما به وجود بیاورد و شما را صاحب موهایی براق و صاف کند اما در واقع اثر آن خیلی زود از بین می رود.

موضوع مهم دیگری که باید به آن توجه شود، خطرات استفاده از این نوع کراتین است. کراتین صنعتی بر خلاف کراتین گیاهی، می تواند شما را به انواع و اقسام بیماری ها و مشکلات مثل سرطان دچار کند. در نتیجه استفاده از این روش ترمیمی در آرایشگاه ها به هیچ وجه برای شما توصیه نمی شود.

آیا پس از ترمیم با کراتین گیاهی، مو ها رشد می کنند؟

این سوال برای بسیاری از افرادی که قصد ترمیم مو با کراتین گیاهی را دارند به وجود می آید. حقیقت آن است که به طور کلی، مو های قرار گرفته روی سر شما با این فرآیند، طبیعی نیستند و در نتیجه، رشدی برای آن ها اتفاق نمی افتد.

به همین خاطر است که افراد ترجیح می دهند تا زمان دوران پایان اثر کراتین گیاهی، مو های خود را کوتاه نکنند. چون در این صورت، همان شرایط قبلی دوباره برای فرد ایجاد می شود و تراکم مو ها در سر او به طور کامل از بین می رود.

مقایسه ترمیم مو با کراتین و کاشت مو

ترمیم مو با کراتین، شاید ظاهر مطلوبی برای شما ایجاد کنید اما به لحاظ اثربخش بودن، هرگز نمی تواند با کاشت مو مقایسه شود. در کاشت مو، یک تغییر بنیادین در ظاهر شما به وجود می آید و پس از مدتی، شما صاحب موهایی کاملا طبیعی می شوید که می توانید آن ها را به سلیقه خود، کوتاه کنید و هر تغییر دیگری را نیز برای این مو ها به وجود بیاورید.

اما در ترمیم مو، برای شما از پروتز هایی استفاده می شود که هر چند هفته یک بار، باید دوباره آن ها را ترمیم کنید. این ترمیم البته چندان وقت گیر نخواهد بود اما باز هم به مراجعه همیشگی شما برای انجام این فعالیت نیاز دارد.

در نتیجه ترمیم مو، هرگز به خوبی و قدرت کاشت مو نمی شود اما باز هم از روش هایی مثل قرار دادن کلاه گیس روی سر، موثر تر و بهتر است. در کل این متد بیشتر مناسب افرادی است که امکان کاشت مو ندارند.

هزینه های ترمیم مو با کراتین گیاهی

این فرآیند به طور کلی، هزینه های زیادی به دنبال ندارد اما از آن جایی که باید دائما تکرار شود، در مجموع فرایند بسیار پرهزینه ای برای شما خواهد بود.

در واقع شما یک بار کاشت مو انجام می دهید و برای همیشه از مزایای آن برخوردار می شوید اما اگر ترمیم مو با کراتین گیاهی را انتخاب کنید، باید به مدت 2 تا 3 سال، هر دو یا سه هفته یک بار دوباره هزینه ای برای ترمیم آن بپردازید. در نتیجه این فرآیند، چندان ارزان قیمت به نظر نمی رسد.

آیا کراتین خانگی برای ترمیم مو موثر است؟

بعضی از افراد برای ترمیم مو های خود، از روش های خانگی استفاده می کنند. روش هایی مثل قرار دادن تخم مرغ، عسل و یا روغن زیتون روی سر به مدت طولانی که مورد توجه افراد زیادی هستند.

حقیقت آن است که این روش ها بیشتر از ترمیم مو، نقش «تقویتی» را ایفا می کنند. شاید این متد ها سرعت ریزش مو را کاهش بدهند و تار های مو را قوی تر کنند اما تراکم فوق العاده ای برای مو ها به وجود نمی آورند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *