ترمیم مو

چه افرادی کاندید ترمیم مو هستند ؟

چه افرادی کاندید ترمیم مو هستند ؟

چه افرادی کاندید ترمیم مو هستند ؟

ترمیم مو همانگونه که از اسم آن مشخص است برای افرادی انجام می شود که به دلایل مختلف دچار ریزش مو شده اند و یا موهای ناحیه ای از سر خود را به طور دائم و یا موقت از دست داده اند.

افرادی که برای ترمیم مو اقدام می کنند می توانند کسانی باشند که به هر دلیلی ریزش مو در آنها متوقف نمی شود و یا دلایل مشخصی برای آن قابل تشخیص نیست.

چه افرادی کاندید ترمیم مو هستند ؟همانطور که می دانیم عوامل مختلفی نظیر ژنتیک، اختلالات هورمونی، سوختگی قسمتی از موی سر، بیماری های پوستی، کمبود ویتامین ها و یا برخی از مواد مغذی، عوامل جوی و بسیاری دیگر از دلایل می تواند موهای شما را دچار آسیب کند و ظاهری نامتعادل را برای شما ایجاد کند.

دریافت تخفیف 500 هزار تومانی کاشت مو + مشاوره رایگان

به همین دلیل بهبود مو روشی است بسیار کارآمد که برای این افراد انجام می شود تا زیبایی آنها را دو چندان کند. کاندیدای ترمیم مو هر نوع قشری از افراد جامعه با هر سنی می توانند باشند و جنسیت خاصی برای این افراد وجود ندارد.

در واقع پزشک مربوطه باید با انجام آزمایشات متعدد علت های ریزش مو و یا آسیب دیدگی های مو را در افراد تشخیص می دهد و بعد از آن درمانی مناسب با نوع علت آسیب دیدگی برای این افراد پیشنهاد می شود.

چه افرادی کاندید ترمیم مو هستند ؟کاندیدای ترمیم مو عده ای از افراد هستند که دچار آسیب دیدگی در سطح موهای خود شده اند و نیاز دارند تا دوباره زیبایی را به موهای خود برگردانند. به همین دلیل به دنبال راهکارهایی هستند که رشد مجدد مو را برای آنها به راحتی انجام دهد.

این افراد با مراجعه به پزشک متخصص مو باید هر چه سریع تر موهای آسیب دیده خود را درمان کنند تا مشکلات ریزش مو در آنها به صورت حاد ایجاد نشود. داشتن موهایی طبیعی در واقع حق هر فردی است.

کاندیدای بهبود مو را می توان به این صورت مورد بررسی قرار داد.

 1. ترمیم مو برای افرادی انجام می شود که دارای موهایی با تارهای نازک هستند که در اثر عوامل مختلفی این ضایعه در آنها ایجاد شده و باعث نازک شدن تارهای موی آنها شده است.
 2. افرادی که ریزش موی آنها دلیل مشخصی ندارد و در روز به مقادیر زیادی ریزش موها در آنها اتفاق می افتد، می توانند یکی دیگر از کاندیدای دریافت ترمیم مو باشند.
 3. برخی از افراد ممکن است در اثر بیماری های پوستی دچار ریزش مو در قسمتی از سر خود شوند. این افراد می توانند از بهبود مو برای این منظور استفاده کنند تا بدون هیچ گونه درد و یا سوزشی در سطح پوست سر خود ترمیم را به راحتی انجام دهند تا فولیکول های آسیب دیده آنها بتواند دوباره به رشد خود ادامه دهد.
 4. در برخی از مواقع سوختگی های سطح پوست سر می تواند رشد مو را با مشکلاتی مواجه کند و در موارد شدید به طور دائم رشد موهای افراد متوقف می شود. روش های متفاوتی برای این افراد وجود دارد که می توانند با استفاده از آنها دارای موهایی پرپشت و زیبا شوند؛ اما ترمیم مو یکی از روش هایی است که با کمترین عوارض و ریسکی برای این افراد انجام می شود.
 5. کمبود برخی از ویتامین ها و مواد مغذی می تواند رشد مو را با مشکلات متعددی روبرو کند و فولیکول های مو را که مسئول رشد مو هستند را از بین ببرد. این افراد برای اینکه بتوانند این معضل را برطرف کنند می توانند رشد مجدد مو را انجام دهند.
 6. مشکلات وراثتی و ژنتیکی یکی دیگر از عواملی است که ریزش موها را سبب می شود. متاسفانه درمان دارویی برای این معضل وجود ندارد. به همین دلیل روش های ترمیم و کاشت مو برای این افراد در الویت قرار دارد. بسته به انتخاب افراد، پزشک می تواند هر کدام از این روش ها را با استفاده از متد ها و روش های جدید انجام دهد.
 7. کسانی که می خواهند ریزش موهای خود را متوقف کنند ولی هزینه زیادی برای این کار در دست ندارند با بهبود مو به راحتی و در سریع ترین زمان ممکن این ضایعه را می توانند درمان کنند و دارای موهایی طبیعی وزیبا شوند.

چه کسانی نباید ترمیم مو را انجام دهند؟

ترمیم مو برای همه افراد کارایی دارد و هر فردی که دچار موهایی آسیب دیده است در کمترین زمان ممکن می تواند ترمیم را انجام دهد. در واقع ترمیم به روش های مختلفی انجام می شود. اولین مرحله از آن نیز دارو درمانی است.

در صورتی که داروها نتوانند ترمیم مو را انجام دهند و آنها را به رشد مجدد وادار کنند استفاده از کرم های مو و شامپوهای مخصوص برای این کار تجویز می شود. در مرجله آخر کاشت موی مصنوعی بر روی سطحی شبیه سازی شده به پوست سر چسبانده می شود و بعد از آن لایه مورد نظر بر روی سر افراد قرار می گیرد تا طاسی دائم این افراد را از بین ببرد.

با این حال افرادی که دارای پوستی سخت و سفت هستند و حالت ارتجاعی و انعطاف پذیری پوست خود را از دست داده اند، افرادی که دچار بیماری های پوستی نظیر خارش و یا تورم در سطح پوست خود هستند نمی توانند کاندیدای مناسبی برای بهبود مو در نظر گرفته شوند.

با این حال ترمیم مو به دلیل نداشتن عارضه و دوران نقاهت و همچنین خونریزی و درد، برای همه افرادی که با آسیب های مو مواجه هستند نتیجه مطلوبی را خواهد داشت.

چه نباید هایی در رابطه با کاندید ترمیم مو وجود دارد؟

به طور حتم ترمیم مو برای هر فردی لازم است. استفاده از مواد شیمیایی و یا اتوی مو و سشوار می تواند باعث سوختگی های موی سر شود و این امر موهای شما را خشک و آب رسانی در آنها را متوقف می کند.

قرار گرفتن در معرض نور شدید خورشید نیز می تواند یکی دیگر از عواملی باشد که موها ار دچار آسیب می کند. به همین دلیل ترمیم مو فرآیندی است که مواد مورد نیاز را به پوست سر می رساند و فولیکول های مو را برای رشد مجدد و کارایی بهتر آماده می کند.

کاندید بهبود مو باید بداند که روش های مراقبت بعد از ترمیم مو چیست و چه کارهایی را نباید انجام دهد تا رشد مجدد مو با مشکل مواجه نشود تا ترمیم زمان طولانی تری پرکاربرد باقی بماند.

در رابطه با نباید هایی که کاندید ترمیم مو ( Hair repair ) باید مد نظر داشته باشد می توان گفت که بعد از ترمیم از کلیه کارهایی که باعث تخریب موها می شود باید پرهیز کنید تا نتیجه رشد مجدد مو بتواند به صورت طولانی تری قابل مشاهده باشد.

چه مواردی در رابطه با کاندیدای ترمیم مو باید در نظر گرفته شود؟

همانطور که می دانیم ریزش مو دلایل متعددی دارد به همین دلیل اولین گام تشخیص به موقع و درست است که می تواند از ریزش های مجدد مو در افراد جلوگیری کند. این موارد را می توان به صورت زیر مورد بررسی قرار داد.

 1. سن افراد
 2. ارزیابی دلایل ریزش مو
 3. ناحیه ای از سر که دچار ریزش مو شده است
 4. سلامت جسمی کاندیدای ترمیم
 5. جنس موی افراد
 6. و غیره

باید در زمان معاینه توسط پزشک این موارد در نظر گرفته شود تا رشد مجدد مو برای این افراد انجام شود. می توان گفت که تشخیص اولیه مهمترین اقدامی است که باید به خوبی انجام شود تا درمانی متناسب با ریزش مو تجویز گردد.

آیا افراد کاندید برای ترمیم مو نیاز به آمادگی های قبل از ترمیم دارند؟

عمل های زیبایی و اقدامات بسیار زیادی در دنیا هستند که نیاز به انجام برخی کارها قبل از انجام آن می باشند تا در حین انجام عمل دارای شرایط خوبی باشند. ترمیم مو نیز برای افراد متقاضی آن دارای چندین نکته می باشد که در صورت انجام آن توسط شخص قطعا علاوه راحتی در حین انجام ترمیم، به نتایج مثبت و مطلوبی از آن نیز دست پیدا می کند.

البته لازم به ذکر است که برخی از نکات توصیه شده در زیر الزامی نیست و می توان از انجام دادن آن ها صرف نظر کرد اما بهتر است که تمامی نکات را به طور کامل انجام دهید تا هیچ گونه مشکلی برای شما پیش نیاید.

 • یکی از مهم ترین نکاتی که قبل از انجام کاشت مو باید شخص متقاضی در نظر داشته باشد ترک کردن مصرف سیگار و یا حداقل کاهش مصرف آن به مدت یک هفته قبل از ترمیم می باشد.

یکی از دلایلی که افراد متقاضی باید حتما استعمال سیگار و دخانیات قبل از ترمیم مو قطع کنند این است که مواد تشکیل دهنده سیگار و به ویژه نیکوتین تاثیرات منفی در روند گردش خون بدن شخص می گذارد و این عامل نیز باعث می شود که خون رسانی و تامین مواد مغذی برای موهای بدن و سرب با مشکل روبرو شود و رشد آن ها را بسیار کند کند.

همچنین استفاده از سیگار و به طور کلی دخانیات و همچنین مشروبات الکلی می توانند احتمال خون ریزی شخص در حین انجام این اقدام را تا حد زیادی افزایش دهند و مانع از انعقاد خون شوند. لذا حتما ترک سیگار تا حداقل یک هفته قبل از روز اقدام را حتما جدی بگیرید.

 • عدم مصرف مشروبات الکلی تا یک هفته قبل از انجام این اقدام باید صورت گیرد.

مصرف مشروبات الکلی به دلیل داشتن تانول و برخی دیگر از مواد دیگر در ساختار خود باعث می شود که خون خاصیت لخته شدن خود را از دست بدهد و این موضوع باعث افزایش احتمال خون ریزی شخص متقاضی در حین ترمیم می باشد. همچنین مصرف مشروبات الکلی می تواند از تاثیر گذاری داروهای بی حس کننده بر روی نواحی هدف جلوگیری کند و باعث بروز احساس ناراحتی در حین ترمیم برای شخص شود.

 • شخص متقاضی ترمیم مو باید تمامی داروهایی که پزشک متخصص آن برای او تجویز می کند را به طور مرتب و منظم مصرف نماید.

معمولا پزشک برای برخی از افراد متقاضی این اقدام دارو هایی را به منظور آمادگی و فراهم کردن شرایط ایده آل برای کاشت و ترمیم تجویز می کند. این داروها را باید طبق توصیه پزشک متخصص و به طور منظم مصرف شود تا بتواند تاثیرات مثبت خود را به طور کامل بگذارد.

به طور معمول افراد متقاضی در یک جلسه قبل از انجام این اقدام توسط پزشک مشاوره داده می شود و به تمامی سوالات و ابهامات او پاسخ می دهد. بهتر است در این جلسه تمامی مشکلات و بیماری هایی که دارا هستید را با پزشک متخصص در میان بگذارید تا در صورت نیاز اقدامات لازم را جهت پیشگیری از بروز مشکلات جدید انجام دهد.

همچنین اگر داروهای خاصی را از جمله داروهای تسکین دهنده، مکمل های غذایی و یا سایر داروهای دیگر مصرف می کنید بهتر است که به پزشک معالج خود اطلاع دهید تا از این موضوع آگاهی کاملی داشته باشد و در صورت نیاز مصرف آن ها را به طور موقت قطع نمایید.

 • توصیه می شود که قبل از انجام کاشت مو یا ترمیم مو از رنگ کردن موهای خود خودداری کنید.

افراد زیادی به منظور پوشش دادن موهای سفید خود از رنگ های مو استفاده می کنند. این رنگ ها به طور معمول موهای سفید را همرنگ سایر موهای دیگر می کند و به همین علت تشخیص موی سفید برای پزشک تقریبا غیر ممکن می شود. لذا بهتر است که قبل از این اقدام از استفاده رنگ مو خودداری کنید.

 • توصیه می شود روز قبل از عمل حتما استحمام کرده و موهای خود را به خوبی شستشو دهید.

این کار می تواند سبب از بین بردن مواد و ذرات آلوده موجود در نواحی هدف شود و همچنین به دلیل این که تا دو روز بعد از ترمیم دوش گرفتن ممنوع است، بهتر است که بدنی تمیز داشته باشید تا تحمل این دو روز برای شما دشوار نباشد.

مصرف خوراکی ها و نوشیدنی های دارای کافئین قبل از عمل به هیچ وجه توصیه نمی شود زیرا کافئین نیز همچون سیگار و مشروبات الکلی باعث خون ریزی در حین عمل می شود.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک کاشت مو مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *