ترمیم مو

ترمیم مو برای برای بیماران لیکن پلان

ترمیم مو برای برای بیماران لیکن پلان

ترمیم مو برای برای بیماران لیکن پلان

بهترین درمان ریزش مو برای بیماران لیکن پلان را می توان ترمیم مو دانست. با توجه به اینکه بیماری لیکن پلان نوعی بیماری پوستی که می تواند التهابات شدیدی را در پوست افراد ایجاد کند و از طریق ایجاد زخم های عمیق بر روی پوست عوارض بسیاری را برای بیماران به وجود بیاورد، می توان گفت که یکی از شایعترین عوارضی که ممکن است برای بیمار ایجاد کند را ریزش مو می توان دانست.

ترمیم مو برای برای بیماران لیکن پلانبا ایجاد خارش های پوستی بر روی سر افراد، ریزش مو می تواند اتفاق بیفتد. فولیکول های مو در این بیماری بسیار ضعیف می شوند و با خاراندن سر ریزش می تواند گسترش پیدا کند. ترمیم مو یکی از روش هایی که است که برای این افراد انجام می شود.

دریافت تخفیف 500 هزار تومانی کاشت مو + مشاوره رایگان

در این افراد با توجه به اینکه التهابات پوستی آنان زیاد است کاشت مو ممکن است این التهابات را بیشتر کند و خطرات جبران ناپذیری را برای افراد ایجاد کند.

از آنجایی که پیوند مو در مقایسه با ترمیم مو دارای روش هایی است که باید فولیکول های مو از سر افراد جدا شود و در مناطقی که ریزش مو در آنجا بیشتر است کاشته شود، این فرآیند می تواند التهابات را در اثر برداشت مو در این روش در سر بیماران بیشتر کند و نتیجه ای جز درد برای آنان نداشته باشد.

ترمیم مو برای برای بیماران لیکن پلانروش های ترمیم مو برای بیماران لیکن پلان

روش های ترمیم مو در بیماران لیکن پلان را می توان در بسیاری از مواقع بهتر از روش های کاشت مو در نظر گرفت. البته نتیجه ترمیم مو در هر فردی ممکن است به عوامل مختلفی بستگی داشته باشد. با توجه به پیشرفت بیماری و نوع پوست افراد می توان درمان های متفاوتی را برای آنان در نظر گرفت.

ترمیم مو را می توان یکی از این درمان ها دانست. روش های متفاوتی در ترمیم مو برای افراد استفاده می شود. با توجه به شدت بیماری افراد روش های درمان ممکن است متفاوت باشد و در هر فردی، نوعی از روش مخصوص برای این کار استفاده می شود.

روش کاشت نیز در متد های جدید و پیشرفته می تواند یکی از بهترین گزینه های درمانی برای ریزش موی افراد در نظر گرفته شود.

  •  کاشت مو به روش FUE را می توان یکی از جدیدترین روش های کاشت دانست. در این روش نیازی به ایجاد بخیه نیست، زیرا فولیکول هایی که برای پیوند استفاده می شود توسط دستگاه های پیشرفته پانچ به صورت هر تار مو برداشته می شود و نیازی به برش قسمتی از پوست سر افراد برای استخراج فولیکول های مو نیست.

به همین دلیل می توان گفت که روش FUE  برای افرادی که دچار بیماری پوستی لیکن پلان هستند می تواند بدون درد و یا ناراحتی انجام شود. با پیوند مو به این روش می توان ریزش های دائمی مو در این بیماران را کاهش داد.

با توجه به اینکه پیوند مو دارای عوارضی جدی نیست در صورت رعایت نکات بهداشتی و مصرف آنتی بیوتیک ها می توانید از ایجاد عفونت های احتمالی بعد از این روش جلوگیری کنید.

  •  ترمیم مو در افرادی که به این بیماری دچار هستند در اغلب موارد بدون هیچ گونه عوارضی انجام می شود. در واقع روش های ترمیم می تواند به راحتی انجام شود و دیگر نیازی به نگرانی در ایجاد عوارض احتمالی نیست. ممکن است در پیوند مو افراد عوارضی نظیر سوزش و یا التهابات پوستی را مشاهده کنند.

ولی در ترمیم مو همچنین عوارضی قابل مشاهده نخواهد بود. می توان یکی از بهترین روش های ترمیم مو را HRT دانست. در این روش ترمیم مو می توان گفت که موهای پیوندی بر روی سطحی شبیه به پوست سر افراد توسط چسب های کراتین چسبنده می شوند.

نیازی به ایجاد برش و یا برداشتن فولیکول های مو در این روش ترمیم نیست و موهای کاشته شده در پوست شبیه سازی شده چسبانده می شوند و بعد از آن بر روی سر افراد قرار می گیرند. در این روش درد، سوزش، خونریزی و عوارض دیگری مشاهده نمی شود.

یکی از مشکلاتی که این روش نسبت به کاشت دارد را می توان رشد نکردن مو به روش طبیعی دانست. همچنین این روش دارای نتایج دائمی نیست و بعد از مدتی موهای چسبانده شده ممکن است خاصیت خود را از دست دهند و باید ترمیم دوباره مو انجام شود.

دوران بهبودی ترمیم مو برای بیماران لیکن پلان

از آنجایی که ترمیم مو روشی غیر دائمی است و در آن موی افراد رشد نمی کند و موها به صورت مصنوعی بر روی سر افراد چسبانده می شوند، در نتیجه دوران نقاهتی برای این نوع روش وجود ندارد.

اگر فردی که به بیماری لیکن پلان مبتلاست بخواهد که درمانی دائمی برای ریزش موی خود انجام دهد، پزشک در صورت معاینه و شدت بیماری فرد می تواند روش های پیوند مو را به او پیشنهاد دهد. کاشت مو همانطور که می دانیم روشی دائمی برای رشد مجدد موها به صورت طبیعی است.

به همین دلیل نیاز به گذراندن دوران بهبودی تا چند ماه وجود دارد. نتیجه کلی بعد از این روش تا 9 ماه نیز ممکن است به طول بیانجامد و موهای جدید فرد در این زمان رشد خود را تکمیل می کنند.

به همین دلیل برای اینکه فولیکول های مو دچار عفونت نشوند و بتوانند فرآیند رشد خود را به سرعت طی کنند باید به توصیه ها و مراقبت های بعد از این روش عمل کنید تا این روند سریعتر اتفاق بیفتد.

آیا نتایج ترمیم مو برای بیماران لیکن پلان دائمی است؟

همانطور که گفته شد بیماری لیکن پلاک نوعی بیماری پوستی است که می تواند در پوست افراد التهابات پوستی و زخم ایجاد کند. در صورتی که این بیماری در مراحل شدیدتر خود باشد این عوارض بیشتر از بیش خود را نشان خواهند داد.

ممکن است در موارد خیلی حاد از کاشت مو استفاده نشود و فقط ترمیم برای این افراد انجام شود. افرادی که در سطح پوست سر خود دچار زخم و یا التهابات حاد هستند این روش 50 درصد ممکن است نتیجه بخش باشد. در باقی افراد  نتیجه تا 90 درصد نیز قابل مشاهده شدن است.

با این حال ترمیم مو روشی است موقت که برای ایجاد موهایی به پرپشتی و ضخامت موهای طبیعی برای این افراد انجام می شود تا التهابات و اسکارهای ایجاد شده در پوست این افراد را بیشتر نکند. این روش نیز می تواند دارای نتایج متفاوتی باشد. این نتایج به عوامل مختلفی بستگی دارد.

عوامل موثر در ترمیم مو برای بیماران لینک پلان

در واقع ترمیم مو به روش های مختلف می تواند دارای ماندگاری متفاوتی نیز باشد. در صورت کلی عوامل زیر را می توان در مشاهده نتیجه مورد نظر دخیل دانست.

  1. فردی که ترمیم مو را انجام می دهد می تواند این عمل را به گونه ای انجام دهد که ماندگاری موها طولانی تر باشد.
  2. جنس چسب کراتین یکی از مهمترین عواملی است که این روش را دارای ماندگاری بیشتری می کند.
  3. روش های مراقبت از مو بعد از ترمیم می تواند توسط افراد انجام شود. هر چقدر این مراقبت ها بیشتر باشد این روش می تواند نتیجه ماندگارتری برداشته باشد و به مدت طولانی تری برای افراد باقی بماند.
  4. ترمیم مو به روش های مختلف انجام می شود. روشی دارای اثرات و نتایج ماندگارتری است که به درستی و با استفاده از مواد و متریال مناسب تری انجام گیرد.

بنابراین می توان گفت که Hair repair یکی از بهترین روش ها برای ایجاد مویی طبیعی در افرادی است که مبتلا به لیکن پلاک هستند.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک ترمیم مو مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *