تزریق چربیلیپوماتیک

لیپوماتیک و تزریق چربی همزمان

لیپوماتیک و تزریق چربی همزمان

لیپوماتیک و تزریق چربی همزمان

عمل زیبایی لیپوماتیک که در جهت حذف سلول های چربی زائد بدن و عمل زیبایی تزریق چربی که برای پر کردن نواحی مختلف بدن صورت می گیرد دو تا از عمل های زیبایی بسیار رایج امروزی در جهت فرم دهی بدن و ایجاد ظاهری زیباتر هستند.

لیپوماتیک و تزریق چربی همزمان

با توجه به اینکه در طی عمل زیبایی لیپوماتیک سلول های چربی زائد از بدن خارج می شود این سوال مطرح می شود که آیا می شود از این سلول های چربی استفاده کرد و این دو عمل زیبایی را همزمان انجام داد؟

دریافت تخفیف ویژه تزریق چربی + مشاوره رایگان

برای پاسخ این سوال پیشنهاد می شود قبل از هر چیزی درباره هردو عمل زیبایی لیپوماتیک و تزریق چربی آگاهی لازم را پیدا کنید. سپس با یک پزشک متخصص این کار و رشته مربوطه جهت اطمینان مشورت کنید.

بسیاری از افراد تنها از لیپوماتیک برای از بین بردن چربی های انباشته شده در بدن استفاده می کنند. این روش مدرن و مطمئن، این امکان را به آن ها می دهد که به شکل ظاهری دلخواهی برسند و همچنین کم تر از گذشته با خطر چربی های انبوه در بدن روبرو شوند.

امروزه برای همه افراد داشتن ظاهر زیبا و مطلوب، به یک موضوع کلیدی و مهم تبدیل شده است و انجام لیپوماتیک، این کار را به مراتب ساده تر از گذشته کرده است. با این وجود افرادی که در یک نقطه از بدن با انبوهی از چربی ها روبرو هستند، ممکن است در نقاط دیگری مثل صورت یا سینه ها به تزریق چربی برای افزایش سایز و حجم نیاز داشته باشند.

امروز بسیاری از عمل های زیبایی به صورت ترکیبی از چند عمل انجام می‌ شود و چنین کاری می‌تواند در لیپوماتیک و تزریق چربی نیز مورد توجه قرار بگیرد.

لیپوماتیک و تزریق چربی همزمان

عمل زیبایی لیپوماتیک چیست و چگونه انجام می شود؟

عمل زیبایی لیپوماتیک نوعی عمل زیبایی است که به نوحی با جراحی همراه خواهد شد، که البته طبق نظر پزشکان و متخصصان عمل های زیبایی به عنوان جایگزینی مناسب برای عمل زیبایی لیپوساکشن در نظر گرفته شده است و در بین مردم به عنوان راهی برای رسیدن به اندام دل خواه آن ها رواج پیدا کرده است.

عمل زیبایی لیپوساکشن مانند عمل زیبایی لیپوماتیک به منظور فرم دهی بدن و حذف و استخراج سلول های زائد چربی نواحی مختلف بدن استفاده می شود با این تفاوت که پزشک جراح برای حذف چربی های زائد در عمل لیپوساکشن سلول های چربی زائد را ذوب خواهد کرد و از گرما برای سست کردن آن ها استفاده می نماید.

اما عمل زیبایی لیپوماتیک به این صورت انجام خواهد شد که پزشک جراح با ایجاد برش کوچکی در ناحیه ای از بدن لوله کوچک و باریکی به نام کانول را وارد بدن خواهد کرد و سپس توسط ارتعاشاتی سریع و دورانی پیوند بین سلول های چربی سست شده و موجب نرم شدن آن ها می شود و سپس با استفاده از مکش سلول های چربی زائد را استخراج خواهد کرد.

در طی عمل زیبایی لیپوماتیک برخلاف عمل زیبایی لیپوساکشن به بافت های کناری اندام و یا عروق و رگ های عصبی آسیبی وارد نمی شود به همین دلیل عمل زیبایی lipomatic با درد و عوارض کمتری نسبت به عمل زیبایی لیپوساکشن و نمونه های مشابه همراه خواهد بود و از این رو بسیار جذاب و معروف می باشد.

در واقع لیپوماتیک یک «جراحی» محسوب نمی‌شود و روی بدن شما زخم عمیقی به جا نمی گذارد. در نتیجه این کار، به بخیه نیز نیاز نخواهد داشت. آن‌چه لیپوماتیک را به یک عمل زیبایی خاص و محبوب تبدیل کرده، حفظ سلامتی فردی است که این عمل را پشت سر می گذارد.

لیپوماتیک تهدیدی برای سلامتی این فرد به شمار نمی رود و تنها سطح پایینی از ریسک برای او ایجاد می کند. نتایج این کار نیز کاملا طبیعی به نظر می رسند و همچنین در لیپوماتیک، پوست فرد نیز حالت اولیه خود را از دست نمی دهد.

همه این امتیاز های بزرگ موجب شده اند که لیپوماتیک امروزه به عنوان یک روش امن و مطمئن برای خارج کردن چربی ها از بدن شناخته شود. عمل لیپوماتیک با خارج کردن چربی ها به پایان می رسد اما این می تواند آغازی برای یک فعالیت زیبایی دیگر باشد.

عمل زیبایی لیپوماتیک یه دلیل داشتن درد کمتر برخلاف عمل زیبایی لیپوساکشن که با بیهوشی عمومی صورت می گیرد، به صورت سرپایی و با بیهوشی موضعی انجام خواهد گرفت به همین دلیل فرد زودتر شروع به فعالیت خواهد کرد.

از دیگر مزیت های عمل زیبایی لیپوماتیک کمتر بودن دوره بهبودی و نقاهت پس از عمل زیبایی lipomatic است. مزیت های دیگری هم وجود دارد که باعث شده پزشکان و متخصصان عمل زیبایی lipomatic را عمل مناسب تری نسبت به عمل روش های مشابه بدانند که موارد زیر تنها برخی از مزایا و فواید این روش نسبت به سایرین است.

 1. خونریزی کمتر در عمل زیبایی لیپوماتیک
 2. تورم کمتر در عمل زیبایی lipomatic
 3. کبودی کمتر در عمل زیبایی لیپوماتیک
 4. آسیب بافتی کمتر در عمل زیبایی lipomatic
 5. زمان کوتاه تر عمل زیبایی لیپوماتیک
 6. کم خطر بودن عمل زیبایی lipomatic
 7. نتایج بهتر پس از عمل زیبایی لیپوماتیک

این موارد باعث می شود تا بعد از گذشت 24 ساعت از عمل زیبایی لیپوماتیک بتوانید کار های روزمره خود را انجام دهید اما با توجه به وجود کبودی و تورم، نباید به محض تمام شدن عمل زیبایی lipomatic انتظار دیدن نتیجه دلخواهتان را داشته باشید.اینکه انتظاری واقعی و منطقی از نتیجه کار داشته باشید، یکی از مراحل مهم به موفقیت رسیدن لیپوماتیک به شمار می رود.

گاهی نتیجه کار کاملا خوب از کار درآمده اما از آن جایی که فرد انتظار بیشتری داشته است، از این نتیجه راضی به نظر نمی‌رسد. علاوه بر این، مراقبت های بعد از عمل نیز در نوع خود بسیار مهم هستند.

پس از انجام لیپوماتیک، حداقل برای چند روز باید از انجام فعالیت های سنگین پرهیز کنید و این فرصت را برای بدن به وجود بیاورید که به شرایط جدید خو بگیرد و به وضعیت تازه، عادت کند. این دوره مراقبت، معمولا بسیار کوتاه است.

نتیجه مورد رضایت خود را می توانید بعد از بهبودی کامل تورم بعد از تزریق چربی که فقط 2 هفته طول می کشد مشاهده کنید. با توجه به اینکه نتایج عمل لیپوماتیک دائمی است می توانید با رژیم غذایی مناسب و کنترل وزن نتیجه را حفظ نمایید.

در واقع اگر مدتی پس از عمل، سبک زندگی سالمی نداشته باشید و به مصرف غذاهایی پر از چربی و نمک روی بیاورید، چربی ها دوباره راه خودشان را در بدن شما پیدا خواهند کرد.

لیپوماتیک ظاهر شما را تغییر می دهد و برای آن که نتایج آن همواره همراه شما بمانند، لازم است که شما نیز تغییراتی در شیوه زندگی خود به وجود بیاورید.

لیپوماتیک در واقع، می تواند شروعی برای یک دوران تازه در  زندگی شما باشد. نتایج این کار نیز تنها تا وقتی پایدار هستند که شما سبک جدید زندگی را به ویژه در تغذیه و تحرک، حفظ کنید.

تزریق چربی با استفاده از لیپوماتیک

همان طور که می دانید به جز عمل زیبایی لیپوماتیک یکی دیگر از عمل هایی که در جهت داشتن اندامی متوازن، مناسب و داشتن چهره زیباتر انجام می شود، تزریق چربی به نواحی مختلف بدن است.

قبل از انجام عمل تزریق چربی با استفاده از lipomatic باید بدانید که آیا فرد مناسبی برای انجام این عمل هستید یا خیر؟ با دارا بودن هر یک از موارد و شرایط زیر می توانید اطمینان حاصل کنید که فرد مناسبی برای انجام عمل زیبایی تزریق چربی پس از لیپوماتیک هستید.

 1. افراد دارای چین و چروک بر روی پوست صورت و یا اندام ها.
 2. افرادی که می خواهند چهره جوان تری داشته باشند.
 3. دارای عدم تقارن در نواحی مانند سینه هستید.
 4. به دنبال پروتز سینه و باسن خود هستید.
 5. مبتلا به سرطان پستان و یا سینه هستید.
 6. می خواهید دست ها و بدنی زیباتر و جوان تر داشته باشید.
 7. می خواهید تغییراتی مانند پروتز گونه و لب در صورت خود ایجاد کنید.

در طی عمل زیبایی تزریق چربی انجام شده در بعضی موارد مشاهده شده است که بدن بیمار به چربی تزریق شده واکنش منفی نشان داده است. برای رفع این مشکل پزشکان تصمیم گرفتند که از چربی بدن خود بیمار استفاده نمایند که این کار با انجام عمل لیپوماتیک انجام خواهد شد.

افرادی که از بیماری های قلبی و عروقی رنج می برند، افرادی که با بعضی از آلرژی ها به صورت جدی مواجه هستند و افرادی که بیماری پوستی حاد دارند، گزینه های مناسبی برای این کار به شمار نمی روند. برای انجام لیپوماتیک و تزریق چربی به صورت همزمان، بدن شما باید در وضعیت مطلوبی قرار داشته باشد و از سلامتی عمومی نیز برخوردار باشید.

با توجه به این که در طی عمل زیبایی لیپوماتیک برخلاف عمل زیبایی لیپوساکشن سلول های چربی به وسیله کانول خارج می شود و ذوب نمی شود می توان از این سلول های چربی برای تزریق چربی در نواحی دیگر بدن از عمل lipomatic استفاده کرد.

اگر نمی خواهید هر دو کار را در یک زمان انجام بدهید، می توانید بخش بسیار کوچکی از چربی های برداشته شده از بدن در لیپوماتیک را نگهداری کنید و فرایند تزریق را مدتی بعد انجام دهید.

این کار اساسا امکان پذیر خواهد بود اما به طور کلی بهتر است هر دو کار در یک زمان صورت بگیرند تا هم وقت کم تری از شما گرفته شود و هم دوران کوتاه بهبودی و نقاهت لیپوماتیک و تزریق چربی، به صورت همزمان سپری شود.

البته پس از استخراج چربی با استفاده از عمل زیبایی لیپوماتیک ابتدا باید این سلول های چربی تصفیه شده و سپس مورد استفاده قرار گیرند.

این کار به وسیله سانتریفیوژ انجام می‌ شود. سانتریفیوژ وسیله است که با چرخش مکرر در سرعت زیاد، مواد مختلف را بر اساس غلظت از هم جدا می کند.

در این مورد نیز چربی ها از خون و سایر مایعات جدا می شوند و اساس پالایش روی آن ها صورت می گیرد تا آماده تزریق به نقطه دیگری از بدن فرد شوند.

در عمل زیبایی تزریق چربی همزمان با لیپوماتیک به این دلیل که از چربی های بدن فرد استفاده خواهد شد در نتیجه بدن بیمار نسبت به چربی تزریق شده نیز حساسیت خاصی نشان نخواهد داد و بدون هیچ مشکلی عمل زیبایی lipomatic در کنار تزریق چربی انجام خواهد شد.

دقت داشته باشید که به همین دلیل انجام عمل زیبایی تزریق چربی با چربی خارج شده از بدن از طریق  لیپوماتیک روش کم خطر تری نسبت به روش های حاشیه ای محسوب خواهد شد.

آیا لیپوماتیک همزمان می تواند با تزریق چربی همراه شود؟

عمل زیبایی تزریق چربی با انجام 3 مرحله همراه است: خارج کردن چربی از بدن توسط دستگاه لیپوماتیک، تمیز کردن چربی خارج شده و انتقال آن به ناحیه ی مورد نظر مراحل کلی عمل زیبایی lipomatic و سپس تزریق چربی محسوب می شود.

بعد از خارج کردن چربی توسط دستگاه لیپوماتیک، پزشک متخصص باید چربی خارج کرده را تمیز و به صورت مایع درآورد تا بتواند به ناحیه دیگر بدن انتقال دهد در نتیجه با استفاده از دستگاه های نوین سانتریفیوژ این کار را انجام خواهد داد تا چربی ها قابل تزریق باشند..

سپس سلول های چربی تمیز شده را که توسط عمل زیبایی لیپوماتیک از بدن فرد استخراج شده است توسط سوزن هایی که متناسب با عمل تزریق چربی هستند به ناحیه مورد نظر از بدن بیمار منتقل خواهد شد.

با توجه به این که خارج کردن چربی از بدن توسط عمل زیبایی lipomatic انجام می شود، خارج کردن چربی حدود 1 تا 2 ساعت و همین طور عمل زیبایی تزریق چربی هم حدود 30 دقیقه تا 1 ساعت طول خواهد کشید، البته بسته به مقدار چربی لازم بدن بیمار برای تزریق چربی این زمان می تواند کمی متغیر باشد.

با توجه به نکات می توان اعلام کرد که این قابلیت وجود دارد تا عمل زیبایی لیپوماتیک را همزمان با عمل زیبایی تزریق چربی انجام داد. البته با توجه نیاز بدن فرد ممکن است عمل های زیبایی lipomatic و تزریق چربی در طی یک جلسه تمام نشود و نیاز جلسات بیشتری باشد.

نتایج حاصل از لیپوماتیک و تزریق چربی

با توجه به مقدار چربی خارج شده از طریق عمل زیبایی لیپوماتیک و چربی تزریق شده زمان بهبودی ممکن است حدود 7 تا 10 روز طول بکشد و همین طور با توجه به عمل های زیبایی انجام شده این دوره بهبودی با کمی درد و تورم و کبودی همراه است که البته جای هیچ نگرانی وجود نداشته و می توانید با انتخاب پزشکی مناسب از این عوارض جلوگیری کنید.

اینکه شما به چه میزانی از چربی برای تزریق نیاز داشته باشید، به فعالیتی بستگی دارد که قصد دارید با آن چربی انجام دهید.

تزریق چربی به نقاط مختلف بدن، اندازه های متفاوتی خواهد داشت و از آن مهم تر اینکه ممکن است دو نقطه یکسان از بدن دو فرد، به دو میزان متفاوت از چربی نیاز داشته باشد. این میزان توسط پزشک متخصص، مشخص شده و تزریق خواهد شد.

پزشک پیش از انجام تزریق، کاملا معین خواهد کرد که این کار با چه میزانی از چربی های بدن فرد که در لیپوماتیک خارج شده اند، صورت می‌گیرد.

همان طور که گفته شد به دلیل کبودی و تورم ایجاد شده نتایج حاصل از عمل های زیبایی تزریق چربی و لیپوماتیک بعد از دوره بهبودی مشخص می شود.

اما با توجه به تازگی انجام عمل تزریق چربی با چربی بدن فرد توسط عمل lipomatic نمی توان نتیجه دقیقی برای آن در نظر گرفت.

به طور مثال بعد از ” تزریق چربی به سینه ” ، چربی می تواند بعد از مدتی جذب شود و یا سلول های چربی رشد کرده و بزرگ شود. سلول های چربی که در محیط جدید خود بتوانند به حیات خود ادامه دهند باعث زیبایی اندام خواهند شد.

برای رفع این مشکل معمولا پزشکان و متخصصان مقدار چربی بیشتری را از طریق عمل لیپوماتیک استخراج خواهد کرد تا به سینه یا اندام فرد تزریق کنند و با تجویز brave که نوعی سینه بند طبی است است از بزرگ شدن بیش از حد سینه جلوگیری می کنند.

لازم است برای انجام فعالیت بعد از عمل های زیبایی لیپوماتیک و تزریق چربی با پزشک متخصص خود مشورت کنید. ممکن است لازم باشد تا مدتی ورزش نکنید و رژیم غذایی خاصی مانند عدم استفاده زیاد از کربوهیدرات ها را رعایت کنید.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد لیپوماتیک و مراقبت های بعد از آن مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *