کاشت مو

کاشت مو با دستگاه اتوماتیک بدون جراحی (Micro FIT)

کاشت مو با دستگاه اتوماتیک بدون جراحی (Micro FIT)

کاشت مو با دستگاه اتوماتیک بدون جراحی

کاشت مو یکی از رایج ترین اتفاقاتی است که این روزها اتفاق می افتد. هزاران نفر هستند که از این استراتژی استفاده می کنند تا دوباره صاحب موهایی زیبا شوند. برای این فرآیند روش های مختلفی می تواند اعمال شود.

کاشت مو با دستگاه اتوماتیک بدون جراحی (Micro FIT)تکنیک زیاد است اما روشی که بتواند مراجعه کننده را راضی نگه دارد، محدود است پس به همین خاطر اکثر افراد دوست دارند روشی باشد که کمترین ضریب اشتباه را دارا باشد و به نحوی، کاشت مو با دستگاه اتوماتیک بدون جراحی صورت بگیرد.

دریافت تخفیف 500 هزار تومانی کاشت مو + مشاوره رایگان

یکی از تکنیک های معروف برای این کار، تکنیک جداسازی فولیکولی میکرو (Micro FIT) است. از آنجا که بسیاری از افراد ممکن است با این متد آشنا نباشند، قصد داریم با به این روش بپردازیم.

روش کاشت مو میکروفیت (Micro FIT) بدون جراحی چیست؟

اول از همه باید دانست میکروفیت به خاطر استفاده از روش های پیشرفته، جدیدترین و بهترین روش کاشت مو در ایران به حساب می آید. این روش که کاملا اتوماتیک انجام می گیرد، یک روش پیوند مو طبیعی است و نسبت به سایر تکنیک ها مزایای بیشتری دارد. افرادی که دچار ریزش موی کامل یا ناقص شده اند و طاس هستند، در مشاوره با پزشکان با این روش آشنا می شوند چون بهترین است.

کاشت مو با دستگاه اتوماتیک بدون جراحی (Micro FIT)روند کاشت مو با دستگاه اتوماتیک بدون جراحی (MFIT) چگونه است؟

در میکروفیت (Micro FIT) از عضوی از بدن که دارای موهای مقاوم است، گرافت هایی برداشته می شود. این برداشت گرافت بر اساس نیاز فرد انجام می گیرد. برای مثال باید طوری باشد که میزان تراکم روی موهای سر را کاملا ساپورت کند.

هنگام برداشت گرافت، از دستگاه هایی پیشرفته استفاده می شود که کمترین آسیب را به فولیکول ها و ریشه های مو وارد می کند. در واقع با استفاده از این تجهیزاتی مانند ایمپلنتر، کانال های بسیار بسیار ریزی باز می شوند تا فولیکول ها بدون آسیب، گرافت ها را برداشت کنند.

پس از گذراندن این مرحله و مراقبت از فولیکول های برداشت شده، نوبت به اصلی ترین مرحله یعنی کاشت می رسد. دستگاه های فوق العاده پیشرفته، این فولیکول ها را با دقت و ظرافت بسیار خاصی در محل های مخصوص می کارند و سپس فرآیند کاشت مو به اتمام می رسد. نه درد، نه عارضه، نه جای زخم و اسکار و نه عوارض جانبی شدید؛ هیچ کدام دیگر قرار نیست به ترس و نگرانی تان تبدیل شوند.

چه کسانی می توانند از روش میکروفیت (MFIT) استفاده کنند؟

یکی از رایج ترین و مهم ترین سوالات مربوط به کاشت مو همین است. آیا همه افراد می توانند از کاشت مو با دستگاه اتوماتیک بدون جراحی استفاده کنند؟ روش میکروفیت برای همه مناسب است؟ به چند مورد اشاره خواهیم کرد:

 1. افرادی خط مویشان بسیار عقب قرار دارد

یکی از دسته افرادی که می توانند از روش پیوند مو Micro FIT استفاده کنند، افرادی هستند که پیشانی بلند یا خط موی عقب دارند. از آنجا که بسیاری با این نوع شرایط روبرو هستند اما هیچ راهی برای مقابله با آن ندارند، می توانند از روش کاملا اتوماتیک و بدون جراحی میکروفیت استفاده کنند تا تراکم بیشتر شده و خط مویشان جلوتر بیاید.

 1. افرادی که دچار طاسی هستند

دسته دیگری از افرادی که از روش میکروفیت استفاده می کنند، افراد طاس هستند. Micro FIT یا پیوند مو اتوماتیک بدون جراحی، بهترین روش برای پر کردن تک تک نقاط طاس روی سر است.

 1. افرادی که ریزش موی جزئی دارند

ریزش جزئی موی این روزها کاملا سوژه داغی است. اگر دچار این نوع مشکل هستید و می خواهید نواقصتان را بپوشانید، بهترین وقت است که از روش میکروفیت استفاده کنید.

مزایای کاشت مو با دستگاه اتوماتیک بدون جراحی (Micro FIT)

 1. دیگر هیچ نوع نواری از پشت سر برداشته نخواهد شد. در واقع هیچ جای زخمی در کار نخواهد بود.
 2. ناحیه اهدا کننده فقط قرار نیست موهای پشت سر باشد. از موهای سایر نقاط بدن هم می توان استفاده کرد
 3. کاملا اتوماتیک و کاملا بدون آسیب است. ضریب اشتباه به دلیل اتوماتیک بودن بسیار پایین می آید
 4. کاملا بدون درد است و پیش از انجام بی حسی موضعی مورد استفاده قرار می گیرد
 5. تعداد تراکم موهای سر نسبت به سایر روش و تکنیک های مشابه چند برابر است
 6. خیلی زود می توانید پس از اعمال این روش به سرکار یا کارهای روزمره تان برگردید

دوران ریکاوری کاشت مو با دستگاه اتوماتیک (میکروفیت)

کاملا واضح است که بعد از پیوند مو، می توانید بروید اما زمان بهبودی وجود دارد که باید آن را پشت سر بگذارید. معمولا اگر روشی مانند FUE یا کاشت مو روش DHI بود، نمی توانستید خیلی زود فعالیت های روزمره و یا ورزش کردن را از سر بگیرید اما در روش میکروفیت، می توانید زودتر از چیزی که تصور می کنید، هیجان را دوباره به زندگی برگردانید.

مراقبت های پیش از کاشت مو با دستگاه اتوماتیک (Micro FIT)

 1. سعی کنید روز قبل از مراجعه، استحمام کنید تا برای ساعات آتی به مشکل برنخورید
 2. پیش از مراجعه غذایی مقوی و پر انرژی صرف کنید
 3. از مصرف برخی مسکن ها، ویتامین ها، نوشیدنی های الکلی و دخانیات جدا خودداری کنید
 4. نوشیدنی های گیاهی مانند چای سبز را متوقف کنید
 5. از لباسی استفاده کنید که موقع تعویض باعث مشکل نمی شود

مراقبت های پس از کاشت مو با دستگاه اتوماتیک بدون جراحی (MFIT)

 1. هنگام خواب، از موقعیت مناسبی برای خوابیدن استفاده کنید تا آسیبی به فولیکول ها نرسد
 2. البته که خیلی سریع می توانید دوباره ورزش کنید اما نهایت تا یک هفته، ورزش های سنگین توصیه نمی شود اما پیاده روی با سرعت مناسب می تواند بسیار مناسب باشد
 3. دو هفته پس از پیوند مو با روش میکروفیت، لب به سیگار، نوشیدنی های حاوی الکل و یا سایر موادی که با توصیه پزشک قرار است برایتان ممنوع شوند، نزنید
 4. نیازی به مصرف مسکن نیست چون قرار نیست هیچ نوع زخمی در سر ایجاد شود
 5. سعی کنید از مواد مغذی استفاده کنید تا باعث بهبود سرعت گردش خون شوند

عوارض جانبی کاشت مو به روش میکروفیت

طبیعتا هر نوع اقدامی برای زیبایی، عوارض خاص خودش را دارد. پیوند مو به روش اتوماتیک بدون جراحی هم عوارضی دارد که این موارد هستند:

 1. قرمزی و التهاب و کبودی
 2. زمان انجام این روش کمی زیاد است چون سعی می شود همه چیز با دقت انجام بگیرد
 3. عفونت که اگر در محیط استریل انجام نگیرد یا دستگاه های اتوماتیک استریل نباشند، امکان آن وجود دارد
 4. بی حسی که احتمالا تا یک روز کامل همراه با فرد متقاضی خواهد بود

مزایای استفاده از تکنیک Micro FIT

مزایایی که این روش دارد، باعث محبوبیت بیشترش شده است. اگر می پرسید چه مزایایی نسبت به روش FUE و DHI و FUT دارد، باید گفت:

 1. غیرتهاجمی بودن
 2. نداشتن جای زخم
 3. رشد سریع و مداوم مو
 4. مراقبت های ساده پس از درمان
 5. زمان ریکاوری بسیار سریع
 6. تراکم بیشتر موها

هزینه های کاشت مو با روش بدون جراحی (میکروفیت)

طبیعتا وضعیت فرد باید مورد معاینه قرار بگیرد. معمولا میزان گرافت برداشت و تراکم موی افراد نسبت به یکدیگر متفاوت است و این موضوع فقط در معاینه اولیه مشخص می شود. علاوه بر این، تعرفه هایی که هر کلینیک ارائه می دهد هم متفاوت است.

به این تعرفه ها اعتبار پزشک، مهارت کادر پرسنل، در دسترس بودن مراکز زیبایی، تجهیزات و امکانات مورد استفاده و سایر موارد را در نظر بگیرید تا متوجه هزینه های کاشت مو به روش میکروفیت شوید. بهتر است از مشاوره آنلاین یا حضوری هم استفاده کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *