کاشت مو

بهترین روش کاشت مو در ایران چیست؟

بهترین روش کاشت مو در ایران

بهترین روش کاشت مو در ایران

امروزه کشورمان در زمینه ی پزشکی پیشرفت های چشمگیری داشته است. یکی از شاخه های پزشکی زیبایی می باشد که ایران یکی از بهترین کشور های ارائه دهنده ی انواع و اقسام روش ها و عمل های زیبایی از جمله کاشت مو در دنیا محسوب می شود.

بهترین روش کاشت مو در ایران روش های مختلفی برای کاشت مو در کشورمان وجود دارد که افراد می توانند با استفاده از آن مشکلات مربوط به ریزش موی خود را برطرف کرده و از مزیت های این فرایند بهره مند گردند.

دریافت مشاوره رایگان و تخصصی کاشت مو

انواع روش های کاشت مو در ایران

روش های مختلفی برای از بین بردن مشکلات افراد در زمینه ی ریزش مو وجود دارد. یکی از روش های که در ایران افراد می توانند با استفاده از آن برای از بین بردن ریزش موی خود استفاده کنند کاشت مو به دو روش اصلی FUE و FUT می باشد. این دو روش کاشت مو در ایران با کیفیت بسیار بالایی به مراجعین ارائه می شود و افراد در صورت تمایل می توانند از این دو روش اصلی بهره مند شوند استفاده کنند.

روش بعدی که امروزه نیز دارای طرفدار می باشد استفاده از دارو های مختلف می باشد. این دارو ها معمولا نتایج خوب و حتی شگفت انگیزی را برای افراد به وجود می آورد. استفاده از این روش نیازمند برخورداری افراد از یک برنامه و همچنین تلاش، صبر و حوصله است چرا که استفاده از روش فوق و نتیجه گیری از آن نیازمند طولانی مدت است و نباید انتظار گرفتن نتیجه از این روش را در کوتاه مدت داشته باشیم.

از جمله روش های دیگری که معمولا در گذشته های دور از آن استفاده می شد و امروزه افراد نیز از آنها بهره می برند و نتایج خوبی از آن می گیرند روش های موضعی می باشد. این روش می تواند با استفاده از داروهایی که به صورت موضعی استفاده می شوند و یا مواد طبیعی مختلف که برای رویش مو های این دسته از افراد مناسب می باشد انجام شود که این روش هم نیازمند برنامه ریزی و استفاده ی طولانی مدت می باشد.

بهترین روش کاشت مو در ایران تفاوت های کاشت مو به روش های FUE و FUT در ایران

باید بگوییم که این دو روش یک شباهت کلی باید یکدیگر دارند و آن این است که پزشک متخصص برای دریافت فولیکول های مو معمولا از پشت و یا دور سر افراد استفاده می کند؛ اما تفاوت این دو در برداشتن این فولیکول های مو از ناحیه ی بانک مو می باشد. باید بگوییم که این روش ها دارای مزیت ها، عوارض ها و همچنین نوع انجام متفاوتی می باشند که سبب تمایز این دو این روش از هم می گردند.

در روش FUT که به روش نواری مشهور می باشد پزشک متخصص از ناحیه ی دهنده یک نوار از فولیکول مو را دریافت می کند، همانطور که ذکر شد ناحیه ی دهنده معمولا پشت و یا دور سر می باشد و سپس این نوار را به واحد های کوچک تر تقسیم کرده و آن را با استفاده از سوزن مخصوص به ناحیه ی مورد نیاز متصل می کند و یا در اصطلاح آن ها را می کارد.

و اما در روش FUE که نسبت به روش FUT به روز تر می باشد پزشک متخصص پس از این که فولیکول های مو را از ناحیه ی اهدا کننده دریافت کرد نسبت به کاشتن آن ها با استفاده از یک پانچ 8.0 میلی متری تا 1 میلی متری اقدام می کند؛ بنابراین همانطور که ذکر شد تنها تفاوت اصلی میان این دو روش نوع برداشتن فولیکول های مو می باشد.

افراد برای این که یکی از این دو روش را برای از بین بردن مشکل خود برگزینند و از مزیت های آن برخوردار شوند باید در ابتدا انتظارات خود را از روشی که انتخاب کردند مشخص کنند. برای مثال برخی از افراد می خواهند تا پس از انجام کاشت مو، مو های کاشته شده جلوه ی طبیعی تری داشته باشد و یا برخی دوست دارند یک روش بدون درد و یا روشی که با استفاده از دقت بیش تری انجام می شود انتخاب کنند.

هر کدام از این دو روش اصلی پایه گذار روش های متعدد دیگری در امر کاشت مو شده است که این روز با استفاده از تجهیزات پیشرفته تری انجام خواهد شد، همچنین روش های نوینی که برای کاشت مو در ایران استفاده می شود توانسته تا حدودی نقص های روش های سنتی را پوشش دهد.

به عنوان مثال در روش های سنتی بیشتر از پشت گردن یا کناره های گوش برای برداشت فولیکول ها استفاده می شد در صورتی که روش های جدید این امکان را فراهم کرده اند که افراد از موی بدن خود نیز در صورت نیاز و کمبود بانک مو برای کاشت مو استفاده نمایند.

  1. کاشت مو به روش BHT
  2. کاشت مو به روش DHI
  3. کاشت مو به روش SUT
  4. کاشت مو به روش PRP

و مواردی از این قبیل تنها بخشی از تکنیک هایی است که امروز برای اصولی تر شدن و کامل تر شدن روش های پایه ای کاشت مو مورد استفاده قرار می گیرد.

مزیت های استفاده از دو روش FUE و FUT در ایران

FUE و FUT هر کدام دارای مزیت ها و همچنین عوارض مخصوص به خود می باشد و نمی توانیم بگوییم که کدام یک از دو روش فوق نسبت به دیگری برتری دارد. هر فرد ممکن است که نتواند از هر دو روش برای از بین بردن مشکل ریزش و یا طاسی خود بهره بگیرد بنابراین زمانی که فرد مجاز به استفاده یکی از دو روش ذکر شده باشد در چنین حالتی استفاده از روش فوق مجاز و همچنین بهتر می باشد.

از جمله مزیت هایی که افراد می توانند در صورت استفاده از روش FUT برخوردار گردند عبارت است از کوتاه مدت بودن پروسه انجام کاشت مو! افراد ممکن است نتوانند مدت زمان زیادی را برای انجام کاشت مو صرف کنند و یا نتوانند در کلینیک بمانند، در این روش افراد می توانند از این نظر اطمینان خود را حاصل کنند.

همچنین در روش FUT افراد می توانند تراکم بیش تری از مو را به دست بیاورند. افرادی که برای کاشتن مو اقدام می کنند معمولا دوست دارند که پس از استفاده از روش مورد نظر خود از مو های پرپشتی برخوردار گردند. در روش فوق نیازی به تراشیدن همه ی مو ها نیست، دوره ی نقاهت تقریبا کوتاه مدت و همچنین برخورداری از هزینه های مقرون به صرفه و مناسب از مزیت های روش مورد نظر می باشد.

و اما مزیت های استفاده از روش FUE نیز عبارت است از کم تر بودن درد در حین انجام کاشت مو، ممکن است برخی از افراد آستانه ی درد و تحمل کمی داشته باشند و نتوانند درد های نسبتا زیاد را تحمل کنند. پیشنهاد می شود این دسته از افراد در صورت داشتن شرایط مناسب از این روش استفاده کنند زیرا کاشت مو به روش FUE با حداقل درد که معمولا توسط همه نوع فردی قابل تحمل است انجام می شود.

در استفاده کردن از این روش افراد به هیچ عنوان پس از سپری کردن دوره ی نقاهت شاهد به جای ماندن زخم نخواهند بود.

افرادی که نسبت به این موضوع حساس هستند می توانند برای راحت کردن خیال خود مو های خود را به صورت کوتاه نگه دارند. زمان سپری کردن دوره ی نقاهت در این روش بسیار کوتاه مدت می باشد و افراد می توانند در کم ترین زمان ممکن به روزمرگی های خود برگشته و کار های خود را انجام دهند. این مورد می تواند برای افرادی که مشغله زیادی دارند جذاب تر باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *