ترمیم موکاشت مو

ترمیم مو بعد از کاشت مو چه دلایلی دارد؟

ترمیم مو بعد از کاشت مو چه دلایلی دارد؟

ترمیم مو بعد از کاشت مو

بعضی از افراد تصور می کنند که فرآیند کاشت مو، به محض ترک کلینیک برای آن ها به پایان خواهد رسید اما حقیقت آن است که پس از پایان فعالیت در کلینیک، مسئولیت افراد برای رسیدن به بهترین نتایج به شکل جدی آغاز خواهد شد.

ترمیم مو بعد از کاشت مومراقبت های پس از کاشت مو، چندان پیچیده نیستند و وقت زیادی از شما نمی گیرند اما در عمل، تاثیر قابل توجهی در رسیدن به ایده آل ترین نتایج از این فعالیت خواهند داشت. یکی از این مراقبت ها، بررسی دقیق شرایط رشد مو ها پس از کاشت خواهد بود. در واقع شما باید دائما بررسی های لازم را انجام دهید و نحوه رشد تار های جدید مو در سر خود را به دقت زیر نظر داشته باشید.

دریافت تخفیف 500 هزار تومانی کاشت مو + مشاوره رایگان

اگر کاشت طبیعی مو را در شرایط مطلوب و ایده آل پشت سر بگذارید، نتایج دلچسب حاصل از آن برای همیشه همراه شما باقی خواهد ماند اما گاهی ممکن است این فرآیند در شرایط غیر استاندارد صورت بگیرد و در نتیجه، نتایج نهایی آن مورد رضایت شما نباشد.

در این صورت راهکارهایی برای شما وجود دارد و یکی از این راهکارها، انجام فعالیت های ترمیمی است. آیا پس از کاشت مو می توان ترمیم مو انجام داد؟  این ترمیم باید چگونه و با چه شیوه ای صورت بگیرد؟ در ادامه این مطلب به این سوال ها پاسخ داده ایم.

ترمیم مو بعد از کاشت مو5 دلیل برای نارضایتی از نتایج کاشت مو

اگر کاشت طبیعی مو در شرایط مطلوب صورت بگیرد، نتایج آن برای شما بسیار رضایت بخش خواهد بود اما گاهی عواملی وجود دارند که موجب می شوند نتایج نهایی کاشت مو، رضایت افراد را جلب نکنند.

1-    بی تجربگی پزشک: اگر پزشک از تجربه و تخصص کافی برای انجام این فرآیند حساس و ظریف برخوردار نباشد، شانس رسیدن به نتایج مطلوب بسیار پایین خواهد بود. شما باید حتما این فعالیت را در یک کلینیک معتبر و زیر نظر یک پزشک متخصص انجام دهید. در غیر این صورت، امکان رسیدن به بهترین نتایج برای شما محال خواهد بود.

2-    عدم مراقبت اصولی: اگر پس از کاشت طبیعی مو مراقبت اصولی را از نتایج این فرایند به عمل نیاورید، نباید انتظار داشته باشید که اوضاع برای شما به شکل مطلوبی پیش برود. بلافاصله پس از پایان فعالیت، پزشک همه اصول مراقبتی لازم را با شما در میان خواهد گذاشت. برای رسیدن به بهترین نتایج، رعایت این اصول بسیار مهم خواهد بود.

3-    کاندیدای نامناسب: اگر شما به دلایل مختلف کاندیدای مناسبی برای کاشت مو نباشید اما این فرآیند را پشت سر بگذارید، هم سلامتی شما به خطر می افتد و هم نتایج مطلوبی برای شما ایجاد نخواهد شد. یک پزشک متخصص و متعهد با بررسی آزمایش های اولیه، در صورتی که شما کاندیدای مناسب این فرآیند نباشد، فعالیت های جایگزین را به شما معرفی خواهد کرد.

4-    تجهیزات ناکافی در کلینیک: اگر برای پیوند مو به یک کلینیک کاشت مو غیرمجاز مراجعه کنید، به خاطر تجهیزات کم و عدم برخورداری از یک تیم پزشکی برای انجام این فعالیت، نتایج ایده آلی به دست نمی آورید. در این کلینیک ها معمولا تنها یک متد برای کاشت مو اجرا می شود و انجام فرآیند نیز به افرادی سپرده می شود که پزشک متخصص زیبایی نیستند.

5-    انتظارات نامعقول: گاهی نیز همه چیز به خوبی پیش می رود اما از آن جایی که شما انتظاری غیرمعقول و غیرمنطقی از نتیجه نهایی فرآیند داشته اید، این نتیجه برای شما راضی کننده نیست. بسیار مهم است که قبل از انجام این فعالیت، حتما انتظاری منطقی و معقول از نتیجه نهایی آن داشته باشید و خواسته های خود را با واقعیت تطبیق بدهید.

اگر نتیجه نهایی کاشت مو موفقیت آمیز نبود، چه کنیم؟

حدود یک هفته پس از پشت سر گذاشتن این فرآیند، مو های شما شروع به ریزش می کنند. این موضوع به هیچ عنوان نگران کننده نیست. چرا که این بخشی از روند طبیعی کاشت مو به شمار می رود. پس از آن مو ها برای چند ماه در فاز استراحت قرار می گیرند و سرانجام رشد مو های نهایی در سر شما آغاز می شود.

اگر در زمان رشد تار های مو نهایی از نتایج کار راضی نبودید، در درجه اول باید به اندازه کافی صبر کنید و منتظر کامل شدن پروسه رشد بمانید. فراموش نکنید که کاشت مو اساسا یک فرآیند سریع نیست و نتایج آن به شکل تدریجی ظهور پیدا می کنند. گاهی ممکن است ظهور این نتایج تا یک سال نیز طول بکشد. در نتیجه بسیار مهم است که برای انجام این فعالیت، به شدت صبور باشید.

اگر به اندازه کافی صبر و حوصله به خرج دادید اما باز هم اوضاع بهتر نشد، دو راه پیش روی شما خواهد بود تا به ظاهر ایده آل خود برسید. اولین راه، سپری کردن یک کاشت موی دیگر است. این اتفاق البته تنها به شرطی رخ می دهد که شما بیش از حد از بانک موی خود استفاده نکرده باشید و هنوز امکان برداشت مو از این ناحیه وجود داشته باشد.

آن هایی که نمی خواهند دوباره این فعالیت را انجام بدهند اما در عین حال خواهان افزایش تراکم مو در سر خود هستند، می توانند به سراغ راه دوم بروند. ترمیم مو معمولا برای دو گروه از افراد بسیار مفید به نظر می رسد. افرادی که به دلایل مختلف نمی توانند کاشت مو انجام بدهند و افرادی که یک تجربه ناموفق از کاشت طبیعی مو در سر خود داشته اند و حالا به دنبال افزایش تراکم مو های خود هستند.

ترمیم مو پس از کاشت مو

برای انجام یک فعالیت ترمیمی در مو های سر، چند راهکار وجود دارد. گاهی مصرف دارو ها، استفاده از لیزر و همچنین برخی از درمان های شیمیایی نتیجه می دهد اما به طور کلی، مناسب ترین و بهترین شیوه ترمیم مو، استفاده از کراتین طبیعی و تار های مصنوعی مو خواهد بود.

در این فرآیند پزشک تار های مویی دقیقا مشابه و همرنگ تار های مو در سر شما انتخاب می کند و آن ها را روی لایه ای چسبناک از کراتین در کنار مو های دیگر قرار می دهد. در واقع تار های مو روی یک شبکه چسبناک به هم می چسبند و شکل ظاهری مطلوبی به وجود می آورند. نتایج حاصل از این فرآیند شاید قابل مقایسه با کاشت مو نباشد اما باز هم تا حدودی طبیعی به نظر می رسد.

با استفاده از این شیوه ترمیم مو، شما بدون استفاده از کاشت موی مجدد، به ظاهر دلخواه خود دست پیدا می کنید. با این وجود باید این نکته مهم را نیز در نظر بگیرید که نتایج ترمیم مو دائمی نیست و شما هر چند هفته یک بار، باید این تار های مو را منظم کنید و به آن ها حالت مطلوب تری بدهید.

هزینه ترمیم مو پس از کاشت مو

نسبت به کاشت طبیعی مو، ترمیم مو فعالیت بسیار ارزان قیمتی به شمار می رود. هر چند که ممکن است در گذر زمان هزینه بیشتری به وجود بیاورد.

به طور کلی ترمیم مو به لحاظ تاثیر گذاری، قابل مقایسه با کاشت مو نیست اما اگر از نتایج پیوند مو در سر خود و تراکم مو ها به اندازه کافی رضایت ندارید، می توانید با استفاده از این شیوه، تراکم مطلوبی ایجاد کنید و آثار کم پشتی را در ظاهر مو های خود از بین ببرید. این یک انتخاب مناسب برای افرادی است که می خواهند نتایج حاصل از کاشت طبیعی مو را ارتقا بدهند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *