کاشت مو

کاشت مو به روش BHT – هزینه، نکات مهم و مزیت آن

کاشت مو به روش bht و هزینه کاشت مو به روش bht

 کاشت مو به روش bht

کاشت مو به روش bht چیست ؟ با ” کلینیک پوست و مو رز” همراه باشید تا درباره ” کاشت مو ” به روش bht اطلاعات بیشتری بدست بیاورید.

امروزه با پیشرفت علم پزشکی، مشکل افرادی که بانک موی خوبی ندارند و از طاسی موهای خود رنج می برند هم براحتی حل شده است. کاشت مو به روش bht، یکی دیگر از روش های کاشت مو است که در آن از موهای بدن برای نقاط طاس سر بیمار استفاده می شود.کاشت مو به روش bht

برای کاشت مو به روش bht، می توان از موهای قفسه سینه، شکم، زیر بغل، پشت بدن، زیر بغل، پا، ران، بازو و صورت (ریش) استفاده کرد.

دریافت تخفیف 500 هزار تومانی کاشت مو + مشاوره رایگان

البته در بیشتر مراکز کلینیک پوست و مو، از موهای قفسه سینه و ریش استفاده می شود. موهای بدن، منبع خوبی از چندین هزار گرافت برای کاشت مو در نقاط طاس سر هستند. در کاشت مو به روش bht، فولیکول ها با روش FUE ( استخراج واحد فولیکولی ) از بدن استخراج می شوند.

مراحل کاشت مو به روش bht

جراح کاشت مو نقاطی از بدن را که می خواهد فولیکول های اهدایی را از آنها استخراج کند را بصورت موضعی بیهوش می کند و سپس با دقت فولیکول های لازم را استخراج می کند.

کاشت مو

در مرحله بعد، جراح نقاطی که باید فولیکول ها را انتقال بدهد را به طور دقیق علامت گذاری می کند و با کمک پانچ، سوراخ های ریزی را روی سر ایجاد می کند. جراح گرافت ها را با دقت به نقاط طاس سر انتقال می دهد و فرآیند کاشت مو را تکمیل می کند.

نکات مهم در کاشت مو به روش bht

در کاشت مو به روش bht، نحوه استخراج فولیکول ها از بدن، چرخه رشد موهای بدن و سازگاری موهای بدن با پوست سر بسیار مهم است.

جراح باید فولیکول های موهای بدن را با دقت استخراج کند تا آسیبی به آنها وارد نشود، نقاط گیرنده فولیکول ها را به خوبی مشخص کند، به خط رویش موها توجه کافی کند تا بیمار از روش کاشت مو به روش bht راضی باشد. مراقبت های بعد از کاشت مو هم از اهمیت بالایی برخوردار و بیمار باید به توصیه های پزشک کاملا عمل کند.

 مزیت های کاشت مو به روش bht نسبت به سایر روش ها

کاشت مو به روش bht، مزیت های زیادی را به دنبال دارد از جمله:

 1. افرادی که بطور کامل طاس هستند و امیدی برای کاشت مو ندارند، می توانند با استفاده از کاشت مو به روش bht، براحتی از موهای بدنشان برای کاشت در سر استفاده کنند
 2. محدودیتی که در کاشت مو وجود داشته است و بیمار فقط می توانست از موهای پشت و اطراف سر برای کاشت استفاده کند، کاملا برطرف شده است.
 3. در کاشت مو به روش bht، می توان از جاهای متفاوتی از بدن (از پا گرفته تا صورت) برای استخراج فولیکول ها استفاده کرد
 4. ابتدا بیمار می تواند به صورت آزمایشی این روش را امتحان کند تا از نتیجه آن مطمئن شود و بعد بطور کامل از این روش استفاده کند
 5. با کمک این روش، می توان طاسی و ریزش مو را به خوبی درمان کرد
 6. در کاشت مو به روش bht، خط رویش موها کاملا طبیعی ست
 7. دوره ی بهبود بیمار بعد از کاشت مو هم کوتاه است
 8. کاشت مو به روش bht ، تهاجمی نیست
 9. اسکاری که روی پوست بدن ایجاد می شود هم بسیار کوچک است و با گذشت چند هفته، سریع ترمیم می شود.

 چه کسانی کاندید خوبی برای کاشت مو به روش bht هستند؟

یکی از مهمترین دلایل اینکه افراد کاشت مو به روش bht را برای درمان طاسی سر خود انتخاب می کنند، فقدان مو در ناحیه اهدا کننده می باشد.

اما این مورد تنها گزینه نبوده و عوامل دیگری نظیر طاسی نواحی زیادی از سر و نتایج ناکارآمد از درمان های قبلی نیز وجود خواهد داشت. در زیر به تعدادی از نامزدهای مناسب این روش از پیوند مو اشاره شده است.

افرادی که بانک موی خوبی ندارند و نمی توانند از موهای پشت سر خود برای نقاط طاس استفاده کنند و افرادی که ساختار موهای بدنشان شبیه موهای سرشان است، داوطلبان خوبی برای کاشت مو به روش bht هستند.

البته برای کاشت مو به روش bht، بدن بیمار باید حجم زیادی از مو را داشته باشد تا متخصص بتواند از آنها برای نقاط طاس سر استفاده کند.

افرادی که دارای ناحیه اهداکننده از سر خود بوده و اما موها به بهبود و تقویت نیاز دارند، می توانند از این روش برای پرپشت کردن موهای خود استفاده نمایند.

افرادی که دارای زخم هایی در ناحیه سر خود می باشند، می توانند از این روش برای پوشش زخم های موجود استفاده نمایند. در انجام کاشت مو به روش bht نکته ای که وجود دارد این است که پزشک باید از موهای نواحی از بدن را انتخاب نماید که قابلیت رشد و بلند شدن را داشته باشند.

بطور مثال اگرچه ریش ضخامت بیشتری نسبت به موهای سر دارد اما بیشتر از موهای نواحی ساق قابلیت رشد دارد در نتیجه در برخی از شرایط، ریش مناسب تر از سایر نواحی برای پیوند خواهد بود.

تفاوت های موهای بدن با موهای سر

در کاشت مو به روش bht ، موهای بدن تفاوت های زیادی با موی سر دارند؛ موهای بدن از نظر ساختار (صاف، فر و یا مجعد)، جنس، رنگ، ضخامت، تعداد و عمق فولیکول ها با موهای سر تفاوت دارند.

حتی نوع پوست سر و بدن هم با یکدیگر متفاوت هستند و باعث می شود تا با کاشت موی بدن در روی سر، شاهد نتایج متفاوتی باشیم؛ مثلا ممکن است بعد از کاشت مو، ساختار موهای بدن سریع تغییر کند و یا موهای بدن با پوست سر سازگار نباشند و نتوانند به خوبی روی سر رشد کنند.

موهای سر، دو برابر موهای بدن فولیکول دارند، یعنی گرافت های موهای سر دارای 1 الی 3 تار مو هستند ولی گرافت های موی بدن فقط شامل 1 تار مو می شوند.

چرخه ی رشد موهای بدن و موهای سر کاملا از یکدیگر متفاوت هستند. ممکن است موی بدن بعد از کاشت در روی سر، از نظر ساختاری تغییر کند و بلندتر و صاف تر از قبل بشود و یا به عبارتی دیگر، ساختار آن شبیه موهای سر بشود. جهت رشد واحدهای فولیکولی موهای بدن و موهای سر هم با یکدیگر متفاوت است.

 عوارض کاشت مو به روش bht

کاشت مو به روش BHT، عوارض موقتی مثل اسکار، ورم و غیره را به دنبال دارد. یکی دیگر از مشکلات این است که ممکن است موهای بدن با موهای سر سازگاری نداشته باشند و نتوانند روی سر رشد کنند.

ممکن است در طول زمان، ساختار موهای بدن تغییر کند و شباهتی به موهای سر نداشته باشد. در کل نتایج کاشت مو به روش BHT، غیر قابل پیش بینی ست و ممکن است بیمار از کاشت مو به روش bht راضی نباشد.

مراقبت های قبل از  کاشت مو به روش bht

در هر روشی از کاشت مو، بیمار نباید 2 الی 3 هفته قبل از کاشت، هیچ گونه دارو (مثل آسپرین) ، ویتامین ها، دمنوش های گیاهی، الکل، سیگار و قلیان مصرف کند زیرا خطر خونریزی را هنگام کاشت مو و حتی بعد از آن افزایش می دهند. در روزی که می خواهید کاشت مو انجام دهید، موهای سرتان را خوب بشویید.

به دلیل اینکه در کاشت مو به روش bht از موهای بدن افراد برای ترمیم و پیوند مو استفاده خواهد شد، لذا توصیه می شوند که 4 روز قبل از درمان، موهای ناحیه اهداکننده فولیکول اصلاح شود.

قبل از انجام درمان، باید دو روز قبل آزمایش هایی انجام دهید نتایج را به پزشک خود نشان دهید تا در صورت وجود مشکلی از انجام پیوند مو جلوگیری شود. این آزمایش ها برای افزایش سلامتی و جلوگیری از بروز هرگونه عوارض خواهند بود.

اگر دارای موهایی با رنگ خاکستری می باشید، بهتر است که دو روز قبل از انجام hair transplant، آنها را به رنگ مشکی تغییر دهید. این امر به پزشک در تشخیص تار و فولیکول ها کمک کرده در نتیجه می تواند بر نتایج نهایی نیز تاثیر بگذارد.

در صورت داشتن موهایی بلند، باید اصلاح شوند.کوتاه بودن موها باعث قابل تشخیص بودن مناطق مورد نیاز درمان، خواهد شد. در این صورت پزشک مناطقی که نیاز به درمان دارند را تشخیص داده و در محل های مورد نیاز درمان را انجام خواهد داد.

اگر سر شما مستعد ابتلا به شوره می باشد، می بایست سه روز قبل از کاشت مو از شامپوهای ضدشوره استفاده نمایید.

شب قبل از پیوند مو، به موت 6 الی 8 ساعت خواب مفید داشته باشید.

در روز انجام درمان، از لباس هایی استفاده نمایید که دارای دکمه باشند و از پوشیدن تی شرت خودداری نمایید. لباس های دکمه دار، مانع لمس سر در هنگام تعویض می شوند.

سعی کنید قبل از رفتن به کلینیک برای انجام ترمیم مو به روش bht، با معده خالی نرفته و بطور کامل صبحانه یا ناهار میل نمایید. همچنین توجه داشته باشید که از مصرف نوشیدنی هایی نظیر کافئین و قهوه و غذاهای حاوی ادویه فراوان پرهیز نمایید.

مراقبت های بعد از کاشت مو به روش bht

نتایج درمان تنها به عملکرد پزشک وابسته نبوده و مراقبت های پس از پیوند مو نیز بر نتایج نهایی تاثیرگذار می باشند. این مراقبت ها موجب شده که نتایج نهایی به خوبی پدیدار شده و فرد از خطر ابتلا به عوارض جانبی یا هرگونه حادثه ناخوشایند به دور باشد.

بعد از کاشت مو به روش bht، لازم است استراحت کنید و از داروهایی که پزشک برایتان تجویز کرده است، به طور منظم استفاده کنید.

اولین شستشوی موهای شما بعد از کاشت مو در کلینیک کاشت مو انجام می شود پس هرگز از قبل موهایتان را خیس نکنید زیرا احتمال بروز عفونت بالا می رود. موهای سرتان را آزاد قرار بدهید و هرگز آن را نپوشانید. بیمار نباید تا  تا 2 هفته از استخر و سونا استفاده کند.

تا چند روز پس از انجام کاشت مو به روش bht کمی درد احساس می شود. برای برطرف کردن این حس برخی از پزشکان، استراحت کردن و خوابیدن را توصیه می کنند. همچنین برای از بین بردن و تسکین درد، می توانید از مسکن ها نیز استفاده نمایید.

بعد از انجام کاشت مو به روش bht و یا به هر روش دیگر، کمی تورم ایجاد خواهد شد. تورم در روزهای اولیه کم بوده و در روز چهارم پس از درمان به بیشترین سطح خود خواهد رسید. معمولا برای از بین بردن تورم، داروی خاصی مصرف نمی کنند و جای نگرانی وجود نخواهد داشت.

تورم ایجاد شده ممکن است بر پیشانی و نواحی اطراف چشم نیز تاثیر بگذارد در این صورت اگر مایل به از بین بردن تورم موجود می باشید، می توانید از کمپرس سرد استفاده کرده تا از حجم تورم بکاهید. پس از درمان ممکن است احساس خارش داشته باشید و تحمل آن دشوار باشد.

اولا به هیچ عنوان سر خود را نخراشید زیرا به فولیکول ها آسیب وارد شده و بر نتایج نهایی تاثیر منفی خواهد گذاشت. به همین دلیل تا حد امکان کمی تحمل نمایید.

در صورت عدم تحمل خارش و برای رفع آن می توانید از قرص آنتی هیستامین نیز استفاده نمایید. این قرص، خارش سر را تسکین داده و از خراشیدن سر جلوگیری خواهد کرد.

هنگام خواب نیز از چندین بالش جهت بالا آوردن سر خود استفاده نمایید. این امر به کاهش هرگونه تورم موجود کمک خواهد کرد.

 هزینه کاشت مو به روش bht

انجام تمامی درمان های زیبایی هزینه ای دربر خواهد داشت اما این هزینه ها به فاکتورهایی وابسته بوده که موجب نوسان در هزینه بین کلینیک ها و یا پزشکان خواهد شد. بطور کلی هزینه انجام کاشت مو به روش bht به موارد زیر بستگی خواهد داشت.

 1. هزینه احتمالی ناشی از حمل و نقل مراجعه کننده برای مراجعه به کلینیک مدنظر خود
 2. اسکان مراجعه کننده
 3. انجام آزمایش هایی قبل از پیوند مو
 4. شستشوی موها
 5. مشاوره قبل از درمان و ارائه راهکارها برای نتیجه دهی بهتر درمان
 6. داروهای تجویزی پزشک
 7. مراقبت و مشاوره پس از اتمام درمان
 8. تهیه محصولات مورد نیاز برای مراقبت و محافظت از موهای کاشته شده

لازم به ذکر است که قبل از شروع درمان به تمامی هزینه های ناشی از ترمیم مو مطلع بوده و تنها به هزینه دریافتی پزشک توجه نکنید.

جهت اطلاع دقیق از ” هزینه کاشت مو ” به روش bht با مشاوران تلفنی ما در تماس باشید.

” کلینیک تخصصی پوست و مو رز” با پزشکانی مجرب و متخصص و دستگاه های پیشرفته، خدمات کاشت مو  را هم به مشتریان گرامی خود ارائه می دهد. در این کلینیک پوست و مو رز ، هدف ما رضایت شما مشتریان عزیز است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد کاشت مو به روش bht، با شماره 02144067005 تماس حاصل فرمایید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *