تزریق چربی

تزریق چربی در دستها توسط دکتر تزریق چربی در کلینیک پوست و مو

تزریق چربی در دستها توسط دکتر تزریق چربی در کلینیک پوست و مو

تزریق چربی در دستها

روند تزریق چربی در دستها به چه صورت است ؟ مقاله امروز ” کلینیک پوست و مو رز ” به تزریق چربی در دستها اختصاص دارد؛ با ما همراه باشید تا در مورد نحوه استخراج چربی از بدن، مزیت ها، عوارض، مراقبت های قبل و بعد، تعداد جلسات لازم برای تزریق چربی در دستها و سایر موارد اطلاعات بیشتری بدست بیاورید.

دستها هم مانند صورت با افزایش سن، تغییر زیادی می کنند. با افزایش سن، تولید کلاژن در بدن بسیار کم می شود و پوست دستها پر از چین و چروک و خطوط مختلف می شود و حتی پوست دست شل هم می شود؛

تزریق چربی در دستها

علاوه بر اینها، بافت چربی زیر پوست هم از بین می رود و رگ های دست برجسته تر از قبل نشان داده می شوند. بسیاری از بیماران برای تزریق چربی در دستهای خود به کلینیک پوست و مو مراجعه می کنند.

دریافت تخفیف ویژه تزریق چربی + مشاوره رایگان

تزریق چربی در دستها به منظور جوانسازی دستها انجام می شود. چربی ای که در دستها تزریق می شود، از بدن خود بیمار گرفته می شود. تزریق چربی در اصطلاح ” تزریق میکرو – لیپو ” هم نامیده می شود.

تزریق چربی

با افزایش سن افراد و افتاده تر شدن پوست دست و صورت و همچنین پا ها افراد دچار تضعیف روحیه می شوند. این احساسات منفی برای افراد معمولا به علت این حس که آن ها پیر شده اند به وجود می آید.

افراد زمانی که احساس می کنند سنی از آن ها گذشته است بسیار ناراحت و غمگین می شوند و برای رهایی از این احساسات منفی به دنبال روش های مختلفی جهت جوان سازی پوست خود می گردند.

این جست و جو برای افراد تبدیل به چالش شده و سبب می شود تا این دسته از افراد راه کار های مختلفی را برای از بین بردن مشکلات خود امتحان کنند. این جست و جو تا جایی پیش می رود که افراد راه و روش های اشتباهی را برای از بین بردن مشکلات خود استفاده می کنند. این روش ها که برخی از آن ها غیر استاندارد بوده و ممکن است ضرر های جبران ناپذیری به افراد بزند.

افراد به دلیل این که نمی توانند از پس این احساسات منفی بر بیایند ممکن است مشکلات ریز و درشتی را برای خود به وجود بیاورند. زمانی که افراد برای برخورد و یا حل کردن یک مشکل به صورت احساسی رفتار می کنند بدون شک و به احتمال بسیار بالا دچار مشکلاتی خواهند شد. افراد باید برای حل مشکل ذکر شده به صورت کاملا منطقی رفتار کرده و از هرگونه رفتار احساسی اجتناب کنند.

تزریق کردن چربی به دست ها یکی از روش های بسیار مناسب و درجه یک می باشد و افراد می توانند با استفاده از به کار گیری این روش و انجام آن از مشکلات خود که اصلی ترین آن از بین بردن حالت افتاده و همچنین چروک آن می باشد رهایی یابند و به اهداف قبل از انجام روش خود برسند. پس از انجام این تزریق به احتمال بسیار زیاد افراد نتایج لازم و کافی را از انجام روش ذکر شده خواهند گرفت.

نحوه استخراج چربی ها از بدن و استفاده از آنها در دستها

سلول های چربی با فرآیند لیپوساکشن از نقاط اهدا کننده چربی استخراج می شوند؛ نقاط اهدا کننده چربی معمولا شکم، ران و باسن هستند. برای استخراج از سوزن کوچک و سرنگ استفاده می شود.

سلول های چربی ضدعفونی می شوند و از سایر مایعات بدن جدا می شوند و با سوزن و سرنگ به نقاط مشخصی از دستها تزریق می شوند. درصد جذب دوباره چربی های تزریق شده در دستها بسیار بالاست و بخاطر همین متخصص، چربی بیشتری را روی دستها تزریق می کند.

معمولا مقداری از چربی استخراج شده، اضافه باقی می ماند و ” بهترین دکتر تزریق چربی ” می تواند برای رفع چین و چروک صورت بیمار و یا سایر موارد از این چربی ها استفاده کند.

افراد باید برای انجام تزریق چربی بهترین شرایط را محیا سازند تا بتوانند این تزریق را به صورت موفقیت آمیز و به بهترین وجه ممکن انجام دهند. زمانی که افراد هم شرایط خوبی برای انجام تزریق داشته باشند و هم علاوه بر آن شرایط خوبی را جهت انجام دادن تزریق کردن چربی به وجود آورند می توانند این عمل را به بهترین نحو انجام داده و پس از سپری کردن دوره ی نقاهت از مزیت های این عمل برخوردار گردند.

برای مثال افراد برای به وجود آوردن شرایط مناسب می توانند از بهترین کلینیک های موجود در کشور که علاوه بر برخورداری از دستگاه ها و تجهیزات مناسب و پیشرفته از گواهینامه انجام این تزریق ها و انجام عمل های زیبایی از مراجع مربوطه برخوردار باشند. افراد می توانند با انجام روش فوق در این نوع کلینیک ها از موفقیت انجام آن اطمینان خاطر کرده و سپس منتظر گرفتن نتایج باشند.

چرا برای جوانسازی دستها از تزریق چربی استفاده می شود؟

تزریق چربی در دستها مزیت های زیادی را برای بیمار به دنبال دارد؛ مثلا:

 1. فیلرهای چربی از بدن خود بیمار گرفته می شوند و احتمال بروز واکنش آلرژیک در بدن بسیار کم است.
 2. نتایج حاصل از تزریق چربی در دستها، تا سالها ماندگاری دارد.
 3. تزریق چربی باعث می شود تا دستها بسیار نرم و لطیف بشوند و همچنان طبیعی بنظر برسند.
 4. این فرآیند می تواند همزمان با سایر فرآیندهای تزریق چربی مثل تزریق چربی برای رفع چین و چروک صورت هم انجام بشود.
 5. تزریق چربی در دستها نیازی به بخیه ندارد.
 6. دوره استراحت بیمار کوتاه است.
 7. نیازی به بیهوشی کامل هم ندارد.

 اطلاعاتی که بیمار باید در مورد تزریق چربی در دستها بداند:

تزریق چربی در دستها در ” بهترین کلینیک تزریق چربی ” و با بی حسی موضعی انجام می شود. فرآیند استخراج چربی از بدن معمولا بین 10 الی 15 دقیقه و تزریق چربی در دست، بین 5 الی 20 دقیقه طول می کشد و زمان دقیق آن به نقاطی بستگی دارد که چربی تزریق می شود.

در هفته های اول تزریق چربی، دستها حالتی غیر طبیعی دارند که با گذشت زمان، چربی اضافه توسط بدن جذب می شود و در نهایت دستها ظاهری کاملا طبیعی پیدا می کنند.

افراد می توانند برای آشنایی با روند برگزاری این روش قبل از انجام آن با برگزار کردن یک جلسه ی مشاوره ای با پزشک متخصص خود درباره ی انجام تزریق کردن چربی به دست ها و همچنین دیگر مواردی که ممکن است درباره ی آن ابهاماتی در فرد وجود داشته باشد سوالاتی را مطرح کرده و پاسخ های دقیقی را دریافت کنند. برگزار کردن این جلسات می تواند در کاهش نگرانی ها و همچنین استرس ناشی از انجام تزریق تاثیر فراوان داشته باشد.

 عوارض احتمالی تزریق چربی در دستها

هر فرآیندی ریسک های مخصوص به خود را دارد و انتخاب متخصصی با تجربه می تواند در کاهش این عوارض نقش بسزایی داشته باشد. بعد از تزریق چربی در دستها، واکنش آلرژیک به ندرت اتفاق می افتد زیرا از چربی بدن بیمار استفاده می شود و احتمال بروز واکنش آلرژیک در هنگام تزریق سایر فیلرها بسیار بالاست.

عوارض تزریق چربی در دستها عبارت است از:

 1. خونریزی از نقاطی که چربی تزریق شده است، مهم ترین موردی که سبب ترس و وحشت افراد پس از انجام تزریق می شود خون ریزی هایی است که پس از تزریق به سراغ افراد می آید. افراد نباید دچار ترس و وحشت در زمان مشاهده ی خون ریزی شوند چرا که این مورد کاملا عادی و یک امر طبیعی می باشد و افراد باید طبق دستور پزشک عمل کرده و به هیچ عنوان نگران این موضوع نشوند.
 2. تورم و کبودی دستها، پس از تزریق شدن چربی به دست ها و همچنین وارد شدن به دوره ی نقاهت دست های فرد دچار تورم و کبودی خواهد شد که معمولا پزشکان برای تسکین درد کمپرس یخ را پیشنهاد می دهند و برای از بین رفتن سریع تر این مشکل داروها و همچنین پماد های موضعی را برای فرد بیمار تجویز می کنند تا فرد بتوانند این مشکل را سریعا از بین ببرد.
 3. التهاب و قرمزی در نقاطی از دست که چربی تزریق شده است، افراد برای از بین بردن این موضوع نیز بهتر است طبق دستور پزشک عمل کرده و از هر گونه اقدامات سرخود که به اصطلاح خود درمانی گفته می شود پرهیز کنند. زمانی که افراد اقدام به خود درمانی می کنند ممکن است با انجام یک کار اشتباه سبب از بین رفتن کل تزریق شده و علاوه بر آن مشکلاتی را برای خود به وجود بیاورد.

 مراقبت های قبل از تزریق چربی در دستها

قبل از تزریق چربی در دستها، متخصص سوابق پزشکی بیمار را با دقت بررسی می کند. بیمار می تواند در مورد توقعات خود از نتایج تزریق چربی در دستهایش با متخصص صحبت کند و از عوارض احتمالی تزریق چربی در دستها به خوبی مطلع شود.

اگر:

 1. پزشکی داروی خاصی را برایتان تجویز کرده است و روزانه مصرف می کنید
 2. از داروهای بدون نسخه مثل آسپرین و ایبوپروفن استفاده می کنید
 3. از مکمل های گیاهی استفاده می کنید

حتما باید متخصص را در جریان بگذارید تا هنگام تزریق چربی در دستها و بعد از تزریق چربی دچار خونریزی غیر عادی و بیش از حد نشوید.

مراقبت های بعد از تزریق چربی در دستها

بعد از تزریق چربی در دستها، ممکن است متخصص مقداری یخ را در اختیار بیمار قرار بدهد تا تورم دستها تا حد قابل توجهی کاهش پیدا کند.

بیمار نباید به نقاطی از دست که چربی تزریق شده است، فشاری وارد کند.

ممکن است بیمار بعد از تزریق چربی در دستها شاهد عوارضی مثل تورم و قرمزی دستهایش باشد؛ این عوارض بعد از یک هفته برطرف می شوند.

بعضی از بیمارها برای اینکه به نتایج ایده آل خود برسند، لازم است دوباره اقدام به تزریق چربی کنند. 24 ساعت بعد ازتزریق چربی می توانید حمام بروید ولی تا 3 هفته نباید دستانتان را خیس کنید.

مقایسه نتایج حاصل از تزریق چربی و تزریق سایر فیلرها برای جوانسازی دستها

دو راه برای جوانسازی و افزایش حجم دستها وجود دارد:

تزریق چربی و تزریق فیلرها. از هر دو روش در کلینیک پوست و مو استفاده می شود ولی این دو تفاوت هایی با یکدیگر دارند. تزریق چربی باعث جوانسازی دائم و کامل دستها می شود و انگشتهای دست، بند انگشت ها و پشت دست را هم در بر می گیرد.

نتایج حاصل از تزریق چربی با دوام تر، طبیعی تر و زیباتر است. البته طی 2 الی 3 هفته بعد از تزریق چربی، دستها بیش از حد حجیم و قرمز بنظر می رسند و به مروز زمان، بطور کامل بهبود می یابند.

تزریق فیلرها هم باعث جوانسازی موقت دستها می شوند و معمولا یک سال بعد از تزریق فیلر، 20 درصد از فیلرها جذب می شوند و بیمار به تزریق مجدد فیلر نیاز پیدا می کند. میزان ماندگاری تزریق فیلر در دستها می تواند بالاتر برود، البته به شرطی که بیمار طی جلسات منظم اقدام به تزریق فیلر کند.

در مورد میزان جوانسازی فیلرها هم می توان گفت که تنها ناحیه پشت دست را می پوشاند و میزان افزایش حجم دستها و جوانسازی آنها هم بستگی به سن بیمار و تعداد سرنگ هایی دارد که فیلر با آن تزریق می شود.

تعداد جلسات لازم برای تزریق چربی در دستها

تعداد جلسات لازم برای تزریق چربی در دستها به تعداد سلول های زنده چربی در هنگام تزریق بستگی دارد. تزریق سلول های زنده چربی در دستها، میزان ماندگاری تزریق چربی را افزایش می دهد.

معمولا تزریق چربی (injection of fat) در طی 1 الی 3 جلسه انجام می شود. اگر وزن بیمار بعد از تزریق چربی ثابت بماند و تغییری نکند، روی نتایج حاصل از تزریق چربی هم تاثیر مثبتی می گذارد.

هزینه تزریق چربی

هزینه تزریق چربی بستگی به میزان چربی گرفته شده، محل تزریق و زمان لازم برای انجام این کار دارد.

” کلینیک تخصصی پوست و مو رز” با پزشکانی مجرب و دستگاه های پیشرفته، خدمات تزریق چربی را هم به مشتریان گرامی خود ارائه می دهد.

در این کلینیک پوست و مو هدف ما، رضایت شما مشتریان عزیز است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تزریق چربی ، با شماره 02144067005 تماس حاصل فرمایید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *