درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

نحوه مراقبت از موی سر بعد از کاشت مو

نحوه مراقبت از موی سر بعد از کاشت مو

همانطور که می دانیم داشتن موی طبیعی می تواند در زیبایی ما تاثیرات فراوانی را داشته باشد. کاشت مو یکی از روش های بسیار پرکاربرد برای ایجاد زیبایی در افرادی است که دچار ریزش مو هستند. می توان با کاشت مو طبیعی به عنوان عمل زیبایی در ایجاد زیبایی در صورت نقش مهمی را ایفا نمود.

 

نحوه مراقبت از موی سر بعد از کاشت مو

 

پزشکان متخصص در امر زیبایی و Hair Transplant می توانند از روش های نوین و بسیار سریع برای کاشت مو استفاده نمایند.

در واقع کاشت مو مانند بسیاری از عمل های زیبایی که نیاز به جراحی و بریدگی در سطح پوست هستند، بدون هیچ گونه درد و عوارضی به راحتی و به صورت سرپایی انجام می شود .

 

نحوه مراقبت از موی سر بعد از کاشت مو

 

برای این منظور نیاز به نگرانی در مورد عوارض بعد از عمل نیست. با انجام توصیه های پزشک متخصص در این زمینه می توانید به راحتی از موهای کاشته شده خود بعد از پیوند مو مراقبت کنید.

باید همواره به یاد داشته باشید که Hair Transplant را زیر نظر پزشک متخصص در این زمینه انجام دهید تا تاثیرات و نتایج بعد از کاشت مو سریع تر مشاهده شود. همچنین با اطمینان خاطر Hair Transplant طبیعی را انجام دهید.

 

دوران نقاهت بعد از کاشت مو

کاشت مو نیز مانند هر عمل زیبایی دیگری دارای دوره بهبودی است. از آنجایی که Hair Transplant بسیار دقیق و با ظرافت انجام می گیرد، باید در انجام پیوند مو پزشک مورد نظر از تجربه کافی در این امر برخوردار باشد. می توانیم بگوییم که کاشت مو طبیعی دارای حداقل عوارض و دوران نقاهت بعد از عمل است.

در واقع دوران بهبودی بعد از Hair Transplant تا یک هفته اول بعد از عمل پیوند مو به صورت ورم و یا قرمزی پوست ممکن است در افراد دیده شود. در برخی از روش های کاشت مو طبیعی مانند روش FUT، که از برش در نواحی بانک موی افراد استفاده می شود، بخیه صورت می گیرد.

این نواحی ممکن است دچار درد و زخم شود. برای این منظور باید مراقبت های بعد از Hair Transplant را جدی بگیرید. در چند روز اول بعد از کاشت مو باید استراحت کافی را داشته باشید. زیرا هفته اول بعد از Hair Transplant طبیعی بسیار در نتیجه بخش بودن پیوند مو تاثیر دارد.

مشاهده مطلب
کاشت مو به روش fit و توضیحات لازم این روش از کاشت مو

فولیکول های مو که در قسمت پیوند شونده کاشته می شوند، در این زمان مقاومت و استحکام لازم را باید به دست بیاورند تا پیوند مو در هفته های بعد بتواند نتیجه بخش باشد و رشد مو به صورت طبیعی انجام شود. بعد از دو هفته اول کاشت مو، موها شروع به ریزش می کند.

در واقع این ریزش ها بسیار طبیعی می باشد زیرا موهای کاشته شده با ریزش این امکان را برای فولیکول های طبیعی مو فراهم می سازند که بعد از استراحت لازم دوباره رشد کنند. این ریزش بعد از کاشت مو طبیعی تا دو یا سه ماه ادامه دارد.

بعد از این دوران، از ماه چهارم موهای طبیعی فرد شروع به رشد می نمایند. در واقع دوران نقاهت بعد از Hair Transplant ممکن است تا چند ماه ادامه داشته باشد. ولی نتیجه شگفت انگیزی که بعد از این زمان مشاهده می کنید بسیار چشمگیر می باشد.

 

مراقبت های بعد از کاشت مو

مراقبت های بعد از کاشت مو یکی از مهمترین عواملی است که می تواند بعد از پیوند مو در افراد، آنها را هر چه سریعتر به نتیجه شگفت انگیز بعد از عمل برساند. در اینجا نمونه ای از این توصیه های پزشکی را برای شما بازگو می کنیم.

 

  1.   بعد از کاشت مو طبیعی ممکن است در اثر ایجاد زخم ها و یا سوزن هایی که در پوست شما برای پیوند مو انجام گرفته است دچار درد و یا سوزش شوید. برای جلوگیری از ایجاد عفونت و همچنین کم نمودن درد در این نواحی استفاده از آنتی بیوتیک ها در اولویت قرار داد. این دارو ها توسط پزشک برای شما تجویز می شود.
  2.   هرگز موهای کاشته شده خود را در روزهای اول بعد از Hair Transplant ماساژ ندهید و از دست زدن به آنها خودداری کنید. این عمل می تواند فولیکول های پیوند شده در مو را ضعیف کند و در نتیجه پیوند مو با مشکل مواجه می شود.
  3.   از رفتن به حمام آب داغ و یا استخر و سونا در هفته اول بعد از کاشت مو طبیعی اجتناب کنید. این امر موهای کاشته شده را دچار ریزش می کند، در نتیجه فولیکول های مو نمی توانند رشد کنند.
  4.   ورزش های سنگین و یا کارهای سخت را در یکی دو هفته اول بعد از Hair Transplant انجام ندهید. این کار می تواند باعث تعریق در پوست شما شود. تعریق به دلیل داشتن مواد سمی می تواند به قسمت های پیوند شده مو در سر نفوذ پیدا کند و در نتیجه رشد فولیکول ها را از بین ببرد.
  5.   فشار خون می تواند ضربان قلب را بالا ببرد. در نتیجه می تواند باعث فشار در ریشه موها شود. برای جلوگیری از این موضوع باید از انجام کارهایی که باعث بالا رفتن فشار خون در شما می شود جلوگیری کنید.
  6.   تغذیه می تواند در روند بهبودی و همچنین رشد موها تاثیر فراوانی را داشته باشد. مواد مغذی مانند پروتئین ها و ویتامین ها بسیار در رشد طبیعی موها بعد از Hair Transplant موثر است. در نتیجه می توانید از این طریق نتیجه کاشت مو طبیعی در خود را سریع تر مشاهده کنید.
مشاهده مطلب
زمان مناسب برای کاشت مو

 

نکات موثر بعد از کاشت مو

عمل زیبایی کاشت مو طبیعی می تواند بعد از دوران نقاهت تاثیرات خود را نشان دهد. برای اینکه بتوانیم سریع تر به بهبودی بعد از Hair Transplant برسیم، باید نکاتی را بعد از پیوند مو رعایت نماییم. ممکن است این نکات در ابتدا ساده به نظر بیاید و تاثیری در کاشت مو نداشته باشد.

اما این تفکر کاملا اشتباه است زیرا مراقبت های بعد از کاشت مو طبیعی بعد از عمل می تواند تا حدود بسیار زیادی در ایجاد نتیجه مطلوب تاثیر گذار باشد. نکات موثر بعد از Hair Transplant می تواند به صورت زیر عنوان شود.

  1.   رژیم غذایی سالم را در برنامه روزانه خود قرار دهید. از مصرف الکل و مواد مخدر بعد از کاشت مو استفاده نکنید.
  2.   بعد از کاشت مو طبیعی تا یک ماه از کلاه استفاده کنید تا نور مستقیم خورشید به موهای شما تابیده نشود.
  3.   بعد از رشد طبیعی موها از آنها بسیار مراقبت کنید و در واقع به تقویت آنها بپردازید. از انجام کارهایی که باعث ریزش مو می شود مانند شانه زدن در حمام، استفاده بیش از حد از مواد شیمیایی بر روی مو و یا اتوی مو کمتر استفاده کنید.
  4.   هر از چند گاهی به پزشک خود مراجعه کنید تا در مورد سلامت موهای کاشته شده خود مطمئن شوید و توصیه های پزشکی که به شما داده می شود را رعایت کنید.

بعد از یک سال می توانید به طور کامل دارای موهایی طبیعی شوید. این موهای بسیار با دوام تر و محکم تر از موهای قبلی شما است.

 

تاثیر مراقبت های بعد از کاشت مو

کاشت مو طبیعی می تواند در صورت رعایت نکردن نکات بهداشتی و مراقبت های بعد از پیوند مو نتیجه مورد شما را در بر نداشته باشد. بنابراین بسیار مهم است که شما به توصیه ها و مراقبت های بعد از عمل پیوند مو که توسط پزشک متخصص در این زمینه برای شما مشخص شده است عمل کنید.

سهل انگاری در این زمینه می تواند کاملا عمل کاشت مو را بی نتیجه کند. هفته اول بعد از کاشت مو طبیعی می تواند برای شما بسیار مهم باشد برای این منظور با عمل کردن به توصیه های بعد از پیوند مو می توانید نتیجه موثری را بعد از کاشت مو طبیعی مشاهده کنید.

 

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو رز” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت کاشت مو خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02144067005 تماس بگیرید.

مشاهده مطلب
کاشت مو به روش fut و عوارض کاشت مو به روش fut

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

کاشت مو

دیدگاهتان را بنویسید