تزریق ژل

تزریق ژل لب و فیلم تزریق ژل لب در کلینیک پوست و مو

تزریق ژل لب و فیلم تزریق ژل لب در کلینیک پوست و مو

تزریق ژل لب

مقاله امروز ” کلینیک پوست و مو رز” به ” تزریق ژل ” لب اختصاص دارد؛ با ما همراه باشید تا در مورد مزایا، عوارض و سایر مسائل مربوط به تزریق ژل لب، اطلاعات بیشتری بدست بیاورید.

دریافت تخفیف نقدی تزریق ژل کلینیک رز + مشاوره رایگان

تزریق ژل لب یکی از راه هایی ست که به لبهای شما حجم بیشتری می بخشد. امروزه برای حجیم سازی لبها از فیلری استفاده می شود که روی پوست و لبهای بیمار، قابل تزریق ژل باشد.

تزریق ژل لب

( کلینیک رز اولین ارائه دهنده مقالات پزشکی صوتی و متنی در ایران )

اگر قصد دارید این مقاله را به صورت صوتی گوش نمایید، بر روی player زیر کلیک نمایید

داشتن لب‌ های حجیم، امروزه به یکی از علاقه مندی های مهم بانوان تبدیل شده است. شاید این کار مخالفانی نیز داشته باشد اما چنین کاری به هر حال نوعی مقابله با یکنواختی و تلاش برای ایجاد ظاهر جدید در فرد به شمار می رود.

زیبایی اساسا یک مفهوم سلیقه ای است و هر کس می تواند برداشت شخصی خودش را از این مفهوم داشته باشد اما استانداردهای زیبایی تقریبا مشخصه های یکسانی در همه دنیا دارند. در این دوره زمانی داشتن لب های حجیم به یکی از فاکتورهای مربوط به زیبایی بدل شده اما افرادی که قصد انجام چنین کاری را دارند، باید ابتدا همه چیز را در مورد آن در نظر بگیرند.

در مسائلی از این دست، افراد مختلف دائما در حال مشورت دادن به فرد هستند و سعی دارند تا نظرات خودشان را به او تحمیل کنند. در نهایت اما این خود فرد است که باید ظاهرش را دوست داشته باشد و از همه لحظات ایستادن در مقابل آینه، لذت ببرد. این لذت گاهی با لب های بزرگ و گاهی با لب های کوچک اتفاق می افتد اما مهم این است که هر کس، احساس خوبی درباره خودش داشته باشد.

برای تزریق ژل لب، از «فیلر» استفاده می‌شود. جالب است که بدانید در یک سال گذشته، بیشترین جستجو در گوگل در مورد عمل زیبابی، مربوط به کلمه فیلر بوده است. بیشتر فیلرها از هیالورونیک اسید و یا کلاژن تشکیل شده‌اند و برای تزریق به لب استفاده می شوند.

فیلرها امروزه با برندهای تجاری مختلفی در بازار وجود دارند که بسته به فرمولاسیون خود تفاوت هایی نیز با یکدیگر دارند. انتخاب نوع فیلر هم علاوه بر ویژگی های ساختاری آنها در قیمت تمام شده عمل تزریق ژل لب نیز بسیار موثر خواهد بود.

انتخاب نوع فیلر برای تزریق ژل لب نیز بستگی به خواسته شما در تزریق ژل لب دارد، که عمر آن، محل تزریق و هدف تزریق و … از این عوامل هستند.

تزریق ژل

در واقع با وجود فیلرهای متنوع، انتخاب‌ های متعددی در زمینه تزریق لب وجود دارد. هر فیلر می تواند تاثیر خاصی روی لب بگذارد و این دیگر به خود فرد بستگی دارد که بهترین انتخاب را برای خودش انجام بدهد.

نحوه تزریق ژل لب

تزریق ژل لب توسط متخصص تزریق ژل و در کلینیک پوست و مو انجام می شود و مدت زمان لازم برای تزریق ژل، بسیار کوتاه است و ظرف چند دقیقه، ژل روی لب ها تزریق می شود.

قبل از انتقال ژل لب، بی حسی موضعی تزریق می شود تا بیمار هیچ دردی را احساس نکند. نقاطی از لب که باید تزریق ژل انجام شود، توسط ” بهترین دکتر تزریق ژل ” مشخص می شود و متخصص با کمک سوزن هایی کوچک به آرامی در روی لبها ژل را تزریق می کند.

بعد از تزریق ژل، برای کاهش درد و کبودی لبها مقداری یخ به بیمار داده می شود ولی نباید به نقاط تزریق شده، هیچگونه فشاری وارد شود. بیمار نباید از وسایل آرایشی برای لبها استفاده کند.

نتایج حاصل از انتقال ژل لب، بلافاصله پس از اتمام تزریق ژل قابل مشاهده است و بعد بهبودی کامل بیمار، لبها به حالت طبیعی و پر حجم خود باز می گردد.

برای دیدن نتیجه بسیاری از عمل‌ های مربوط به زیبایی، باید زمان زیادی صبر کرد اما در مورد تزریق ژل به لب ها اصلا این طور نیست. با این حال اگر شما لب های بسیار باریکی دارید و در انتظار رسیدن به لب هایی حجیم هستید، نباید بیش از حد عجله کنید.

گاهی فرد به جای یک جلسه به چند جلسه تزریق برای رسیدن به نتیجه دلخواه خود نیاز دارد. چرا که نتیجه مد نظر او با شکل اولیه لب هایش تفاوت بسیار زیادی دارد.

تزریق ژل به لب، دائمی نیست و برگشت پذیر است؛ اما باز هم مهم است بدانید که مشغول انجام چه کاری هستید و چه چیزی را برای خودتان انتخاب کرده اید. قبل از انجام هر کاری در حوزه زیبایی شخصی، باید همه جوانب آن به دقت سنجیده شود. در مورد لب ها نیز اوضاع همین طور است و افراد باید همه جوانب را به خوبی در نظر بگیرند.

اثرات تزریق ژل لب

تزریق فیلرهای اسید هیالورونیک در لبها، اثراتی را به دنبال دارد که می تواند باعث زیبایی بیشتر لبهای شما بشود؛ اثرات انتقال ژل لب عبارت است از:

 1.  تغییر شکل لبها
 2.  تغییر ساختار لبها
 3.  افزایش حجم لبها

این اثرات بعد از تزریق ژل تقریبا تا 6 ماه ماندگاری دارند و بعد از گذشت این مدت، باید اسید هیالورونیک بیشتری روی لبها تزریق بشود تا حجم لبها همچنان ثابت بماند. البته فیلرهای اسید هیالورونیک بسیار متنوع هستند و برندهای متفاوتی این فیلرها را می سازند.

در هنگام تزریق ژل، توجه داشته باشید که فیلر لبهای شما از اسید هیالورونیک تشکیل شده باشد؛ متخصص هم در این زمینه به شما راهنمایی های زیادی خواهد کرد.

در ترکیبات بیشتر فیلرها، از ماده ای به نام لیدوکائین هم استفاده می شود که باعث بی حسی موضعی بیمار در حین تزریق ژل می شود و در نتیجه به بیمار کمک می کند تا درد کمتری را احساس نماید.

تزریق ژل لب چقدر طول می کشد؟

تزریق ژل به لب از زمان شروع تا پایان، کم‌ تر از یک ساعت به طول می انجامد. فعالیت های اولیه برای آمادگی تزریق حدود 40 دقیقه طول می کشند و خود تزریق نیز در حدود 15 دقیقه ادامه خواهد داشت. این کار خیلی سریع انجام می شود و اساسا وقت زیادی از فرد نمی گیرد.

 فواید و مزایای تزریق ژل لب

به محض اینکه فیلرهای اسید هیالورونیک روی لبهای بیمار تزریق شود، ژلی که در این فیلر وجود دارد از بافتهای لب محافظت می کند و باعث تغییر شکل لبها هم می شود. فواید استفاده از فیلرهای اسید هیالورونیک عبارت است از:

 1. کنترل حجم لب ها : مقدار فیلری که روی لبها تزریق می شود، کاملا قابل کنترل است. متخصص با توجه به خصوصیات ظاهری بیمار، میزان مشخصی از ژل را روی لبهای بیمار تزریق می کند.
 2. تزریق آرام فیلر: انتقال ژل لب به آرامی و در طول جلسات متفاوتی انجام می شود تا بیمار به نتایج دلخواه خود برسد.
 3. هر گونه توده و برآمدگی بیش از حد روی لبها را می توان به آسانی برطرف کرد : ممکن است در اثر حرکت لبها، برآمدگی و توده های خاصی روی لبها ایجاد شود که با سایر قسمت های لب هماهنگ نباشد؛ در اینصورت جای هیچ نگرانی وجود ندارد زیرا متخصص می تواند این مشکلات را به آسانی برطرف نماید.
 4. کبودی کمتر لبها : تزریق فیلرهای اسید هیالورونیک در مقایسه با سایر فیلرها، کبودی و تورم کمتری را برای بیمار به دنبال دارد.
 5. نتایج ماندگار:انتقال ژل لب، نتایج بلند مدتی را برای بیمار بدنبال دارد ولی اثرات آن دائمی نیست.
 6. احتمال بروز واکنش آلرژیک در بدن بیمار بسیار کم است : ساختار فیلرهای اسید هیالورونیک مشابه ترکیباتی ست که در بدن یافت می شود و در نتیجه احتمال بروز واکنش آلرژیک بسیار کم است. اگر نسبت به لیدوکائین موجود در این فیلرها حساسیت دارید، قبل از انتقال ژل لب به متخصص خود اطلاع بدهید.
 7. تغییر ظاهری: این یکی از مهم‌ ترین ویژگی های مثبت تزریق ژل به لب محسوب می شود. بسیاری از افرادی که چنین کاری انجام می دهند، به دنبال ایجاد یک تغییر ظاهری در خودشان هستند و لب ها به شکل محسوسی، این تغییر را به نمایش می گذارند. تزریق لب، یک روش مدرن برای رسیدن به لب های دلخواه تان است. اتفاقی که می تواند یک ظاهر جذاب و متفاوت برای هر کس به وجود بیاورد.
 8. بهبودی زود هنگام: بیشتر افرادی که از تزریق ژل به لب استفاده می کنند، قادر هستند که تنها یک روز بعد از انجام این کار، به فعالیت های کاملا عادی و روزمه در زندگی شان برگردند. با توجه به تاثیری که فیلرها روی زیبایی فرد دارند، این روش به مراتب مناسب تر از خیلی از جراحی ها به نظر می رسد.

 عوارض تزریق ژل لب

اثرات جانبی فیلرهای اسید هیالورونیک موقت هستند و بعد از چند روز بطور کامل برطرف می شوند. این تزریق به طور کلی، نیاز به مراقبت جدی و سنگین ندارد. در دوران بعد از تزریق، بیمار به هیچ وجه نباید آسپرین مصرف کند. چرا که مصرف آسپرین و دارویی از این دست، روی نتیجه کار او تاثیر منفی زیادی خواهد گذاشت.

عوارض و اثرات جانبی انتقال ژل لب عبارت است از:

 1. خونریزی خفیف از لبها
 2. کبودی و تورم
 3. قرمزی و التهاب لبها
 4. تبخال در اطراف لبها
 5. عوارض و اثرات جانبی جدی تر شامل موارد زیر است:
 6. کبودی و تورم شدید که 7 الی 10 روز ادامه می یابد
 7. عدم تقارن لبها (بخش هایی از لب حجیم تر از قسمت های دیگر آن است)
 8. ایجاد توده و برجستگی های نامنظم در لبها که فرم طبیعی لبها را از بین می برد
 9. عفونت
 10. تزریق ژل به رگ های خونی باعث از بین رفتن بافت های لب می شود
 11. زخم، اسکار یا خشکی لبها
 12. واکنش آلرژیک لبها باعث قرمزی، تورم و یا خارش اطراف لبها می شود

اگر بعد از تزریق ژل، لبهایتان تورم شدیدی داشت، حتما با متخصص تماس بگیرید.

 آیا کاندید مناسبی برای تزریق ژل لب هستید ؟

کاندید مناسب برای تزریق ژل کسی است که توقعات واقع بینانه ای از نتایج انتقال ژل لب داشته باشد و برای خوشحالی دیگران و یا شبیه شدن به یک فرد دیگر، اقدام به تزریق ژل نکند. قبل از اینکه بخواهید در مورد انتقال ژل لب اقدامی بکنید، باید از نظر سلامت در وضعیت خوبی قرار داشته باشید و سیگار هم نکشید.

اگر مبتلا به بیماری های زیر هستید، کاندید خوبی برای انتقال ژل لب نخواهید بود :

 1. عفونت هایی مانند تبخال و برفک
 2. دیابت
 3. لوپوس
 4. مشکلات انعقاد خون

اگر تاکنون تبخالی در اطراف لبهایتان داشته اید، اگر داروی خاصی مصرف می کنید و رژیم غذایی خاصی دارید، حتما به پزشک پوست و مو خود اطلاع بدهید.

عکس تزریق ژل هزینه تزریق ژل لب

هزینه تزریق ژل بستگی به نوع ژل، نقاطی که ژل تزریق می شود و میزان تجربه و مهارت متخصص دارد. معمولا هزینه تزریق ژل به تعداد سرنگ هایی بستگی دارد که با آن ژل تزریق می شود. بیشتر بیماران برای انتقال ژل لب به 1 الی 2 سرنگ نیاز خواهند داشت.

عکس تزریق ژل لب

شما کاربران گرانقدر می توانید از طریق این لینک به نمونه عکس تزریق ژل در کلینیک پوست و مو رز دسترسی پیدا نمایید.

 فیلم تزریق ژل لب

همچنین از طریق این لینک قادر به مشاهده نمونه فیلم تزریق ژل لب خواهید بود.

آیا تزریق ژل لب دردناک است؟

انتقال ژل لب می تواند بسیار دردناک باشد. معمولا قبل از انتقال ژل لب متقاضیان از کرم موضعی استفاده می نمایند تا لب ها خنک شده و احساس  درد در هنگام انتقال ژل لب نداشته باشند. این کرم موضعی حدود 30 دقیقه زمان برای اثر کردن وقت لازم دارد.

با استفاده از این کرم موضعی 80 تا 90 درصد از درد ها در هنگام انتقال ژل لب حذف می شود و احتمالا برای شما کافی باشد.

البته برای کسانی که هنوز فکر می کنند درد برایشان زیاد است می توانند از داروهای خفیف در برخی مناطق استفاده نمایند که باعث می شود پیغام های عصبی از لب ها در هنگام انتقال ژل لب به مغز ارسال نشده و درد تا حداکثر مقدار ممکن در نطفه خفه شود.

داروهای خفیف بی حسی نیز معمولا در کلینیک های زیبایی تزریق ژل لب موجود می باشند.

عمل انتقال ژل لب نیز با یک سوزن بسیار تیز و نازک انجام می شود. البته در گذشته که پر کننده ها معمولا کلاژن ها بودند و با توجه به ویسکوزیته آنها، حتما نیاز بود تا از سوزن های بسیار بزرگ استفاده شود.

اما در حال حاضر که پرکننده ها از نوع HA هستند، به علت تراکم بالای این ماده، می توان از سوزن های بسیار کوچک استفاده نمود. علاوه بر درد، کبودی و تورم این سوزن ها نیز بسیار اندک است.

اما اگر به شدت نگران احساس درد در طول عمل انتقال ژل لب هستید، برای اطمینان بیشتر می توانید با یک متخصص بالینی مشورت نمایید. متخصصی آموزش دیده انتقال ژل لب معمولا با تجربه ای که دارند می توانند بهترین روش های کاهش درد و به حداقل رساندن ان را برای شما بیان نمایند.

آنها بهترین روش های انتقال ژل لب را که کمترین درد را برای شما ایجاد نماید را نیز به خوبی آگاه هستند.

رهایی از یک اشتباه بزرگ قبل از تزریق ژل لب

برخی از افراد برای رهایی از درد در هنگام انتقال ژل لب اقدام به کارهای خود محورانه می نمایند و بدون مشورت با پزشک آنها را برای خود تجویز می نمایند.

استفاده از نوشیدنی های الکلی قبل از درمان، مصرف داروهای ضد درد و التهاب مانند ایبوپروفن و استفاده از مکمل های نیروزا که علاوه بر اینکه برای تسکین درد کمکی به شما نخواهند نمود بلکه جز موارد ممنوعه قبل از انتقال ژل لب نیز می باشند.

حتما درباره کارهایی که قبل از انتقال ژل لب انجام می دهید با پزشک خود مشورت نموده و خود محورانه اقدام به انجام کاری نکنید. زیرا این امور می تواند نتایج نهایی حاصل از جراحی انتقال ژل لب شما را نیز به خطر بیندازند.

سطح ناراحتی شما در طول درمان بستگی به میزان درک شما از درد نیز دارد، اما داشتن یک تمرین خوب با تکنیک خوب و آماده سازی بدن برای درمان واقعا می تواند کمک کند.

در مورد درد پس از درمان چطور؟

درد های بعد از انتقال ژل لب معمولا ناشی از تورم و کبودی های بعد از عمل هستند. برای رهایی از آن نیز راه هایی وجود دارد که حتما باید توسط پزشک برای شما تجویز شود.

یکی از این روش ها استفاده از کیسه های یخ و فشردن آن ها روی لب ها است. دقت نمایید از کیسه های گرما برای کاهش درد خود به هیچ وجه استفاده نکنید. این می تواند برای مواد پرکننده انتقال ژل لب شما مضر باشند.

 واقعیت هایی که قبل از تزریق ژل لب باید بدانید

1- اولین موردی که در انتقال ژل لب باید بدانید، نوع فیلر یا پرکننده ای است که برای خواسته های شما مناسب است. به این موضوع زیاد پرداخته ایم. مشورت با جراح بهترین راه حل شما براین نکته خواهد بود.

شاید 10 سال قبل، عملا انتخابی وجود نداشت و تنها یک نوع فیلر، می‌توانست برای تزریق به لب مورد استفاده قرار بگیرد اما امروز فرد انتخاب های زیادی دارد و باید به خوبی بداند که کدام نوع فیلر برای او مناسب تر خواهد بود.

این اتفاق بستگی به انتظار این فرد از نتیجه تزریق لب خواهد داشت. بین آن هایی که به دنبال لب هایی طبیعی تر هستند با آن هایی که می خواهند لب های خودشان را به شدت برجسته کنند، در انتخاب نوع فیلر تفاوت های مشخصی وجود دارد.

2- آیا امکان حذف پرکننده ها بعد از انتقال ژل لب وجود دارد؟ پرکننده های لب بعد از تزریق امکان حذف دارند. مواد خاصی پس از تزریق به ژل های تزریق شده آنها را به طور کامل حذف می نمایند. پاک کننده هایی به نام هیالورونیداز این کار را به راحتی برای شما انجام می دهند.

3- آیا افزایش حجم و شکل دادن به لب ها همانطور که انتظار داریم در انتقال ژل لب انجام می شود؟ انتقال ژل لب یک جراحی کاملا علمی و ثابت شده است. این جراحی با موفقیت 98 درصدی در بین جراحان مختلف انجام می شود. در صورتی که خواسته های غیرمعقولانه از نتایج ان انتظار نداشته باشید، رسیدن به آنها یک واقعیت مسلم خواهد بود.

4- چگونه یک پزشک متخصص خوب برای انتقال ژل لب پیدا کنیم؟ برای یافتن یک پزشک متخصص خوب برای انتقال ژل لب معیارهایی وجود دارد که این معیارها در بخش های دیگر مورد بررسی قرار گرفته اند. داشتن تجربه کافی، تحصیلات آکادمیک مرتبط در مراکز علمی معتبر، مستقر بودن در یک کلینیک مجهز، دیدن عکس ها ی قبل و بعد از عمل های وی، امکان ارتباط کلامی راحت و بدون دردسر با ایشان از معیارهای مهم انتخاب جراح مناسب انتقال ژل لب می باشند.

5- آیا خطراتی ناشی از پرکننده ها شما را تهدید می نماید؟ ماهیت اصلی پرکننده های لب از جنس مواد اصلی و پایه ای ساختار لب های شما هستند. در واقع در ساخت این پرکننده ها از مواد اصلی و طبیعی لب ها الهام گرفته شده است. از این بابت نگرانی برای بروز هرگونه خطر برای بدن شما وجود نخواهد داشت.

6- لبها بعد از تزریق چقدر حجیم می شوند؟ در هر بار تزریق مقدار معینی از پرکننده ها را می توان برای تزریق ژل لب استفاده کرد. انتظار داشتن لب های غول پیکر بعد از تزریق ژل لب کمی غیر معقولانه است.

7- عمر تزریق ژل لب چقدر است؟ این مورد بستگی به نوع پرکننده ای دارد که شما در عمل تزریق فیلر لب استفاده نموده اید. این می تواند برای پرکننده های مختلف از 6 ماه تا 2 سال متفاوت است.

8- آیا نتیجه تزریق فیلر لب بلافاصله قابل رویت است؟ حجیم شدن و تغییر شکل لب ها بلافاصله پس از تزریق ژل لب قابل رویت است. البته آنها با مقداری تورم و کبودی همراه هستند که با استفاده از چند آنتی هیستامین و یا استروئیدهای خوراکی که توسط پزشک تجویز می شود، می تواند در طول 3 تا 5 روز نتیجه نهایی را به شما نشان دهند.

9- چقدر طول می کشد که به فعالیت های روزمره خود برگردیم؟ این احتمالا به زمان زیادی نیاز نخواهد داشت. از نظر بدنی شما بلافاصله بعد از تزریق ژل مشکلی نخواهید داشت. اما کبودی ها و تورم ها باعث می شوند حداقل تا سه روز از شرکت در فعالیت های سنگین منع شوید. برای ورزش کردن هم باید 24 ساعت تحمل نمایید.

10 آیا پرکننده های لب پس از تزریق ژل لب جابجا می شوند؟ این مورد جزء 2 درصد از نتایج شکست این جراحی است. به ندرت چنین مسئله ای می تواند رخ دهد. با انتخاب یک پزشک با تجربه برای تزریق ژل لب خود می توانید احتمال آن را به صفر برسانید.

11- اگر قصد دارید تزریق ژل به لب را انجام بدهید، حتما برای هزینه های این کار از قبل برنامه ریزی کنید. چرا که اگر به این اتفاق علاقه مند شوید و بخواهید هر سال چنین کاری انجام بدهید، نیاز به هزینه زیادی خواهید داشت. تزریق ژل اساسا یک کار ارزان تلقی نمی شود اما می تواند یک تغییر ارزشمند به وجود بیاورد.

” کلینیک تخصصی پوست و مو رز” با پزشکانی مجرب و متخصص و دستگاه های پیشرفته، خدمات تزریق ژل را هم به مشتریان گرامی خود ارائه می دهد.

در این کلینیک پوست و مو هدف ما، رضایت شما مشتریان عزیز است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تزریق ژل، با شماره 02144067005 تماس حاصل فرمایید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *