تزریق ژل

تزریق ژل برای قوز بینی و مزایای آن

تزریق ژل برای قوز بینی و مزایای آن

تزریق ژل برای قوز بینی

تزریق ژل برای قوز بینی یکی از روش های درمانی و زیبایی برای برطرف کردن این ایراد موجود در بینی و زیباتر به نظر رسیدن صورت به ویژه از نمای نیم رخ دارد.

دریافت تخفیف نقدی تزریق ژل کلینیک رز + مشاوره رایگان

به طور کلی یکی از عوامل تعیین کننده مشخصات صورت افراد فرم بینی آنها می باشد.

تزریق ژل برای قوز بینی

با وجود این که شکل استاندارد و کلی برای بینی بی عیب و نقص وجود ندارد اما ویژگی هایی که موجب جذاب تر شدن و بهتر دیده شدن فرم بینی می شود شامل صاف بودن پشت بینی، کوچک و باریک بودن نوک بینی و متناسب بودن آن با زوایای صورت می باشد.

در موارد خاصی می توان بدون انجام جراحی بینی و فقط با استفاده از روش های غیر جراحی از جمله تزریق ژل به بینی فرم دلخواه را به این ناحیه حساس از صورت بخشید.

تزریق ژل برای قوز بینی

در مواردی که بر روی بینی افراد فرورفتگی هایی وجود دارد و آن فرورفتگی ها موجب ایجاد قوز کاذب بر روی بینی شده است می توان از روش تزریق ژل برای اصلاح فرم بینی استفاده کرد.

به عنوان مثال زمانی که بین بینی و پیشانی فرورفتگی های عمیقی وجود دارد و این امر موجب شده است که بینی قوز کاذب داشته باشد با استفاده از روش تزریق ژل می توان کاری کرد که قوز کمتر دیده شود.

محدودیت های مهم برای تزریق ژل بینی

مهم ترین کاربرد تزریق ژل در نواحی مختلف بینی این است که می توان فرم بینی را روتوش کرد و از این طریق شکل آن را تغییر داد. استفاده از روش غیر جراحی تزریق ژل برای قوز بینی دارای محدودیت هایی می باشد که مهم ترین آنها شامل موارد زیر است:

1- ماندگاری تزریق ژل نسبتا کوتاه است و برای مدت زمان 8 تا 12 ماه اثر دارد. بعد از گذشت این مدت ژل جذب می شود و بینی به حالت قبل باز می گردد.

در واقع تزریق ژل به بینی، یک روش دائمی برای از بین بردن ضعف های آن به شمار نمی رود. چرا که نه ساختار استخوان بینی را عوض می کند و نه شکل غضروف آن را تغییر می دهد.

افرادی که از فیلرها برای تزریق به بینی استفاده می کنند، باید بدانند که اثر این محصولات، موقت خواهد بود. با این وجود این شانس برای آن ها وجود دارد که پس از مدتی، دوباره تزریق را تکرار کنند و همان نتایج قبلی را حتی با کمی پیشرفت، در ظاهر بینی خود به وجود بیاورند.

2- استفاده از این روش تنها برای روتوش بینی می باشد و نمی تواند اشکالات اساسی بینی مانند بزرگ بودن، کج بودن بینی و افتادگی بینی را اصلاح کند و برای رفع اشکالات اساسی فرد باید روش های جراحی بینی را انتخاب کند.

در واقع این روش سایز بینی شما را کاهش نمی دهد و در مواردی حتی به مقدار کم، سایز بینی را بیشتر خواهد کرد. با این وجود عدم استفاده از جراحی در این روش و موقتی بودن آن، ریسک های احتمالی را کاهش می دهد.

در بعضی از موارد افرادی که از نتیجه جراحی بینی خود راضی نیستند، از فیلرها استفاده می کنند تا بخشی از جنبه های بینی خود را تقویت کنند.

3- تضمین قطعی وجود ندارد که فرد پس از تزریق ژل به نتیجه دلخواه خود برسد.

در درجه اول، بسیار مهم است که فرد با انتظارات منطقی، به سراغ انجام تزریق فیلر به بینی خود برود. اگر انتظار شما از این کار بیش از حد باشد، ممکن است نتایج نهایی فرآیند برای شما اصلا خوشایند به نظر نرسد.

گاهی افراد انتظار دارند که تزریق فیلر به بینی، درست همان کار جراحی بینی را برای آن ها انجام بدهد. چنین تصوری در نهایت به احساس رضایت فرد از نتایج کار لطمه خواهد زد.

بسیاری از افراد با انتظار معقول و منطقی، از نتایج تزریق فیلر به بینی خود لذت می برند و این کار را برای خودشان سودمند می دانند.

4- به دلیل این که اثرات تزریق ژل موقتی می باشد این درمان به نگهداری منظم نیاز دارد.

افرادی که پس از انجام تزریق، به توصیه های پزشک عمل نمی کنند و بینی خود را در شرایط مطلوب نگه نمی دارند، همواره ممکن است با خطر جابجایی فیلرها در بینی خود روبرو شوند.

این موضوع البته به ندرت اتفاق می افتد اما می تواند تجربه نگران کننده ای برای افراد مختلف باشد. راه و روش نگهداری منظم از بینی پس از تزریق فیلر، چندان پیچیده نیست اما به هر حال بعضی از افراد، علاقه چندانی به پذیرفتن چنین مسئولیت هایی ندارند.

5- این امکان وجود دارد که برای رسیدن به نتیجه دلخواه نیاز باشد بیمار برای چند جلسه درمان را ادامه دهد. 6- با استفاده از روش تزریق ژل نمی توان از تغییرات چهره مرتبط با سن پیشگیری کرد.

این کار وقت بیشتری را از فرد می گیرد و به همین خاطر ممکن است برای گروهی از افراد، خوشایند به نظر نرسد.

با این وجود آن هایی که برای این فعالیت زیبایی به اندازه کافی وقت می گذارند و با صبر و حوصله تزریق فیلر را در چند جلسه انجام می دهند، معمولا به بهترین نتیجه ممکن از این کار دست پیدا می کنند. تزریق فیلر البته در بسیاری از موارد در همان یک جلسه نیز، مفید و موثر واقع می شود.

مزایای تزریق ژل برای قوز بینی

روش تزریق ژل برای قوز بینی به دلیل این که نیازی به بیهوشی کامل ندارد و برای انجام این روش از بیهوشی موضعی استفاده می شود از روش های غیر تهاجمی و بی خطر محسوب می گردد.

کوتاه بودن زمان طول درمان با استفاده از تزریق ژل را می توان از مهم ترین ویژگی های این روش غیر جراحی محسوب کرد.
ویژگی های مثبت تزریق ژل برای قوز بینی شامل موارد زیر است:

1- فرد پس از تزریق ژل نیاز به استراحت ندارد. دوران ریکاوری پس از انجام تزریق فیلر، بسیار کوتاه است. فرد پس از تزریق ژل، بلافاصله مرخص می شود و به سپری کردن هیچ زمانی در کلینیک، نیاز ندارد.

پس از مرخص شدن، این فرد می تواند فعالیت های معمول روزمره را از سر بگیرد و حتی به موقعیت شغلی خود برگردد. این فرد تنها باید مراقب باشد که صدمه ای به بینی خود وارد نکند و با انجام بیش از حد فعالیت های سنگین در اولین روزهای بعد از عمل، نتیجه کار را در معرض خطر قرار ندهد.

2- امکان ایجاد تورم و یا کبودی پس از تزریق به ندرت می باشد که در صورت ایجاد شدن پس از گذشت 3 تا 4 روز از بین می رود. در واقع پشت سر گذاشتن این فرآیند، عوارض جانبی خاصی را به دنبال ندارد و به همین خاطر، روند بهبودی کامل فرد با سرعت زیادی طی خواهد شد.

در مقابل اما افرادی که به سراغ جراحی بینی می روند، باید یک دوران ریکاوری نسبتا طولانی را پشت سر بگذارند و در این دوره زمانی، مراقبت های ویژه ای از خودشان به عمل بیاورند.

3- در این روش پس از عمل احساس درد وجود ندارد و یا به صورت اندک می باشد. تزریق فیلر حتی به بی حسی موضعی نیز نیاز ندارد. چرا که اصلا درد زیادی را به فرد تحمیل نمی کند. با این وجود برای افرادی که حتی نمی توانند درد سوزن تزریق را نیز تحمل کنند، ممکن است مقداری بی حسی نیز مورد استفاده قرار بگیرد.

4- نیازی به استفاده از چسب بر روی بینی و یا پانسمان کردن بینی نیست.

5- پس از تزریق ژل می توان نتیجه را بلافاصله مشاهده کرد و فرد تغییرات حاصل شده در بینی خود را مشاهده می کند. بینی بسیاری از افراد دارای برآمدگی یا جای ضربه می باشد و فرد آمادگی انجام جراحی را ندارد در این صورت تغییر شکل ظاهری بینی با استفاده از روش تزریق ژل همان چیزی است که فرد به دنبال آن می باشد.

تغییر شکل بینی با استفاده از تزریق ژل موجب می شود تا بینی فرد ظاهری صاف تر و زیباتر داشته باشد.
مهم ترین مزیت تزریق ژل برای قوز بینی در مقایسه با استفاده از روش های جراحی بینی را می توان بهبود شکل بینی در یک ویزیت که در مطب انجام می شود دانست. این روش درمانی برای بیمارانی که به دنبال روشی سریع و دارای کم ترین تهاجم برای تغییر شکل بینی خود می باشند به یک گزینه ی ایده آل تبدیل می کند.

6- این روش کم هزینه تر از جراحی بینی است. افرادی که به سراغ عمل های زیبایی می روند، همواره دغدغه ای به نام هزینه دارند. چرا که عمل های زیبایی اساسا فعالیت های ارزان قیمتی به شمار نمی روند.

با این وجود افرادی که به سراغ تزریق فیلر برای قوز بینی می روند نسبت به آن هایی که روش های جراحی را برای برطرف کردن نقص های بینی انتخاب می کنند، هزینه به مراتب کمتری را پرداخت خواهند کرد.

انواع ژل های تزریقی برای قوز بینی

ژل های تزریقی از مواد شیمیایی متفاوتی ساخته می شوند و نتایج حاصل از آنها با توجه به نوع ژل متفاوت می باشد. پرکاربردترین ژل های تزریقی شامل موارد زیر می باشد:

  1. کلاژن – ماندگاری این ژل تزریقی بین سه تا چهار ماه می باشد.
  2. اسید هیالورونیک – تاثیر آن بین شش تا دوازده ماه است.
  3. کلسیم هیدروکسی آپاتیت – این ژل تا هجده ماه ماندگاری دارد.

در بین فیلرهایی که به منظور تزریق قوز بینی مورد استفاده قرار می گیرد اسید هیالورونیک یک فیلر محبوب می باشد که برای بسیاری از درمان های زیبایی بدون عمل جراحی پرکاربرد است.
وضعیت بیمار قبل از تزریق ژل برای قوز بینی توسط پزشک مورد ارزیابی قرار می گیرد و پس از آن بهترین شیوه درمانی را برای رسیدن به نتیجه مطلوب انتخاب می کند.

انتخاب نوع فیلر برای تزریق به بینی، یک گام بسیار مهم در مسیر پشت سر گذاشتن یک فرآیند موفقیت آمیز است. فیلرهایی از جنس هیالورونیک اسید، برای این کار کاملا مناسب به نظر می رسند.

چرا که در بدن نیز هیالورونیک اسید به صورت طبیعی وجود دارد. جووردم و رستیلن، شناخته شده ترین فیلرها از جنس هیالورونیک اسید هستند و بهترین انتخاب برای تزریق به بینی به شمار می رود. از این فعالیت به عنوان جراحی بینی مایع نیز نام برده می شود.

قبل از انجام تزریق ژل برای قوز بینی انتظارات و ایده آل های بیمار در طول مشاوره مقدماتی که در کلینیک های زیبایی انجام می شود مورد بررسی قرار می گیرد.

در این زمان یک پروفایل بینی از بیمار گرفته می شود و به منظور ارزیابی بینی در ارتباط با ساختار کلی صورت مورد آزمون قرار می گیرد. بینی بیمار باید با پهنا و بلندی صورت و اجزای دیگر صورت هماهنگی داشته باشد.

کاربرد تزریق ژل برای قوز بینی

پس از بررسی های نهایی قبل از انجام تزریق ژل از بیهوشی موضعی بر روی قسمت مورد نیاز استفاده می شود.

فرآیند تزریق ژل در مدت زمان کوتاهی انجام می شود و فرد متوجه هیچ گونه دردی نمی شود. روش تزریق ژل محبوبیت زیادی بین مردم خاورمیانه و آسیایی ها دارد و درصد بالایی از آنها با هدف صاف کردن قوز بینی و فرو رفتگی های پل بینی از این روش استفاده می کنند.

نقص های موجود شامل فرورفتگی ها یا اسکارها با استفاده از این روش هموار می شوند و پهنای ناجور بینی تا حد چشمگیری کاهش پیدا می کند.

تزریقات کوچک از ژل به وسیله سوزن های کوچک در مکان هایی که از قبل مشخص شده است انجام می گیرد و پس از تزریق بیمار می تواند مطب را ترک کند و در همان روز به کار برگردد.
کاربرد تزریق ژل یک روش مطمئن با بهترین هزینه ممکن برای رفع ایرادهای ظاهری از جمله قوز بینی سبب شده که به عنوان یکی از اولین و مطمئن ترین انتخاب ها برای افرادی باشد که می خواهند بدون جراحی یک بینی ایده آل و خوش فرم داشته باشند.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد تزریق ژل مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *