تزریق ژل

در مورد تزریق ژل لب طبیعی چه می دانید؟

در مورد تزریق ژل لب طبیعی چه می دانید؟

تزریق ژل لب طبیعی

تزریق ژل لب طبیعی به عنوان یک پر کننده می تواند طیف گسترده ای از علائم پیری چهره را در افراد تغییر دهد. استفاده کردن از این پر کننده ها بسیاری از اختلالات را درمان کنند و زیبایی شگرفی به بدن و اندام های مختلف چهره می دهد.

در مورد تزریق ژل لب طبیعی چه می دانید؟

( کلینیک رز اولین ارائه دهنده مقالات پزشکی صوتی و متنی در ایران )

دریافت تخفیف نقدی تزریق ژل کلینیک رز + مشاوره رایگان

اگر قصد دارید این مقاله را به صورت صوتی گوش نمایید، بر روی player زیر کلیک نمایید.

 

ژل هیالورونیک اسید در این میان یکی از پرکاربردترین نمونه هاست که برای حجم دهی به لب ها مورد استفاده قرار می گیرد.

تزریق ژل به لب یک فرآیند تزریقی به پوست است که اغلب توسط پزشکان و متخصصین زیبایی مورد استفاده قرار می گیرد. انواع مختلفی از پر کننده ها  و فیلر ها موجود هستند که برای تزریق به لب از آن ها استفاده می شود.

در مورد تزریق ژل لب طبیعی چه می دانید؟

یکی از پرمصرف ترین نمونه های این محصولات موادی هستند که به اسید هیالورونیک که ماده ای است که به طور طبیعی و ذاتی نیز در بدن ساخته می شود، شباهت بسیاری دارد. تزریق ژل اسید هیالورونیک به لب ها سبب افزایش حجم این ناحیه در صورت می شود.

تزریق کردن چربی و استفاده از ایمپلنت نیز در ردیف سایر روش های موجود برای حجم دهی به لب ها قرار می گیرند. هر کدام از این روش ها دارای اثربخشی و نتایج خاص خود می باشند که می توانند عارضه های جانبی را نیز به همراه داشته باشند.

فرد با توجه به انتظاراتی که از نتیجه تزریق دارد و همچنین با توجه به وضعیت اولیه بدن خود، می تواند یکی از این راه ها را برای خودش انتخاب کند. این انتخاب البته حتما باید با مشورت پزشک و پس از انجام معاینه های اولیه صورت بگیرد. به همان نسبت که چنین انتخابی درست تر باشد، تزریق نیز برای فرد نتیجه بخش تر خواهد بود.

آیا امکان مخلوط انواع پرکننده های پوستی برای تزریق ژل لب طبیعی وجود دارد؟

بسیاری از بیماران و متقاضیانی که برای تزریق فیلر اقدام می نمایند و در انتخاب ژل و پرکننده مخصوص برای خود تردید دارند، این سوال را از پزشک و جراح تزریق ژل لب طبیعی خود می پرسند.

در واقع امکان تزریق فیلر لب طبیعی به یک منطقه مانند لب وجود ندارد. زیرا در این حالت مایعات ژل ها با هم مخلوط شده و احتمالا علاوه بر اینکه نتیجه مطلوب برای لب های شما حاصل نخواهد شد، احتمال بروز عوارض جانبی و مشکلات بعدی برای بیمار نیز وجود دارد.

البته امکان تزریق پرکننده های پوستی در مناطق مختلف بدن وجود دارد و این تداخلی در نتیجه هر کدام از قسمت ها نخواهد داشت.

اما نمی توان برای یک نقطه از لب ها، از ترکیب چند فیلر استفاده کرد. چرا که فیلرها خواص متفاوتی با هم دارند و اساسا برای کاربردهای متفاوتی مورد استفاده قرار می گیرند. پس باید برای تزریق به یک نقطه از لب، تنها یک نوع فیلر را در نظر گرفت و سپس این تزریق را انجام داد.

البته باید دقت نمایید که اگر قرار است در مناطق مختلف عمل تزریق ژل را انجام دهید، بهتر است آن ها را در جلسات مختلف انجام دهید. احتمالا بدن شما برای تزرق ژل های مختلف در اعضای مختلف آمادگی لازم را نخواهد داشت.

استفاده از فیلر های اسید هیالورونیک در تزریق ژل لب طبیعی

بهره مندی از مزایای فیلر های اسید هیالورونیک سبب می شود تا شکل ظاهری لب ها از سه طریق ذکر شده در ذیل تغییر کند.

همان طور که گفته شد، بدن به صورت طبیعی نیز این ماده را به تولید می کند و همین موضوع موجب می شود تزریق هیالورونیک اسید به بدن، عوارض و مشکلات چندانی را برای فرد به وجود نیاورد. این یکی از بهترین انتخاب های موجود برای بخشیدن یک حالت جذاب به لب ها به  شمار می رود و می تواند سه تغییر دلچسب برای لب ها به وجود بیاورد.

 1. شکل ظاهری
 2. ساختار لب
 3. حجم لب

اثر تزریق ژل لب طبیعی حدود 6 ماه باقی خواهد ماند و پس از آن بیمار باید مجددا برای حفظ اثرات این ماده آن را تزریق کند.

اگر فرد از نتیجه تزریق فیلر هیالورونیک اسید به لب های خود رضایت داشت، امکان تزریق بعدی برای او پس از پایان اثر تزریق اول وجود دارد.

با این حال فرد باید حداقل بین 4 تا 6 ماه صبر کند و سپس تزریق دوم را انجام بدهد. اینکه فیلرها تا چه زمانی بر روی لب ها اثرگذار باشند، به مسائل مختلفی مربوط می شود. مسائلی مثل میزان تبحر پزشک، میزان و نوع فیلر تزریق شده و همچنین سبک زندگی و نوع مراقبت های فرد، روی این مسئله تاثیرگذار خواهند بود.

نکات مهم در انتخاب بهترین پرکننده برای تزریق ژل لب طبیعی

ماهیت و ماده اصلی ژل های پرکننده لب تقریبا مشابه هستند و فقط در فرمولاسیون آنها تفاوت هایی وجود دارد.

این فرمولاسیون متفاوت باعث برخی تفاوت ها در عکس العمل آنها در تزریق ژل لب طبیعی شما خواهد بود. هنگام انتخاب یک پرکننده برای تزریق ژل لب طبیعی باید به موارد زیر دقت فرمائید:

1- طول عمر پرکننده : پرکننده های مختلف طول عمر مختلفی نیز دارا می باشند. این کاملا بستگی به انتظارات بیمار از تزریق فیلر لب طبیعی خود دارد. اگر برای طولانی مدت نیاز به تزریق ژل لب طبیعی دارید، طول عمر آنها را باهم مقایسه نمایید. طول عمر پرکننده ها تقریبا بین 6 ماه تا 2 سال متفاوت است.

اگر میزان ماندگاری فیلرها برای شما اهمیت بسیار زیادی دارد، بهتر است به سراغ فیلرهای جودرم بروید. این فیلرها معمولا نسبت به نمونه های مشابه، ماندگارتر هستند و زمان بیشتری روی لب های شما دوام می آورند و طبیعتا تاثیر آن ها نیز دیرتر از سایر فیلرها از بین می رود.

2- تکنولوژی اتصال عرضی پرکننده ها : اتصال عرضی پرکننده مربوط به نوع فرمولاسیون پرکننده هاست. نحوه اتصال مولکول ها و زنجیره مولکول های آنها به همدیگر را بیان می کند و به طور مستقیم روی طول عمر پرکننده ها و تمایل آنها به تحریک بافت های منطقه مورد جراحی اشاره دارد.

3- قیمت ها: برای تزریق فیلر لب طبیعی باید هزینه ها را نیز در نظر بگیرید. قیمت همه پرکننده ها مشابه هم نیستند. البته گزینه اصلی در تعیین قیمت احتمالا حجم لازم برای تزریق ژل لب طبیعی برای شما خواهد بود.

به هر میزان که حجم بیشتری را برای تزریق لازم داشته باشد و میزان بیشتری از فیلرها را برای تزریق در نظر بگیرید، هزینه پرداختی شما نیز بیشتر خواهد شد. معمولا پر کننده های جوودرم و کاپتیک قیمت میانگین بیشتری دارند اما استفاده از جوودرم به دلیل میزان ماندگاری آن، به لحاظ مالی به صرفه تر به نظر می رسد.

4- پشتیبانی شرکت تولید کننده : برخی از شرکت ها حداقل در خارج از ایران محصولات خود را با ضمانت عدم ایجاد عوارض جانبی به فروش می رسانند.

طبیعتا انتخاب این شرکت ها مفیدتر خواهد بود. چرا که در صورت بروز هر مشکلی، این شرکت ها پاسخگوی نیاز مشتریان خود هستند.

5- برگشت پذیری پر کننده ها : این عامل هم اهمیت بسیار زیادی دارد. در تزریق بسیاری از فیلرها، این امکان وجود دارد که در صورت عدم رضایت فرد، آثار تزریق فیلر از بین برود. اگر این موضوع برای شما اهمیت دارد، حتما قبل از انتخاب فیلر به برگشت پذیر بودن یا نبودن آن توجه کنید.

6- شواهد و تجربیات قبلی استفاده این پرکننده : حتما قبل از انتخاب اعتبار و تجربیات استفاده از ژل لبی که برای تزریق به لب خود انتخاب می نمایید را بررسی نموده و از آن ها مطمئن شوید.

شما می توانید در این مورد، با افرادی که این فیلرها را تزریق کرده اند صحبت کنید و نتیجه این تزریق را روی صورت آن ها ببینید. البته به این موضوع نیز باید توجه داشته باشید که نتایج تزریق فیلر برای شما، دقیقا شبیه هیچ فرد دیگری نخواهد بود.

در نظر داشته باشید که ژل هایی که هیچ پیش زمینه ای ندارند برای تزریق فیلر لب طبیعی شما مناسب نخواهند بود. حتما از مواردی استفاده نمایید که نتایج استفاده از آن ها ثابت شده باشد.

در واقع از ژل هایی استفاده نمایید که امتحان خود را پس داده اند. از پزشک خود بخواهید نتایج حاصل از ژل های مختلف را با عکس های قبل و بعد از تزریق ژل لب طبیعی به شما نشان دهد.

7- تجربیات قبلی خودتان: اگر برای چندمین بار است که عمل تزریق ژل لب طبیعی برای خود انجام می دهید، به خاطر داشته باشید که در صورت رضایت از محصول قبلی، تعویض آن برای شما لازم نیست.

در واقع شما می توانید دوباره همان فیلر را تزریق کنید و همان نتایج قبلی را برای لب های خود به وجود بیاورید. شاید گاهی افراد به دنبال تجربه های جدید باشند اما عوض کردن فیلر برای فردی که نتیجه خوبی از تزریق آن گرفته توصیه نمی شود.

زیرا با این کار احتمال کسب نتایج قبلی کاهش می یابد و ممکن است از محصول جدید ناراضی باشید.

عکس تزریق ژل

انتخاب بهترین وسیله برای تزریق ژل لب طبیعی، کانولا یا سوزن تزریق؟

دو ابزار مهم و اساسی در تزریق ژل لب طبیعی که از محبوبیت خاصی در دنیا برخوردار هستند، سوزن تزریق و کانولا می باشد.

هر کدام از این ابزارها مزیت هایی را دارا می باشند و بسته به انتظاراتی که از تزریق فیلر لب طبیعی داریم، می توانند برای استفاده انتخاب شوند.

برای مثال اگر قصد دارید ورمیلیون یا مرزهای لب خود را که تقریبا محو شده است را برگردانید، استفاده از سوزن های نازک شاید برای شما بهتر باشد.

همچنین برای بالا بردن لب بالایی، بلند کردن لب در ناحیه زیر ورمیلیون و ایجاد پیشانی های جانبی در لب پایین استفاده از سوزن های نازک کاربردی تر باشد.

برای لب های نازک که احتمالا تزریق فیلر لب طبیعی برای حجیم کردن آن ها استفاده می شود، استفاده از کانولاها کاربردی تر خواهد بود. منطق این تصمیم مربوط به آرتریت های چپ که معمولا در پشت عضله لب ها قرار دارند، می باشد.

استفاده از کانولا ها احتمال بروز خطرات عروقی در این نواحی را در هنگام تزریق ژل لب طبیعی به شدت کاهش می دهند.

همچنین به این موضوع توجه داشته باشید که کانولا، درد کم تری را برای فرد به وجود می آورد، امکان خونریزی و کبودی لب را به حداقل می رساند، عوارض جانبی کم تری را برای فرد رقم می زند و بهبودی لب پس از استفاده از کانولا نسبت به سوزن سریع تر خواهد بود.

همچنین به دلیل انعطاف پذیری بیشتر کانولا، با یک بار استفاده از آن منطقه وسیع تری از لب مورد تزریق قرار می گیرد. در نتیجه با استفاده از کانولا به تزریق های کم تری نیاز خواهد بود.

نمونه های فیلر اسید هیالورونیک در بازار

 1. Restylane , Restylane-L, Restylane Silk
 2. Juvederm Ultra, Juvederm Ultra Plus
 3. Belotero Balance
 4. HylaForm
 5. Elevess
 6. Prevelle Silk
 7. Captique

محصولات ذکر شده همگی به یک شیوه مشابه به اندام های بدن تزریق می شوند و نتایج یکسانی را از خود بر جای خواهند گذاشت. به علاوه اینکه برخی از این موارد حاوی لیدوکائین یا بی حسی نیز می باشند و پزشک دیگر نیازی به تزریق و یا استفاده از بی حس کننده ندارد.

البته پیش از استفاده از این فیلرها، حتما باید مطمئن شوید که بدن شما نسبت به لیدوکائین واکنش آلرژیک نداشته باشد. برای این کار معمولا از فرد تست آلرژی گرفته می شود تا تزریق فیلر بدون هیچ نوع مشکل و نگرانی صورت بگیرد.

مزایای استفاده از فیلر های اسید هیالورونیک در تزریق ژل لب طبیعی

 1. این ماده تزریقی به پزشک متخصص امکان کنترل کردن حجم لب را خواهد داد.
 2. این تزریق می تواند در موقعیت های زمانی متفاوتی برای بیماران انجام شود تا نتیجه های دلخواه آن ها مشاهده شود.
 3. هر نوع برآمدگی موجود می تواند خیلی آسان حل شود. در حقیقت این حرکت لب ها است که موجب ایجاد این تغییر و حل شدن آسان آن خواهد شد.
 4. استفاده از این فیلر در تزریق فیلر لب طبیعی میزان کمتری از التهابات و کبودی را به همراه دارد. در نتیجه فرد می تواند خیلی زود پس از تزریق، دوران ریکاوری را پشت سر بگذارد و فعالیت های عادی و همیشگی زندگی خود را از سر بگیرد. همچنین این فیلر، عوارض جانبی خاصی را نیز برای فرد به وجود نمی آورد و هر عارضه ای که ایجاد شود نیز به طور معمول ظرف چند روز از بین خواهد رفت.
 5. نتایج حاصل از این فیلر ها طولانی مدت است اما نمی توان گفت که برای همیشه باقی می ماند و اثراتی دائمی دارد. این فیلر دائمی نیست اما نسبت به فیلرهای دیگر ماندگاری بیشتری دارد و پس از پایان دوره اثر آن نیز، می تواند دوباره با یک تزریق مجدد، اثرات آن را تمدید کرد.
 6. در تزریق ژل لب طبیعی با استفاده از این فیلر واکنش های آلرژیک به ندرت و بسیار کم رخ می دهد. در واقع دلیل این امر حضور طبیعی اسید هیالورونیک در بدن می باشد. بدین ترتیب تنها ممکن است بدن بعضی از بیماران به لیدوکائین حساسیت نشان دهد که باید حتما قبل از انجام درمان این موضوع تست شود.

نکات قابل تامل در تزریق ژل لب طبیعی

 1. تزریق ژل لب طبیعی در کلینیک تخصصی پزشک متخصص انجام می گیرد و از تکنیک های تزریقی مناسب جهت این امر استفاده خواهد شد.
 2. تزریق فیلر همانند تزریق چربی نیازمند صرف وقت برای خروج چربی ها از بدن نیست و روشی متفاوت دارد که ژل به صورت آماده به لب ها تزریق خواهد شد. به همین خاطر تزریق فیلر نسبت به تزریق چربی، در زمان بسیار کوتاه تری انجام خواهد شد. در واقع این فرآیند به جای سه مرحله تزریق چربی، تنها در یک مرحله صورت خواهد گرفت.
 3. قبل از انجام تزریق یک بی حسی موضعی مورد استفاده قرار خواهد گرفت تا از میزان ناراحتی یا درد احتمالی بیمار بکاهد.
 4. با استفاده از سوزن های مخصوص و نازک تزریق ژل لب طبیعی انجام می شود.
 5. پس از اینکه تزریق فیلر به لب تمام شد استفاده کردن از کمپرس سرد می تواند به بهبود این وضعیت کمک کند تنها باید مراقب بود که هیچ فشار زیادی به این ناحیه وارد نشود.
 6. استفاده کردن از مواد آرایشی پس از تزریق ممنوع است و باید از انجام این کار اجتناب نمود.

اثرات جانبی تزریق ژل لب طبیعی

اثرات جانبی تزریق ژل لب طبیعی موقتی و زودگذر است و پس از چند روز برطرف خواهد شد.این عوارض می توانند شامل موارد زیر باشند:

 1. وجود خونریزی اندک از محل تزریق ژل با سوزن
 2. التهاب
 3. کبودی
 4. ایجاد حساسیت در ناحیه
 5. بروز تب
 6. ایجاد زخم

آیا تزریق ژل لب طبیعی برای شما مناسب است؟

هدف هر شخص از تزریق ژل به لب می تواند کاملا متفاوت باشد. در بیشتر موارد بانوان آن هم به علت اصلاح ظاهر و بهبود چهره و زیبایی خود به سراغ شیوه تزریق فیلر لب طبیعی خواهند رفت تا جوانتر و جذاب تر به نظر برسند.

افرادی که دارای لب های تو رفته و لاغر هستند می توانند با بهره مندی از این روش به برجسته شدن و بیشتر دیده شدن لب ها کمک کنند و زیبایی منحصربفردی به چهره خود ببخشند.

انتظاراتی که یک فرد از نتیجه تزریق فیلر به لب دارد نیز بسیار مهم است. انتظارات باید واقعی باشند و فرد نباید خارج از آنچه که عملکرد طبیعی تزریق فیلر می باشد منتظر نتایجی دیگر باشد.

تکنیک های یک تزریق ژل طبیعی موفق که باید به آنها دقت نمایید:

البته تکنیک های زیر به روش و نوع تزریق فیلر لب طبیعی بستگی ندارند و موارد اصولی هستند که با رعایت آنها احتمالا بهترین نتیجه را از تزریق ژل لب طبیعی خود خواهید داشت.

قبل از تزریق ژل لب طبیعی، لب های خود را به صورت 3D در نرم افزارهای مخصوص ملاحظه نمایید. البته احتمال اینکه نتیجه دقیق با این روش مدل شود کم است و مدل ایجاد شده چیزی نزدیک به نتیجه نهایی خواهد بود.

اما شما بهتر است از قبل نتیجه نهایی تزریق فیلر لب طبیعی خود را از دو زاویه روبرو و بغل ببینید و درباره آن نظر دهید. تجربه ثابت کرده است که برای داشتن لب جذاب، لب فوقانی باید حدود 2 میلیمتر بزرگ تر از لب پایینی باشد.

لبخند خود را در مدل ارزیابی نمایید : یکی از نگرانی های بیماران و متقاضیان تزریق ژل لب طبیعی ناپدید شدن لب بعد از لبخند است.

تزریق پرکننده ها برای بالا بردن لب بالا باید بگونه ای باشد که عضله لب در شرایط عادی بدن لبخند نیز به سمت بالا باشد و بعد از لبخند به سمت پایین خم نشود و در واقع محو نشود.

مقدار پرکننده لازم برای تزریق ژل لب طبیعی را تعیین نمایید: پزشک با مشورت با بیمار و نتیجه مورد انتظار وی از عمل تزریق ژل لب طبیعی باید مقدار پرکننده لازم را از قبل تعیین نماید.

کمتر استفاده کردن پرکننده در عمل تزریق به معنای لب های کوچکتر از حد انتظار و بیشتر استفاده کردن نیز معنای عکس دارد.

در نظر داشته باشید که این نکته احتمالا برای تعیین هزینه های تزریق فیلر لب طبیعی نیز تاثیر مستقیم خواهد داشت.

ارتقا یا ترمیم لب. کدامیک؟ : بسته به سن متقاضی، وی یکی از موارد ارتقا لب به معنی تغییر کلی لب ها و یا ترمیم لب به معنی تغییر قسمتی از لب ها را انتخاب می نماید. درباره این مورد حتما با پزشک مشورت نمایید.

سن خود را در نظر بگیرید : در عمل انجام شده قرار نگیرید. از قبل انتظاری که از تزریق ژل لب طبیعی را دارید با سن خود مقایسه نمایید. ایجاد لب های مناسب برای یک فرد 25 ساله در روی صورت یک فرد 60 ساله از نتیجه مطلوبی به نظر نمی رسد.

مرز ورمیلیون را در نظر بگیرید : هنگام استفاده از مرز ورمیلیون، از پرکننده ویسکوزیته کمتر استفاده کنید. انعکاس نور بر روی لب های شما باید به طور دقیق مرزهای ورمیلیون آن را مشخص نماید بنابراین نیاز است که این مرز ها به طور دقیق و ظریف مشخص شوند.

مراجعه به پزشک متخصص جهت انجام تزریق ژل لب طبیعی

بیماران باید توجه زیادی داشته باشند که برای انجام تزریقات زیبایی حتما به یک پزشک حرفه ای در این زمینه مراجعه کنند. این پزشکان می توانند شامل: جراح پلاستیک، متخصص پوست و مو یا جراح زیبایی صورت می باشند.

وظیفه پزشک اینست که بیمار را از مزایا و معایب احتمالی تزریق فیلر لب طبیعی آگاه سازد و به او تذکرات و نکات لازم قابل اجرا را گوشزد نماید.

پزشک باید از تجربه، تخصص و همچنین تعهد کافی برخوردار باشد و بتواند انتظارات فرد را در جریان تزریق برآورده کند. البته مهم است که فرد نیز انتظاری منطقی از نتیجه نهایی این کار داشته باشد.

هرگونه حساسیتی باید به پزشک اطلاع داده شود و هر نوع داروئی که بیمار در حال استفاده کردن از آن می باشد چه دارو های گیاهی و چه دارو های شیمیایی باید مورد بررسی قرار گیرد تا عوارضی برای بعد از انجام تزریق نداشته باشد.

بیماران باید از مهارت و تخصص پزشک متخصص به طور کامل اطمینان حاصل نمایند. همینطور برای بدست آوردن اطلاعاتی کامل تر می توان نتایج تزریقات را در بیمارانی که قبلا این فرآیند زیبایی را انجام داده اند، مشاهده نمایند.

معمولا این جراحان عکس های مربوط به بیماران خود را قبل از عمل و بعد از عمل درون یک آلبوم قرار خواهند داد تا هم به خود بیمار پس از انجام تزریق نتیجه کار را نشان دهند و هم سایر بیماران بتوانند با دیدی بهتر در مورد انجام تزریق فیلر به لب تصمیم گیری نمایند.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد تزریق ژل مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *