تزریق بوتاکستزریق ژل

تفاوت های بین ژل و بوتاکس در کلینیک پوست و مو

تفاوت های بین ژل و بوتاکس در کلینیک پوست و مو

تفاوت های بین ژل و بوتاکس

مقاله امروز ” کلینیک پوست و مو رز” به تفاوت های بین تزریق ژل و تزریق بوتاکس اختصاص دارد؛ با ما همراه باشید تا در مورد موارد استفاده از ژل و بوتاکس، ماندگاری، عوارض و اثرات جانبی هر یک اطلاعات بیشتری بدست بیاورید.

دریافت تخفیف نقدی تزریق ژل کلینیک رز + مشاوره رایگان

راه های زیادی برای رفع چین و چروک صورت وجود دارد. در بازار، مارک های متفاوتی از فیلرها بفروش می رسد و اکثر افراد به دنبال فیلرهایی هستند که اثرات ماندگارتری را برای آنها به دنبال داشته باشد.

تفاوت های بین ژل و بوتاکس

در گذشته، ایجاد هر تغییری در صورت با واکنش هایی منفی از سوی دیگران روبرو می شد و یک اقدام سرزنش برانگیز به نظر می رسید اما حالا دیگر در سبک زندگی امروزی، بسیاری از آدم ها به خاطر داشتن شهامت در ایجاد تغییر در خودشان، مورد ستایش نیز قرار می گیرند.

تزریق ژل و یا بوتاکس به صورت امروز به اندازه ای ساده و کم عوارض شده که بسیاری از افراد حتی بیشتر از یک بار دست به چنین کاری می زنند. این روش ها هم امن هستند و هم تاثیر آن ها برای مدت زیادی روی بدن فرد باقی می ماند.

در عمل های زیبایی، «انتخاب‌کردن» از اهمیت بسیار زیاد و غیر قابل انکاری برخوردار است. انتخاب یک عمل درست برای رسیدن به نتیجه مطلوب، انتخاب یک پزشک متبحر برای انجام درست، منطقی و اصولی عمل زیبایی و انتخاب یک متد درست با مشورت پزشک برای گرفتن بهترین نتیجه، همه به یک اندازه برای عمل های زیبایی مهم هستند.

چهره ما همیشه در معرض دید دیگران است و یک اشتباه بزرگ در عمل های زیبایی، می تواند فرد را در معرض انزوا قرار بدهد. در نقطه مقابل اما فردی که به درستی انتخاب می کند، به مراتب اجتماعی تر و با اعتماد به نفس تر از گذشته می شود. این انتخاب در درجه اول، نتیجه «آگاهی» است. پس بهتر است که قبل از انجام هر عمل مربوط به زیبایی، همه ویژگی های آن را به خوبی بشناسیم.

بوتولونیوم توکسین (نوع ای) که بوتاکس نامیده می شود و ژل ها که فیلرهای پوست هستند، هر دو اثرات ماندگاری را برای بیمار به دنبال دارند. بیمار می تواند برای رفع چین و چروک از بوتاکس یا ژل استفاده کند ولی بین بوتاکس و ژل تفاوت های زیادی وجود دارد که بیمار باید به آنها در توجه کند.

تفاوت هایی که بسیار محسوس هستند و می توانند روی انتخاب فرد تاثیر بگذارد. اگر قصد انجام بوتاکس و یا تزریق ژل را دارید، ابتدا این مقاله را به طور کامل مطالعه کنید و سپس در مورد انتخاب یکی از این دو روش، تصمیم بگیرید. این دو روش البته شباهت هایی هم دارند اما ممکن است تفاوت های میان آن ها، تاثیری کلیدی در انتخاب شما ایفا کنند.

 موارد استفاده از ژل و بوتاکس

از ژل و بوتاکس برای رفع انواع خطوط و چین و چروک های صورت استفاده می شود. ژل و بوتاکس روی پوست بیمار تزریق می شوند.

تزریق ژل و تزریق بوتاکس

در یک توضیح کوتاه و ساده، تفاوت بین ژل و بوتاکس در نوع کارکردشان در صورت فرد خلاصه می شود.

بوتاکس فعالیت ماهیچه هایی که باعث شکل گیری خط و خطوط صورت می شوند را کاهش می دهد و ژل، باعث پرتر شدن نواحی خاصی از صورت می شود. در انتخاب میان این دو، باید به یک موضوع کلیدی دقت کرد و آن، نوع چین و چروک های موجود در صورت است.

می توان نتیجه گرفت که بوتاکس برای خطوط پویا روی صورت که زمان نمایش احساسات ظاهر می شوند، موثرتر است. این چین و چروک ها معمولا در حوالی پیشانی و نزدیک ابروها به وجود می آیند.

ژل نیز برای خطوط ایستا و ثابت که در زمان استراحت روی صورت فرد دیده می شوند، مفید خواهد بود. پس قبل از تزریق ژل یا بوتاکس، باید بدانیم که دقیقا می خواهیم از شر چه خطوطی و با چه ویژگی هایی از روی صورت خود خلاص شویم.

تزریق ژل و تزریق بوتاکس کاربردهای متفاوتی دارند که در ادامه در مورد هر کدام، بطور مفصل توضیح می دهیم :

1. تزریق ژل : ژل و سایر فیلرها، چین و چروک های صورت را درمان می کنند. برای رفع خطوط خنده هم از ژل استفاده می شود ولی از ژل بیشتر برای برجسته سازی و حجیم تر کردن لبها و گونه ها استفاده می شود.
گاهی اوقات از ژل برای رفع لاغری دستها و یا کاهش اسکارهای پوست هم استفاده می شود. از ژل برای برجسته سازی نقاط دیگر بدن (مانند سینه ها) استفاده نمی شود.

ژل ها انواع متفاوتی دارند و روی پوست تزریق می شوند. بعضی از ژل ها موقتی هستند و معمولا برای از بین بردن خطوط خنده و داشتن پوستی صاف استفاده می شوند.

مواد تشکیل دهنده ژل ها و میزان ماندگاری آنها:

 1.  کلاژن: تقریبا تا 4 ماه ماندگاری دارد.
 2. اسید هیالورونیک: 6 الی 12 ماه ماندگاری دارد.
 3.  اسید پلی ال- لاکتیک: 2 سال ماندگاری دارد.

البته ممکن است ژل ها از مواد دیگری هم تشکیل بشوند ولی ما در این مقاله به سه مورد از آنها اشاره کرده ایم.

در این مورد توجه به یک نکته مهم، ضروری به نظر می رسد. اساسا هر فیلر، کار متفاوتی انجام می دهد و تاثیر متفاوتی روی صورت ایفا می کند.

علاوه بر این، زمان ماندگاری ژل با فیلرهای مختلف، متفاوت خواهد بود. برای رسیدن به بهترین نتیجه در تزریق فیلرها، فرد باید ابتدا به خوبی با پزشک مشورت کند و بهترین فیلر را برای خودش در نظر بگیرد.

این فیلر با توجه به کاری که فرد قصد دارد در صورت خود انجام دهد، انتخاب خواهد شد. اگر این انتخاب درست و دقیق صورت بگیرد، فرد بخشی از راه انجام تزریق را به خوبی طی کرده است.

2. تزریق بوتاکس : بوتاکس از باکتری خاصی ساخته می شود که باعث ریلکس شدن ماهیچه ها و عدم انقباض آنها می شود. تقریبا دو دهه است که محصولات بوتاکس در بازار موجود است.

بوتاکس، اختلالات عصبی که باعث ضعیف شدن ماهیچه ها می شود را درمان می کند. از بوتاکس برای ” درمان میگرن ” و سایر بیماری ها هم استفاده می شود.

بوتاکس چین و چروک های صورت را که معمولا در اطراف چشم ها، دهان و بین ابروها بوجود می آید را براحتی برطرف می کند. چین و چروک های صورت در اثر افزایش سن عمیق تر هم می شوند.

بوتاکس، مانع انقباض ماهیچه هایی می شود که اطراف این چین و چروک ها وجود دارند. بوتاکس در رفع خطوطی که بخاطر کاهش میزان کلاژن در روی صورت ایجاد می شوند، موثر نخواهد بود. معمولا نتایج حاصل از تزریق بوتاکس، دو هفته بعد از تزریق مشخص می شود.

تاثیر تزریق ژل و تزریق بوتاکس در رفع خطوط و چین و چروک صورت و میزان ماندگاری آنها

آیا تزریق بوتاکس تاثیری در رفع چین و چروک صورت دارد؟

تزریق بوتاکس در اکثر بیماران باعث رفع چین و چروک های صورتشان شده است. معمولا یک هفته بعد از تزریق، بیمار شاهد نتایج آن خواهد بود. عوارض تزریق بوتاکس بسیار کم است و ظرف مدت کوتاهی از بین می رود.

بیمار می تواند بعد از تزریق بوتاکس به کارهای روتین خود بپردازد و نیازی به استراحت ندارد. نتایج حاصل از بوتاکس، 3 الی 4 ماه ماندگاری دارد و بعد از این مدت، بیمار می تواند برای تزریق مجدد به کلینیک مراجعه کند.

استفاده از بوتاکس، جلوه تازه ای به صورت فرد می بخشد و جوانی را در چهره او احیا می کند اما به طور کلی بوتاکس قرار نیست همه خط و خطوط صورت را از بین ببرد. بعضی از خطوطی که روی گونه ها و یا نقاط دیگری از صورت ظاهر می شوند، با تزریق بوتاکس از بین نمی رود. به این خطوط صورت «خطوط ایستا» گفته می شود.

 تزریق ژل چه تاثیری روی صورت می تواند داشته باشد؟

تزریق ژل هم در رفع خطوط و چین و چروک صورت موثر است؛ تاثیرات ژل ماندگارتر از تاثیرات بوتاکس است. نتایج حاصل از تزریق ژل و میزان ماندگاری آن، بستگی به نوع فیلری دارد که برای صورتتان انتخاب می کنید.

البته در بعضی از موارد، بیمار می تواند هم از ژل استفاده کند و هم از بوتاکس و در این زمینه متخصص می تواند بیمار را راهنمایی کند.

از آن‌ جایی که بوتاکس و ژل از ماده های متفاوتی ساخته شده اند و برای کارکرد های متفاوتی نیز مورد استفاده قرار می گیرند، ترکیب کردن آن ها با هم برای رسیدن به یک نتیجه مطلوب، مفید و موثر به نظر می رسد.

برای مثال یک نفر می تواند از تزریق بوتاکس برای از بین بردن و محو کردن خطوط بین چشم ها و از ژل برای از بین بردن و محو کردن خطوط اطراف دهان استفاده کند.

در واقع او به جای اینکه خودش را در معرض انتخاب بین این دو قرار داده باشد، از ویژگی های مثبت هر دو به نفع صورت خودش استفاده می کند تا همه مشکلات در صورت یک جا برطرف شوند. این کار می تواند حالت جذاب و متفاوتی به صورت فرد ببخشد و خیال او را از انواع مختلف چین و چروک راحت کند.

عوارض و اثرات جانبی تزریق ژل و تزریق بوتاکس

تزریق ژل و بوتاکس هم مانند هر فرآیند پزشکی دیگر، عوارض و اثرات مخصوص به خود را دارند. اگر قصد تزریق ژل یا بوتاکس را دارید، پزشک را در جریان وضعیت سلامت خود قرار داده و سابقه هر گونه بیماری و یا مصرف داروی خاص را حتما به پزشک اطلاع بدهید. در ادامه به عوارض و اثرات جانبی تزریق ژل و بوتاکس می پردازیم:

عوارض و اثرات جانبی تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس برای افرادی مناسب است که در وضعیت خوبی از سلامت جسمانی قرار داشته باشند و بخواهند از بوتاکس برای کاهش چین و چروک و خطوط صورت خود استفاده کنند. عوارض و اثرات احتمالی تزریق بوتاکس عبارت است از:

 1. کبودی در نقاط تزریق شده
 2. افتادگی پلک که ممکن است چند هفته طول بکشد تا برطرف بشود
 3. قرمزی و سوزش چشم
 4. سر درد

برای جلوگیری از بروز چنین عوارضی، بیمار نباید از داروها و مواد غذایی که باعث رقیق شدن خون می شود استفاده کند. تزریق بوتاکس برای شما مناسب نیست اگر:

 1. – باردار و یا شیرده هستید
 2. – عملکرد ماهیچه های صورتتان ضعیف است
 3. – مشکلاتی مثل پوست ضخیم و یا اسکارهای عمیق دارید
 4. – بیماری فلج چند گانه (مولتیپل اسکلروز) یا بیماری عصبی- ماهیچه ای دارید

عوارض و اثرات جانبی ژل ها

عوارض و اثرات احتمالی تزریق ژل بیشتر از تزریق بوتاکس است. معمولا تزریق ژل، عوارض خطرناکی را بدنبال ندارد و عوارض موقت آن هم در طی دو هفته برطرف می شود. عوارض موقت ژل عبارت است از:

 1. واکنش آلرژیک
 2. کبودی
 3. عفونت
 4. خارش
 5. بی حسی صورت
 6. قرمزی
 7. اسکار
 8. زخم

در بیشتر بیماران، تورم صورت هم جزو عوارض ناشی از تزریق ژل است. پک های یخ می تواند در کاهش اثر بی حسی و تورم صورت کمک زیادی بکند. برای کاهش ریسک ابتلا به چنین عوارضی، بهتر است قبل از تزریق ژل از بیمار تست حساسیت گرفته شود. برای تزریق ژل هم بیمار باید از نظر جسمانی سالم باشد و سیگار هم نکشد.

هزینه تزریق ژل و تزریق بوتاکس

هزینه تزریق ژل و هزینه تزریق بوتاکس بستگی به نوع ژل/ بوتاکس و نقاط تزریق شده دارد.

فرد بسته به نوع فیلری که انتخاب می کند یا بسته به میزان تزریق بوتاکس به صورت خود، برای این کار هزینه می پردازد.در مجموع یک رقم ثابت و مشخص برای چنین کاری وجود ندارد و همه چیز به انتخاب خود بیمار بستگی خواهد داشت.

البته که انتخاب یک کلینیک استاندارد و یک پزشک مجرب، موجب می شود هر هزینه ای که برای تزریق ژل یا بوتاکس صورت گرفته، کاملا منطقی و معقول به نظر برسد. چرا که در این صورت نتایج کار، برای فرد بسیار دلچسب خواهد بود.

” کلینیک تخصصی پوست و مو رز” با دارا بودن پزشکانی مجرب، متخصص و دستگاه های پیشرفته، خدمات تزریق ژل و تزریق بوتاکس را هم به مشتریان گرامی خود ارائه می دهد.

در این کلینیک پوست و مو هدف ما، رضایت شما مشتریان عزیز است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تزریق ژل و تزریق بوتاکس، با شماره 02144067005 تماس حاصل فرمایید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *