تزریق ژل

ماندگاری تزریق ژل و بهترین مارک ژل برای تزریق صورت

ماندگاری تزریق ژل و بهترین مارک ژل برای تزریق صورت

ماندگاری تزریق ژل

مقاله امروز ” کلینیک پوست و مو رز ” به ماندگاری ” تزریق ژل ” اختصاص دارد؛ با ما همراه باشید تا درباره اثرات، میزان ماندگاری برندهای مختلف و سایر مسائل مربوط به ماندگاری تزریق ژل اطلاعات بیشتری بدست بیاورید.

دریافت تخفیف نقدی تزریق ژل کلینیک رز + مشاوره رایگان

اگر به دنبال راهی آسان و موثر برای کاهش چین و چروک ها، خطوط عمیق و رفع دیگر نشانه های افزایش سن هستید، تزریق ژل به شما پیشنهاد می شود.

ماندگاری تزریق ژل

تزریق ژل به سرعت روی پوست تاثیر می گذارد و بدون هیچ دردی شما را جوانتر نشان می دهد. با اینکه نتایج حاصل از تزریق ژل برای بیماران بسیار رضایت بخش است ولی نتایج آن ماندگار نیست و کاملا موقتی است. از تزریق ژل برای درمان موقت چین و چروک ها و خطوط استفاده می شود و به مرور زمان تاثیرات آن از بین می رود.

با افزایش سن، خط و خطوط به تدریج روی چهره افراد ظاهر می‌شوند. البته این موضوع ممکن است حتی برای افراد جوان تر نیز در مواردی رخ بدهد. همه کم و بیش با این اتفاق دست و پنجه نرم خواهند کرد و هیچکس نیست که صورتی کاملا خالی از خط و خطوط در طول زندگی خود داشته باشد اما حالا دیگه همه ناچار نیستند این خطوط را برای همیشه حفظ کنند و با داشتن آن ها به زندگی ادامه بدهند.

امروزه روش های زیادی برای مقابله با این خطوط به وجود آمده که یکی از آن ها، تزریق ژل به صورت فرد است. این تزریق، موجب می شود که چین و چروک ها برای مدتی محو شوند و فرد، ظاهری به مراتب جوان تر و شاداب تر داشته باشد.

این کار از یک سو شکل ظاهری فرد را تغییر خواهد داد و از سوی دیگر، روی روحیه او نیز تاثیر مثبتی خواهد داشت. چین و چروک در صورت هر فرد، نشانه سال ها تجربه است اما همه دوست دارند یک صورت صاف و بدون خط و خطوط داشته باشند.

تزریق ژل برای مدتی، در مقابل آینه حس خوبی برای فرد به وجود می آورد. هر چند که نتیجه یک بار تزریق، برای همیشه همراه فرد نیست و به مرور زمان، تاثیرات آن محو خواهد شد.

چرا اثرات تزریق ژل به مرور زمان از بین می رود ؟

فاکتورهای زیادی بر روی ماندگاری تزریق ژل تاثیر می گذارد؛ مثل جنس و نوع فیلر، مدت دوام آن، نقاطی از صورت که ژل تزریق می شود و میزان سرعتی که بدن بیمار فیلرها را تجزیه می کند.

تزریق ژل

در بیشتر موارد برای تزریق از ژل های هیالورونیک اسید استفاده می شود که این ماده به طور طبیعی در سطح پوست انسان یافت می شود.

با اینکه تزریق ژل هیالورونیک اسید باعث آبرسانی به پوست و رفع چین و چروک های صورت می شود، ولی نتایج مفید آن در طول زمان از بین می رود زیرا همانطور که گفتیم این ماده بطور طبیعی در بدن یافت می شود و بدن بطور طبیعی و در طول زمان، هیالورونیک اسید را بطور کامل تجزیه می کند.

وقتی اثری از هیالورونیک اسید در زیر بافت صورت باقی نماند و بطور کامل تجزیه شود، چین و چروک ها دوباره بر روی سطح پوست ظاهر می شوند و باید دوباره درمان بشوند.

درست از همان لحظه ای که تزریق فیلر آغاز می شود، بدن نیز متابولیسم را برای تجزیه آن آغاز می‌ کند. اینکه این متابولسیم با چه سرعتی اتفاق افتد و چه زمانی کامل شود، به عوامل مختلفی بستگی دارد.

نوع فیلر استفاده شده، مواد تشکیل دهنده و ضخامت فیلر، منطقه ای که فیلر به آن تزریق می شود و همچنین نوع تزریق، همگی می توانند روی زمان باقی ماندن فیلر اثر بگذارند. در بخش هایی از صورت که حرکت در آن ها بیشتر است، تاثیر فیلرها زودتر از بین می رود.

در اطراف چشم ها و دهان که دائما در حال حرکت هستند، فیلرها زودتر معرض تجزیه شدن قرار خواهند گرفت. به طور کلی اگر سوخت و ساز بدن فرد نیز زیاد تر از حد استاندارد باشد، این موضوع نیز روی تجزیه زودهنگام فیلر ها اثر خواهد گذاشت. در مقابل افرادی که سوخت و ساز سریعی ندارند، می توانند زمان بیشتری روی باقی ماندن فیلرها در صورت خود حساب کنند.

برای ماندگاری ژل تزریق شده به صورت و نواحی مختلف آن و همچنین استفاده از بهترین برند های تزریق ژل به ” بهترین کلینیک تزریق ژل در تهران ” مراجعه کنید.

 کدام دسته از ژل ها بیشترین ماندگاری را در بین سایر فیلرها دارند؟

سرعت تجزیه هر کدام از ژل ها، در بدن انسان بسیار متفاوت است یعنی هر ژلی، ماندگاری متفاوتی دارد. البته فاکتورهای زیادی در میزان ماندگاری ژل ها نقش دارند؛ مانند سبک زندگی و محلی که ژل تزریق می شود. بطور کلی، ژل ها از نظر ماندگاری دارای سه بازه زمانی متفاوت هستند:

 6 ماه یا کمتر :

معمولا اکثر ژل ها تا 6 ماه ماندگاری دارند و شاید مدت زمان ماندگاری آنها بیشتر هم باشد. ماندگاری 6 ماهه یا کمتر مخصوص ژل های هیالورونیک اسید است که شامل برندهایی مثل جوودرم، رستیلین و بلترو می شود؛ از این ژل ها برای رفع چین و چروک های صورت استفاده می شود.

 6 ماه تا 1 سال :

در طول زمان، مدت ماندگاری ژل ها هم بیشتر شده است و گاهی اوقات، ژل ها می توانند تا 1 سال هم ماندگاری داشته باشند.

معمولا ژل هایی که مدت ماندگاری آنها بین 6 ماه تا 1 سال است، برای تزریق در لب به کار می رود و شامل برندهایی مثل جوودرم ولبلا و رستیلین سیلک می شوند. این ژل ها به گونه ای ساخته شده اند که در برابر تغییرات بسیار مقاوم هستند.

 1 تا 2 سال :

بعضی از ژل ها هم بین 1 الی 2 سال ماندگاری دارند. برندهایی که بیشترین ماندگاری را در بین سایر ژل ها دارند عبارتند از:

جوودرم ولوما :

از ژل جوودرم ولوما برای تزریق در گونه ها استفاده می شود و ماده ای که در این ژل وجود دارد تا 2 سال ماندگاری دارد.

این ژل از جنس هیالورونیک اسید است و در بین افرادی که تزریق ژل انجام می دهند، محبوبیت بسیار زیادی دارد. جوودوم ظاهری طبیعی برای فرد به وجود می آورد و یکی از برندهای کاملا شناخته شده در ژل های زیبایی به شمار می رود. درصد بالای موفقیت، نتایج طبیعی و ظهور زودهنگام نتایج کار روی صورت، از امتیازهای بزرگ جوودرم به شمار می روند.

 رادیسه :

رادیسه یک فیلر ضد پیری است که از کلسیم هیدروکسی آپاتیت ساخته می شود که این ماده بطور طبیعی در استخوان ها و دندان ها وجود دارد.

ژل رادیسه، باعث افزایش تولید کلاژن در پوست می شود که تزریق آن نتایج بسیار ماندگاری را به دنبال دارد و حدودا تا 18 ماه بر روی پوست ماندگاری دارد.

رادیسه روی چین و چروک های عمیق صورت، تاثیر بسزایی ایفا می کند. این ژل، دوران بهبودی بسیار سریعی دارد و افراد تنها یک روز پس از تزریق آن، به زندگی عادی برمی گردند. وقتی سن بالا می رود، تولید طبیعی کلاژن و الاستین در پوست کاهش پیدا می کند.

به همین خاطر است که چهره، شادابی خود را از دست می دهد اما تزریق رادیسه، می تواند نشانه های  طراوت را دوباره به فرد برگرداند. افرادی که صورتی تو خالی با چروک هایی عمیق دارند، معمولا به سراغ تزریق رادیسه می روند. این فیلر بسیار موثر است و خیلی زود نیز نتیجه می دهد.

 اسکالپترا :

اسکالپترا، نام فیلر دیگری است که بسیار شبیه به فیلر رادیسه است و اثرات بند مدتی را به دنبال دارد و نزدیک به 2 سال بر روی سطح پوست ماندگاری دارد.

اسکالپترا یکی از بهترین فیلرها برای محو کردن و از بین بردن خط خنده محسوب می شود. این فیلر، کمبود کلاژن در پوست را جبران می کند. کمبود کلاژن در واقع اصلی ترین دلیل برای افزایش چین و چروک های عمیق روی صورت است.

این فیلر معمولا در دراز مدت نتیجه می دهد و نتایج آن نیز برای مدت قابل توجهی باقی می مانند. برای استفاده از اسکالپترا، معمولا به جای یک جلسه، به چند جلسه تزریق نیاز خواهد بود. نکته مهم دیگر در مورد این فیلر، این است که تزریق اسکالپترا، به تست آلرژی نیاز نخواهد داشت.

 بهترین مارک ژل برای تزریق صورت

  1. گونه ها: از دو برند “جوودرم ولوما ” با ماندگاری 24 ماه و “رادیسه” با ماندگاری 15 ماهه استفاده می شود.
  2. گوشه های دهان: از دو برند “جوودرم اولترا” و ” رستیلین ” استفاده می شود که هر دو ماندگاری 12 ماهه دارند.
  3. لب ها: از دو برند ” رستیلین ” و ” جوودرم اولترا ” استفاده می شود که هر دو ماندگاری 12 ماهه دارند.
  4. چانه: از برندهای ” جوودرم ولوما ” 24 ماهه و “رادیسه ” با ماندگاری 15 ماهه استفاده می شود.

 چگونه می توان ماندگاری ژل های موقت را افزایش داد؟

چند ماه بعد از تزریق ژل، از حجم ژل ها کاسته می شود ولی بیمار هیچ تغییری را احساس نمی کند زیرا ژل ها می توانند آب های موجود در بافت های صورت را به خودشان جذب کنند. به محض اینکه ماندگاری ژل تزریق شده به پایان می رسد، بیمار متوجه کاهش حجم ژل های تزریق شده در صورت خود خواهد شد.

حالا سوالی که برایمان پیش می آید این است که چگونه می توان ماندگاری ژل های تزریق شده را افزایش داد. در این زمینه، متخصص می تواند با توجه به خصوصیات ظاهری و توقعات بیمار پیشنهاداتی را به او ارائه بدهد.

متخصص برای دوره ریکاوری بیمار، برنامه ریزی دقیقی می کند و در مورد تمام کارهایی که باعث تحلیل ژل های تزریق شده می شود مثل نحوه نادرست خوابیدن و غیره، برای بیمار توضیح می دهد.

همچنین به منظور افزایش ماندگاری ژل های تزریق شده، متخصص در مورد تعداد جلسات لازم برای تزریق ژل، برای بیمار بطور سالانه هم برنامه ریزی می کند؛

مثلا اکثر بیماران در سال به 1 الی 2 جلسه تزریق ژل احتیاج دارند. البته تزریق منظم ژل برای بیمار فواید زیادی را به دنبال دارد؛ مثلا بیماری که طبق برنامه ریزی متخصص اقدام به تزریق ژل می کند، به حجم کمتری از ژل نیاز خواهد داشت. تزریق ژل با حجم کمتر، عوارض ناشی از تزریق ژل را به صورت قابل توجهی کاهش می دهد.

برای افزایش ماندگاری ژل های موقت، چند روش مشخص وجود دارد. اول مراقبت از پوست در مقابل اشعه آفتاب و کاهش دادن زمان سپری کردن در معرض تابش خورشید است.

فرد پس از تزریق فیلر، باید به مراتب بیشتر از گذاشته از پوست خود محافظت کند. داشتن یک رژیم غذایی سالم نیز در این مورد کاملا موثر خواهد بود. افزایش میوه و سبزیجات در رژیم و کاهش غذاهای سرشار از نمک و روغن، می تواند به ماندگار تر شدن اثر ژل ها کمک کند.

همچنین فرد باید مراقب باشد که با فعالیت بدنی بیش از حد، به پوست و آثار تزریق ژل لطمه نزند. حفظ آرامش و برنامه ریزی درست نیز، نقش بسزایی در باقی ماندن آثار تزریق در یک دوره طولانی‌ تر دارند.

 چرا از ژل های دائمی استفاده کمتری می شود؟

اکثر بیماران تمایلی به تزریق ژل های دائمی ندارند زیرا این دسته از ژل ها، معمولا نتایج رضایت بخشی را برای بیمار به دنبال ندارند و از همه مهم تر، این دسته از ژل ها بطور دائم تزریق می شوند و در صورتیکه بیماز از نتایج آن رضایت کاملی نداشته باشد، این ژل ها قابل برداشت از بافت های زیرین پوست نیستند.

اکثر بیماران ژل های موقتی را ترجیح می دهند زیرا ژل های موقت قابل برداشت هستند و بیمار در صورت عدم رضایت می تواند ژل تزریق شده را براحتی از بافت های زیرین پوست خود بردارد.

جهت مشاوره تلفنی و حضوری در رابطه با تزریق ژل در کلینیک پوست و مو رز با ما در تماس باشید ( 02144067005  )

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *