تزریق ژل

شستن صورت بعد از تزریق ژل به لب

شستن صورت بعد از تزریق ژل به لب

شستن صورت بعد از تزریق ژل به لب

تزریق ژل به لب یکی از تکنیک های زیبایی است که زیبایی را بیش از پیش آسان کرده است. در واقع در این روش از موادی برای افزایش حجم لب ها استفاده می شود. تزریق ژل به لب نیازمند انجام برخی از مراقب ها و عمل به توصیه های پزشکی است.

شستن صورت بعد از تزریق ژل به لب

در صورتی که تمایل دارید تا این تکنیک زیبایی را به انجام برسانید، لازم است که با مراقبت های پس از تزریق ژل آشنایی داشته و به آنها عمل کنید تا در نهایت انجام این متد زیبایی برای شما عوارضی به همراه نداشته و بتوانید به نتایج دلخواه دست یابید.

دریافت تخفیف نقدی تزریق ژل کلینیک رز + مشاوره رایگان

یکی از مهمترین اقداماتی که پس از تزریق پرکننده باید به انجام برسد، شستشوی صورت است. در واقع این موضوع بسیار حائز اهمیت است و در صورتی که فرد از چگونگی انجام آن آگاهی نداشته باشد، ممکن است که با عوارض جبران ناپذیری مواجه شود.

به همین جهت است که در این مقاله قصد داریم تا در مورد چگونگی شستن صورت پس از تزریق به بررسی پرداخته و نکاتی را که باید رعایت شوند را بیان کنیم.

آیا شستن صورت بعد از تزریق ژل معمولی است ؟

شستن صورت پس از تزریق فیلر به لب ها بسیار مهم است چرا که در صورتی که بهداشت در این ناحیه رعایت نشود، ممکن است که فرد دچار عفونت های مختلف گردد؛ اما باید در نظر داشته باشید که شستن صورت پس از انجام این متد زیبایی با شستن صورت در حالت عادی تفاوت های عمده ای دارد.

ژل تزریق شده به لب در ساعات آغازین پس از تزریق، بسیار حساس بوده و در صورتی که مراقبت های لازم از آنها صورت نگیرد، ممکن است که شروع به حرکت کرده و در نتیجه از طریق بافت های مویرگی وارد جریان خون شده و عواقب جبران ناپذیری را برای فرد به همراه داشته باشد.

شستن صورت بعد از تزریق ژل به لب

وقتی عمل تزریق ژل را انجام دادید، بهتر است حدود چهار ساعت صبر کنید و سپس صورت خود را بشویید. البته باید احتیاط کنید و به ناحیه ای که ژل تزریق شده فشار وارد نکنید و آن را ماساژ ندهید. ممکن است کمی احساس خارش هم در ناحیه ی تزریق شده داشته باشید اما از خاراندن آن پرهیز کنید. بعد از گذشت چند ساعت این حس خارش از بین می رود.

بنابراین لازم است که فرد در مورد چگونگی شستن صورت پس از تزریق ژل اطلاع داشته و نکات لازم در این زمینه را رعایت کند. پس از تزریق پرکننده ها به لب ممکن است که فرد که  با عوارضی همچون تورم و کبودی و قرمزی مواجه شود که نیازی به نگرانی در مورد آنها وجود ندارد. چرا که عوارض مطرح شده کوتاه مدت هستند و پس از گذشت دوره ای کوتاه و با رعایت توصیه های لازم برطرف خواهند شد.

معمولا این عوارض دو هفته دوام دارند. دلیل آن این است که ژل تزریق شده در واقع به دو هفته زمان نیاز دارد تا در جایی که باید مستقر شود و در این مدت به آرامی در حال حرکت است.

برای شستن صورت و پاک کردن آن از هر گونه آلودگی باید نکات مهمی را در ذهن داشته باشید که در ادامه به بررسی این نکات پرداخته و در مورد چگونگی شستشوی صورت اطلاعات لازم را در اختیار شما قرار خواهیم داد.

چه نکاتی را در شستن صورت بعد از تزریق ژل باید رعایت کرد ؟

یکی از مهم ترین نکاتی که برای شستشوی صورت پس از تزریق فیلر باید در نظر داشته باشد، انتخاب شوینده مناسب برای این کار است. در واقع پس از تزریق پرکننده ها نمی توان از شوینده های قوی استفاده کرد چرا که این گونه شوینده ها ممکن است که به بافت حساس لب ها آسیب برسانند.

همچنین ممکن است شوینده های قوی در ناحیه ی تزریق شده ایجاد خارش کنند. به همین منظور سعی کنید از شوینده ها و کلینزر های مخصوص پوست های حساس استفاده کنید.

از دیگر نکاتی که در مورد شستن صورت پس از تزریق ژل باید به آن دقت شود، دمای آبی است که شستشوی صورت با آن صورت می گیرد. دمای آب برای این نوع شستشو باید باید ولرم رو به خنک باشد. در صورتی که از آب گرم و داغ برای انجام این کار استفاده شود، ممکن است که گرمای ناشی از آب، سبب تغییر ساختار ژل یا فیلر تزریق شده شود و در نهایت عوارض جبران ناپذیری برای فرد به همراه داشته باشد.

شستن صورت پس از تزریق ژل باید به صورت بسیار ملایم باشد. چرا که وارد شدن هر گونه فشاری به صورت ممکن است که سبب مهاجرت ژل تزریق شده شود و در نهایت ظاهر ناخوشایندی را برای فرد ایجاد کند. استفاده از شوینده های آنتی باکتریال برای این نوع شستشو می تواند بسیار مفید بوده و پوست را از هرگونه آلودگی پاکسازی کند.

به منظور جلوگیری از سوزش ناحیه ای تزریق ژل به آن صورت گرفته، بهتر است که از پاک کننده های مناسب استفاده کرده و در نهایت اطمینان داشته باشید که نسبت به این شوینده ها حساسیت ندارید؛ بنابراین با رعایت نکاتی که در مورد شستن صورت پس از تزریق پرکننده به لب ها مطرح شد، می توانید اطمینان داشته باشید که عوارض ناشی از انجام این متد زیبایی را تجربه نخواهید کرد.

اگر قبلا از کرم های ضد آفتاب و لوسیون هایی برای مراقبت از پوست خود استفاده می کردید، می توانید به مصرف آن ها ادامه بدهید ولی همان طور که بار ها گفته شد باید حواستان باشد تا به ناحیه ی تزریق شده فشار وارد نکنید.

اهمیت شستشوی صورت در میزان ماندگاری تزریق ژل به لب

در صورتی که نکاتی که برای شستشوی صورت پس از تزریق ژل مطرح شد، به طور کامل رعایت شود، میزان ماندگاری این گونه ژل های به میزان چشمگیری افزایش خواهد داشت. به طور معمول می توان بیان کرد که میزان ماندگاری ژل تزریق شده به لب ها بیشتر به نوع ژل بستگی دارد.

ژل هایی که حاوی هیالورونیک اسید هستند بهترین نوع ژل ها برای تزریق به بدن هستند چرا که هیالورونیک اسید در بدن انسان ها نیز وجود دارد و یک ماده ی طبیعی محسوب می شود که جذب آن برای بدن هیچ گونه عوارض نامطلوبی ندارد.

این ژل ها انواع مختلف دارند که هر کدام ویژگی های متفاوتی دارد و بسته به این که در چه ناحیه ای از صورت تزریق باید صورت بگیرد، دکتر یک نوع از انواع این ژل ها را انتخاب می کند.

همچنین مدلی که فرد متقاضی کاشت ژل برای آن ناحیه در نظر دارد در انتخاب مدل ژل تاثیر گذار است. انتخاب مناسب ترین ژل با توجه به نیاز فرد متقاضی در ماندگاری آن در صورت فرد بسیار اهمیت دارد.

به همین دلیل دکتری که کاشت ژل انجام می دهد باید از دانش و اطلاعات بالایی در خصوص انواع ژل های حاوی هیالورونیک اسید برخوردار باشد و در جلسه ی مشاوره ی قبل از عمل این موارد را به فرد متقاضی توضیح دهد.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی زیبای پوست و مو رز با متخصصین با تجربه ی این کلینیک در خصوص تزریق ژل مشورت کنید و سوالات و ابهامات خود را برطرف نمایید.

از طرفی میزان سوخت و ساز بدن فرد نیز در میزان ماندگاری این گونه ژل ها بسیار تاثیر گذار است. در صورتی که فرد به توصیه های پیشنهاد شده پس از تزریق ژل عمل کند، میزان ماندگاری ژل ها به مدت 6 تا 18 ماه دوام خواهد داشت.

در ضمن برخی از ژل ها یا پرکننده های موجود در بازار، کلاژن سازی پوست را تحریک کرده و سبب می شوند که ماندگاری تزریق ژل به مدت 3 تا 5 سال افزایش یابد؛ بنابراین در صورتی که فشاری زیادی به ناحیه تزریق ژل وارد نشده و فرد از نکات مربوط به شستن صورت پس از تزریق ژل آگاه باشد، می توان اطمینان داشت که تزریق ژل ماندگاری بیشتری پیدا خواهد کرد.

اما لازم است که پس از پایان این دوره چند ماهه، فرد برای ترمیم و بازسازی حجم لب ها مجددا به کلینیک های زیبایی مراجعه کرده و نسبت به تزریق مجدد ژل یا فیلر اقدام کند.

عکس تزریق ژل

شاید با خود فکر کنید که آیا بهتر نیست عمل تزریق چربی دائمی را انجام دهید و یک بار برای همیشه خود را راحت کنید؟ پاسخ این است که این عمل هایی که تاثیر دائمی می گذارند در نگاه اول شاید از این نظر که دیگر به تزریق مجدد نیاز ندارند راحت تر و به صرفه تر به نظر برسد.

اما میزان موفقیت آن ها به طور کلی از تزریق پر کننده های موقت کمتر است و در صورت بروز عوارض نامطلوب، رفع آن عوارض بسیار دشوار و پیچیده خواهد بود.

در حالی که عوارض نامطلوبی که بر اثر تزریق پر کننده های موقت رخ می دهند، راه حل های ساده ای برای مقابله دارند و در بدترین حالت هم بعد از مدتی خود به خود به شکل طبیعی جذب بدن می شوند.

نکته ی منفی دیگر عمل های دائمی تزریق چربی این است که با گذشت زمان و افزایش سن و تاثیر آن بر چهره ی فرد، ژل تزریق شده با دیگر اجزای صورت هماهنگی نخواهد داشت و این عدم تقارن بسیار آزار دهنده خواهد بود و فرد مجبور می شود با عمل جراحی ژل را از صورت خود خارج کند.

به همین دلیل تزریق پرکننده ها به شکل دوره ای و موقت روش مطمئن تر و ایمن تری برای حجم دادن به لب ها یا دیگر اجزای صورت است.

آیا عدم رعایت نکات شستن صورت در نتیجه تزریق ژل به لب تاثیر دارد ؟

در صورتی که فرد نکات مربوط به شستن صورت پس از تزریق فیلر را رعایت نکند، ممکن است که با عوارض خطرناکی مواجه شود. در واقع به دلیل اینکه سطح لب ها در اثر تزریق ژل دچار آسیب شده است، این ناحیه بسیار مستعد عفونت و آسیب است.

عمل تزریق ژل یک عمل ایمن و کم عوارض است اما نتیجه ی آن تا حد زیادی وابسته به این امر است که فرد متقاضی تا چه حد دستورالعمل هایی که کلینیک زیبایی برای مراقبت از ناحیه ی تزریق شده به او می دهد را جدی بگیرد و به آن عمل کند.

در صورتی که آلودگی بر سطح پوست وجود داشته باشد، این آلودگی ها ممکن است که از طریق این نقاط آسیب پذیر وارد بدن شده و مشکلات بعدی را به همراه داشته باشد. همچنین ژل یا فیلر تزریق شده به لب ها نسبت به دما از حساسیت بالایی برخوردار هستند.

همچنین ماساژ و فشار وارد کردن به ژل در هفته های ابتدایی باعث می شود ژل در مسیر اشتباهی شروع به حرکت کند و نتیجه ی تزریق ژل کاملا برخلاف انتظار فرد شود.

به غیر از ایجاد شکل نامطلوب در ظاهر فرد، حرکت ژل در مسیر اشتباه می تواند این خطر را به همراه داشته باشد که فرد دچار گلوله شدن ژل در صورت خود شود. این گلوله شدن مشکلات دیگری را پدید می آورد و فرد باید اقدامات درمانی را برای برطرف کردن آن انجام دهد.

در صورتی که ژل تزریق شده پس از انجام تزریق فیلر در تماس با گرما و دمای بالا قرار گیرد، ممکن است که تغییر حالت داده و تزریق ژل (gel injection) را با مشکل مواجه کند. در ادامه ژل تغییر ساختار داده می تواند وارد جریان خون شده و واکنش های آلرژیک را برای فرد به دنبال داشته باشد.

شستشوی صورت باید با فاصله  چندین ساعت پس از تزریق ژل به انجام برسد و در صورتی که فرد نکات مطرح شده را رعایت کند، می تواند مطمئن باشد که با مشکلی مواجه نخواهد شد.

بسته به این که از چه نوع پرکننده ای در کدام ناحیه از صورت استفاده کرده اید، زمان خواهد برد تا پر کننده کاملا جذب بافت بدن در آن ناحیه شود. بعد از آن که پر کننده جذب شد، دیگر لازم نیست مراقبت های ویژه ای را رعایت کنید و می توانید با خیال راحت روند طبیعی زندگی روزمره ی خود را ادامه دهید.

در نهایت باید بگوییم که تزریق فیلر نیاز به مراقبت های ویژه ای دارد و لازم است که فرد برای کسب نتیجه بهتر از این گونه مراقبت ها آگاهی داشته و آنها را در اولویت کار های خود قرار دهد.  در ضمن انتخاب فردی با مهارت و آموزش دیده برای انجام این کار نیز بسیار مهم بوده و در کسب نتیجه مطلوب تاثیر بسزایی دارد.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک تزریق ژل مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *