تزریق ژل

آیا تزریق ژل لب درد دارد ؟

آیا تزریق ژل لب درد دارد ؟

آیا تزریق ژل لب درد دارد ؟

تزریق ژل و انواع فیلرها به لب، نوعی درمان زیبایی است که میزان محبوبیت آن در میان مردم، پیوسته در حال افزایش است؛ اما پیش از آنکه شما هم به اکثریت پیوسته و به ” تزریق ژل لب ” اقدام کنید، باید اطلاعات کافی را راجع به آن به دست آورید.

آیا تزریق ژل لب درد دارد؟

یکی از نکاتی مهمی که باید بدانید این است که در تزریق ژل به لب، از فیلرهای هیالورونیک اسید (HA) استفاده می شود. هیالورونیک اسید ترکیبی است که به صورت طبیعی در پوست ما وجود داشته و قابلیت زیادی جهت اتصال به آب دارد؛ به همین دلیل است که از این ماده در تزریق ژل لب استفاده می شود.

دریافت تخفیف نقدی تزریق ژل کلینیک رز + مشاوره رایگان

وجود هیالورونیک اسید در بدن به صورت طبیعی، موجب می شود که تزریق ژل عوارض چندانی به دنبال نداشته باشد.

تزریق ژل یک فرآیند مطمئن به شمار می رود که می تواند تغییر محسوسی در بسیاری از نقاط بدن به وجود بیاورد. افرادی که از تزریق ژل برای لب های خود استفاده می کنند، صاحب لب هایی حجیم، برجسته و جذاب می شوند. این موضوع می تواند به زیبایی و جذابیت آن ها بیافزاید و ظاهر متفاوتی را برای این افراد بسازد.

تزریق ژل لب، حجم لب های شما را به حالت اولیه باز می گرداند، چروک ها را کاهش داده و خط طبیعی لب شما را دوباره ایجاد می کند.

خواه باور کنید یا خیر، روند تزریق ژل و سایر فیلرها به لب، به طور قابل توجهی بدون درد است. اکثر پزشکان پیش از تزریق ژل، از یک کرم موضعی استفاده می کنند که لب ها را بی حس کرده و مانع از آن می شود که فرآیند تزریق ژل توسط بیمار احساس شود.

آیا تزریق ژل لب درد دارد؟

حدود 30 دقیقه طول می کشد تا این کرم تاثیر خود را بگذارد و میزان احساس درد در اکثر افراد پس از استفاده از آن، حدود 80 تا 90 درصد کاهش می یابد؛ در ترکیب بعضی از ژل های تزریقی، از لیدوکائین نیز استفاده شده است. در نتیجه برای تزریق چنین ژل هایی، حتی نیاز به انجام مراحل بی حسی نیز وجود ندارد.

همزمان با تزریق این ژل ها، بی حسی نیز در لب های فرد ایجاد می شود و در نتیجه او در جریان تزریق، هیچ دردی را احساس نمی کند. البته ممکن است بدن بعضی از افراد نسبت به لیدوکائین یا سایر ترکیبات مربوط به بی حسی، واکنش آلرژیک داشته باشد. اهمیت زیادی دارد که قبل از تزریق ژل به لب ها، حتما تست آلرژی از افراد متقاضی گرفته شود و واکنش احتمالی بدن آن ها به بی حسی، مورد بررسی قرار بگیرد.

اگر فکر می کنید که این میزان بی حسی برای شما کافی نیست، برخی کلینیک های زیبایی انسداد کامل عصب را به شما پیشنهاد می کنند؛ این انسداد با استعمال یک داروی بی حسی در موضع تزریق ژل، به منظور توقف سیگنال هایی که از لب به مغز ارسال می شوند انجام می شود.

در واقع با این فرآیند، آرامش خاطر کامل برای فرد به وجود می آید که در جریان تزریق، دیگر کوچک ترین دردی را تجربه نخواهد کرد.

با این وجود به طور کلی نیاز به انجام این کار نیست. چرا که با همان بی حس کننده های معمولی نیز امکان رقم خوردن درد و احساس ناخوشایند در جریان انجام تزریق، از بین خواهد رفت و فرد این کار را بدون درد و مشکل، پشت سر خواهد گذاشت. عدم نیاز به تحمل درد، یکی از دلایل مهمی است که امروزه تزریق ژل به یک روش بسیار محبوب و پرطرفدار در دنیا تبدیل شده است.

تزریق ژل به وسیله سوزن های بسیار بسیار باریکی انجام می گیرد. در گذشته که کلاژن، رایج ترین فیلر مورد استفاده برای تزریق ژل لب و سایر قسمت های صورت بود، به علت ویسکوزیته بالای کلاژن، سوزن هایی که در تزریق آن استفاده می شد کاملا بزرگ بود.

امروزه که برای تزریق ژل لب از هیالورونیک اسید، ماده ای که چگالی آن بسیار کمتر از کلاژن است استفاده می شود، سوزن های مورد استفاده نیز بسیار کوچکتر هستند که این امر، باعث کاهش قابل توجه درد، تورم و کبودی می شود.

سوزن های بزرگ در نگاه اول، موجب نگرانی فرد می شوند و احساس ترس را در بعضی از افراد به اوج می رساندند اما با استفاده از سوزن های کوچک تر، فرد این فعالیت را با نگرانی به مراتب کم تری پشت سر می گذارد و اضطراب چندانی را در حین انجام مراحل تزریق ژل، احساس نمی کند.

برخی از افرادی که برای تزریق ژل لب به کلینیک های زیبایی مراجعه می کنند، اظهار کرده اند که احساس تزریق با این سوزن ها، مانند یک نیشگون ضعیف است؛

همچنین برخی دیگر از مراجعان می گویند زمانی که هیالورونیک اسید وارد لب می شود، سوزش اندکی را احساس کرده یا حس سرما در لب هایشان ایجاد می شود.

در نتیجه نمی توان هیچکدام از این حس ها را مترادف یک درد بزرگ و جدی برای تزریق ژل تلقی کرد. اگر این تزریق در شرایط کنترل شده و استاندارد و توسط یک پزشک ماهر و متخصص صورت بگیرد، فرد مجبور نیست هیچ دردی را تحمل کند.

انتخاب پزشک در این زمینه، اهمیت بسیار زیادی دارد. چرا که اگر این کار توسط یک غیر متخصص صورت بگیرد، ممکن است هم درد وحشتناکی داشته باشد و هم نتایج نهایی آن برای فرد، اصلا راضی کننده از کار درنیایند.

چه اقداماتی برای کاهش درد می توان انجام داد؟

اگر شما در مورد احساس درد در هنگام تزریق ژل نگران و مضطرب هستید، موثرترین راه برای تضمین یک تجربه بدون درد، انتخاب یک متخصص مجرب و ماهر است.

تزریق ژل و انواع فیلرها به لب، باید توسط پزشکان متخصص صورت گیرد و از آنجایی که این افراد، از بهترین تکنیک های تزریق ژل آگاه هستند، شما را مطمئن می کنند که کمترین میزان درد و ناراحتی را در حین تزریق خواهید داشت.

این پزشکان به خوبی می دانند که باید فرآیند تزریق ژل را چطور انجام بدهد و چه اقداماتی را پشت سر بگذارند که فرد در بهترین وضعیت ممکن، اتاق انجام این فرآیند را ترک کند.

در نتیجه اولین قدم برای سپری کردن یک تزریق ژل موفقیت آمیز و بدون درد، انتخاب یک پزشک متخصص، ماهر، باتجربه و متعهد است. با این انتخاب می توان بهترین نتیجه ممکن را از تزریق ژل گرفت.

علاوه بر انتخاب پزشک مناسب برای تزریق ژل لب، با انجام کارهای زیر می توانید به کاهش درد کمک کنید:

1- حداقل 24 ساعت پیش از تزریق ژل، از مصرف الکل بپرهیزید.

2- هیچ گونه داروی ضد التهاب از جمله ایبوپروفن را مصرف نکنید.

این داروها دارای خاصیت ضد انعقاد خون هستند و در نتیجه ممکن است در جریان انجام تزریق، پیچیدگی هایی برای فرد به وجود بیاورند.

3- روغن ماهی یا مکمل های سیر را مصرف نکنید، زیرا این موارد خون شما را رقیق می کنند.

4- تزریق ژل را در هفته قبل از اینکه پریود شوید انجام ندهید، زیرا میزان حساسیت شما در این زمان تشدید می شود.

5- استرس و اضطراب بیش از حد، ممکن است عاملی برای احساس درد در جریان تزریق ژل باشد. افرادی که این فرآیند را انجام می دهند حتما باید این تزریق را با آرامش و اطمینان خاطر کافی پشت سر بگذارند. این افراد باید بدانند که در صورت حفظ آرامش، درد چندانی در جریان انجام این کار شامل حال آن ها نخواهد شد.

میزان درد و ناراحتی در حین تزریق ژل، تا حد زیادی به آستانه تحمل درد و حساسیت شما بستگی دارد، اما انتخاب یک پزشک عالی با تکنیک مناسب و دانش کافی که بدن شما را به خوبی برای تزریق ژل آماده کند، می تواند کمک زیادی به کاهش درد نماید.

چه اقداماتی برای کاهش درد پس از تزریق ژل می توان انجام داد؟

احساس درد و ناراحتی پس از تزریق ژل لب، معمولا به میزان کمی تورم و کبودی در موضع تزریق منتهی می شود. شما می توانید با گذاشتن کمپرس یخ بر لب هایتان و همچنین خوابیدن در حالی که سرتان بالا قرار دارد، به کاهش این ” عوارض تزریق ژل لب ” کمک کنید.

از فعالیت های ورزشی شدید و گرمای زیاد بپرهیزید، زیرا این موارد باعث بدتر شدن تورم و کبودی می شوند (حداقل به مدت 48 ساعت، نباید در مواجهه با نور خورشید قرار بگیرید).

عکس تزریق ژل

در روزهای پس از انجام تزریق، سیگار و الکل نیز مصرف نکنید و همچنین از مصرف داروهای رقیق کننده خون نیز بپرهیزید. دست زدن به نقطه انجام تزریق، ماساژ دادن آن و وارد کردن فشار زیاد بر آن نیز، ممکن است تجربه ای دردناک برای شما باشد. در نتیجه بهتر است از انجام این کار ها نیز صرف نظر کنید.

روش هایی برای کاهش درد و کبودی در تزریق ژل لب

زمانی که تصمیم می گیرید که تزریق ژل لب انجام دهید، مهم است که از نتیجه کار راضی بوده و در نهایت  احساس خوبی داشته باشید. علاوه بر این، باید اطمینان حاصل کنید که پس از تزریق، همچنان می توانید به سر کار رفته و زندگی اجتماعی خود را بدون آنکه خجالت بکشید، از سر بگیرید.

این فرآیند نه تنها نباید موجب خجالت کشیدن شما بشود، بلکه حتی باید اعتماد به نفس شما را به سطحی بالاتر از همیشه برساند. شما پس از تزریق ژل به لب ها، ظاهر به مراتب جذاب تری خواهید داشت و این کار موجب می شود که رضایت بیشتری از وضعیت ظاهری خودتان داشته باشید.

در کلینیک پوست و مو رز، این موضوع که شما تجربه مثبتی از تزریق ژل و حجیم سازی لب هایتان داشته باشید اهمیت زیادی دارد. ما از تمام روش های مناسب موجود برای به حداقل رساندن درد و کبودی استفاده می کنیم.

تکنیک هایی که برای کاهش درد در تزریق ژل لب به کار می بریم، عبارت اند از:

1- یخ: سیگنال های مربوط به احساس درد و دما (حرارت) از مسیر عصبی یکسانی عبور می کنند. هنگامی که ما پیش از تزریق، یخ را بر روی لب ها و پوست شما قرار می دهیم، درد کمتری احساس می کنید.

2- کرم بیهوشی موضعی: پیش از انجام تزریق ژل به لب، جهت بی حس کردن لب ها می توانیم از کرم بیهوشی موضعی استفاده کنیم.

البته بسیاری از افراد، علاقه چندانی به تجربه بیهوشی ندارند و نمی خواهند این وضعیت را حین تزریق و یا پس از آن تجربه کنند.

3- استنشاق گاز بیهوشی: استفاده از نیتروس اکسید (گاز خنده)، در زایمان و همچنین اقدامات دندانپزشکی متداول است. اثر گازهای بیهوشی استنشاقی که ما در طی تزریق ژل برای شما استفاده می کنیم، به سرعت از بین می رود؛ بنابراین این گازها پس از پایان روند تزریق، اثری روی شما بر جا نمی گذارند.

4- استفاده از فیلرهایی که با داروهای بیهوشی موضعی ترکیب شده اند: برخی از فیلرها در هنگام ساخت، با داروهای بیهوشی موضعی ترکیب می شوند، در حالی که برخی ژل های دیگر را می توان در هنگام تزریق، با داروی بی حسی ترکیب کرد. این امر باعث می شود که در هنگام تزریق ژل، سوزش کمتری احساس کنید.

5- استفاده از محصولاتی مثل آرنیکا و بروملین که به همین منظور به وجود آمده اند، برای از بین رفتن کبودی پس از تزریق ژل بسیار مفید هستند. همین طور فرد می تواند با خوردن آناناس، علائم کبودی روی چهره خود را به حداقل برساند و این علامت ها را به مرور زمان از بین ببرد.

تزریق ژل لب با استفاده از کانولا، کبودی و درد را کاهش می دهد

اگر داستان هایی که درمورد کبودی و درد تزریق ژل لب گفته می شود را خوانده باشید، ممکن است درمورد اینکه پس از تزریق، چه چیزی را تجربه خواهید کرد کمی مضطرب شوید.

در گذشته، تزریق فیلرهای پوستی با استفاده از سوزن هایی که پوست را سوراخ کرده و ژل را به بافت های زیرجلدی تزریق می کردند انجام می شد؛ اما امروزه در کلینیک های پیشرفته و تخصصی، به جای سوزن از کانولا استفاده می شود.

استفاده از کانولا منجر به پدید آمدن کبودی کمتر و همچنین کوتاه شدن دوره بهبودی می گردد.

از مزایای تکنیک کانولا می توان به موارد زیر اشاره کرد :

با استفاده از سوزن نمی توان تشخیص داد که تزریق در چه بافتی انجام می شود، زیرا سوزن در هر بافت پوستی یا زیرجلدی فرو رفته و آن را سوراخ می کند.

استفاده از کانولایی که انتهای آن گرد است، به پزشک شما این امکان را می دهد که متوجه شود کانولا از چه بافتی عبور می کند؛ این بدان معناست که شما در این روش، کبودی بسیار کمتری را نسبت به روش استفاده از سوزن احساس خواهید کرد و همچنین از آسیب به شریان ها و وریدهای پوست شما پیشگیری می شود.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد تزریق ژل مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *