کاشت ابرو

علت ورم چشم بعد از کاشت ابرو

علت ورم چشم بعد از کاشت ابرو

ورم چشم بعد از کاشت ابرو

  1. ایجاد شیار هایی در ناحیه ابرو، سبب بروز ورم، التهاب و قرمزی در ناحیه کاشت می شود.
  2. نزدیکی چشم به ابرو سبب ورم چشم می گردد.
  3. علت ورم چشم بعد از کاشت ابرو می تواند شستشوی ناحیه کاشت بر اثر آب گرم و مستقیم بر ناحیه کاشت باشد.

علت ورم چشم بعد از کاشت ابرو

( کلینیک رز اولین ارائه دهنده مقالات پزشکی صوتی و متنی در ایران )

دریافت تخفیف 500 هزار تومانی کاشت ابرو + مشاوره رایگان

اگر قصد دارید این مقاله را به صورت صوتی گوش نمایید، بر روی player زیر کلیک نمایید.

یشتر افراد به علت ورم چشم بعد از کاشت ابرو از فعالیت های روزمره خود دست می کشند و دچار نگرانی هایی می شوند ولی اصولا بعد از کاشت ابرو پیشانی و زیر چشم ها شروع به ورم کردن کرده و بعد از مدتی ورم آن می خوابد.

درمان ورم صورت بعد از کاشت مو راه های مختلفی دارد که به بعضی از آن ها در اشاره می نماییم.

علت ورم چشم بعد از کاشت ابرو

درمان ورم چشم بعد از کاشت ابرو

علت ورم چشم بعد از کاشت ابرو امری طبیعی می باشد  و در 20 درصد افراد ایجاد می گردد. برای جلوگیری از ورم صورت و چشم بعضی از پزشکان داروی کورتون را به صورت قرص به نام پردنیزولون یا آمپول دگزامتازون به فرد تزریق می نمایند تا صورت دچار ورم و التهاب نگردد.

اما این نکته را باید در نظر داشت که کورتون تاثیر منفی بر روی موهای کاشته شده می گذارد و به همین دلیل برای کمتر کسانی داروی کورتون تزریق می شود.

به طور کلی تورم پس از بسیاری از عمل های زیبایی، امری کاملا مرسوم به نظر می رسد و هر چقدر که عمل در شرایط استاندارد تری صورت گرفته باشد، محو شدن آثار جانبی آن از جمله تورم، زود تر اتفاق خواهد افتاد.

البته توجه به این نکته نیز ضروری است که انجام مراقبت های لازم از سوی خود فرد نیز در کاهش تورم و محو شدن آن پس از کاشت ابرو، موثر خواهد بود. این موضوع به شرایط جسمی و ظاهری خود فرد نیز بستگی دارد.

افرادی که دارای پوست روشن تری می باشند ای تورم همراه با کبودی می باشد بیشتر افراد در حدود 80 درصد دچار ورم نمی شوند و بقیه افراد ورم کمی خواهند داشت و بعد از مدتی از بین خواهد  رفت.

کمپرس آب یخ می تواند یکی از راه های درمان ورم چشم بعد از کاشت ابرو باشد. کمپرس آب یخ را بر روی چشم و ناحیه کاشت قرار دهید تا التهاب و ورم شما را کم نماید.

این کار موجب می شود که جریان خون در رگ های نزدیک به چشم کمی کند شود و در نتیجه تورم در این ناحیه به حداقل برسد. البته نباید در استفاده از کمپرس یخ نیز افراط به خرج بدهید، چرا که این کار در مواردی ممکن است به فولیکول های کاشته شده در ابرو های شما آسیب برساند.

مصرف بعضی از داروها نیز برای کاهش تورم پس از انجام عمل کاشت ابرو توصیه می شود. مصرف دارو های ضد تورم البته تنها باید با مشورت کامل پزشک متخصص کاشت ابرو صورت بگیرد. پس از انجام کاشت ابرو فرد به هیچ وجه نباید به صورت خودسر به سراغ مصرف داروهای مختلف برود.

پرهیز از انجام فعالیت های سنگین ورزشی، یکی از روش های مهم برای جلوگیری از تورم چشم پس از کاشت ابرو به شمار می رود. این کار همچنین روند بهبودی را کندتر می کند و ممکن است به فولیکول ها نیز آسیب برساند.

بعد از کاشت مو مصرف آب کرفس، آب و نوشیدنی ها را زیاد نمایید تا صورت و چشمان شما کمتر ورم نماید. افزایش حجم آب در بدن، روند بهبودی را تسریع می کند و می تواند تورم را نیز در چشم ها با کاهش چشمگیری روبرو سازد.

علت ورم چشم بعد از کاشت ابرو هرچه که باشد این ورم بعد از 5 روز از بین می رود اگر عجله ای ندارید و به سرکار نمی روید، به درمان ورم چشم بعد از کاشت ابرو احتیاج نداشته و خود به خود بهبود می یابد.

اضطراب زیاد در این مورد و یا تلاش برای خاتمه دادن به آن برای هر قیمتی، ممکن است عواقب ناخوشایندی برای شما به همراه داشته باشد. در نتیجه برای چند روز صبر کنید و به تدریج، شاهد از بین رفتن علائم مربوط به تورم در چهره خود باشید.

علاوه بر این، توجه داشته باشید که پس از بروز یک تغییر مثل کاشت ابرو، بدن شما به زمان کافی برای تطبیق یافتن با این تغییر نیاز خواهد داشت. اگر تورم چشمان شما پس از کاشت ابرو بیشتر از 5 روز طول کشید، باید حتما پزشک متخصص خودش را در جریان این اتفاق قرار بدهید. این اتفاق البته به ندرت رخ می دهد.

توصیه هایی بعد از کاشت ابرو

بعد از کاشت اصولا افراد دچار سردرد هایی می شود که به دلیل برش هایی است که در ناحیه ابرو ایجاد می شود و کم کم بهبود می یابد. برای بهبود می توانید از مسکن های مختلف استفاده نمایید تا سردرد شما آرام تر گردد.

این سردرد ها تنها به صورت موقت ایجاد می شوند و معمولا هر چقدر که زمان بیشتری سپری شود، تاثیر آن ها نیز برای فرد کم تر خواهد شد.

درمان ورم چشم بعد از کاشت ابرو  یکی از نکاتی است که همه بعد از کاشت به آن فکر می کنند ولی جای نگرانی نداشته و بعد از چند روز بهبود می یابد.

اصولا بعد از ده روز به طور کاملا علائم تورم صورت و پیشانی، زخم و دلمه های خون از بین می رود و بهبود کامل حاصل می گردد.

شستشو بعد از کاشت ابرو نه تنها منجر به عفونت در سر فرد نمی شود بلکه اگر درست صورت گیرد از عفونت و چربی سر جلوگیری می نماید.

از فشار آب زیاد و آب داغ برای شستشوی ابرو استفاده نکنید زیرا به فولیکول های کاشته شده ابرو آسیب وارد می کند و حتی منجر به ورم بیشتر در ناحیه سر و صورت شما می گردد که مجبور به فکر درباره ی راه حل و درمان ورم صورت بعد از کاشت ابرو می افتید.

معمولا شستشو در 2 روز اول پس از کاشت ابرو توصیه نمی شود اما پس از آن، می توان این کار را بدون مشکل و نگرانی پشت سر گذاشت. البته شستشوی ابروها پس از کاشت، ضرورتی ندارد اما ممکن است در مواردی به کاهش آثار جانبی منجر شود.

باید مراقب باشید که برای شستشوی ابروها در روزهای پس از کاشت، از ترکیب های شیمیایی موجود در بازار استفاده نکنید و ترجیحا این کار را تنها با آب انجام بدهید.

به جای استفاده از شیر آب، دوش و یا فشار آب شدید، می توان از یک کاسه و یا یک لیوان برای شستشوی ابروها استفاده کرد. همچنین در اولین روزهای پس از کاشت ابرو، به هیچ وجه نباید از حرارت سشوار برای خشک کردن ابروهای خود استفاده کنید.

توصیه می گردد که بعد از کاشت چند روز را مرخصی و در منزل سپری نمایید تا ورم صورت و قرمزی کمتر شده و ظاهر شما کمی بهتر شود.

استراحت برای بدن شما بسیار مفید خواهد بود و فرصت کامل و مطلوب را برای بازسازی های مورد نیاز به وجود خواهد آورد. البته افرادی که چنین فرصتی ندارند، می توانند بدون هیچ مشکلی به موقعیت شغلی خود برگردند و کارهای روزمره خودشان را انجام بدهند.

توصیه می شود به علت ورم چشم بعد از کاشت ابرو ، به درمان و پیشگیری بپردازید، می توانید هر 15 دقیقه از کمپرس آب یخ استفاده نمایید. قرمزی پوست در ناحیه امری طبیعی می باشد و هیچ جای نگرانی وجود ندارد.

از برخورد نور مستقیم خورشید به محل کاشته شده در روزهای اول خودداری نمایید و به هنگام خروج از خانه از عینک آفتابی برای پوشاندن ابروی خود استفاده نمایید.

نور خورشید برای فولیکول های تازه کاشته شده در ابروهای شما، مضر خواهد بود و اشعه فرابنفش موجود در آن، ممکن است به نتایج کاشت ابروی شما لطمه وارد کند.

مزوتراپی ابرو یک تکنیک است برای درمان ریزش ابرو و تقویت ابرو می باشد که از طریق تزریق هورمون ها ، ویتامین ها و عصاره گیاهان صورت می گیرد .

مزوتراپی امروزه یکی از سریع ترین راه حل هایی می باشد که به علت ورم چشم بعد از کاشت ابرو کمک می نماید و همچنین به درمان ریزش و رشد موی ابروها کمک می نماید و از طریق تعادل سازی هورمون ها رشد ابرو را بهبود می بخشد که می توان در زیر نظر پزشک این شیوه را برای رشد و بهبود ابروها استفاده نمود تا نتیجه رشد ابروها را هر چه زودتر مشاهده نمایید.

این روش کاملا بی خطر می باشد و فرد به هیچ عنوان احتیاج به بیهوشی و بی حسی ندارد و به واکنش های آلرژیک نیز منجر نمی گردد.

به علت ورم چشم بعد از کاشت ابرو از میوه آناناس استفاده نمایید تا از میزان ورم و التهاب شما کم نماید.

آناناس به خاطر بروملین و سایر ترکیب هایی که دارد، یکی از بهترین انتخاب های طبیعی برای سپری کردن دوران پس از کاشت ابرو به شمار می رود. البته می توان بروملین را به صورت دارو نیز تهیه و مصرف کرد و با مصرف آن، تورم و التهاب چشم ها پس از کاشت ابرو را کاهش داد.

بعد از 2 هفته از کاشت ابرو می توانید از محلول ماینوکسیدیل برای رشد سریع تر و بهتر ابروها  بر روی موهای کاشته شده استفاده نمایید ولی این امر کمی آزار دهنده می باشد زیرا هر روز روزی 2 بار باید از این محلول بر روی موها ریخته و به آرامی و با دقت کمی ماساژ داده شود و در نهایت دست ها را باید تمیز نمود.

توصیه می شود بعد از کاشت ابرو افراد تا حد امکان یک ماه از استعمال سیگار و دخانیات جلوگیری نمایند تا روند بهبود آن ها طولانی نشود و رشد ابروها به کندی صورت نگیرد. سیگار به طور کلی سلامتی بدن را با مشکل روبرو می کند و ممکن است روی روند رشد فولیکول ها تاثیر منفی داشته باشد.

استفاده از دخانیات به علت ورم چشم بعد از کاشت ابرو سبب کند شدن بهبود شما می گردد و ممکن است این ورم تا چند هفته طول بکشد.

نوشیدن الکل در روزهای پس از کاشت ابرو، به هیچ وجه توصیه نمی شود. الکل خاصیت رقیق کنندگی خون دارد و ممکن است باعث خونریزی و ظور علائم جانبی پس از کاشت ابروها شود.

حداقل تا دو هفته پس از کاشت ابرو، نباید به سراغ فعالیت هایی مثل شنا کردن در استخر بروید. ترکیب های موجود در آب استخر ممکن است برای فولیکول های کاشته شده در ابروهای شما مضر باشند.

رسیدن به بهترین نتیجه از کاشت ابرو، به زمان نیاز دارد و این فرآیند به سرعت اتفاق نمی افتد. به هر اندازه که صبر و حوصله بیشتری داشته باشد، نتایج ایده آل تری نیز از این فرآیند دریافت می کنید. عوارض جانبی کاشت ابرو خیلی زود به پایان می رسند و ابروهای کاشته شده برای همیشه همراه شما خواهند بود.

در نتیجه علت ورم چشم بعد از کاشت ابرو و ریزش ابروها بعد از کاشت امری طبیعی می باشد و هیچ جای نگرانی وجود ندارد زیرا این امر بدین دلیل می باشد که موهای ضعیف از ساقه می ریزند و بعد از مدتی دوباره از ریشه شروع به رشد می نمایند بهتر است به تقویت ابروهای کاشته شده پرداخته تا موهای قوی تری با ضخامت بیشتری رشد نماید.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد کاشت ابرو در مردان و شرایط آن مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند شوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *