درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

کاشت مو برای بیماران دیابتی

کاشت مو برای بیماران دیابتی

بیشتر افرادی که دارای دیابت می باشند برای آن ها سوالی وجود دارد که در کنار افراد عادی می توانند کاشت مو را بدون هیچ استرسی انجام دهند یا خیر. کاشت مو برای بیماران دیابتی دارای چالش های زیادی می باشد که در این محتوا به آن می پردازیم.

کاشت مو برای بیماران دیابتی

( کلینیک رز اولین ارائه دهنده مقالات پزشکی صوتی و متنی در ایران )

اگر قصد دارید این مقاله را به صورت صوتی گوش نمایید، بر روی player زیر کلیک نمایید.

ریزش مو در خانم ها و آقایان یک امر طبیعی می باشد که بر اثر عوامل مختلفی چون آب و هوا، ژنتیک، انواع بیماری ها و … به وجود می آید و فرد را دچار مشکل می کند بیشتر افراد بعد از ریزش مو و طاسی در برخورد اجتماعی به مشکل مواجه می شوند و یا اعتماد به نفس آن ها دچار مخاطره می گردد کاشت مو یک روش تضمینی و دائمی می باشد که بیشتر افراد بعد از آن رضایت کامل داشته و زیبایی را به خود هدیه می دهند.

کاشت مو برای بیماران دیابتی

درمان های دارویی بیشتر مقطعی بوده و بعد از قطع دارو به ریزش دوباره موها منجر می گردد ولی با کاشت مو و ترمیم به دلیل رشد و افزایش حجم مو فرد حس خوشایندی داشته و بهتر می تواند در زندگی اجتماعی با افراد ارتباط برقرار نماید و از ظاهر خود بیشتر رضایت خود را اعلام نماید.

بیشتر افراد بر این باورند که افراد دیابتی نمی توانند از کاشت مو استفاده نمایند ولی این یک باور غلط می باشد در بعضی از افراد می توان از کاشت مو استفاده نمود ولی در بعضی از افراد دیگر خیر.

کاشت مو برای بیماران دیابتی نیز می تواند صورت گیرد ولی روشی که برای آن ها در نظر گرفته می شود کمی متفاوت می باشد و در شرایطی صورت می گیرد که 7 روز قبل از عمل و 20 روز بعد عمل قند خون در حالت ثابت و نرمالی باشد.

افراد دیابتی که وابسته به انسولین می باشند کمتر می توانند از کاشت مو استفاده نمایند زیرا نگه داشتن میزان قند خون آن ها در حالت نرمال امری سخت و نشدنی می باشد و دچار افزایش و افت قند خون می شوند.

مشاهده مطلب
تغذیه بعد از کاشت مو و مصرف انواع ویتامین ها بعد از کاشت مو

نکاتی در خصوص کاشت مو برای بیماران دیابتی

بیماران دیابتی قبل از انجام کاشت مو باید بیماری خود را به پزشک معالج اطلاع دهند و با ” بهترین دکتر کاشت مو ” در این رابطه مشورت کنند و داروهایی را که مصرف می نماید به پزشک خود اطلاع دهد. کاشت مو برای افراد سالم عوارضی را در پی دارد و مسلم است عوارض بیشتری را برای بیماران دیابتی در پی خواهد داشت.

بنابراین توصیه ما این است که این عمل جراحی را در ” بهترین کلینیک کاشت مو ” انجام دهید.

افرادی که وابسته به انسولین هستند (دیابت نوع  A3) نمی توانند از کاشت طبیعی مو استفاده نمایند و یا افرادی که باید از تمام داروهای دیابتی استفاده نمایند ( دیابت نوع  B3) و کنترل قند ثابتی ندارند نمی توانند کاشت مو را انجام دهند ولی می توانند از روش های ترمیمی دیگری برای موهای خود استفاده نمایند.

مسئله دیگر این می باشد که سعی نمایید برای کاشت مو بهترین شیوه و نوین ترین شیوه را انجام دهید زیرا شیوه های بعدی همیشه اصلاح شده قبلی می باشند و کمترین خطر را برای افراد به وجود می آورد.

سعی نمایید قبل از انجام کاشت مو برای بیماران دیابتی تمام عوارض آن را بررسی نمایید تا با مشکل جدی مواجه نگردید. نتیجه نهایی کاشت مو در افراد دیابتی شاید خیلی مطلوب نباشد و خواسته فرد نباشد ولی با ترمیم مو می تواند به بهترین شکل ممکن خواسته فرد را ارضا نماید زیرا در افراد دیابتی اصولا زخمها دیرتر التیام می یابد و رشد موها به کندی صورت می گیرد.

عوارض کاشت مو برای بیماران دیابتی

 1. ایجاد قند خون اسیدی در فرد مورد نظر
 2. افزایش بیش از حد قند خون
 3. کاهش بیش از حد قند خون

کاشت مو برای بیماران دیابتی که از داروهای قند خون استفاده می کنند، دارای داروی ضد انعقاد خون می باشد به همین دلیل افرادی که قند خون دارند زخم بعد از کاشت مو دیرتر بهبود می یابد و قطع داروی قند خون در هنگام کاشت مو یک تهدید جدی برای فرد می باشد.

کاشت مو در افراد دیابتی که میزان دیابت آن ها کنترل نشده است کار غلطی می باشد و به فرد آسیب جبران ناپذیری وارد می نماید.

اثرات کاشت مو طبیعی در بیماران دیابتی

بیشتر افرادی که می خواهند کاشت مو را انجام دهند بین 4 الی 6 ساعت حدال زمان لازم دارند تا کاشت مو تمام شود و این عمر به سبب می گردد که بیمار دیابتی در زمان کاشت دچار ضعف، استرس و اضطراب شوند. کاشت مو برای بیماران دیابتی سبب افزایش سطح گلکوژن، هورمون رشد و کورتیزول می شود و افزایش خون بیشتر فرد را به استفاده بیشتر انسولین مجبور می نماید.

مشاهده مطلب
روش کاشت مو و جدیدترین روش کاشت مو چیست؟

افزایش میزان انسولین قبل از عمل هیچ تاثیری در کاشت نداشته و حتی منجر به کاهش قند خون فرد می شود. نکانی در خصوص کاشت مو برای بیماران دیابتی به شرح زیر می باشد:

 1. افرادی که به کاشت مو برای بیماران دیابتی می پردازند باید مرتبا میزان قند خون آن ها چک شود.
 2. میزان انسولین وارد شده به بدن نیز باید کنترل و بررسی شود تا برای فرد مشکلی از قبیل ضعف و افت قند خون رخ ندهد.
 3. کالگوس را باید زیر نظر پزشک تزریق گردد.

برای بیمارانی که نمی توان میزان قند خون آن ها را کنترل نمود بهترین راه حل ترمیم مو و یا اسکالپ می باشد.

ترمیم مو برای بیماران دیابتی دارای مزایای نسبت به کاشت مو می باشد:

 1. ترمیم مو بدون خونریزی بوده و فرد دیگر نگران افت و یا افزایش میزان قند خون نمی باشد و کمتر دچار آسیب جدی می گردد.
 2. تراکم و افزایش مو به طور طبیعی، یکی دیگر از مزایای ترمیم مو می باشد که اصولا بیشتر افراد ترمیم مو را بیشتر از کاشت مو می پسندند.
 3. افراد دیابتی به این دلیل از ترمیم مو استفاده می کنند که به هیچ عنوان در آن ها جراحی در ناحیه سر صورت نمی گیرد و با اصلاح مو و ترمیم آن ها زیبایی را به فرد هدیه می دهد.
 4. احتیاج به فولیکول های مو در فرد ندارد به همین دلیل در سر فرد هیچ برشی داده نمی شود.
 5. قد موی دلخواهتان را در ترمیم مو می توانید مشخص نمایید و به میزان آن مو را ترمیم می نمایند و نتیجه نهایی باب میل شما می باشد.

ترمیم مو به دلیل ظرافتی که دارد بیشتر افراد متقاضی آن می باشند و برای افراد دیابتی که نمی توان میزان قند خون آن ها را کنترل نمود یک راه منطقی و درست می باشد که فرد می تواند با خیال راحت به ترمیم موی خود بپردازد.

بعد از ترمیم مو می توانید به راحتی موها را شانه کرده و حالت دهید و حتی به استخر و حمام بروید. در نتیجه کاشت مو برای بیماران دیابتی که وابسته به انسولین هستند مناسب نمی باشد و می توانند برای افزایش زیبایی خود از ترمیم موی خود استفاده نمایند.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد کاشت مو مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

مشاهده مطلب
بهترین مراکز کاشت مو زیر نظر وزارت بهداشت کدامند؟
درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

کاشت مو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس سریع