کاشت مو

کاشت مو برای بیماران قلبی

کاشت مو برای بیماران قلبی

کاشت مو برای بیماران قلبی 

اصولا کاشت مو ربطی به کسانی که دچار بیماری قلبی هستند ندارد زیرا تا کنون هیچ موردی گزارش نشده که بر اثر بیماری قلبی با مشکل مواجه شده است. کاشت مو برای بیماران قلبی با بی حسی موضعی صورت می گیرد و فرد دیگر نباید بیهوش شود زیرا در این حالت احتمال افزایش بروز مشکل زیاد می شود.

کاشت مو برای بیماران قلبی

( کلینیک رز اولین ارائه دهنده مقالات پزشکی صوتی و متنی در ایران )

اگر قصد دارید این مقاله را به صورت صوتی گوش نمایید، بر روی player زیر کلیک نمایید.

 

کاشت مو یکی از راه هایی می باشد که افراد برای زیبایی ظاهری بیشتر سعی می نمایند از این شیوه استفاده نمایند زیرا این روش یک روش دائمی می باشد که فرد بعد از گذراندن دوره بهبود خود می توانند با حجم دلخواه مورد نظر خود مواجه گردند و رضایت خود را به چهره ی خود بیشتر از قبل بیان نمایند.

دریافت تخفیف 500 هزار تومانی کاشت مو + مشاوره رایگان

کاشت مو برای بیماران قلبی

در گذشته برای کاشت مو باید فرد را بیهوش می کردند تا بتوانند جراحی را در قسمت سر انجام دهند و فولیکول های پیوندی را استخراج و در سر بیمار به کاشت مو بپردازند در نتیجه افرادی که دارای بیماری قلبی بودند نمی توانستند به موهای پر پشت تر و زیباتری فکر نمایند زیرا اکثر بیماران قلبی نمی توانند بیهوش شوند.

در نتیجه امری کاملا امکان نشدنی محسوب می شد ولی امروزه کاشت مو برای بیماران قلبی با استفاد از شیوه نوین تری صورت می گیرد که دیگر فرد لازم به بیهوشی نداشته و با بی حسی موضعی می تواند موهای پر پشت تر و زیباتری را به ارمغان بیاورد.

چرا بیشتر افراد فکر می کنند که کاشت مو در بیماران قلبی نمی توان انجام داد؟

این شایعه از آنجا آب می خورد که در مطالعات اخیر درباره موهای مردان به این نتیجه دست یافته اند که افرادی که در تاج سر خود دچار طاسی می باشند حدود سی و شش درصد نسبت به بقیه افراد دچار بیماری قلبی می باشند.

این مطالعات طی 11 سال و بر روی بیش از دو هزار مرد صورت گرفته است که نتیجه آن نشان می دهد که ریزش مو با فشار خون و کلسترول ارتباط مستقیم دارد و هر چه مقدار این دو افزایش یابد فرد بیشتر دچار ریزش مو می شود.

ریزش مو می تواند با بیماری قلبی ارتباط مستقیم داشته باشد ولی کاشت مو ربطی به بیماری قلبی نداشته و می توان کاشت مو را با استفاده از بی حسی موضعی انجام داد.

بیشتر افرادی که سابقه بیماری قلبی داشته اند بهتر است این موضوع را به پزشک خود اطلاع دهند و با ” بهترین دکتر کاشت مو ” مشورت کنید تا با آزمایش و نوار قلب اقدام به کاشت مو بپردازند تا با مشکلی مواجه نگردند و شرایط جسمانی فرد را پزشک می سنجد تا بهترین شیوه را برای فرد در نظر بگیرد.

کاشت مو برای بیماران قلبی با هر روشی که صورت گیرد نتیجه آن بین 6 تا 9 ماه مشخص می گردد.

سه هفته بعد از کاشت مو حجم زیادی از موها دچار ریزش می شود که امری کاملا طبیعی بوده و در افراد فاقد بیماری نیز به وجود می آید و بعد از 5 ماه شروع به رشد می نماید و نتیجه نهایی بعد از پایان دوره مشخص می گردد.

معمولا کاشت مو برای بیماران قلبی عارضه جدی ندارد و برای فرد مشکلی پیش نمی آورد شاید عوارض جانبی داشته باشد اهم از قرمزی، التهاب، خارش و… که بعد از مدتی خود به خود بهبود می یابد.

نکات مهم بعد از کاشت مو برای بیماران قلبی

هر اقدام و عملی که در جهت زیبایی و یا درمان صورت می گیرد نیاز است که تمامی متقاضیان به خصوص افرادی که به بیماری های قلبی دچار شده اند ، برخی نکات و توصیه هایی را بعد از انجام عمل زیبایی به منظور بدست آوردن نتایج بهتر و تثبیت آن ها انجام دهند.

 1. سعی نمایید تا 3 روز بعد از عمل استراحت کافی داشته باشید و مرخصی بگیرید. استراحت کردن بعد از عمل تاثیرات بسیار زیادی در روند بهبودی و نقاهت دارد و به همین دلیل استراحت کردن به ویژه در روز های ابتدایی پس از انجام عمل برای شخص واجب است.
 2. از ورزش کردن و فعالیت های سنگین بعد از کاشت مو برای بیماران قلبی خودداری نمایید زیرا نه تنها به قلبتان فشار وارد می گردد بلکه باعث عرق نمودن شما می گردد که در نتیجه سبب عفونت و مشکلات دیگری در ناحیه موهای کاشته شده برای شما ایجاد می گردد.
 3. در صورت داشتن پانسمان در سر بهتر است در روز بعد از کاشت مو در بیماران قلبی به تعویض پانسمان خود اقدام نمایید. برای انجام این کار توصیه می شود که حتما شیوه و نحوه پانسمان کردن و همچنین باز کردن صحیح آن را توسط پزشک به خوبی فرا گیرد تا در هنگام عوض کردن آن به ناحیه کاشت شده آسیبی وارد نکنید و اگر توانایی این کار را ندارید می توانید به کلینیک مراجعه کنید تا توس پزشکتان تعویض پانسمان انجام شود.
 4. از شنا کردن و استفاده از آب در 5 الی 7 روز اول خودداری نمایید. این مورد می تواند باعث شود که ناحیه کاشت شده به دلیل وجود آلودگی در آب، عفونت کند. بروز عفونت در این ناحیه می تواند آثار بدی برجای بگذارد و در نتایج حاصل از کاشت مو تاثیر منفی داشته باشد. البته استحمام را می توان پس از دو روز انجام داد اما باید به صورت صحیح و اصولی و در مدت زمان بسیار کوتاهی انجام شود.
 5. ریزش مو بعد از کاشت مو امری طبیعی می باشد و ربطی به شیوه انجام کاشت مو ندارد و بعد از مدتی موهای ریخته شده باز رشد می نمایند زیرا این موها فقط در ناحیه ساقه مو ریزش پیدا کرده اند نه در ناحیه ریشه ی مو پس هیچ جای نگرانی بعد از ریزش مو نداشته باشید.
 6. کاشت مو برای بیماران قلبی بلامانع می باشد در نتیجه از استرس و اضطراب بپرهیزید.
 7. مصرف سیگار و مشروبات الکلی پس از انجام این اقدام باید حداقل به مدت دو هفته به طور کامل قطع شود تا روند نقاهت و بهبودی شخص به خوبی طی شود.
 8. شخص پس از عمل باید به تغذیه خود اهمیت دهد و از مواد غذایی و خوراکی های دارای ویتامین های C و B و ارزش غذایی بالا استفاده نمایند.
 9. برای مشاهده نتیجه نهایی باید زمانی بین 90 الی 120 روز صبر نمایید تا نتیجه به طور کامل حاصل گردد. در طول این مدت سعی کنید حتما شکیبا و صبور باشید و تمامی نکات و مراقبت های ذکر شده به خوبی انجام گیرد.
 10. بعد از کاشت مو می توانید به تقویت موها بپردازید تا رشد موها سریع تر و بهتر صورت گیرد. پزشک شما دارویی برای تقویت موهایتان تجویز می نماید می توانید از آن ها تا زمان بهبود کامل و رشد موها استفاده نمایید. استفاده از داروهای تجویز شده را جدی بگیرید زیرا آن ها نقش به سزایی در بهبود و ریکاوری داشته و همچنین از بروز برخی عوارض جانبی و مشکلات پیشگیری می نماید.
 11. قبل از انجام کاشت مو هر مشکلی دارید با پزشک خود در میان بگذارید و داروهای مصرفی خود را برای پزشک بازگو نمایید زیرا بعضی داروها سبب رقیق شدن خون بدن در فرد می گردد که در نتیجه بهبود زخم ها در سر طولانی می گردد و فرد بیشتر اذیت می شود.
 12. کاشت مو برای بیماران قلبی عوارض جدی نداشته و اگر زیر نظر یک پزشک متخصص صورت گیرد نتیجه بسیار خوبی را خواهد داشت. عوارض جانبی چون التهاب، قرمزی، خاش، سکسه، شوره سر، پوسته پوسته شدن سر از عوارض جانبی کاشت مو می باشد که بعد از مدتی از بین می رود و هیچ جای نگرانی نمی باشد.
 13. از جمله ” مراقبت های بعد از کاشت مو ” این است که سعی نمایید از خم کردن سر خود به سمت پایین خودداری نمایید تا التهاب و ورم سر افزایش نگردد.
 14. سعی نمایید بر روی ناحیه کاشته شده نخوابید و فشار زیادی بر قسمت های کاشته شده وارد نکنید. سعی نمایید از حوله برای خشک کردن موهای خود استفاده نکنید و موها را سعی نمایید به حالت طبیعی خشک نمایید. همچنین سعی کنید در هنگام خواب زیر سر خود را کمی بلند تر قرار دهید تا جریان خون رسانی به خوبی انجام گیرد.
 15. از خاراندن ناحیه کاشته شده خودداری نمایید زیرا باعث کنده شدن فولیکول های کاشته شده می گردد و نتیجه نهایی کاشت مو را با مشکل مواجه می نماید.
 16. همچنین از ماساژ دادن و یا تماس دادن اشیاء با ناحیه کاشت شده به ویژه در روز های ابتدایی پس از انجام عمل زیبایی خودداری نمایید زیرا علاوه بر این که می تواند باعث بروز مشکلاتی از قبیل آسیب دیدن فولیکول ها، تغییر جهت و غیره شود، در صورت آلوده بودن شئ ممکن است باعث بروز عفونت در این ناحیه شود.
 17. در صورت بروز هر مشکل می توانید با پزشک خود در ارتباط باشید و آن را با پزشک خود در میان بگذارید. اگر چنانچه مشکل و یا عارضه های جدیدی در این ناحیه و یا بدن شما بروز یافت سعی کنید در اولین فرصت پزشک متخصص خود را از این موضوع آگاه کنید تا در صورت نیاز اقدامات درمانی و بهبود آن انجام گیرد.

نکاتی قبل از کاشت مو برای بیماران قلبی

معمولا تمامی عمل های زیبای دارای برخی نکات می باشند که باید قبل از عمل انجام گیرند. برای عمل کاشت مو نیز انجام برخی نکات می تواند باعث شود که شخص در حین عمل دچار مشکل نشود و همچنین از آن نتایج خوب و دلخواهی را بدست آورد. لذا افرادی که قصد انجام این اقدام را دارند سعی کنند تمامی این نکات ذکر شده در زیر را به طور کامل انجام دهند.

بیمار باید 10 روز قبل از عمل بروفن، آسپرین، آنتی هیستامین ها را استفاده نکند و از داروی ماینوکسیدیل اگر استفاده می نماید قبل از 2 هفته از کاشت مو آن را قطع نماید.

این دسته از داروها باعث می شوند جریان خون در بدن انعقاد پذیری کمتری داشته باشند و به همین علت در حین انجام کاشت مو و یا برداشت مو ممکن است شخص دچار خون ریزی در ناحیه سر شود.

قبل از کاشت نیز باید موها را شسته تا سر تمیز باشد و عاری از هرگونه چربی گردد. انجام این کار به دلیل این که شخص نمی تواند پس از عمل تا دو روز استحمام کند می تواند تا حدودی نیاز او به حمام را رفع نماید.

همچنین این کار باعث می شود که آلودگی های موجود در موها و پوست سر تا حد زیادی بر طرف شود و از بروز مشکلات احتمالی از جمله عفونت پیشگیری شود.

قبل از کاشت مو از نوشیدن آب و نوشیدنی های دیگر به مقدار زیاد خودداری نمایید.

همچنین به افراد متقاضی توصیه می شود که قبل از انجام این اقدام استعمال دخانیات و سیگار و همچنین مشروبات الکلی را ترک نمایند و یا حداقل استفاده آن را تا دو هفته به تعویق بیاندازند. زیرا استفاده موارد ذکر شده تاثیرات منفی در روند بهبودی و رشد موها دارد و در نهایت سبب می شود شخص به نتایج دلخواه خود دست پیدا نکند.

معمولا قبل از انجام عمل زیبایی پیوند مو پزشک در یک جلسه مشاوره ای تمامی موارد و جوانب را برای بیمار توضیح خواهد داد. توصیه می شود در این جلسه تمامی سوالات و ابهامات خود را رفع نمایید و با انتظارات منطقی و معقولانه از این اقدام داشته باشید.

همچنین در این جلسه باید تمامی بیماری و مشکلاتی که شخص دارا می باشد را به پزشک متخصص خود اطلاع دهد تا در صورت صلاحدید کاشت مو انجام شود. همچنین دارو هایی که مصرف آن ها برای بیمار ضروری است را باید به پزشک اطلاع داد تا در صورت لازم مصرف آن ها به طور موقتی قطع شود.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد کاشت مو مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *