کاشت ابرو

شستشو بعد از کاشت ابرو

شستشو بعد از کاشت ابرو

شستشو بعد از کاشت ابرو

کاشت ابرو امروزه برای زیبایی بیشتر چهره و میمیک صورت بسیار رایج می باشد. آگاهی از یکسری از اقدامات قبل و بعد از کاشت مهم می باشد. شستشوی بعد از کاشت ابرو یکی از اقداماتی می باشد که افراد باید با توجه به آن ابروی خود را بشورند تا آسیبی به ابروها وارد نگردد.

شستشو بعد از کاشت ابرو

( کلینیک رز اولین ارائه دهنده مقالات پزشکی صوتی و متنی در ایران )

دریافت تخفیف 500 هزار تومانی کاشت ابرو + مشاوره رایگان

اگر قصد دارید این مقاله را به صورت صوتی گوش نمایید، بر روی player زیر کلیک نمایید.

 

پس از کاشت ابرو تراکم ابرو زیاد نمی باشد و به این نکته نیز باید توجه نمود اگر ابرو با موی سر پیوند آن صورت گیرد بعد از رشد احتیاج به مرتب هر روز و کوتاهی احتیاج دارد زیرا شدت رویش موی سر نسبت به ابرو زیاد می باشد و شاید احتیاج به مرتب کردن هر روزه شما داشته باشد.

شستشو بعد از کاشت ابرو

ابروی کاشته شده خیلی ضعیف تر از ابروی طبیعی فرد می باشد. مراقبت ابروی کاشته شده بسیار مهم می باشد تا ابرو به طور کامل رشد نماید و یا دچار ریزش نگردد.

شستشو بعد از کاشت ابرو اگر غلط باشد آثاری نیز در پی دارد که منجر به چربی و شوره می گردد که منجر به جوش های چرکی و کیست مویی می گردد.

نکاتی در خصوص شستشو بعد از کاشت ابرو

شستشو بعد از کاشت ابرو دارای نکاتی می باشد که اگر به طور کامل رعایت شود علاوه بر تمیزی ابرو به رشد بهتر ابروها نیز کمک می نماید.

در واقع شستشوی درست ابروها پس از انجام کاشت و ترمیم طبیعی ابرو به این دلیل نیازمند توجه بیشتری است که در صورت شستشوی نادرست می توان انتظار داشت که این عمل باعث آسیب به فولیکول های مو شده و بر نتایج حاصل از کاشت و ترمیم ابرو طبیعی تاثیرات منفی بگذارد.

همچنین از طرفی اگر شستشویی انجام نشود و ابروهای کاشته شده را به حال خود رها کنیم نیز در صورتی که آلودگی ها به خوبی از بین نروند ممکن است سبب بروز عفونت در این ناحیه شود.

 1. شستشو بعد از کاشت ابرو را تا 24 ساعت اول خودداری نمایید. زیرا در این مدت فولیکول ها و موهای کاشته شده بسیار حساس می باشند و ممکن است جا به جا شده یا کنده شوند که در نوع خودش یکی از خطرات جدی شستشوی نامناسب تارهای مو و ابرو است.
 2. از رفتن استخر، حمام، سونا، جکوزی تا حد امکان در 2 الی 3 روز اول خودداری نمایید. ممکن است به دلیل عمومی بودن فضای استخر و چنین مکان هایی که مورد استفاده عموم قرار می گیرد، سطح آب و مواد داخل آن شامل آلودگی ها و باکتری هایی باشند که زمینه عفونت را در ابرو ها فراهم خواهد کرد.
 3. اجتناب از شیرجه زده و بازی با توپ زیرا ممکن است سبب ضربه خوردن و تخریب فولیکول و تارهای ابرو کاشته شده جدید شود.
 4. از برخورد دوش مستقیم آب با ابرو جلوگیری نمایید. ممکن است در اثر فشار آب و برخورد آن به نواحی هدف سبب آسیب فولیکول ها و تغییر در جهت و زاویه ی اصلی کاشت آن ها شود.
 5. از آب داغ برای شستشو بعد از کاشت ابرو استفاده نکنید. آب داغ ممکن است باعث شود که فولیکول ها و همچنین زخم های ناشی از کاشت و ترمیم ابرو دچار مشکلاتی شوند.
 6. برای خشک کردن ابرو با حوله سعی نمایید به ابرو ها فشار وارد نکنید.
 7. هنگامی که به ابروها دست می زنید حتما آن را به یک سمت هدایت کنید تا موهای رشد کرده خوابی همانند بقیه موهای ابرو داشته باشد.
 8. برای شستشو بعد از کاشت ابرو از یک اسفنج استفاده نمایید و به سطح ابرو فشار نیاورید. همچنین نباید اسفنج یا هر نوع وسیله ی شستشوی دیگری بر روی ابرو های تازه کاشته شده کشیده شود و باید تنها با ضربه زدن های بسیار آهسته و متوالی این ناحیه را شستشو داد.
 9. از شامپوی ملایم و فاقد مواد شیمیایی از جمله شامپوی بچه برای شستشوی ابرو استفاده نمایید.
 10. از برخورد ناخن و یا نوک انگشتان به ابرو و خاراندن آن جلوگیری نمایید.
 11. از برخورد باد سشوار به ابروها خودداری کنید.
 12. از برخورد نور مستقیم خورشید به ابرو ها جلوگیری نمایید.
 13. برای زدن پماد به ابرو ها از تمیزی دست ها به هنگام زدن پماد اطمینان کامل را داشته باشید.
 14. از فعالیت شدید و عرق کردن در چند روز اول به شدت خودداری کنید. زیرا عرق های پیشانی عمدتا با ابرو ها تماس می یابند و باعث بروز آلودگی در این ناحیه نیز خواهند شد.
 15.  بر روی ابروی خود نخوابید و بر روی آن فشار وارد نکنید. زیرا موها و فولیکول هایی که در این ناحیه کاشته شده اند هنوز ثبات لازم را در حفره های کاشت پیدا نکرده اند و ممکن است دچار تغییراتی شوند که برای شخص مطلوب نیست و نتایج نهایی را دست خوش تغییراتی خواهد کرد.
 16. در هفته دوم به راحتی می توانید ابروی خود را شست و شو دهید و جهت ابرو ها را با دست خود بکشید تا ابرو ها در همان جهت شروع به خارج کردن از پوست سر نمایند ولی توجه نمایید که فشار زیادی را به ابروها وارد نکنید.
 17. زخم های ایجاد شده در ابرو بعد از یک هفته خشک شده و شروع به کنده شدن می نماید در این مرحله می توانید به هنگام شستشو بعد از کاشت ابرو به آرامی این زخم را از پوست خود جدا نمایید.

 

شستشو بعد از کاشت ابرو

در وهله اول بعد از 5  الی 7 روز بعد از کاشت ابرو، مقداری شامپو  را با آب ولرم مخلوط نموده و با مقداری اسفنج آن را به ابرو بمالید و در مرحله بعد با مقداری آب ولرم ابرو را شسته و سعی نمایید آب را مستقیم به سطح ابرو نریزید و با ملایمت ابرو را بشوریید.

شستشو بعد از کاشت ابرو را تا زمانی ادامه دهید که ابرو از کف و شامپو پاک گردد.

برای تقویت کردن ابروی سر می توان از روغن درخت چای استفاده نمود. مقداری از روغن درخت چای را بر روی دستمال ریخته و به ابرو بمالید و رشد ابرو ها را مشاهده نمایید.

روغن را بعد از نیم الی یک ساعت با آب گرم بشویید و ابرو ها را خشک نمایید. این روغن علاوه بر تقویت ابرو از خشک شدن سطح ابرو جلوگیری می نماید.

روغن نارگیل نیز برای تمیزی و رشد ابروها بسیار مناسب می باشد و می توانید مقداری از این روغن را بر روی ابرو ریخته و بعد از یک ساعت به پاک کردن آن اقدام نمایید. از قرار دادن روغن ها بیش از حد بر روی ابرو جلوگیری نمایید.

شستشوی بعد از کاشت ابرو بسیار مهم می باشد و به هنگام شست و شوی صورت می توانید به تمیز کردن ابرو نیز بپردازید.

ضربه زدن و آسیب وارد کردن به فولیکول های مو نتیجه کاشت ابرو را به مخاطره می اندازد و ممکن است کاشت نتیجه ندهد.

شامپوی مناسب جهت شستشو بعد از کاشت ابرو

امروزه در دنیا شامپوهای مختلفی وجود دارد که هر کدام از آن ها به دلیل داشتن فرمولاسیون های مختلفی که دارند برای هر نوع مویی مناسب نیست و افراد باید با توجه به برخی ویژگی های موی خود، شامپوی مناسب خود را انتخاب کنند.

انتخاب شامپوی مناسب برای افرادی که به تازگی کاشت ابرو و یا کاشت مو را انجام داده اند دغدغه بسیار متداولی می باشد؛ اما افراد می توانند تنها با توجه داشتن به برخی معیار ها این مشکل را به طور کامل رفع نمایند.

برای رفع این مشکل افراد می توانند از پزشک متخصص خود نیز در این باره کمک بگیرند. تنها کافی است که با ویژگی های شاخص موی خود مانند میزان چربی موها آشنایی کامل داشته باشند. از طرف دیگر باید در هنگام خرید شامپوی مورد نظر خود به ترکیبات شامپو که معمولا در پشت آن به طور کامل نوشته می شود توجه داشته باشد.

همچنین باید میزان PH شامپو یا همان مقدار اسیدی بودن آن را به خوبی بررسی کنید و با توجه به نظر پزشک متخصص آن را انتخاب نمایید. مورد دیگری که باید در خرید شامپو پس از کاشت و ترمیم طبیعی ابرو مورد توجه قرار داد میزان آنتی اکسیدانی و لیپولیزی بودن آن است که باید میزان آن طبق نظر و تجویز پزشک متخصص باشد.

انتخاب یک شامپوی مناسب جهت شستشو دادن نواحی کاشته شده از اهمیت بسیاری برخوردار می باشد و در روند رشد و بهبودی این ناحیه تاثیرات بسیاری خواهد داشت. لازم به ذکر است که انتخاب شامپوی نامناسب می تواند باعث کند شدن روند بهبودی و طولانی شدن دوران نقاهت شخص شود.

اطلاعات تکمیلی در خصوص مراقبت از کاشت

بهتر است بعد از کاشت ابرو با ملایمت و آهسته به شستو ابرو بپردازید زیرا فولیکول های کاشته شده از حساسیت بالایی برخوردار می باشد و منجر به آسیب به آن می شود. در نتیجه از کشیده شدن و دست کاری کردن فولیکول های کاشته شده در ابرو خودداری نمایید تا نتیجه فولیکول های ابرو منجر به شکست و نابودی نشود.

شامپو استفاده شده برای شستشو بعد از کاشت ابرو بسیار مهم می باشد و سعی نمایید از شامپوی ملایم و یا شامپو تجویز شده توسط متخصص استفاده نمایید. سعی کنید حتما حداقل یک دوره از شامپوی تجویز شده توسط پزشک استفاده کنید و پس از اتمام آن استفاده از سایر شامپو ها محدودیتی ندارد.

مرطوب نگه داشتن ناحیه کاشته شده ابرو بسیار حائز اهمیت می باشد زیرا از لخته شدن و دلمه شدن خون در ناحیه کاشت جلوگیری می نماید.

یک ماه قبل از مراسم های مهم اعم از عروسی، نامزدی و … به کاشت ابرو اقدام نمایید. همچنین به دلیل قرمزی و تورم چشم ها و ظاهری نامناسب بهتر است چند روز اول را مرخص گرفته و در منزل سپری نمایید تا ظاهر شما مناسب تر گشته و از برخورد مستقیم نور خورشید به ابرو ها جلوگیری نمایید.

از آرایش کردن در قسمت ابرو خودداری نمایید. این نکته به ویژه در روز های ابتدایی بسیار حائز اهمیت است زیرا علاوه بر احتمال آسیب به فولیکول ها هنگام آرایش کردن، ممکن است مواد موجود در لوازم آرایشی در این ناحیه سبب بروز عفونت و چرک شود.

بیشتر افرادی که کاشت ابرو را انجام داده اند بعد از 2 تا 3 هفته شاهد رشد ابروهای خود خواهند بود البته این موضوع بسته به بدن فرد و مراقبت هایی که از ابروی خود می کنند دارد.

به مدت یک ماه از سیگار کشیدن و استفاده از دخانیات اجتناب نماید زیرا در روند بهبودی شما تاثیر منفی می گذارد و از رشد ابرو به سرعت می کاهد.

از عواملی که منجر به استرس و تنش اعصابی در شما می گردد خودداری نمایید زیرا علاوه بر تاثیری که بر روی اعصاب شما دارد منجر به ریزش ابرو و موهای شما می گردد.

از خم و راست شدن زیاد در 3 الی 4 روز اولیه خودداری نمایید تا در ناحیه ابروی شما تورم ایجاد نشود.

مصرف آب و مایعات را تا حد ممکن زیاد نمایید.

به تغذیه و رژیم غذایی خود توجه زیادی داشته باشید و مصرف ویتامین هایی از جمله C و خانواده ویتامین های B را افزایش دهید تا مواد مغذی لازم برای رشد موها در ابرو به خوبی تامین شود.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد کاشت ابرو و شرایط آن مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند شوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *