پوست و مو

از بین رفتن غبغب بدون جراحی

از بین رفتن غبغب بدون جراحی

از بین رفتن غبغب بدون جراحی

اگر بخواهیم این اصطلاح را تعریف کنیم باید بگوییم که به پفی که زیر چانه ایجاد می شود اصطلاحاً غبغب می گویند. گاهی این پف در اثر بیماری های مانند گواتر، اوریون، چاقی و یا تیروئید ایجاد می شود. در برخی موارد، تورم علامت یک واکنش آلرژیک شدید به نام آنافیلاکسی است که نیاز به مراقبت فوری پزشکی دارد.

از بین رفتن غبغب بدون جراحی

اما گاهی پف زیر گردن بدون دلیل ایجاد می شود و در زیبای  افراد تاثیر منفی می گذارد. شما می توانید آن را مستقیماً بر روی پوست مانند آکنه یا کیسه های چربی احساس کنید. متورم بودن این ناحیه گاهی موجب خجالت و دوری افراد از جمع می شود و این روزها درمان این معضب از چالش ها بزرگ افراد است.

دریافت تخفیف نقدی خدمات کلینیک رز + مشاره رایگان

برای درمان و از بین رفتن غبغب بدون جراحی، می توانید به پزشک متخصص زیبای مراجعه کنید و پس از بررسی و آزمایش های اولیه، درمان خود را آغاز کنید. در برخی موارد مشاهده شده که غبغب با انجام و ورزش های مخصوص از بین رفته است. ما در این مطلب شما را با انواع روش های درمان بدون جراحی آشنا می کنیم.

روش های از بین رفتن غبغب بدون جراحی

اگر شما هم جز افرادی هستید که از بزرگ بودن این قسمت از چهره خود رنج می برید و به دنبال راه حلی برای درمان بدون جراحی هستید به شما مژده می دهیم که حتی بدون درمان پزشک و با انجام چند راه حل ساده میتوانید غبغب را از بین ببرید.

البته با پیشرفت علم، راه حل های پزشکی هم برای از بین رفتن غبغب (eliminate double chin) بدون جراحی ابداع شده است. در صورتی که از روش های تمرین ذکر شده در متن پاسخ مثبتی دریافت نکردید می توانید به متخصص زیبا مراجعه نموده و جهت دریافت راه حل مناسب، راهنمایی شوید.

ما در این مقاله  انواع روش های پزشکی بدون نیاز به جراحی را نیز توضیح می دهیم تا شما عزیزان را در جهت درمان غبغب راهنمایی کنیم.

تمرین های ورزش برای از بین رفتن غبغب بدون جراحی

داشتن غبغب برای اکثر اشخاص ناخوشایند است و موجب رنجش و نارضایتی آنها می شود. از طرف هزینه های عمل جراحی و یا سخت بودن دوران نقاهت، باعث می شود آنها از درمان صرف نظر کنند. چنانچه شما هم جز افرادی هستید که از این موضوع ناراضی می باشد با ما همراه باشید و تمرینات زیر را روزانه 10 تا 15 بار تکرار کنید.

از بین رفتن غبغب بدون جراحی

یکی از بهترین تمرین ها به جهت کاهش این معضل، تمرین های گردن است. شما برای انجام این تمرین ها باید ابتدا سر خود را به سمت عقب کج کرده و نگاهتان را به سقف بدوزید. همزمان با نگاه کردن سعی کنید با فک پایین فشاری به سمت جلو وارد کنید. بهتر است که این فشار 10 ثانیه حفظ شود. پس از 10 ثانیه می‌توانید فشار را برداشته و به حالت استراحت بازگردید.

در روش کشش گردن، لازم است که شما سر خود را به عقب کج کنید پس از آن که سرتان را به سمت عقب کج کردید به سقف نگاه کنید در حین نگاه کردن به سقف شما باید زبان خود را به سقف دهان فشار دهید مدت زمان انجام دادن این تمرین 10 ثانیه است. پس از 10 ثانیه می‌توانید فشار زبان را از سقف دهان بردارید.

البته تمرین های بسیاری به جهت کاهش غبغب وجود دارد که با مراجعه به پزشک زیبایی می‌توانید اطلاعاتی کامل و دقیق در رابطه با چنین تمرین هایی به دست بیاورید. زمانی که تصمیم به استفاده از این روش جهت بهبود وضعیت غبغب میگیرید، باید بدانید که نیاز به صبوری و تداوم در انجام حرکات خواهید داشت.

در واقع نتایج با چنین روش هایی نسبتا ماندگار است اما نیاز به ممارست و تمرین بسیار دارد. در نتیجه اگر این روش را انتخاب کرده اید، باید صبور باشید.

روش های پزشک برای از بین رفتن غبغب بدون جراحی

غبغب که به آن چانه ی دو قلو نیز گفته می شود، در ظاهر ما اثر منفی می گذارد. خوشبختانه برای از بین رفتن این مشکل بدون جراحی، به روش های جدید در نظر گفته شده است که علاوه بر کاهش هزینه ها، به ما در صرفه جویی زمان کمک می کند.

چنانچه علت ایجاد چانه مضاعف در افراد ژنتیک باشد، درمان از طریق  ورزش کمی مشکل است. اگر قصد دارید زودتر به نتیجه مطلوب خود برسید و یا از روش های غیر پزشکی نتیجه مثبتی دریافت نکردید می توانید با مراجعه به پزشک زیبای می توانید از روش های پزشکی، برای از بین رفتن بدون جراحی کمک بگیرید. ما در این مقاله چند روش را به شما معرفی می کنیم

  1. لیپولیز : در لیپولیز که به لیپوساکشن نیز معروف است، بیهوشی موضعی انجام می شود. لیپولیز فقط جهت درمان چربی به ما کمک می کند. در این روش گرما از لیزر برای ذوب شدن چربی زیر چانه استفاده می شود. درمان با لیپولیز خاصیت ارتجاعی پوست را افزایش نمی دهد و عوارض جانبی هم چون تورم، کبودی و درد را به همراه دارد.
  2. مزوتراپی : در این روش ترکیبات داروی از طریق تزریق، در ناحیه مورد نظر وارد بدن می شود. دئوکسی کولیک اسید یکی از ترکیبات مهم در مزوتراپی است که جذب شدن چربی ها کمک می کند معمولا برای از بین رفتن این ناحیه بدون جراحی، 20 تزریق انجام می شود که بین هر بار درمان باید یک ماه صبر کنید.

تزریق نادرست، در مزوتراپی ممکن است باعث آسیب جدی عصب شود. در نتیجه برای انجام این روش درمان حتما به متخصص پوست، مراجعه کنید.

کارهای که به ما در از بین رفتن غبغب بدون جراحی کمک می کند

گاهی چانه ی مضاعف یا همان غبغب در به دلیل افزایش وزن در افراد ایجاد می شود. چنانچه چاقی علت به وجود آمدن چربی زیر چانه شما است بهترین راه حل رعایت رژیم غذایی و انجام حرکات ورزشی به صورت دائمی است. در واقع با تغذیه مناسب و تحرک می توانید برای همیشه از شر چربی های اضافه راحت شوید.

برای از بین رفتن غبغب بدون جراحی، هرگز سبزیجات را فراموش نکنید، روزانه سه وعده میوه میل کنید و دانه های تصفیه شده را با غلات جایگزین کنید. در سبد غذایی خود از پروتئین ها بدون چربی، مانند مرغ و ماهی استفاده کنید و مصرف غذایی سرخ کردنی را کم کنید.

با توجه به  هزینه های زیاد عمل جراحی و سختی گذراندن دوران نقاهت، برای از بین رفتن غبغب بدون جراحی، ورزش را در برنامه روزانه خود قرار دهید و روزانه حداقل 30 دقیقه ورزش کنید.

عواملی که در ایجاد غبغب تاثیر گذار است

ظاهر افراد در ایجاد ارتباط آنان اثر مستقیم دارد. درمان غبغب یکی مواردی است که تاثیر زیادی در ظاهر شما دارد. این چانه دو قلو یا مضاف به دلیل مختلف در افراد به وجود می آید. برخی از بیماری ها در فرد موجب تورم غدد لنفی می شود و باعث پف در ناحیه زیر چانه می شود که ممکن است با غبغب اشتباه گرفت شود. بیماری های شایع که باعث ایجاد ورم زیر چانه می شود می توان به تیروئید، چاقی، اوریون، گواتر اشاره کرد. اینکه مشکل ذکز شده در اثر بیماری ایجاد شده یا بصورت ژنتیکی بود با مراجعه به پزشک متخصص مشخص می شود.

از بین رفتن غبغب بدون جراحی، به شما کمک می کند تا زودتر به نتیجه دلخواه خود برسید همچنین هزینه کمتری پرداخت کرده و تجربه دوران نقاهت را نداشته باشید.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *