پوست و مو

مزوتراپی لاغری برای کدام اندام قابل استفاده است؟

مزوتراپی لاغری

مزوتراپی لاغری

با توجه به تغییر سبک زندگی بسیاری از افراد، چاقی به عنوان یک مشکل جدی در زندگی افراد بسیاری نقش نامناسبی را ایفا می کند. هر روزه به جهت افزایش این مشکل روش های بی شماری ابداع می شود تا با کمترین درد درمان چاقی صورت بگیرید. یکی از نوین ترین روش هایی که طرفداران زیادی را در ایران و جهان به ویژه در کشور فرانسه به خود اختصاص داده است مزوتراپی لاغری است.

مزوتراپی لاغریاین روش یکی از بهترین روش هایی است که بازخورد مثبتی را در بین افراد متقاضی داشته است. البته مزوتراپی برای درمان بسیاری از مشکلات مورد استفاده قرار می گیرد. در نتیجه استفاده از این روش به جهت لاغری تنها بخشی از کاربرد آن است.

دریافت تخفیف نقدی خدمات کلینیک رز + مشاره رایگان

اگر شما هم از جمله کسانی هستید که از روش های لاغری می ترسید، یا نمی دانید در مقابل هزینه ای که پرداخت می کنید چه خدماتی دریافت کرده و تا چه حد این خدمات پاسخگو خواهد بود، با ما همراه باشید تا مزوتراپی لاغری را به شما معرفی کنیم.

مزوتراپی یکی از روش هایی است که قدمت استفاده از آن به سال های دور باز می گردد. البته کاربرد این روش درمانی در سال های گذشته تنها به جهت درمان صدمات ورزشی ایجاد شده در ورزش حرفه ای بوده است؛ اما امروزه با توجه به مطالعات و تحقیقات صورت گرفته این روش کاربرد گسترده تری را پیدا کرده و به صورت قابل توجهی در کاهش وزن مورد استفاده قرار می گیرد.

اگر که میخواهید بدانید مزوتراپی چگونه می تواند سبب لاغری شود باید بگوییم که این روش با توجه به نوع آن در لاغری عملکرد متفاوتی را به خود اختصاص می دهد. در مزوتراپی لاغری به واسطه تزریق ترکیبات ویژه ای در زیر پوست عمل لاغری انجام می شود. در واقع در این روش مواد دارویی به بافت های چربی از بدن که قابلیت دسترسی به واسطه کرم ها را ندارند، تزریق می شود.

مزوتراپی لاغریچند نوع مزوتراپی لاغری وجود دارد؟

شاید شما تصور کنید که مزوتراپی تنها یک روش است؛ اما باید به شما بگوییم که به صورت کلی مزوتراپی با دو روش انجام می شود.

  1.   مزوتراپی به روش لیپولیز: در این روش از مزوتراپی از سوزن هایی به جهت از بین بردن سلول های چربی استفاده می شود.
  2.   مزوتراپی الکتروپوریشن: در این روش از دستگاه ویژه ای استفاده می شود که به واسطه آن سوراخ ریزی روی سطح پوست ایجاد خواهد شد. پس از ایجاد سوراخ های ریز، محلول مزوتراپی به بدن وارد می شود و به عمق مناسب اپیدرم دست پیدا می کند. در این روش محلول وارد شده بدن ذرات چربی را در خود حل کرده و تبدیل به ذرات کوچکتر می کند.

به صورت کلی می‌توان گفت که مزوتراپی لاغری در هر دو روش، کاملا غیر تهاجمی بوده و هیچگونه درد خاصی را احساس نخواهید کرد.

مزوتراپی لاغری برای کدام اندام قابل استفاده است؟

شاید شما تصور کنید که نمی توان از این روش به جهت لاغری تمامی اندام ها در بدن استفاده کرد؛ اما می توانیم به شما این مژده را بدهیم که روش ذکر شده قابل استفاده برای لاغری در اکثریت اندام های بدن است. از جمله اندام هایی که می‌توانید به این روش به جهت لاغری فکر کنید می‌توان به شکم، ران، زانو، بازو و باسن و غیره اشاره کرد.

آیا پس از مزوتراپی لاغری نیاز به مراقبت خاصی است؟

همانطور که می دانید همه روش های لاغری پس از انجام نیازمند در نظر گرفتن نکات و مراقبت های خاصی هستند. در واقع این مراقبت های شما پس از انجام عمل زیبایی است که نتیجه نهایی را تضمین می کند. پس شما باید نسبت به این مراقبت ها هوشیارانه عمل کنید.

در رابطه با مزوتراپی لاغری باید به این نکته توجه کنید که عمق تزریق بسیار مهم است. درنتیجه اگر پزشک شما تشخیص داده است که این روش باید در چند مرحله به جهت پاسخ دهی بهتر استفاده شود، اصرار به انجام آن در یک جلسه نکنید.

پس از آن که شما تزریق را انجام دادید باید مراقبت محل تزریق باشید. البته مشکل خاصی برای شما تهدید کننده نخواهد بود؛ اما مراقبت از محل تزریق می تواند خیال شما را از بابت عدم عفونت راحت کند. علاوه بر این توجه داشته باشید که در هنگام انتخاب کلینیک زیبایی به جهت مزوتراپی لاغری دقت لازم را به خرج دهید.

در واقع کیفیت خدمات کلینیک زیبایی و متخصص انجام دهنده این روش بر نتیجه نهایی تاثیر مستقیمی خواهد داشت. اگر که شما مزوتراپی لاغری را در کلینیکی که بهداشت و اصول کیفی را رعایت نمی کند انجام دهید، خطرات بسیاری سلامتی شما را تهدید می کند.

طول مدت درمان مزوتراپی لاغری چقدر است؟

یکی از مهم ترین دغدغه های افرادی که به دنبال روشی به جهت لاغری هستند، مدت زمانی است که باید انتظار بکشند تا به نتیجه نهایی درمان خود برسند. در مزوتراپی لاغری شما می‌توانید انتظار مدت زمان نسبتا کوتاهی را به جهت مشاهده نتیجه داشته باشید.

البته باید بگوییم که این روش با توجه به این‌ که نسبت به سایر روش های لاغری موضعی چون لیپوماتیک و لیپوساکشن تهاجم کمتری دارد، به جهت پاسخ قابل توجه باید کمی صبور باشید. به صورت کلی شما به جهت استفاده از این روش باید شش تا 8 جلسه را در نظر داشته باشید.

جلسات ذکر شده به هیچ وجه پشت سر هم انجام نمی شود. در نتیجه نیاز به در نظر گرفتن فواصل خاصی است که پزشک متخصص برای شما تعیین می کند. به صورت عمومی پیشنهاد می شود که بین دو جلسه مزوتراپی لاغری 10 تا 14 روز زمان در نظر گرفته شود.

آیا پس از مزوتراپی لاغری نیاز به استراحت است؟

همانطور که می دانید با توجه به دغدغه هایی که در روز وجود دارد، بسیاری از افراد نمی توانند استراحت مطلق پس از انجام عمل زیبایی داشته باشند. اگر که شما از جمله این افراد هستید، این روش بدون شک بهترین روش به جهت دستیابی به اهداف شما است. مزوتراپی لاغری نیاز به هیچ استراحتی نداشته و پس از انجام آن می‌توانید به فعالیت های روزمره خود بپردازید.

نتایج مزوتراپی لاغری چگونه است؟

همانطور که در تمام طول این مقاله اشاره کردیم، نتایج شگفت انگیز مزوتراپی لاغری (slimming mesotherapy) سبب شده تا این روش محبوبیت بسیاری پیدا کند. این روش از جمله روش های دامی است که باعث کاهش وزن می شود. البته باید توجه داشته باشید که این روش به تنهایی نمی تواند شما را به نتیجه دلخواه برساند.

اگر که می خواهید به نتیجه دلخواه خود دست پیدا کنید باید شیوه زندگی خود را تغییر دهید. تغییر شیوه زندگی به معنای اصلاح رژیم غذایی، افزایش فعالیت و ورزش، استفاده از مکمل های غذایی ضروری و غیره است.

در نهایت باید به شما بگوییم که نتیجه مزوتراپی به عوامل متعددی بستگی دارد. در برخی از گزارشات افراد انجام دهنده این روش، نتایج فوری قابل مشاهده است؛ اما در برخی از افراد این نتایج در مدت زمان طولانی تری قابل مشاهده بوده اند.

اما به صورت کلی شما پس از انجام مزوتراپی ابتدا شاهد شل تر شدن پوست می شوید و پس از آن به مرور زمان لاغری اتفاق می افتد. در نتیجه اگر که می خواهید متوجه نتایج مزوتراپی لاغری شوید، اندازه اندامی که روی آن مزوتراپی انجام شده است را در ابتدا و در فواصل مشخص بگیرید تا نتایج برای شما کاملا ملموس شود.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک لاغری مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *