پوست و مو

چربی سوزی و معرفی برنامه های مناسب آن

چربی سوزی و معرفی برنامه های مناسب آن

>> چربی سوزی

برنامه های مناسب برای چربی سوزی و لاغری با در نظر گرفتن شرایط متفاوت در مورد افراد مختلف فرق می کند و این برنامه ها با توجه به وزن افراد، جنسیت، سن آنها و عوامل به وجود آورنده اضافه وزن قابلیت اجرا به شکل متفاوتی را دارند.

 

چربی سوزی

 

از این رو باید رسیدن به وزن ایده آل که هیچ نوع چربی اضافی در بدن وجود نداشته باشد برنامه ریزی صحیح صورت گیرد. گاهی لازم است که این برنامه ها تحت نظر پزشک اجرا شوند به ویژه در مورد افرادی که دارای بیماری خاصی هستند و یا افرادی که دارو مصرف می کنند.

دریافت تخفیف نقدی خدمات کلینیک رز + مشاره رایگان

 

چربی سوزی

 

تصمیم گیری برای کاهش وزن و چربی سوزی اولین گام برای لاغری می باشد و این فرایند نیازمند تلاش و پشتکار فراوان است تا نتیجه ای دلخواه در طی زمان حاصل شود.

برنامه اصولی برای لاغری موجب احساس رضایت فرد از نتیجه کار شده و به همین ترتیب این موضوع را به فرایندی بی بازگشت تبدیل می کند.

برنامه هایی که در آنها فعالیت بیشتر وجود داشته باشد چربی سوزی بیشتر شده و عضله ها نیز تقویت می شوند. علاوه بر این چربی سوزی برای هر قسمت مشخص از بدن باید با ورزش و تمرینات خاصی همراه باشد.

چربی های اضافی می توانند در ناحیه شکم و کمر یا ران ها و بازوها باشند. هر نوع فعالیت خاص می تواند پیامدی مناسب برای هر قسمت از این نواحی بدن در بر داشته باشد.

انجام حرکات ورزشی می تواند علاوه بر چربی سوزی عضلات بدن شما را نیز تقویت کند در نتیجه میزان انجام فعالیت های روزانه شما نیز افزایش خواهد یافت.

برنامه های اصولی برای لاغری می توانند سلامتی شما را تضمین کنند در عین حال به شما آموزش می دهند که میزان کالری دریافتی خود را با شرایط مناسب دریافت کنید.

برنامه های اصولی برای لاغری و چربی سوزی

برنامه های غذایی متنوع و اصولی می توانند مواد مغذی و مورد نیاز بدن شما را فراهم کنند . گنجاندن برنامه غذایی که از مواد اولیه متنوع تهیه شده باشد یکی از ضروریات اصلی در رژیم های اصولی و صحیح لاغری و کاهش وزن می باشد.

حذف هیچ یک از وعده های غذایی در برنامه های لاغری مناسب نیست و از تمرینات ورزشی خاص می توان برای دستیابی به این هدف استفاده کرد.

لاغری و وزن مناسب به شما کمک می کند که به مدتی طولانی تر و سالم تر زندگی کنید.

در واقع از دست دادن وزن بالا به شما کمک کمی کند که خلق و خوی بهتری داشته باشید، طعم غذا را بهتر حس کنید، مغز شما از نظر عملکرد دارای کارکردی بهتر می شود تا عادات سالم را جایگزین روش های نادرست کند بنابراین شما دارای سلامت جسمی و روانی در بهترین شکل ممکن خواهید شد.

از بین بردن نوشیدنی ها و غذاهایی که ترکیبات ناسالم و مواد قندی بالایی دارند در برنامه غذایی سالم بسیار موثر عمل می کند.

وعده های غذایی که از گیاهان مختلف تشکیل شده اند دارای کالری کمی هستند در عین حال می توانند اشتهای اضافی را در شما از بین ببرند و احساس سیری به شما بدهند در نتیجه شما نیاز غذایی کمتری را احساس خواهید کرد. در نتیجه سالم می مانید و چربی سوزی و کالری سوزی به بهترین شکل ممکن در بدن شما انجام می شود.

در برنامه های غذایی مناسب برای لاغری گنجاندن مقدار پروتئین مورد نیاز بدن و میزان مناسب از سبزیجات بسیار با اهمیت می باشد.

به هر میزان که اضافه وزن بیشتری داشته باشید باید تمرینات بدنی را با شدت بیشتر و با تلاش بیشتر انجام دهید تا بتوانید شاهد پیشرفت در چربی سوزی برای بدن خود در مدت زمانی مناسب شوید.

یکی از مواردی که در برنامه های اصولی برای لاغری به آن توجه ویژه ای می شود کاهش استرس است. به هر مقدار که استرس و عوامل استرس زا را از خود دور کنید بهرت می توانید برنامه های لاغری را پیاده سازی کرده و به وزن مطلوب خود برسید.

زیرا استرس سبب می شود که کورتیزول به یک واحد ذخیره ساز در بدن شما تبدیل شود و این امر سبب انباشت چربی در نواحی مختلف از بدن شما خواهد شد در این صورت نمی توانید وزن مناسب خود را حفظ کنید.

موارد مهم در برنامه های مناسب لاغری

یکی از موارد قابل توجه در برنامه های لاغری این است که شما باید به اندازه کلسیم دریافتی بدن خود و تامین آن به مقدار مناسب توجه داشته باشید.

زیرا تحقیقات نشان می دهند کمبود کلسیم سوخت و ساز بدن را کند می کند و مصرف مواد غذایی سرشار از کلسیم مانند ماست و پنیر کم چرب و شیر به میزان مناسب باعث کاهش جذب چربی می شود.

البته باید توجه داشت که لبنیات مورد استفاده در برنامه های لاغری باید به صورت کم چرب انتخاب شده و به مقدار کافی نه بیش از حد مجاز مصرف شوند.

ویتامین D جذب شده برای بدن جهت حفظ بافت عضلاتی از ضروریات برنامه های لاغری و کاهش وزن می باشد. مواد غذایی مانند ماهی، تخم مرغ، شیر و غلات می توانند به مقدار کافی این ویتامین را برای بدن تامین کنند در نتیجه چربی سوزی افزایش خواهد یافت.

دریافت فیبر بیشتر و به مقدار کافی در سوزاندن چربی ها به میزان 30 درصد کمک می کند. در واقع افرادی که با استفاده از مواد غذایی و یک برنامه مناسب فیبر بیشتری دریافت می کنند در نتیجه در یک دوره زمانی مشخص وزن کمتری می گیرند.

شروع برنامه های لاغری با یک رژیم غذایی و تحرک مطلوب می تواند شما را به نتیجه ای دلخواه برساند.

برنامه ها و فعالیت های روزانه ورزشی باید در مدت زمان مشخص در روزهای مختلف انجام شود تا ریتم سوزاندن چربی ها با نظم بیشتری طی شود و اثرات قابل مشاهده نیز بهتر پدیدار شوند.

برنامه های بدنسازی یک راه حل موثر برای کاهش وزن هستند و می توانند سرعت لاغری را افزایش دهند. مداومت در تمرینات بسیار مهم است و کاهش وزن را به یک روند سالم و بی خطر به صورت تدریجی تبدلی می کند.

در برنامه های لاغری کلید موثر در کاهش وزن انجام تمرینات قدرتی می باشد که بدن به وسیله آنها فرم می گیرد و سوزاندن کالری را در زمان استراحت به میزان مناسبی افزایش خواهد داد.

در واقع تمرینات قدرتی سبب می شوند که انرژی مناسب برای بدن حفظ شود و متابولیسم پایه نیز افزایش پیدا کند. تمریناتی مانند اسکات، استپ آپ، پلانک، حرکت اره ای با دمبل و حرکت خوابیده روی شکم از انواع تمرینات قدرتی برای رسیدن به وزن مناسب و ایده آل می باشند.

در انجام تمرینات قدرتی فیبر عضلات شکسته می شوند پس برای نتیجه گیری مطلوب لازم است که در دوره های زمانی مشخص ریکاوری شوید و استراحت کافی داشته باشید.

توام شدن برنامه غذایی با حرکات ورزشی مناسب در یک برنامه اصولی برای لاغری بهتر است که تحت نظر کارشناسان این امر صورت بگیرد و پس از نتیجه گیری مطلوب فرد می تواند به تنهایی به ادامه تمرینات بپردازد و در عین حال تغذیه سالم خود را نیز حفظ کند.

کلینیک پوست و مو رز ارائه دهنده خدمات لاغری اعم از لیپوماتیک و سایر خدمات مشابه دیگر می باشد.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *