مصرف دارو همراه با لیزر موهای زائد

>> مصرف دارو همراه با لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد یک راهکار علمی، اصولی و موثر برای از بین بردن موهای زائد است. راهکار و روشی بسیار بهتر و موثرتر نسبت به راهکارهای قدیمی، می‌تواند موهای زائد شما را از بین ببرد.

این روش نسبت روش‌ها و راهکارهای دیگر روشی جدید است و سوالات زیادی را در ذهن افراد از نحوه عملکرد دستگاه‌های آن و تاثیر اشعه‌های لیزر بر روی سلامتی افراد ایجاد می‌کند.

 

مصرف دارو همراه با لیزر موهای زائد

 

یکی از این سوالات و دغدغه‌ها این است که افرادی که در حال حاضر دارویی خاص مصرف می‌کنند، آیا می‌توانند از لیزر موهای زائد برای از بین بردن این موهای اضافی و آزار دهنده استفاده کنند و مصرف این داروها در این زمان آسیب و ضرری متوجه سلامتی بدن آنها نخواهد کرد.

با توجه به افزایش وابستگی افراد به انواع آنتی بیوتیک‌ها، قرص‌های سرماخوردگی و قرص‌های تقویت کننده سلامتی و بهبود خلق و خو، در حال حاضر استفاده از دارو، در هیچ زمینه‌ای غیر عادی و غیر معمول نیست.

 

مصرف دارو همراه با لیزر موهای زائد

 

اگر استفاده از لیزر موهای زائد با مصرف طیف وسیعی از داروها ناسازگار بود، هرگز این مقدار از مزایا و فواید این روش نسبت به روش‌های دیگر برای از بین بردن موهای زائد و بهبود و تقویت سلامت پوست صحبت نمی‌شد. خوشبختانه، لیزر موهای زائد فقط افرادی که داروهای حساس به نور را مصرف می‌کند، تحت تاثیر قرار می‌دهد.

 

اگر شما در حال مصرف دارویی هستید که می‌دانید حساس به نور نیست، قادر خواهید بود جلسات درمان لیزری خود را بدون نگرانی از وجود عوارض جانبی ناشی از دارو ادامه دهید. با این حال، اگر مطمئن نیستید که دارویی که مصرف می‌کنید حساسیت به نور دارد یا خیر، توصیه می‌شود قبل از شروع درمان با پزشک خود صحبت کنید.

در درمانگاه‌ها و کلینیک‌های تخصصی زیبایی پوست و مو، پزشک متخصص قبل از شروع فرایند لیزر درمانی با بررسی سابقه پزشکی و داروهایی که در حال حاضر مصرف می‌کنید؛ خیالتان را از این بابت راحت می‌کند. علاوه بر این پزشک متخصص در این مراکز نوع و رنگ پوست و موی شما را مشخص می‌کند و در اختیار درمانگر قرار می‌دهد.

چرا که هر دستگاه لیزر موهای زائد و میزان طیفی از اشعه لیزری که می‌تاباند متناسب با یک نوع و رنگ پوست و مو است. مراکز و کلینیک‌های تخصصی زیبایی پوست و مویی که از جدیدترین دستگاه لیزر موهای زائد 2018 استفاده می‌کنند.

در صورتی که به مراکز غیر مجاز مراجعه کنید و قبل از شروع فرایند لیزر درمانی مشاوره نشوید، درمانگر ممکن است با استفاده از دستگاه نامناسب و تاباندن طیف لیزر نادرست پوست شما را بسوزاند و لطمات جبران ناپذیری به آن بزند.

چگونه نگرانی‌های درباره‌ لیزر موهای زائد برطرف کنیم؟

>> نمونه هایی از داروهای حساس به نور در مواجهه با دستگاه‌های لیزر موهای زائد

یک داروی حساس به نور دارویی است که تحت تاثیر قرار گرفتن در معرض اشعه‌های UV  لیزر قرار می‌گیرد. میزان تحت تاثیر قرار گرفتن افراد با مصرف این نوع داروها در معرض اشعه‌های  UV لیزر با توجه به میزان وجود این مواد و عناصر تشکیل دهنده‌ی این داروها و نوع پوست افراد، متفاوت است.

 

داروهایی درمان کننده آکنه‌های پوستی‌ای مانند راکوتان و رتین آ دو مورد از رایج ترین آنها هستند که عوارض جانبی جدی‌ای در مواجهه با اشعه‌های لیزر به پوست افراد ایجاد می‌کنند.

در درمانگاه‌ها و کلینیک‌های تخصصی لیزر موهای زائد، پزشک متخصص پیشنهاد می‌کند که حداقل 6 ماه از مصرف داروی راکوتان و 2 تا 4 هفته از مصرف داروی رتین آ باید گذاشته باشد تا اولین جلسه‌ی لیزر موهای زائد شروع شود.

 

بعضی دیگر از داروها مانند برخی از قرص‌های کنترل هورمون و داروهای ضد التهاب ممکن است؛ حاوی عوامل حساس به نور باشند. اگر مطمئن نیستید از دارویی که مصرف می‌کنید آیا حساس به نور بوده و برای سلامتی شما مضر است؛ قبل از شروع فرایند لیزر موهای زائد توصیه می‌شود که با پزشک متخصص مشورت کنید.

 

“لیزر موهای زائد فقط بر روی مصرف کنندگان تعداد معدودی از داروها تاثیر گذار است و آن داروها، داروهای حساس به نور هستند ”

 

>> خطر  لیزر موهای زائد برای افرادی که دارو مصرف می‌کنند

لیزر موهای زائد یک روش و راهکار  بسیار موثر برای از بین بردن موهای زائد است و معمولا عوارض جانبی زیادی ندارد . برای افرادی که دارو مصرف نمی‌کنند، ممکن است این عوارض جانبی محدود و شامل میزان کمی از قرمزی و تورم بر روی پوست پس از استفاده از دستگاه‌های مجهز به فناوری لیزر باشد.

 

با این حال، برای بیمارانی که داروهای حساس به نور مانند راکوتان و رتین آ مصرف می‌کنند، عوارض جانبی جدی تر و خطرناک تر هستند. خطرات استفاده از لیزر موهای زائد در هنگام استفاده از این نوع داروها ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 

  1. واکنش‌های فوتوکسین: این واکنش‌ها مشابه آفتاب سوختگی شدید است. این اتفاق باعث می‌شود که پوست بیش از حد ملانین تولید و لکه‌های تیره بر روی پوست ایجاد کند.
  2. واکنش‌های فوتوآلرژیک: عوارض جانبی این واکنش نسبت به قبلی جدی تر و خطرناک تر است. زیرا تغییرات مولکولی موجب می شود سیستم ایمنی بدن به اشعه‌های لیزر به عنوان یک ماده و عامل خارجی خطرناک حمله و سلامت بدن را دچار اختلال کند.
انواع پوست مناسب برای لیزر موهای زائد

این عوارض جانبی جدی و خطرناک لیزر موهای زائد برای بدن فقط منحصر به داروهای حساس به نور است و شامل داروهای ضد افسردگی نمی‌شود.

 

خلاصه

در اکثریت قریب به اتفاق، لیزر موهای زائد با مصرف داروها مشکلی برای سلامت بدن ایجاد نمی‌کند و آن را تحت تاثیر قرار نمی‌دهد.

اکثر داروهای رایجی که ما مصرف می‌کنیم مانند داروهای سرماخوردگی و آنفلوآنزا، آنتی بیوتیک‌ها و داروی تقویتی و انرژی بخش، عوارض جانبی منفی‌ای از برداشتن موهای زائد با لیزر ایجاد نمی‌کند.

عوارض جانبی خطرناک و جدی‌ای چون واکنش‌های فوتوکسین و فوتوآلرژیک شامل مصرف داروهایی است که حساسیت به نور دارند. داروهای حساس به نور، مواد و ترکیباتی دارند که حساسیت شما را نسبت به اشعه ماوراء بنفش افزایش می‌دهند.

شایع ترین داروهای درمان آکنه و لکه‌های پوستی داروهایی چون راکوتان و رتین آ است. توصیه می‌شود 6 ماه پس از متوقف کردن مصرف داروی راکوتان و حداقل 2-4 هفته پس از متوقف کردن مصرف داروی رتین آ فرایند لیزر موهای زائد را شروع کنید.

اگر دارویی مصرف می‌کنید که مطمئن نیستید که آیا این دارو حاوی عوامل حساس به نور است یا خیر، مشاوره‌های پزشک متخصص درمانگاه‌ها و کلینیک‌های تخصصی زیبایی پوست و مو به شما در این زمینه کمک خواهند کرد.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد لیزر موهای زائد صورت مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

 

لیزر موهای زائد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان
مکان یاب