باورهای غلط درباره لیزر موهای زائد

>> باورهای غلط درباره لیزر موهای زائد

یکی از عمل هایی که امروز مورد استفاده قرار میگیرد لیزر موهای زائد است. این عمل به این منظور انجام میگیرد که بیمار به هر دلیلی قصد از بین بردن موهای بدن خود را داشته باشد.

 

باورهای غلط درباره لیزر موهای زائد

 

زمانی که صحبت از لیزر میشود بسیاری از مردم دچار تردید میشوند به همین دلیل برای حذف موهای بدن خود از روش هایی مثل استفاده از تیغ روی می آورند؛

اما اگر شما مورد مناسبی برای این عمل زیبایی باشید دیگر موهای زائد شما رشد نمی کنند و دیگر نیاز نیست به حذف یا حتی لیزر دوباره موهای هر قسمتی از بدنتان فکر کنید و برای همیشه از دست موهای زائد خود راحت می شوید.

 

باورهای غلط درباره لیزر موهای زائد

 

از جمله سوال هایی که ذهن بیشتر مردم را در مورد لیزر موهای زائد یا عمل زیبایی laser hair removal درگیر میکند این است که آیا این عمل دردناک و خطرناک است؟ یا سوال بعدی که در این مورد می شود این است که آیا لیزر موهای زائد باعث سرطان میشود؟

سوال هایی در همین مضمون که باعث میشود بسیاری از افرادی که میخواهند این عمل زیبایی را انجام دهند منصرف شوند و به روش های دیگری برای از بین بردن و زیبایی بدن خود روی بیاورند روش هایی مثل اپیلاسیون و یا استفاده از تیغ که هر کدام مشکلات مربوط به خود را یدک میکشند.

اما سوالی که برای شما هم ممکن است پیش آمده باشد این است که آیا انجام عمل زیبایی لیزر موهای زائد یا به عبارتی laser hair removal میتواند خطرناک باشد؟ برای مثال آیا میتواند باعث نازایی شود؟ برای پاسخ به این سوال مطالب این مقاله را از دست ندهید.

 

>> آیا لیزر موهای زائد دردناک و خطرناک است؟

ابتدا به این سوال پاسخ می دهیم که آیا لیزر موهای زائد دردناک است؟ در جواب باید بگوییم بله میتواند دردناک باشد اما منظور از درد، درد های سنگین و بی حد و اندازه عمل های جراحی نیست.

منظور از درد سوزش های خفیفی است که روش های مختلفی از جمله اسپری های بی حسی موضعی توسط پزشک معالج شما استفاده می شود که همان سوزش خفیف را نیز از بین میبرد و شما حتی اگر به درد های خیلی کوچک هم واکنش نشان بدهید با استفاده از روش های بی حسی موضعی چیز خاصی احساس نخواهید کرد.

زمان ریزش موها بعد از لیزر موهای زائد

حال به این سوال پاسخ دهیم که آیا لیزر موهای زائد خطرناک است؟ در پاسخ به این سوال باید گفت با توجه به آمار و تحقیقاتی که در مورد عمل زیبایی لیزر موهای زائد انجام گرفته است، نشان میدهد که تا به امروز فردی به دلیل انجام این عمل عارضه جدی را گزارش نکرده است.

البته این عمل می تواند عوارضی داشته باشد که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد اما هیچ کدام از این عوارض نمی توانند خطرناک باشند.

در واقع اگر شما به یک پزشک معالج معتبر و با تجربه مراجعه کنید هیچ خطری نمیتواند شما را تهدید کند؛ اما اگر پزشک و محلی که برای انجام این عمل مراجعه می کنید معتبر و مورد تایید وزارت بهداشت نباشد بیماری هایی ماننده HPV شما را تهدید خواهد کرد.

دلیل این امر هم این است که ممکن است که فردی که قبل از شما به آن محل مراجعه کرده است دارای این بیماری باشد و از آنجایی که دستگاه اکثرا در این گونه محل ها به صورت دقیق تمیز و ضدعفونی نمی شوند باعث شود که شما نیز به بیماری HPV مبتلا شوید.

 

>> آیا لیزر موهای زائد باعث سرطان می شود؟

حال باید به این سوال پاسخ دهیم که آیا لیزر موهای زائد ممکن است باعث سرطان شود؟ پاسخ به این سوال این است که باز هم با توجه به اطلاعات و آمار پزشکی تا به امروز بیماری گزارش ابتلا به سرطان و یا ناباروری را گزارش نداده است.

البته این امر دلیل هم دارد و دلیل آن این است که دستگاهی که از آن برای لیزر استفاده می شود یک نور تک موج است که فقط به منظور از بین بردن و سوزاندن ریشه مو استفاده میشود و به حدی قوی نیست که بتواند برای پوست و بدن شما عوارض جدی مثل سرطان را به همراه داشته باشد.

 

>> آیا لیزر موهای زائد عوارض غیر قابل کنترل دارد؟

و نهایتا در مورد این سوال که آیا لیزر موهای زائد میتواند عوارض غیر قابل کنترلی داشته باشد؟ به منظور پاسخ به این سوال باید گفت که عمل زیبایی لیزر موهای زائد (laser hair removal) می تواند دارای عوارضی باشد. از عوارض این عمل میتوان به مهمترین آنها اشاره کرد که عبارتند از:

  1. سوختگی: عمل زیبایی لیزر موهای زائد چون به منظور سوزاندن ریشه موهای شما استفاده می شود ممکن است باعث سوختگی قسمتی از پوست شما شود. به منظور جلوگیری از این عارضه باید به پزشک با تجربه مراجعه کرد. در واقع میزان مهارت پزشک معالجی که این عمل را انجام میدهد در نتیجه بسیار موثر است.
  2. لکه: بوجود آمدن لکه بر روی محلی که عمل در آن قسمت صورت گرفته است یکی دیگر از عوارض لیزر موهای زائد است. در واقع بوجود آمدن لکه اجتناب ناپذیر است و مهم نیست با چه دقت و مهارتی صورت بگیرد احتمال بوجود آمدن لکه بر روی پوست شما همیشه باقی است؛
توصیه های مهم در رابطه با لیزر موهای زائد در دوران بارداری

اما باید این نکته را در نظر گرفت که مهارت پزشک شما میتواند در اندازه سطحی که دچار لکه می شود و یا حتی مدت زمانی که طول میکشد تا این لکه از بین برود تاثیر دارد.

در نتیجه هنگام مراجعه به پزشک برای انجام این عمل حتما به مهارت و تجربه پزشک خود و از همه مهمتر به معتبر بودن کلینیکی که برای انجام عمل به آن مراجعه می کنید توجه کنید، چون در غیر این صورت میتواند عوارض جبران ناپذیری را برای شما به همراه داشته باشد.

  1. عفونت و آکنه: اکثر مواردی که به عنوان عارضه برای عمل زیبایی لیزر موهای زائد گفته میشود مربوط به ماهیت خود عمل نیست بلکه مربوط به عدم رعایت نکات ایمنی است. در واقع پزشک شما و کلینیک شما هستند که در میزان عارضه ای که در طی این عمل به شما تحمیل میشود دخیل هستند که در این بین عفونت و آکنه نیز مربوط به زمانی میشود که نکات بهداشتی و ایمنی در طی این عمل رعایت نشود.

تمام عارضه هایی که به آن اشاره شد عوارضی هستند که ممکن است در طی عمل زیبایی لیزر موهای زائد بوجود بیاید اما نکته قابل توجه ای که در مورد تمام این موارد وجود دارد این است که تمامی این عوارض یاد شده قابل کنترل هستند و میتوان آنها را با کمک پزشک متخصص رفع کرد و در اکثر موارد خود این عوارض بعد از مدتی التیام پیدا میکنند.

نکته آخری که در مورد عمل زیبایی لیزر موهای زائد باید بدانید این است که این عمل برای افرادی که دارای پوست روشن و موهای تیره خشن هستند دارای تاثیرات دائمی است چون این پوست این بیماران نور حاصل از لیزر را به خود جذب میکند و همینطور ریشه آنها به صورت دائمی از بین میرود. در واقع این افراد بیماران ایده آل برای انجام این عمل هستند.

افرادی که دارای این شرایط بالا نیستند نیز میتوانند از عمل زیبایی لیزر موهای زاید استفاده کنند اما باید توجه داشته باشند که باید این عمل را تکرار کنند.

توصیه پزشک های زیبایی برای دوره این عمل تقریبا هر دو ماه است. البته باید شما دوره خود را با پزشک معالج خود هماهنگ کنید اما باید بعد از این دوره دوباره برای لیزر مو های خود به پزشک معالجه کنید.

به عنوان نکته آخر باز به یاد داشته باشید که پزشک مناسب و کلینیک مناسب دو رکن اصلی در هر عمل زیبایی مهم هستند پس به پزشکی مراجعه کنید که هم مورد تایید علوم پزشکی و فرد با تجربه ای باشد.

محبوب ترین درمان‌های لیزر موهای زائد برای زنان و مردان

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد لیزر موهای زائد صورت مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

لیزر موهای زائد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان
مکان یاب