آیا از بین بردن موهای زائد صورت توسط لیزر دردناک است؟

>> آیا از بین بردن موهای زائد صورت توسط لیزر دردناک است؟

یکی از بهترین روش ها در ایجاد زیبایی، لیزر موهای زائد می باشد. از طریق لیزر موهای زائد می توانید پوستی تمیز و جوان داشته باشید.

 

آیا از بین بردن موهای زائد صورت توسط لیزر دردناک است؟

 

Laser hair removal در واقع روشی است که با کمترین دردسر به از بین بردن موهای زائد شما می انجامد.

از طریق لیزر موهای زاید می توانید در مدت اندکی از موهای نامناسبی که بر روی پوست شما رشد می نماید خلاص شوید. با استفاده از لیزر موهای زائد می توانید بدون درد و در سریع ترین زمان ممکن از شر موهای زائد خود رهایی یابید.

 

آیا از بین بردن موهای زائد صورت توسط لیزر دردناک است؟

 

لیزر موهای زائد با دستگاه های مختلف لیزر، صورت می گیرد که هر کدام دارای طول موج مشخصی هستند.

نسبت به روش های دیگر از بین بردن موهای زائد مانند اپیلاسیون، وکس و بسیاری از روش های دیگر که همراه با درد و عوارض دیگری هستند، لیزر موهای زاید می تواند در زمان کمتر و با عوارض ناچیزی صورت گیرد.

در واقع دردی که در Laser hair removal احساس می نمایید بسیار ناچیز است و شما به راحتی می توانید از این روش برای از بین بردن موهای زائد خود استفاده نمایید.

با این وجود درد در نواحی که لیزر موهای زاید در آنجا صورت گرفت است تا حدودی زیادی به نوع پوست و ضخامت موی افراد بستگی دارد.

لیزر موهای زائد در افرادی که دارای موهای پرپشت هستند دیرتر جواب می دهد. لیزر موهای زائد یکی از بهترین روش ها و همچنین کم درد ترین آنها در از بین بردن موهای زائد می باشد.

 

>> آیا لیزر موهای زائد دردناک است؟

در واقع هر نقطه ای از بدن در Laser hair removal می تواند درد را در مقیاس متفاوتی تجربه نماید. البته لازم به ذکر است که در لیزر موهای زائد نسبت به روش های پر دردی مانند اپیلاسیون، تجربه درد در شما بسیار اندک و در مواقعی اصلا قابل درک نخواهد بود.

بدن هر فرد نسبت به درد واکنش متفاوتی را نشان می دهد. به همین دلیل آستانه درد در همه افراد به یک صورت نمی باشد. در لیزر موهای زاید ممکن است افرادی در نواحی از بدن بیشتر درد را احساس نمایند ولی این درد بسیار اندک می باشد.

کدام دستگاه لیزر موهای زائد مناسب موها و پوست می باشد؟

به گفته بسیاری از کاربرانی که از Laser hair removal برای از بین بردن موهای اضافی خود استفاده نموده اند، درد در نواحی زیر بغل و بالای لب و در کل در نواحی از بدن که پوست در آنجا دارای ضخامت کمتری نسبت به جاهای دیگر بدن است بیشتر احساس می شود.

لیزر موهای زائد همچنین برای پوست هایی که دارای لک و یا جوش هستند می تواند دردناک تر از بقیه افراد باشد. همانطور که می دانیم در لیزر موهای زائد، موی اضافی افراد از طریق طول موج های متفاوتی که از طریق دستگاه لیزر به موی آنها تابانده می شود از بین می رود.

لیزر موهای زائد از طریق سوزاندن فولیکول مو که نقش اصلی در رشد مو را بر عهده دارد در از بین موهای زائد می تواند کمک نماید.

با سوزاندن به اصطلاح ریشه مو، رشد مو عملا با مشکل مواجه می شود. در نتیجه با تکرار لیزر در چند جلسه می توان رشد موی زائد را از طریق لیزر موهای زاید متوقف نمود.

در مورد نحوه چگونگی درد می توان گفت که این احساس مانند سوزن سوزن شدن پوست می باشد و درد فقط در همان لحظه در دامنه بسیار کمی ایجاد می شود.

اگر می خواهید که به طور کامل از شر موهای زائد خود خلاص شوید به شما پیشنهاد می کنیم که حتما از Laser hair removal استفاده نمایید.

با تحمل این درد کم، از موهای زائد خود برای همیشه خلاص شوید. در واقع لیزر موهای زائد می تواند در دراز مدت به از بین رفتن کلی موها بیانجامد.

در نتیجه دیگر از روشهای موقت برای از بین بردن موهای خود رهایی پیدا می نمایید. با لیزر موهای زاید می توانید دارای پوستی نرم و شاداب شوید.

در مواقعی که مراجعه کننده از درد ایجاد شده از لیزر می هراسد دکتر متخصص در این زمینه می تواند قبل از لیزر موهای زائد از کرم موضعی بی حس کننده بر روی بدن فرد استفاده نماید. این بی حسی در سطح پوست می تواند در از بین بردن نگرانی شما تا حدود بسیار زیادی موثر باشد.

در واقع درد در لیزر موهای زاید به حدی ناچیز است که در واقع جای هیچ گونه ترسی وجود ندارد. به صورتی که از کرم های بی حسی نیز در بسیاری از افراد برای Laser hair removal استفاده نمی شود؛ زیرا اکثر مراجعه کنندگان دردی را حس نمی نمایند.

این یکی از مزیت های بسیار مفید لیزر موهای زاید می باشد که توانسته مخاطبان بسیاری را به لیزر موهای زائد علاقه مند نماید و آنها را از روشهای موقت و در عین حال پر درد خلاص نماید.

رفع موهای زائد به صورت دائمی

 

>> آیا لیزر موهای زائد خطرناک است؟

لیزر ها انواع متفاوتی دارند که هر کدام با توجه به طول موجی که دارد می تواند برای موارد خاصی استفاده شود.

یکی از انواع این لیزر ها که برای از بین بردن موهای زائد مورد استفاده قرار می گیرد دارای طول موج مشخصی است که می تواند در روی سطح پوست نفوذ نماید و ریشه مو را از بین ببرد.

در واقع لیزر با سوزاندن فولیکول مو می تواند در چند جلسه رشد مو در آن نواحی از بدن را متوقف نماید و یا در صورت ضخیم بودن موها ریشه آنها را ضعیف نماید و در مدت کمی آنها را به کلی از بین ببرد. لیزر موهای زائد کاری تخصصی است که نیاز به تجربه و مهارت خاصی دارد.

به همین دلیل هرگز Laser hair removal را در مکان های بدون مجوز و غیر بهداشتی و توسط افرادی که در این زمینه تخصصی ندارند انجام ندهید.

لیزر موهای زاید در مراکز غیر بهداشتی می تواند باعث ایجاد عواقب خطرناکی بر روی پوست شود و یا پوست شما را بسوزاند.

از آنجایی که لیزر موهای زائد توسط دستگاه لیزر صورت می گیرد باید فردی که این کار را انجام می دهد با توجه به نوع پوست و ضخامت موهای شما از لیزر مناسبی برای Laser hair removal استفاده نماید. اولین قدم در لیزر موهای زائد می تواند توجه به این نکته باشد.

هر دستگاهی با طول موج مشخصی در بازار وجود دارد. در بعضی از پوست های سفید با ضخامت موی کم هر دستگاهی نمی تواند جوابگو باشد؛ زیرا لیزر موهای زاید بیشتر در افرادی که دارای پوستی تیره و موهایی ضخیم هستند می تواند نتایج بهتری را داشته باشد.

با این وجود نوع دستگاه در Laser hair removal تا حدود زیادی می تواند در ایجاد خطرات احتمالی بعد از لیزر که شامل التهابات و یا سوختگی و قرمزی پوست می باشد جلوگیری نماید.

 

>> پیشگیری و کنترل درد و سوزش بعد از لیزر موهای زائد

می توان با توجه به راهکارهای که پزشک توصیه می نماید در از بین بردن خطرات و عوارض احتمالی لیزر موهای زائد جلوگیری نمود. از آنجایی که لیزر ها با گرما کار می کنند در نتیجه ممکن است بعد از Laser hair removal نواحی از پوست شما که دارای ضخامت کمی است دچار التهاب و یا سوزش و در بعضی از موارد سوختگی های جزئی شود.

با رعایت نکات زیر می توانید در از بین بردن این علائم کمک نمایید.

  •   در صورت ایجاد التهاب به توصیه پزشک می توانید از برخی از قرص ها مانند آنتی هیستامین استفاده نمایید. با مصرف این قرص در دو روز اول درد شما می تواند کاهش پیدا نماید.
  • بعد از لیزر از خنک کننده های پوست استفاده نمایید.
  • تا چند روز اول بعد از لیزر موهای زائد در معرض نور مستقیم خورشید قرار نگیرید.
  • در صورت التهاب پوست می توانید از پماد های موضعی برای کم نمودن التهاب استفاده نمایید.
  •   از ماساژ دادن پوست در هفته اول بعد از لیزر موهای زائد خودداری نمایید.
راجع به لیزر موهای زائد بالای لب چه می‌دانید.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد لیزر موهای زائد صورت مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

لیزر موهای زائد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان
مکان یاب