لیزر موهای زائد

آیا از بین بردن موهای زائد صورت توسط لیزر دردناک است؟

آیا از بین بردن موهای زائد صورت توسط لیزر دردناک است؟

آیا از بین بردن موهای زائد صورت توسط لیزر دردناک است؟

یکی از بهترین روش ها در ایجاد زیبایی، لیزر موهای زائد می باشد. از طریق لیزر موهای زائد می توانید پوستی تمیز و جوان داشته باشید.

آیا از بین بردن موهای زائد صورت توسط لیزر دردناک است؟

Laser hair removal در واقع روشی است که با کمترین دردسر به از بین بردن موهای زائد شما می انجامد.

شرکت در جشنواره لیزر موهای زائد کلینیک رز + دریافت کد تخفیف

از طریق لیزر موهای زاید می توانید در مدت اندکی از موهای نامناسبی که بر روی پوست شما رشد می نماید خلاص شوید. با استفاده از لیزر موهای زائد می توانید بدون درد و در سریع ترین زمان ممکن از شر موهای زائد خود رهایی یابید.

آیا از بین بردن موهای زائد صورت توسط لیزر دردناک است؟

لیزر موهای زائد با دستگاه های مختلف لیزر، صورت می گیرد که هر کدام دارای طول موج مشخصی هستند.

نسبت به روش های دیگر از بین بردن موهای زائد مانند اپیلاسیون، وکس و بسیاری از روش های دیگر که همراه با درد و عوارض دیگری هستند، لیزر موهای زاید می تواند در زمان کمتر و با عوارض ناچیزی صورت گیرد.

از بین بردن موهای زائد با لیزر یک راه حل دائمی نیست اما می تواند برای مدتی نسبتا طولانی خیال شما را از موهای زائد راحت کند. همچنین یکی دیگر از مزیت های لیزر این است که به شما این امکان را می دهد تا موهای ناحیه هایی از بدن که با روش های دیگر به سختی قابل دسترسی هستند را نیز از بین ببرید.

در واقع دردی که در Laser hair removal احساس می نمایید بسیار ناچیز است و شما به راحتی می توانید از این روش برای از بین بردن موهای زائد خود استفاده نمایید.

با این وجود درد در نواحی که لیزر موهای زاید در آنجا صورت گرفت است تا حدودی زیادی به نوع پوست و ضخامت موی افراد بستگی دارد.

لیزر موهای زائد در افرادی که دارای موهای پرپشت هستند دیرتر جواب می دهد. لیزر موهای زائد یکی از بهترین روش ها و همچنین کم درد ترین آنها در از بین بردن موهای زائد می باشد.

آیا لیزر موهای زائد دردناک است؟

ابتدا بررسی می کنیم که لیزر دقیقا به چه صورت موهای زائد را از بین می برد. دستگاه های لیزر طوری طراحی شده اند تا فولیکول های مو را هدف قرار دهند و به آن ها حمله کنند.

این کار توسط شلیک های کوچک لیزری با حرارت بسیار بالا انجام می شود که نتیجه ی آن سوختن فولیکول های موهای زائد است. شما این گرما را چندان احساس نخواهید کرد، چیزی که حس می کنید نوعی گزیدگی خفیف روی پوستتان است.

در واقع هر نقطه ای از بدن در Laser hair removal می تواند درد را در مقیاس متفاوتی تجربه نماید. البته لازم به ذکر است که در لیزر موهای زائد نسبت به روش های پر دردی مانند اپیلاسیون، تجربه درد در شما بسیار اندک و در مواقعی اصلا قابل درک نخواهد بود.

بدن هر فرد نسبت به درد واکنش متفاوتی را نشان می دهد. به همین دلیل آستانه درد در همه افراد به یک صورت نمی باشد. در لیزر موهای زاید ممکن است افرادی در نواحی از بدن بیشتر درد را احساس نمایند ولی این درد بسیار اندک می باشد.

به گفته بسیاری از کاربرانی که از Laser hair removal برای از بین بردن موهای اضافی خود استفاده نموده اند، درد در نواحی زیر بغل و بالای لب و در کل در نواحی از بدن که پوست در آنجا دارای ضخامت کمتری نسبت به جاهای دیگر بدن است بیشتر احساس می شود.

البته این احساس درد تنها مربوط به نواحی کوچک می شود و در اکثر نقاط بدن درد شدیدی حس نمی شود. به عنوان مثال ناحیه ی زیر بغل چون پوست بسیار نازکی دارد، نسبت به دیگر قسمت های دست که پوست ضخیم تری دارند، درد و سوزش بیشتری دارد. یا در صورت هم به جز قسمت بالایی لب که گفته شد، دیگر ناحیه های صورت مانند گونه ها و پیشانی درد و سوزش بسیار خفیفی دارند.

در قسمت های شکم و پشت هم لیزر کردن موهای زائد درد خاصی را ایجاد نمی کند و به راحتی قابل تحمل است. هر چند به طور کلی در قسمت شکم چون نسبتا موهای کمتری وجود دارد سوزش و درد آن هم نسبت به کمر بسیار کمتر است.

لیزر موهای زائد همچنین برای پوست هایی که دارای لک و یا جوش هستند می تواند دردناک تر از بقیه افراد باشد. همانطور که می دانیم در لیزر موهای زائد، موی اضافی افراد از طریق طول موج های متفاوتی که از طریق دستگاه لیزر به موی آنها تابانده می شود از بین می رود.

لیزر موهای زائد از طریق سوزاندن فولیکول مو که نقش اصلی در رشد مو را بر عهده دارد در از بین موهای زائد می تواند کمک نماید.

با سوزاندن به اصطلاح ریشه مو، رشد مو عملا با مشکل مواجه می شود. در نتیجه با تکرار لیزر در چند جلسه می توان رشد موی زائد را از طریق لیزر موهای زاید متوقف نمود.

در مورد نحوه چگونگی درد می توان گفت که این احساس مانند سوزن سوزن شدن پوست می باشد و درد فقط در همان لحظه در دامنه بسیار کمی ایجاد می شود.

بعد از پایان فرآیند لیزر کردن موهای زائد وقتی به خانه رفتید نیز ممکن است روی پوست خود کمی احساس ناخوشایند داشته باشید. این حالت نا مطلوب در مواردی ممکن است همراه با قرمزی و خارش خفیف باشد، مانند حالتی که بعد  از آفتاب گرفتن شدید برای پوست ایجاد می شود.

اگر می خواهید که به طور کامل از شر موهای زائد خود خلاص شوید به شما پیشنهاد می کنیم که حتما از Laser hair removal استفاده نمایید.

با تحمل این درد کم، از موهای زائد خود برای همیشه خلاص شوید. در واقع لیزر موهای زائد می تواند در دراز مدت به از بین رفتن کلی موها بیانجامد.

در نتیجه دیگر از روشهای موقت برای از بین بردن موهای خود رهایی پیدا می نمایید. با لیزر موهای زاید می توانید دارای پوستی نرم و شاداب شوید.

در مواقعی که مراجعه کننده از درد ایجاد شده از لیزر می هراسد دکتر متخصص در این زمینه می تواند قبل از لیزر موهای زائد از کرم موضعی بی حس کننده بر روی بدن فرد استفاده نماید. این بی حسی در سطح پوست می تواند در از بین بردن نگرانی شما تا حدود بسیار زیادی موثر باشد.

در واقع درد در لیزر موهای زاید به حدی ناچیز است که در واقع جای هیچ گونه ترسی وجود ندارد. به صورتی که از کرم های بی حسی نیز در بسیاری از افراد برای Laser hair removal استفاده نمی شود؛ زیرا اکثر مراجعه کنندگان دردی را حس نمی نمایند.

این یکی از مزیت های بسیار مفید لیزر موهای زاید می باشد که توانسته مخاطبان بسیاری را به لیزر موهای زائد علاقه مند نماید و آنها را از روشهای موقت و در عین حال پر درد خلاص نماید.

آیا لیزر موهای زائد خطرناک است؟

لیزر ها انواع متفاوتی دارند که هر کدام با توجه به طول موجی که دارد می تواند برای موارد خاصی استفاده شود.

یکی از انواع این لیزر ها که برای از بین بردن موهای زائد مورد استفاده قرار می گیرد دارای طول موج مشخصی است که می تواند در روی سطح پوست نفوذ نماید و ریشه مو را از بین ببرد.

در واقع لیزر با سوزاندن فولیکول مو می تواند در چند جلسه رشد مو در آن نواحی از بدن را متوقف نماید و یا در صورت ضخیم بودن موها ریشه آنها را ضعیف نماید و در مدت کمی آنها را به کلی از بین ببرد. لیزر موهای زائد کاری تخصصی است که نیاز به تجربه و مهارت خاصی دارد.

به همین دلیل هرگز Laser hair removal را در مکان های بدون مجوز و غیر بهداشتی و توسط افرادی که در این زمینه تخصصی ندارند انجام ندهید.

لیزر موهای زاید در مراکز غیر بهداشتی می تواند باعث ایجاد عواقب خطرناکی بر روی پوست شود و یا پوست شما را بسوزاند.

از آنجایی که لیزر موهای زائد توسط دستگاه لیزر صورت می گیرد باید فردی که این کار را انجام می دهد با توجه به نوع پوست و ضخامت موهای شما از لیزر مناسبی برای Laser hair removal استفاده نماید. اولین قدم در لیزر موهای زائد می تواند توجه به این نکته باشد.

به عنوان مثال یکی از آسیب هایی که مراکز متفرقه و ارزان قیمت به پوست شما می رسانند این است که پوست پاها را در دراز مدت کلفت می کنند. اگر به طور مکرر در مراکز بی کیفیت و متفرقه لیزر کنید، به تدریج پوست پای شما لطافت خود را از دست می دهد و ضخیم و کلفت می شود. این اتفاق در بخش هایی از پا مانند قسمت داخلی ران ها، زودتر رخ می دهد و قابل مشاهده می شود.

هر دستگاهی با طول موج مشخصی در بازار وجود دارد. در بعضی از پوست های سفید با ضخامت موی کم هر دستگاهی نمی تواند جوابگو باشد؛ زیرا لیزر موهای زاید بیشتر در افرادی که دارای پوستی روشن و موهایی ضخیم هستند می تواند نتایج بهتری را داشته باشد.

با این وجود نوع دستگاه در Laser hair removal تا حدود زیادی می تواند در ایجاد خطرات احتمالی بعد از لیزر که شامل التهابات و یا سوختگی و قرمزی پوست می باشد جلوگیری نماید.

همان طور که گفته شد نوع دستگاهی که با آن  Laser hair removal را انجام می دهید در کاهش درد و سوزش می تواند بسیار اثر گذار باشد. برخی از دستگاه ها دمنده ی هوای سرد دارند که باعث می شود آن ناحیه از پوست که دارد لیزر می شود، خنک نگه داشته شود و به نوعی خاصیت بی حسی پیدا کند.

پیشگیری و کنترل درد و سوزش بعد از لیزر موهای زائد

می توان با توجه به راهکارهای که پزشک توصیه می نماید در از بین بردن خطرات و عوارض احتمالی لیزر موهای زائد جلوگیری نمود. از آنجایی که لیزر ها با گرما کار می کنند در نتیجه ممکن است بعد از Laser hair removal نواحی از پوست شما که دارای ضخامت کمی است دچار التهاب و یا سوزش و در بعضی از موارد سوختگی های جزئی شود.

همچنین در برخی از مراکز لیزر مو، دکتر قبل از آغاز فرایند لیزر کردن از کرم های بی حس کننده ی موضعی استفاده می کند که می تواند بر کاهش درد بسیار تاثیر گذار باشد.

البته از این کرم بی حسی برای تمام بدن استفاده نمی شود چرا که همان طور که پیش تر گفته شد قسمت های مختلف بدن با توجه به ضخامت آن ممکن است هیچ دردی ناشی از لیزر را حس نکنند. این کرم ها تقریبا بین بیست تا سی دقیقه قبل از آغاز لیزر کردن مو های زائد استفاده می شوند. در برند های مختلف این زمان می تواند متفاوت باشد.

با رعایت نکات زیر می توانید در از بین بردن این علائم کمک نمایید.

  1.   در صورت ایجاد التهاب به توصیه پزشک می توانید از برخی از قرص ها مانند آنتی هیستامین استفاده نمایید. با مصرف این قرص در دو روز اول درد شما می تواند کاهش پیدا نماید.
  2. بعد از لیزر از خنک کننده های پوست استفاده نمایید.
  3. تا چند روز اول بعد از لیزر موهای زائد در معرض نور مستقیم خورشید قرار نگیرید.
  4. در صورت التهاب پوست می توانید از پماد های موضعی برای کم نمودن التهاب استفاده نمایید.
  5.   از ماساژ دادن پوست در هفته اول بعد از لیزر موهای زائد خودداری نمایید.
  6. پیش تر گفته شد که دستگاه هایی که دمنده ی هوای سرد دارند می توانند باعث کاهش سوزش حین فرآیند لیزر شوند. شما همچنین می توانید قبل از آغاز فرایند لیزر تمام بدن خود را در به مدت یک الی دو دقیقه معرض باد سرد قرار دهید و شاهد تاثیر فوق العاده ی آن در کاهش سوزش ناشی از لیزر باشید.
  7. موهای زائد را چند روز قبل از انجام لیزر کوتاه کنید. هر چه طول موها بلند تر باشد، لیزر کردن آن ها نیز دردناک تر خواهد بود. به همین دلیل توصیه می شود در فاصله ی یک تا دو روز مانده به نوبت لیزر، موهای ناحیه ی مورد نظر را اصلاح کنید. اما باید حواستان باشد که تا اندازه ای اصلاح کنید که مو های زائد قابل رویت باشند و با لیزر از بین بروند.
  8. با متخصصی که برای شما لیزر را انجام می دهد صحبت کنید تا از حس درد خود بکاهید. برخی متخصصین عادت دارند که لیزر را با سرعت بالا انجام دهند. اگر احساس خوبی نداشتید می توانید از آن ها بخواهید تا سرعت خود را کاهش دهند و یا حتی اگر درد شدیدی داشتید، می توانید چند دقیقه ای استراحت کنید تا حالتان خوب شود و دوباره ادامه دهید. هر چند درد شدید بر اثر لیزر بسیار نادر است و اکثر افراد آن را تجربه نمی کنند.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد لیزر موهای زائد صورت مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *