تفاوت لیزر دایود و الکساندرایت

>> تفاوت لیزر دایود و الکساندرایت

یکی از روش های نوینی که در از بین بردن موهای زائد نقش اساسی را دارد استفاده از لیزر می باشد.

 

تفاوت لیزر دایود و الکساندرایت

 

استفاده از لیزر موهای زائد می تواند در کمترین زمان ممکن شما را از وجود موهای اضافی در بدن خلاص نماید.

با استفاده از Laser hair removal می توانید دارای پوستی نرم و صاف شوید و از مزیت های لیزر موهای زاید برای مدت های طولانی بهره مند شوید.

 

تفاوت لیزر دایود و الکساندرایت

 

امروزه با استفاده از پیشرفت های بسیاری که در علم پزشکی صورت گرفته است دستگاه های لیزر در انواع مختلفی تولید می شود.

این لیزر ها می تواند با طول موج های مختلفی در از بین بردن موهای زائد کمک نمایند. هر پوستی با توجه به رنگ خود و همچنین ضخامت موها می تواند از لیزر مناسب به خود در Laser hair removal استفاده نماید.

پزشکی که لیزر موهای زاید را انجام می دهد باید به مخاطبان قبل از Laser hair removal این نکته را یادآوری نماید که در لیزر موهای زاید باید دستگاه لیزر مناسب با پوست و موی خود را انتخاب نمایند.

در این صورت با Laser hair removal می توانید در مدت کمتری به نتیجه مورد نظر برسید.

از آنجایی که Laser hair removal با توجه به رنگ دانه های روی پوست می تواند تاثیر بیشتری بگذارد، از این رو برای از بین بردن موهای زاید در هر فردی از لیزر های متفاوتی استفاده می شود. این کار می تواند در سرعت  لیزر موهای زاید و گرفتن نتیجه بهتر کمک نماید.

 

>> انواع دستگاه های لیزر موهای زائد

همانطور که گفته شد در لیزر موهای زاید از دستگاه های متفاوتی استفاده می شود. هر کدام از این دستگاه های لیزر دارای ویژگی های خاص خود می باشند که استفاده از آنها را برای انواع پوست ها و موهایی با ضخامت های مختلف امکان پذیر نموده است.

در Laser hair removal می تواند عنوان نمود که نوع دستگاه می تواند تا حدود زیادی به سرعت از بین بردن موها و همچنین کم نمودن عوارض احتمالی بعد از لیزر موهای زاید کمک نماید.

در این جا به نمونه هایی از این دستگاه های Laser hair removal و همچنین ویژگی های آنها اشاره می نماییم تا شما بتوانید به راحتی بهترین دستگاه لیزر موهای زاید را انتخاب نمایید.

مصرف دارو همراه با لیزر موهای زائد

دستگاه لیزر موهای زاید Nd-Yag: در واقع این دستگاه Laser hair removal بهترین نوع لیزر برای استفاده در پوست های تیره می باشد.

این دستگاه لیزر موهای زاید با توجه به گرما و طول موجی که دارد می تواند ملانین موجود در پوست را جذب نماید.

این ماده که در رنگدانه های پوست می باشد می تواند توسط طول موج لیزر جذب شود. در نتیجه پوست های تیره تر که دارای ملانین بیشتری در خود می باشند از طریق این دستگاه Laser hair removal بهتر می توانند نتیجه ببینند.

اما با توجه به اینکه دستگاه لیزر Nd-Yag دارای طول موج های طولانی تری می باشد، روی ملانین متمرکز در پوست بیشتر عمل می نماید.

در نتیجه بر روی موهای ریز و سفید زیاد اثر ندارد. این دستگاه لیزر می تواند فولیکول و پیاز مو را از بین ببرد. به دلیل جذب کمتر ملانین در این دستگاه طول دوره Laser hair removal از این طریق بیشتر می شود و درد بیشتری را می توان احساس نمود.

دستگاه لیزر ALEXANDRITE: به دلیل اینکه لیزر الکساندرایت دارای طول موج طولانی تری می باشد. البته کمتر از دستگاه Nd-Yag، می تواند در انواع رنگ پوست ها از جمله رنگ پوست زیتونی تاثیر بیشتری داشته باشد.

مزیت اصلی لیزر الکساندرایت سرعت زیاد آن است. همچنین ناحیه وسیع تری از پوست را می تواند تحت لیزر قرار دهد.

به همین دلیل سرعت از بین بردن موهای زاید از طریق دستگاه  لیزر الکساندرایت بسیار بالا می باشد. به دلیل جذب ملانین بالا توسط لیزر الکساندرایت، احتمال تغییر رنگ پوست و سوختگی بر روی همه پوست ها وجود دارد.

دستگاه لیزر دایود: دستگاه لیزر دایود برای انواع پوست ها به کار برده می شود. یکی از جدیدترین و در عین حال به روز ترین دستگاه های لیزر موهای زاید، لیزر دایود می باشد. با توجه به اینکه لیزر دایود دارای هر دو نوع طول موج کوتاه و بلند است می تواند جذب ملانین خوبی را داشته باشد.

این طول موجها می توانند به عمق فولیکول های مو نفوذ کنند و آنها را از بین ببرند. با توجه به اینکه طول موج های طولانی تری نیز دارند می توانند آسیب های احتمالی در پوست را نیز کاهش دهند.

دستگاه لیزر دایود در بیمارانی که دارای پوستی تیره می باشد در مدت طولانی تری جواب می دهد.

دستگاه لیزر روبی (RUBY): این دستگاه از قدیمی ترین نوع دستگاه لیزر می باشد. دارای جذب ملانین بالا در پوست است. در نتیجه برای پوست های سبک و نازک و همچنین موهای نازک تر و ریز مناسب می باشد.

برای از بین بردن موهای زائد لیزر بهتر است یا اپیلاسیون

به دلیل جذب ملانین بیشتر می توان باعث ایجاد ترک های پوستی و یا تغییر رنگ پوست شود. به همین دلیل در پوست های نرم بیشتر استفاده می شود.

 

>> لیزر موهای زائد دایود چیست؟

یکی از دستگاه های لیزر جدید که دارای تکنولوژی پیشرفته تری نسبت به دستگاه های دیگر است لیزر دایود می باشد. این لیزر می تواند بر روی  پوست های تیره بسیار بهتر جواب دهد. البته برای انواع پوست ها مورد استفاده قرار می گیرد؛ زیرا لیزر دایود دارای طول موج های کوتاه و بلند است.

از این رو می تواند حتی موها ریز را نیز از بین ببرد. با استفاده از طول موج های طولانی تر می تواند به عمق پوست نفوذ نماید و سریع تر فولیکول های مو را از بین ببرد. نواحی که تحت لیزر دایود قرار می گیرد می تواند سطح وسیع تری از پوست در هر بار لیزر موهای زاید باشد.

در برخی از موارد ممکن است تغییر رنگ پوست را در استفاده از این دستگاه لیزر مشاهده نمایید که این عارضه زودگذر می باشد و از بین می رود. امروزه این دستگاه با نام های تجاری بسیاری مانند:

SLP 100، F1 Diode، MeDioStar، Light Sheer، LaserLite، Apex 800 و Epistar در بازار موجود می باشند.

 

>> لیزر موهای زائد الکساندرایت چیست؟

دستگاه لیزر الکساندرایت نوعی از لیزر است که از طریق کریستال الکساندرایت می تواند نوری با طول موج طولانی تولید نماید. در واقع پرتو نوری که در لیزر الکساندرایت تولید می شود 755 نانومتر می باشد. این پرتو دارای رنگی قرمز می باشد که می تواند در عمق پوست نفوذ نماید.

علاوه بر لیزر موهای زائد از لیزر الکساندرایت برای درمان لکه های ایجاد شده بر روی پوست در اثر سن بالا، درمان رگ های عنکبوتی، درمان علائم عروقی، برداشتن خال کوبی و غیره استفاده نمود.

از دیگر مزیت های لیزر الکساندرایت این است که بهتر است از این لیزر در پوست های روشن تر و موهایی سبک تر استفاده شود. در این صورت  لیزر الکساندرایت می تواند بهتر نتیجه دهد. طول موج لیزر الکساندرایت می تواند ملانین موجود در پوست را گرم نماید در نتیجه آنها را از بین ببرد.

 

>> تفاوت های لیزر دایود و الکساندرایت و انتخاب گزینه مناسب!

لیزر الکساندرایت دارای طول موج طولانی می باشد. می تواند بیشتر برای پوست های روشن تر با موهای نازک تر استفاده شود. لیزر دایود بیشتر برای پوست های تیره تر مناسب است. با توجه به نتایج مشاهده شده عوارض احتمالی در لیزر الکساندرایت کمتر از لیزر دایود می باشد.

آیا موهای نازک و کرکی را می توان لیزر کرد ؟

هر دو نوع دستگاه دارای ویژگی های خاص خود می باشد و برای پوستهای با رنگ های متفاوت می توان از هر دو نوع دستگاه لیزر استفاده نمود. مدت زمان استفاده از لیزر الکساندرایت می تواند کمتر از لیزر دایود باشد؛ و این نیز باز به رنگ پوست افراد بستگی دارد.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد لیزر موهای زائد صورت مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

لیزر موهای زائد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان
مکان یاب