لیزر موهای زائد

تفاوت لیزر دایود و الکساندرایت

تفاوت لیزر دایود و الکساندرایت

تفاوت لیزر دایود و الکساندرایت

یکی از روش های نوینی که در از بین بردن موهای زائد نقش اساسی را دارد استفاده از لیزر می باشد.

تفاوت لیزر دایود و الکساندرایت

استفاده از لیزر موهای زائد می تواند در کمترین زمان ممکن شما را از وجود موهای اضافی در بدن خلاص نماید.

شرکت در جشنواره لیزر موهای زائد کلینیک رز + دریافت کد تخفیف

با استفاده از Laser hair removal می توانید دارای پوستی نرم و صاف شوید و از مزیت های لیزر موهای زاید برای مدت های طولانی بهره مند شوید.

تفاوت لیزر دایود و الکساندرایت

امروزه با استفاده از پیشرفت های بسیاری که در علم پزشکی صورت گرفته است دستگاه های لیزر در انواع مختلفی تولید می شود.

این لیزر ها می تواند با طول موج های مختلفی در از بین بردن موهای زائد کمک نمایند. هر پوستی با توجه به رنگ خود و همچنین ضخامت موها می تواند از لیزر مناسب به خود در Laser hair removal استفاده نماید.

پزشکی که لیزر موهای زاید را انجام می دهد باید به مخاطبان قبل از Laser hair removal این نکته را یادآوری نماید که در لیزر موهای زاید باید دستگاه لیزر مناسب با پوست و موی خود را انتخاب نمایند.

در این صورت با Laser hair removal می توانید در مدت کمتری به نتیجه مورد نظر برسید.

از آنجایی که Laser hair removal با توجه به رنگ دانه های روی پوست می تواند تاثیر بیشتری بگذارد، از این رو برای از بین بردن موهای زاید در هر فردی از لیزر های متفاوتی استفاده می شود. این کار می تواند در سرعت  لیزر موهای زاید و گرفتن نتیجه بهتر کمک نماید.

قبل از هر چیز توجه داشته باشید که دو نوع لیزر دایود و الکساندرایت هر کدام مزیت های خود را دارند و نسبت به شرایط فرد متقاضی، متخصص تشخیص می دهد که از کدام یک استفاده کند. در واقع اولین چیزی که باید مد نظر قرار داد مهارت و دانش متخصصی است که می خواهد کار لیزر را انجام دهد.

انواع دستگاه های لیزر موهای زائد

همانطور که گفته شد در لیزر موهای زاید از دستگاه های متفاوتی استفاده می شود. هر کدام از این دستگاه های لیزر دارای ویژگی های خاص خود می باشند که استفاده از آنها را برای انواع پوست ها و موهایی با ضخامت های مختلف امکان پذیر نموده است.

به طور کلی دستگاه های لیزری که برای از بین بردن موهای زائد استفاده می شوند به این صورت کار می کنند که با استفاده از انرژی نور و حرارت و انتقال آن به ریشه ی موها باعث از بین رفتن آن ها می شوند.

نحوه ی کار به این شکل است که نواحی تاریک بیشتر از نواحی روشن این انرژی ناشی از لیزر را جذب می کنند. جالب است بدانید لیزرها به خودی خود نمی توانند پوست را از موهای زائد تشخیص دهند و فقط چون رنگ مو ها تیره تر از پوست است، باعث می شود مورد حمله ی انرژی نوری لیزر قرار بگیرند و از بین بروند. سپس این انرژی نوری تبدیل به گرما می شود و حرارت زیادی ایجاد می کند که سبب می شود تار مو به همراه ریشه ی آن که فولیکول نام دارد بسوزد و از بین بروند.

در Laser hair removal می تواند عنوان نمود که نوع دستگاه می تواند تا حدود زیادی به سرعت از بین بردن موها و همچنین کم نمودن عوارض احتمالی بعد از لیزر موهای زاید کمک نماید.

در این جا به نمونه هایی از این دستگاه های Laser hair removal و همچنین ویژگی های آنها اشاره می نماییم تا شما بتوانید به راحتی بهترین دستگاه لیزر موهای زاید را انتخاب نمایید.

چیزی که در انتخاب دستگاه لیزر برای متخصص حائز اهمیت است، رنگ پوست و ضخامت موهای زائد در فرد متقاضی است. دستگاه های مختلف لیزر مزیت های خاص خود را دارند و نمی شود گفت یک دستگاه به خصوص بهترین دستگاه لیزر است و هر کسی می تواند با آن به نتیجه ی مطلوب برسد. متخصص باید با استفاده از دانش و تجربه ی خود به فرد متقاضی مشاوره بدهد و بهترین دستگاه را با توجه به ویژگی ها و نیاز های او انتخاب کند.

دستگاه لیزر موهای زاید Nd-Yag: در واقع این دستگاه Laser hair removal بهترین نوع لیزر برای استفاده در پوست های تیره می باشد.

این دستگاه لیزر موهای زاید با توجه به گرما و طول موجی که دارد می تواند ملانین موجود در پوست را جذب نماید.

این ماده که در رنگدانه های پوست می باشد می تواند توسط طول موج لیزر جذب شود. در نتیجه پوست های تیره تر که دارای ملانین بیشتری در خود می باشند از طریق این دستگاه Laser hair removal بهتر می توانند نتیجه ببینند.

اما با توجه به اینکه دستگاه لیزر Nd-Yag دارای طول موج های طولانی تری می باشد، روی ملانین متمرکز در پوست بیشتر عمل می نماید.

در نتیجه بر روی موهای ریز و سفید زیاد اثر ندارد. این دستگاه لیزر می تواند فولیکول و پیاز مو را از بین ببرد. به دلیل جذب کمتر ملانین در این دستگاه طول دوره Laser hair removal از این طریق بیشتر می شود و درد بیشتری را می توان احساس نمود.

دستگاه لیزر ALEXANDRITE: به دلیل اینکه لیزر الکساندرایت دارای طول موج طولانی تری می باشد. البته کمتر از دستگاه Nd-Yag، می تواند در انواع رنگ پوست ها از جمله رنگ پوست زیتونی تاثیر بیشتری داشته باشد.

مزیت اصلی لیزر الکساندرایت سرعت زیاد آن است. همچنین ناحیه وسیع تری از پوست را می تواند تحت لیزر قرار دهد. سرعت زیاد آن باعث می شود در مدت زمان کمتری و طی جلسات کمتری موهای زائد ضخیم یا حتی نازک خود را از بین ببرید.

به همین دلیل سرعت از بین بردن موهای زاید از طریق دستگاه  لیزر الکساندرایت بسیار بالا می باشد. به دلیل جذب ملانین بالا توسط لیزر الکساندرایت، احتمال تغییر رنگ پوست و سوختگی بر روی همه پوست ها وجود دارد.

دستگاه لیزر دایود: دستگاه لیزر دایود برای انواع پوست ها به کار برده می شود. یکی از جدیدترین و در عین حال به روز ترین دستگاه های لیزر موهای زاید، لیزر دایود می باشد. با توجه به اینکه لیزر دایود دارای هر دو نوع طول موج کوتاه و بلند است می تواند جذب ملانین خوبی را داشته باشد.

دلیل نام گذاری این لیزر به لیزر دایود این است که در ساختار آن دیودهای کوچکی وجود دارد که در کنار هم با تولید نور، سبب شکل گرفتن اثر لیزری می شوند.

این طول موجها می توانند به عمق فولیکول های مو نفوذ کنند و آنها را از بین ببرند. با توجه به اینکه طول موج های طولانی تری نیز دارند می توانند آسیب های احتمالی در پوست را نیز کاهش دهند.

دستگاه لیزر دایود در بیمارانی که دارای پوستی تیره می باشد در مدت طولانی تری جواب می دهد.

قبل تر توضیح دادیم که دستگاه های لیزر به چه صورت کار می کنند و چرا باعث می شوند موهای زائد از بین بروند. چیزی که دستگاه دایور را از دیگر دستگاه ها متمایز می کند این است که این دستگاه به علت طول موج بلند خود می تواند در عمق بیشتری از پوست نفوذ کند. با نفوذ در نواحی عمیق پوست، لیزر می تواند راحت تر به فولیکول های موهای زائد دسترسی داشته باشد و آن ها را بسوزاند.

همچنین لیزر های دایود نسبت به دیگر لیزرها برای پیگمنت های ملانین کم خطر تر هستند و برای همین باعث می شوند آسیب های اپیدرمال بعد از لیزر رخ ندهد. به همین دلیل گفته می شود که لیزر دیود برای پوست های تیره گزینه ی بسیار مناسبی است.

دستگاه لیزر روبی (RUBY): این دستگاه از قدیمی ترین نوع دستگاه لیزر می باشد. دارای جذب ملانین بالا در پوست است. در نتیجه برای پوست های سبک و نازک و همچنین موهای نازک تر و ریز مناسب می باشد.

به دلیل جذب ملانین بیشتر می توان باعث ایجاد ترک های پوستی و یا تغییر رنگ پوست شود. به همین دلیل در پوست های نرم بیشتر استفاده می شود.

لیزر موهای زائد دایود چیست؟

یکی از دستگاه های لیزر جدید که دارای تکنولوژی پیشرفته تری نسبت به دستگاه های دیگر است لیزر دایود می باشد. این لیزر می تواند بر روی  پوست های تیره بسیار بهتر جواب دهد. البته برای انواع پوست ها مورد استفاده قرار می گیرد؛ زیرا لیزر دایود دارای طول موج های کوتاه و بلند است.

از این رو می تواند حتی موهای ریز را نیز از بین ببرد. با استفاده از طول موج های طولانی تر می تواند به عمق پوست نفوذ نماید و سریع تر فولیکول های مو را از بین ببرد. نواحی که تحت لیزر دایود قرار می گیرد می تواند سطح وسیع تری از پوست در هر بار لیزر موهای زاید باشد.

در برخی از موارد ممکن است تغییر رنگ پوست را در استفاده از این دستگاه لیزر مشاهده نمایید که این عارضه زودگذر می باشد و از بین می رود. امروزه این دستگاه با نام های تجاری بسیاری مانند:

SLP 100، F1 Diode، MeDioStar، Light Sheer، LaserLite، Apex 800 و Epistar در بازار موجود می باشند.

لیزر موهای زائد الکساندرایت چیست؟

دستگاه لیزر الکساندرایت نوعی از لیزر است که از طریق کریستال الکساندرایت می تواند نوری با طول موج طولانی تولید نماید. در واقع پرتو نوری که در لیزر الکساندرایت تولید می شود 755 نانومتر می باشد. این پرتو دارای رنگی قرمز می باشد که می تواند در عمق پوست نفوذ نماید.

علاوه بر لیزر موهای زائد از لیزر الکساندرایت برای درمان لکه های ایجاد شده بر روی پوست در اثر سن بالا، درمان رگ های عنکبوتی، درمان علائم عروقی، برداشتن خال کوبی و غیره استفاده نمود.

از دیگر مزیت های لیزر الکساندرایت این است که بهتر است از این لیزر در پوست های روشن تر و موهایی سبک تر استفاده شود. در این صورت  لیزر الکساندرایت می تواند بهتر نتیجه دهد. طول موج لیزر الکساندرایت می تواند ملانین موجود در پوست را گرم نماید در نتیجه آنها را از بین ببرد.

اما گرم کردن و جذب لیزر توسط ملاتونین چگونه به از بین بردن موهای زائد کمک می کند؟ همان طور که گفتیم مزیت دستگاه های الکساندرایت این است که ملاتونین موجود در پوست، می تواند به شکل موثری انرژی لیزر را جذب کند.

این امر باعث می شود تا انرژی و حرارت لیزر به شکل قوی تری منتقل شود و به فولیکول های موهای زائد برسد. سپس فولیکول ها در اثر دریافت این انرژی موهای خود را از دست می دهند و ریزش موهای زائد اتفاق میفتد.

همچنین لیزر الکساندرایت نه تنها در از بین بردن موهای نازک و سبک موثر است، بلکه برای از بین بردن موهای ضخیم نیز گزینه ای مناسب و کاربردی است. این در حالی است که دیگر انواع دستگاه های لیزر برای از بین بردن موهای ضخیم، نیاز به تعداد جلسات بیشتر و زمان طولانی تری دارند.

توجه داشته باشید که انجام عمل لیزر در مدت زمان کمتر و جلسات کمتر به آن معنا است که هزینه هایی که برای لیزر کردن پرداخت می کنید نیز کاهش می یابد. به همین دلیل متخصصین دستگاه لیزر الکساندرایت را یک دستگاه سریع و مقرون به صرفه می دانند.

تفاوت های لیزر دایود و الکساندرایت و انتخاب گزینه مناسب!

لیزر الکساندرایت دارای طول موج طولانی می باشد. می تواند بیشتر برای پوست های روشن تر با موهای نازک تر استفاده شود. لیزر دایود بیشتر برای پوست های تیره تر مناسب است. با توجه به نتایج مشاهده شده عوارض احتمالی در لیزر الکساندرایت کمتر از لیزر دایود می باشد.

هر دو نوع دستگاه دارای ویژگی های خاص خود می باشد و برای پوستهای با رنگ های متفاوت می توان از هر دو نوع دستگاه لیزر استفاده نمود. مدت زمان استفاده از لیزر الکساندرایت می تواند کمتر از لیزر دایود باشد؛ و این نیز باز به رنگ پوست افراد بستگی دارد.

اما همان طور که در ابتدا گفته شد، مهارت و تجربه و دانش متخصصی که با لیزر کار می کند می تواند حتی بیشتر از نوع لیزر تاثیرگذار باشد. به همین دلیل باید در انتخاب مرکزی که می خواهید در آن لیزر انجام دهید وسواس به خرج دهید و از مراجعه به مراکز متفرقه و نا آشنا که کار لیزر را با قیمت های پایین تر انجام می دهند پرهیز کنید.

افرادی که در این مراکز کار می کنند اغلب از دانش و تجربه ی کافی برخوردار نیستند و همچنین نمی توانند به خوبی با دستگاه لیزر کار کنند. به همین دلیل حتی اگر در انتخاب نوع لیزر درست تصمیم بگیرند، باز هم ممکن است نتوانند نتیجه ی مطلوب فرد متقاضی را به دست آورند و به پوست او آسیب برسانند.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد لیزر موهای زائد صورت مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *