لیزر موهای زائد

چه قسمت هایی از بدن تحت درمان لیزر موهای زائد قرار می‌گیرد؟

چه قسمت هایی از بدن تحت درمان لیزر موهای زائد قرار می‌گیرد؟

چه قسمت هایی از بدن تحت درمان لیزر موهای زائد قرار می‌گیرد؟

لیزر موهای زائد، روشی دائمی برای از بین بردن موهای زائد است. روشی نوین و ایده آل برای از بین بردن موهای زائد که بسیار موثر خواهد بود. لیزر موهای زائد روشی ایمن برای حذف موهای زائد است و تقریبا تمامی قسمت‌های بدن می‌تواند با این روش تحت درمان قرار بگیرد.

چه قسمت هایی از بدن تحت درمان لیزر موهای زائد قرار می‌گیرد؟

اشعه‌های لیزر فقط به سطح خارجی پوست و در سطح فولیکول‌های مو نفوذ می‌کند. بنابراین خطری متوجه اندام داخلی بدن نمی‌شود. فرکانس‌های اشعه‌های لیزر با توجه به نوع و رنگ پوست و مو و ضخامت موهای زائد تعیین می‌شود. بهترین فصل برای لیزر موهای زائد زمستان است.

شرکت در جشنواره لیزر موهای زائد کلینیک رز + دریافت کد تخفیف

چه قسمت هایی از بدن تحت درمان لیزر موهای زائد قرار می‌گیرد؟

از آنجایی که قبل، در حین و پس از لیزر درمانی باید کمتر در معرض تابش مستقیم نور خورشید قرار بگیرید. این فصل بهترین فصل است. همچنین قبل از لیزر موهای زائد نباید برخی از قرص‌های حساس به نور را مصرف کنید تا اشعه‌های لیزر در حین درمان آسیبی به پوست افراد نزند.

افراد با مراجعه درمانگاه‌ها و کلینیک‌های تخصصی زیبایی پوست و مو خیالشان از بابت اینکه لیزر موهای زائد در ایمن ترین شرایط و بدون مشکل انجام می‌شود؛ راحت خواهد شد. در این مراکز و کلینیک‌های تخصصی ابتدا پزشک در جلسات مشاوره، سوابق پزشکی و دارویی فرد مراجعه کننده را بررسی می‌کند. سپس نوع و رنگ پوست و مو و ضخامت آن را تعیین می‌کند.

به طور کلی این روش بیشتر برای افرادی مناسب به نظر می رسد، که دارای پوست روشن و موهای تیره هستند. چرا که در غیر این صورت، احتمال دارد که اشعه لیزر با رنگدانه های پوست واکنش نشان بدهد.

البته امروزه روش هایی برای انجام لیزر روی پوست های تیره نیز در نظر گرفته شده و به کمک تکنولوژی این فرآیند نیز ممکن شده اما همچنان افرادی که دارای موهای روشن در بدن خود هستند، گزینه های مناسبی برای انجام لیزر موهای زائد به شمار نمی رود. این افراد باید از روش های دیگری برای برخورد با موهای زائد خود استفاده کنند.

پزشک متخصص اطلاعات به دست آمده را در اختیار درمانگر دستگاه‌های لیزر موهای زائد قرار می‌دهد. این درمانگران بسیار مجرب و کارآزموده و آموزش دیده هستند. این افراد با توجه به نوع و رنگ پوست و مو و ضخامت آن، دستگاه مناسب و شدت تابش ایمن اشعه‌های لیزری را انتخاب می‌کنند.

در صورتی که این اطلاعات مهم در اختیار درمانگر قرار نگیرد، او با انتخاب دستگاه نامناسب و فرستادن اشعه‌های لیزر کم یا زیاد به پوست افراد آسیب می‌رساند. مثلا افرادی که پوستی تیره دارند به دلیل نوع رنگدانه‌های پوستشان، باید طیف کمتری از اشعه‌های لیزر تابیده شود تا دچار سوختگی نشوند.

یکی دیگر از نکات مهم در انتخاب یک کلینیک معتبر و مجاز برای انجام این فرآیند، به موضوع رعایت کامل بهداشت مربوط می شود. در کلینیک های معتبر، حتما دستگاه انجام این فرآیند به محض استفاده برای یک فرد، کاملا تمیز و ضدعفونی می شود. این موضوع احتمال انتقال هر نوع بیماری از یک فرد به فرد دیگر در استفاده از لیزر را از بین خواهد برد.

تاثیر لیزر موهای زائد در یک جلسه مشخص نمی‌شود.

فرایند درمان لیزر موهای زائد هم مانند همه فرایندهای درمانی دیگر زمانبر است و با یک جلسه اتفاق نمی‌افتد. تعیین تعداد جلسات لیزر موهای زائد به نوع و رنگ پوست و مو و ضخامت و اندازه آن و قسمتی از بدن که قرار است این درمان در آنجا صورت بگیرد؛ بستگی دارد.

افرادی که به سراغ این فعالیت برای رسیدن به وضعیت ظاهری مطلوب تر می روند، باید صبر و حوصله کافی را برای این کار داشته باشند. چرا که نمی شود انتظار داشت تنها در یک جلسه کوتاه، همه موهای زائد آن ها از بین برود.

در لیزر موهای زائد، از یک پرتو قوی استفاده می شود. این پرتو در رنگدانه ها جذب می شوند و در نهایت فولیکول های مو را از بین می برند. حجم فولیکول های مو در یک نقطه از بدن اما بسیار زیاد است و نمی توان انتظار داشت که یک جلسه لیزر، برای از بین بردن همه آن ها کافی باشد.

بنابراین تعداد جلسات لیزر موهای زائد ناحیه تناسلی، لیزر موهای زائد صورت، لیزر موهای زائد صورت، لیزر موهای زائد پا، لیزر موهای زائد زیر بغل، لیزر موهای زائد بیکینی و یا لیزر موهای زائد بدن به صورت کلی؛ متفاوت است. چرا که گستردگی پوست هر قسمتی از بدن و تعداد موهای آن متفاوت است.

طبیعتا در بعضی از قسمت های بدن، این جلسات طولانی تر و در بعضی دیگر از نقاط بدن، این جلسات کوتاه تر خواهند بود. این تفاوت حتی بین زنان و مردان نیز احساس خواهد شد.

برای مثال در زنان، لیزر موهای زائد در ناحیه پا و ناحیه بیکینی، به جلسات بیشتری نسبت به سایر نقاط بدن نیاز دارد. در مردان نیز ممکن است لیزر موهای زائد پاها و ناحیه تناسلی، بیشتر از سایر اجزای بدن طول بکشد.

البته ممکن است لیزر موهای زائد برخی از قسمت‌های بدن با یک جلسه هم درمان شود ولی برای جلوگیری از رشد مجدد آنها باید دوباره فرد بیمار رجوع کند. این روش نسبت به روش‌های دیگر و قدیمی از مزیت‌های بالایی برخوردار است.

میزان رشد مجدد موهای زائد و برگشت پذیری آنها در این روش نسبت به اصلاح با تیغ و وکس زدن بسیار کمتر است.

وقتی به سراغ روش هایی مثل وکس و یا اصلاح با تیغ می روید، دائما ناچار به تکرار این روش ها هستید. این متد ها ممکن است در ظاهر نتیجه بسیار خوبی را برای شما به وجود بیاورند اما وقت بسیار زیادی از شما خواهند گرفت.

شما هر بار باید این فرآیندها را تکرار کنید. در اصلاح موهای زائد بدن با تیغ، همواره امکان زخمی شدن و صدمه دیدن وجود دارد و در استفاده از وکس، شما باید برای تحمل درد بسیار زیادی آماده باشید.

این موضوع اما برای لیزر موهای زائد صدق نمی کند. پس از سپری کردن یک دوره کامل از لیزر، برای مدت زیادی دیگر در آن نقطه از بدن شما خبری از مو های ناخواسته نخواهد بود.

زمانی که رشد دوباره این موها آغاز شود نیز، تاثیر آن ها به مراتب کم تر از گذشته به نظر می رسد. چرا که درصد زیادی از فولیکول ها دیگر امکان رشد مجدد مو ها را از دست داده اند. در نتیجه عملا سپری کردن تنها یک دوره از لیزر موهای زائد، همه نگرانی‌ های شما درباره این موها را از بین می برد.

نتیجه لیزر موهای زائد برای هر شخصی متفاوت است

با توجه به اینکه خصوصیات شخصی هر فردی منحصر بفرد است، بنابراین نتیجه لیزر موهای زائد برای هر شخصی متفاوت خواهد بود. متغیرهای مختلفی نظیر نوع و رنگ پوست، رنگ مو و ضخامت آن در این زمینه وجود دارد که در تعیین نتیجه لیزر درمانی مهم است.

در تتیجه بهتر است نتایج حاصل از لیزر موهای زائد خود را با دیگران مقایسه نکنید. چرا که همانند بسیاری از فرآیند های دیگر مربوط به زیبایی، در این مورد نیز نتایج کاملا منحصر به فرد خواهند بود و به ویژگی های شخصی خود شما بستگی خواهند داشت.

پیش از انجام این فرآیند، باید اطلاعات کافی را در این مورد به دست بیاورد و برای مثال، از دردی که ممکن است در جریان لیزر با آن مواجه شوید، مطلع باشید. به طور کلی استفاده از لیزر برای از بین بردن موهای زائد، درد زیادی برای شما ایجاد نمی کند اما ممکن است همین میزان درد نیز برای بعضی از افراد، آزاردهنده باشد.

در بعضی از نواحی بدن مثل زیربغل ها که پوست در آن ها نازک تر است، درد بیشتری برای فرد به وجود می آید اما نواحی دیگری مثل شکم، در طول انجام این فرآیند به خاطر ضخامت بیشتر پوست، عملا دردی را برای فرد رقم نخواهند زد.

حتی در بدترین حالت هم درد لیزر موهای زائد، به مراتب کمتر از دردی است که در وکس کردن مو های زائد، به فرد تحمیل می شود.

این مشخصات شخصی در تعداد جلسات تعیین شده برای هر فرد و هزینه‌ی تمام شده تاثیر گذار است. مثلا افرادی که دارای پوستی روشن و موهایی تیره و ضخیم هستند زودتر و بهتر به نتیجه می‌رسند. این به این معنی نیست که لیزر موهای زائد برای افرادی که دارای این مشخصات نیستند؛ بی فایده است. بلکه برای آنها باید  جلسات اضافی تعیین شود.

زمان از بین بردن موهای زائد هم بسیار مهم است. همانطور که می‌دانید مو در سه مرحله رشد می‌کند. مراحل سه گانه رشد مو شامل آناژن(مرحله رشد)، کاتاژن(مرحله میانی) و تلوژن(مرحله استراحت) است.

حدود 75% از موها در مرحله آناژن رشد می‌کنند. بنابراین از بین بردن فولیکول‌های مو با لیزر در این مرحله باید اتفاق بیفتد. جلسات اضافی برای 25% از موهایی که در مرحله آناژن قرار نداشتند؛ تعیین می‌شود. کارکرد دستگاه‌های لیزر حمله به رنگدانه‌های مو و از بین بردن آنها است.

بنابراین آنها رنگدانه‌های تیره را بهتر تشخیص می‌دهند.

خلاصه

لیزر موهای زائد یکی از بهترین راه‌ها برای از بین بردن موهای زائد است. روشی که شاید 100% جواب ندهد ولی از 70% تا 90% امکان موفقیت در آن وجود دارد. موفقیت آمیز بودن این روش به عوامل مختلفی بستگی دارد.

مهمترین این عوامل نوع و رنگ پوست و مو و ضخامت آن است. لیزر موهای زائد برای پوست‌های روشن و موهای تیره بهتر جواب می‌دهد اما این به این معنی نیست که افراد دارای مشخصات پوست و موی دیگر نمی‌توانند از این روش استفاده کنند.

بلکه برای آنها جلسات بیشتر و اضافه تری تعیین می‌شود. رشد موهای بدن در سه مرحله اتفاق می‌افتد. مرحله‌ی آناژن، مرحله‌ی کاتاژن و مرحله‌ی تلوژن که 75% موهای بدن در مرحله‌ی آناژن رشد می‌کند و لیزر موهای زائد هم در همین مرحله اتفاق می‌افتد.

از بین بردن موهای زائد در بیشتر قسمت‌های بدن با لیزر انجام می‌شود و هم مردان و هم زنان می‌توانند از این روش استفاده کنند.

این روش به عنوان متدی امن و موثر، امروزه محبوبیت بسیار زیادی در تمام دنیا به دست آورده و افراد زیادی از آن استفاده می کنند تا به فرم ظاهری مطلوب و ایده آل خود برسند.

لیزر موهای زائد یکی از بزرگ ترین دغدغه های مردان و زنان را برطرف می سازد و شرایطی را برای آن ها به وجود می آورد که دیگر نیازی به اصلاح دائمی بدن خود نداشته باشند.

در درمانگاه‌ها و کلینیک‌های تخصصی زیبایی پوست و مو، لیزر موهای زائد در بهترین حالت و بسیار امن و موثر انجام می‌شود. در این مراکز پزشکان متخصص قبل از شروع فرایند درمان، نوع و رنگ پوست و مو و ضخامت آن را تعیین کرده و در اختیار درمانگران ارائه می‌دهند تا فرایند درمانی شما نتیجه‌ای خوب و فوق العاده‌ای برای شما در پی داشته باشد.

مراجعه به مراکز غیر مجاز و تایید نشده می‌تواند آسیب هایی جبران ناپذیر به پوستتان وارد کند. یکی از مهمترین نکات ایمنی‌ای که باید رعایت شود این است که در حین درمان هم بیمار و هم درمانگر باید عینک مخصوص بزنند.

چرا که اشعه‌های لیزر می‌تواند سلامت چشم افراد را در معرض خطر قرار دهد و مشکلات بینایی برای افراد ایجاد کنند.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد لیزر موهای زائد صورت مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *