کاشت مو

مطالب مفید درباره کاشت مو طبیعی

مطالب مفید درباره کاشت مو طبیعی

مطالب مفید درباره کاشت مو

یکی از مهم ترین ویژگی های کاشت مو، بهبود شرایط انجام این فرآیند در گذر زمان است. در واقع به طور همزمان با پیشرفت علم و تکنولوژی، این فعالیت نیز پیشرفته تر می شود و استفاده از ابزار و تجهیزات مدرن، کمک می کند تا پیوند مو بهترین نتایج و کم ترین عارضه های جانبی را برای افراد مختلف به دنبال داشته باشد.

مطالب مفید درباره کاشت مو طبیعیدلایل زیادی وجود دارند که می توانند شما را به سمت ریزش مو سوق بدهند. شما تا جایی که می توانید باید مراقب سلامتی مو های خود باشید اما اگر به هر دلیلی این موها را از دست دادید، باید بدانید که در این زمینه تنها نیستید و افراد بسیار زیادی، مشکل مشابه شما را تجربه کرده اند.

دریافت تخفیف 500 هزار تومانی کاشت مو + مشاوره رایگان

کاشت مو، موثر ترین و دائمی ترین روش مقابله با ریزش مو به شمار می رود. به همان نسبت که آگاهی شما در مورد این فرآیند افزایش پیدا کند، شانس انتخاب یک کلینیک مناسب و رسیدن به نتایج ایده آل پیوند مو نیز برای شما بیشتر خواهد شد. در نتیجه اولین قدم برای داشتن یک پیوند مو موفقیت آمیز، بالا بردن آگاهی ها در مورد این فرآیند است.

در این مطلب، مهم ترین نکات در مورد کاشت طبیعی مو را با شما در میان گذاشته ایم. اگر قصد انجام این فرآیند را دارید، خواندن ادامه این مطلب را از دست ندهید.

مطالب مفید درباره کاشت مو طبیعی پس از ریزش مو، آیا کاشت مو تنها گزینه است؟

وقتی دچار ریزش مو می شوید، در درجه اول باید با انجام آزمایش های لازم، دلیل اصلی این اتفاق را شناسایی کنید. پس از تجربه ریزش مو، کاشت طبیعی مو تنها گزینه ممکن برای شما نخواهد بود. به همین خاطر است که شناسایی دلیل ریزش، اهمیت بسیار زیادی دارد.

گاهی شما می توانید با استفاده از روش های دارویی و درمانی سبک، دوباره شاهد رشد مو در سر خود باشید. در نتیجه ابتدا باید شرایط اولیه خود را به دقت بررسی کنید. اگر ریزش مو در سر شما «بدون بازگشت» باشد، باز هم راهکار های زیادی پیش رو دارید اما بیشتر این راهکار ها کاملا موقتی هستند و ماندگاری چندانی ندارند.

کاشت طبیعی مو شاید تنها گزینه برای شما نباشد اما بدون شک بهترین، ماندگار ترین و همچنین موثر ترین روش برای ایجاد یک وضعیت ظاهری مطلوب در سر شما خواهد بود.

بهترین روش کاشت مو در حال حاضر چیست؟

به طور کلی روش های زیادی برای پیوند مو وجود دارند. روش هایی که گاهی برای افراد متقاضی، گمراه کننده به نظر می رسد. کاشت مو با دو متد اساسی صورت می گیرد. در کاشت مو به روش FUT گرافت های مو به صورت نواری از بانک مو در سر یا بدن شما برداشته شده و سپس در قسمت های میانی و جلویی سر کاشته می شوند.

متد FUE نیز تا حدود زیادی مشابه همین روش است، با این تفاوت که در این متد فولیکول ها با ابزاری به نام پانچ به صورت جداگانه برداشته می شوند و دیگر نیازی به بخیه زدن نخواهد بود.

در یک نگاه کلی، چیزی به نام بهترین متد پیوند مو وجود ندارد. بلکه انتخاب «مناسب‌ ترین» متد مهم است. در واقع شما باید بر اساس ویژگی های ظاهری و انتظارات نهایی خود، بهترین متد ممکن را در نظر بگیرید.

روشی که برای شما فوق العاده جواب داده باشد، ممکن است برای فردی با شرایط متفاوت، اصلا مفید به نظر نرسد. در نتیجه این انتخاب حتما باید بر اساس ویژگی های هر شخص صورت بگیرد.

چه زمانی کاشت مو انجام دهیم؟

کاشت مو به طور کلی، محدودیت سنی ویژه ای ندارد. معمولا مردان قبل از 40 سالگی و زنان پس از این سن، اقدام به کاشت طبیعی مو در سر خود می کنند. به طور معمول به افرادی که کم تر از 21 ساله و یا بیشتر از 80 ساله هستند، توصیه می شود که این فرایند را برای خودشان در نظر نگیرند.

زمان ایده آل انجام کاشت طبیعی مو، وقتی از راه می رسد که ریزش مو در سر شما کاملا تثبیت شده باشد. اگر بیش از حد برای انجام این فعالیت عجله به خرج بدهید، ممکن است نتایج ایده آلی به دست نیاورید و مو های کاشته شده در سر شما پس از مدتی دچار ریزش شوند.

قبل از کاشت موی طبیعی، چه نکاتی را در نظر بگیریم؟

پیش از انجام کاشت طبیعی مو، توجه به چند نکته، ضروری به نظر می رسد. نکاتی که در ظاهر ساده هستند اما توجه به آن ها، می تواند تاثیر چشمگیری در نتایج حاصل از این فرآیند ایفا کند.

 1. با انتظاری کاملا معقول و منطقی به سراغ انجام این فعالیت بروید. فراموش نکنید که کاشت طبیعی مو قرار نیست شما را به فرد دیگری شبیه کند. این روشی برای از بین بردن یک نقص و رسیدن به ظاهری مطلوب و دلخواه است.
 2. با انجام آزمایش های لازم، مطمئن شوید که کاندیداهای مناسبی برای این فرآیند هستید. همچنین همه سوابق دارویی و درمانی خود را به طور کامل با پزشک در میان بگذارید.
 3. الگوی ریزش مو در سر خود را شناسایی کنید. این موضوع در انتخاب بهترین متد کاشت مو موثر خواهد بود.
 4. برای انجام فرایند، مراقبت های پس از آن و همچنین پرداخت هزینه ها، برنامه ریزی های لازم را داشته باشید.
 5. از عوارض جانبی احتمالی این فرآیند مثل تورم، قرمزی پوست و بی حسی آگاه باشید و همه ریسک های احتمالی در این مورد را به دقت مطالعه کنید.
 6. با تحقیق مناسب و کافی و بدون عجله، یک کلینیک مجهز و یک پزشک معتبر را برای این فرآیند در نظر بگیرید.

موارد مهمی که بعد از کاشت مو باید انجام دهید

پس از پایان این فرآیند، پزشک توصیه هایی را با شما در میان می گذارد. برای رسیدن به بهترین نتایج، باید این توصیه ها را کاملا جدی بگیرید.

 1. دارو های تجویز شده از سوی پزشک را به دقت مصرف کنید.
 2. به اندازه کافی استراحت کنید تا بدن شما با شرایط جدید تطبیق پیدا کند.
 3. در هنگام خواب سر خود را بالا تر از سایر نقاط بدن قرار دهید.
 4. در سومین روز پس از پیوند مو، با شامپوی مخصوص تجویز شده از سوی پزشک سر خود را به آرامی شستشو بدهید.
 5. در صورت احساس درد از کمپرس سرد استفاده کنید.

مواردی که بعد از کاشت مو نباید انجام دهید

پس از پایان این فرآیند، کار هایی وجود دارد که انجام دادن آن ها، آثار جانبی زیادی برای شما به دنبال خواهد داشت. در نتیجه باید از این فعالیت ها فاصله بگیرید.

 1. تا دو هفته پس از کاشت مو، انجام فعالیت های سنگین ورزشی مجاز نیست.
 2. تا یک هفته پس از این فرآیند، مصرف الکل ممنوع است.
 3.  از دست زدن به پوست سر و ناحیه کاشت فولیکول ها خودداری کنید.
 4. از قرار دادن سر خود در معرض گرمای زیاد خودداری کنید.
 5. تا دو هفته پس از کاشت طبیعی مو، به استخر و سونا نروید.

کاشت موی طبیعی چقدر هزینه دارد؟

هزینه های این فرآیند، به عوامل زیادی بستگی خواهد داشت. به طور کلی هر چقدر تعداد گرافت های کاشته شده در سر بیشتر باشد، هزینه کاشت مو نیز بیشتر خواهد بود. علاوه بر این، فاصله با کلینیک مدنظر نیز می تواند روی هزینه های نهایی اثرگذار باشد.

بهتر است این فرآیند را با هزینه ای معقول و منطقی انجام دهید. کلینیک هایی که بیش از حد ارزان هستند ممکن است سلامتی شما را به خطر بیاندازند و کلینیک های بیش از حد گران، شما را تحت فشار قرار خواهند داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *