کاشت مو

کاشت مو برای بار دوم درچه زمانی انجام میشود؟

کاشت مو برای بار دوم درچه زمانی انجام میشود؟

کاشت مو برای بار دوم 

کاشت مو امروزه یکی از روش های عالی برای جایگزین کردن موهای ریخته شده می باشد. مراکز تخصصی کاشت مو طبیعی امروزه در سراسر نقاط ایران به صورت پراکنده مشغول به کار بوده و طرفداران بسیاری دارند.

ترمیم مو روش جایگزین برای موهای شما می باشد که شما با مناسب ترین هزینه می توانید این کار را انجام دهید. این روش در حالی که بهترین روش برای بازگرداندن موهای شما می باشد ولی در دنیا یک روش آرایشی و زیبایی به حساب می آید.

کاشت مو برای بار دومبسیاری از از مراجعه کنندگان قبل از انجام پیوند مو دوست دارند بدانند که این روش آیا یک روش ایمن و ماندگار می باشد یا باید مانند سایر عمل هایی زیبایی هر چند سال یکبار ترمیم شود.

دریافت مشاوره رایگان و تخصصی کاشت مو

در این بخش از مقاله در رابطه با مشاوره های تخصصی قبل از کاشت مو برای شما اطلاعاتی را جمع آوری کرده ایم. بهتر است این مقاله را تا قسمت پایانی مطالعه نمایید.

در اکثر موارد نتایج به دست آمده از کاشت کاملا قابل قبول و مثبت است و نیازی به کاشت موی مجدد وجود نخواهد داشت. گاهی ممکن است بعد از انجام کاشت مو اول فرد به خواسته ی خود نرسد و میزان حجم موی انتقال داده شده برای او کم باشد. در این شرایط فرد با نظر پزشک می تواند کاشت مو دوم را نیز انجام دهد.

ناگفته نماند که خواست فرد از پزشک هرچه باشد پزشک باید با رعایت استاندارد های پزشکی بیمار را به خواسته ی اش برساند زیرا در قبال این عمل زیبایی هزینه دریافت کرده است تا فرد را به زیبایی برساند.

هنگامی که شما برای اولین بار پیوند موی خود را با هر روشی انجام می دهید، تیم مراقبت پزشکی با استفاده از دستورالعمل های یاد شده سعی می کند تا مانع از ریزش مجدد موهای شما بعد از کاشت مو گردد.

کاشت مو برای بار دوماما در برخی موارد از پیوند دوم برای افزودن حجم و تراکم اضافی به پیوند موجود استفاده می شود. پیوندهای زده شده توسط روش FUE همیشه بهترین گزینه برای انتخاب و ارائه نتایج طبیعی برای اولین بار و حتی دومین بار به نظر می رسند.

هنگامی که یک عمل کاشت مو به درستی انجام شود، به لطف فولیکول های طبیعی استفاده شده کاملا دائمی بوده و برای سال ها همراه فرد خواهد بود اما اگر شما فکر می کنید که از کاشت موی اولیه خود نتایج مناسبی را دریافت نکرده اید می توانید درخواست یک مرحله جدید کاشت مو را داشته باشید.

پیش از انجام کاشت موی مجدد برای دومین بار قطعا شما به مشاوره های تخصصی بیشتری نیاز خواهید داشت تا تمامی شرایط بررسی شده و تنها در صورت لزوم کاشت مو دوم شما انجام گردد.

چه زمانی به کاشت مو دوم نیاز داریم؟

در یک عمل جراحی کاشت مو، تقریباً 6000 فولیکول و گرافت می توانند با اطمینان استخراج شوند. این تعداد تضمین می کند که گرافت های استخراج شده به راحتی برای به دست آوردن تراکم بالای کاشت می تواند موثر باشد.

بسته به شدت ریزش مو و طاسی سر شما ممکن است یک مرحله کاشت مو کافی نباشد. در چنین مواردی، برای رسیدن به پوشش مطلوب باید جراحی تکرار شود. در صورت ادامه روند ریزش مو در آینده نیز می توانید مجددا کاشت مو را تکرار نمایید.

اگرچه ریزش مو تا حدودی ارثی است، اما عوامل بسیار زیادی در این زمینه موثر هستند. پس از کاشت مو به دلیل مقاوم بودن فولیکول های کاشته شده در برابر ریزش مو می توان انتظار داشت که دیگر این اتفاق رخ ندهد و نیازی هم به کاشت مو دوم نباشد!

از آنجا که ریزش مو نسبتاً غیرقابل پیش بینی است، جراحان سعی در حفظ سلامت منطقه اهدا کننده و بانک مو دارند تا در صورت نیاز برای معالجه احتمالی در آینده بتوانند از آن استفاده کنند تا بهترین نتیجه را دریافت نمایند.

چه مدت باید منتظر بمانید تا کاشت مو دوم انجام شود؟

فراموش نکنید که در وهله اول باید در نظر داشته باشید که تنها زمانی کاشت مو دوم انجام خواهد گرفت که پزشک متخصص شما تشخیص دهد این کار لازم و ضروری است و در موارد دیگر تحت هیچ شرایطی نباید این کار انجام شود.

ممکن است ریزش مجدد مو اصلا اتفاق نیافتد و یا اینکه حداقل 5-10 سال بعد رخ دهد. در نتیجه پس از کاشت مو به فکر نتایج واقع بینانه آن بوده و سعی کنید فکر کاشت مو مجدد را از سر خود بیرون نمایید زیرا داشتن نتایج طبیعی با انتظارات واقع گرایانه شما محقق خواهد شد.

رضد مجدد موهای شما طی یک دوره 12 ماهه کامل خواهد شد در نتیجه اصلا عجله نکنید و صبر کنید تا نتایج زیبای کاشت موی خود را مشاهده نمایید.

مشاوره تخصصی کاشت مو

امروزه داشتن مشاوره ی خوب قبل از انجام کاشت مو از ضرورت ها است. در کلینیک های تخصصی جلساتی که برای مراجعه کنندگان برگزار می شود می تواند خود پزشک معالج و یا فرد آگاه و با تجربه ی دیگری حضور داشته باشد تا تمامی جوانب کاشت مو طبیعی از قبل به مراجعه کننده توضیح داده شود.

از جمله مواردی که باید مورد بحث قرار گیرد میزان نتیجه دهی پیوند مو و معرفی مواردی است که میزان موفقیت را افزایش می دهد. همچنین تراکم مو در این عمل زیبایی مورد بحث قرار می گیرد تا مراجعین انتظارات معقول از ترمیم مو داشته باشند.

همچنین هزینه های پیوند مو و مراقبت های لازم قبل و بعد عمل به مراجعین گوشزد می شود. مشاور کاشت مو در واقع وظیفه دارد تا مراجعه کنندگان را با تمامی جوانب این عمل زیبایی آشنا سازد و با توجه به تخصص خود بهترین روش پیوند مو را برای بیمار انتخاب کرده و شرح دهد.

کاشت مو طبیعی امروزه دغدغه ی بیشتر مراجعه کنندگان است و به علت ریزش بیش از حد مو بیماران زیادی به کلینیک های تخصصی مراجعه می کنند و اگر مشاوره درستی قبل از این عمل به بیماران داده نشود ممکن است بیماران به نتایج مطلوبی نرسند و یا با عدم توجیه بیماران نارضایتی آن ها را از عمل در پی خواهد داشت.

کاشت مو در طاسی بسیار موثر می باشد و تا حدودی با انجام این عمل زیبایی در چندین نوبت به میزان مناسبی از تراکم مو می توان دست یافت، ولی انجام این پیوند مو به تنهایی تضمین کننده ی تاثیر گذاری دائمی ترمیم مو نیست و باید با رعایت برخی نکات و انجام بعضی از اعمال تاثیر گذاری آن را بهبود بخشید.

برخی از اعمال مهم در مشاوره های قبل از کاشت مو طبیعی به شما گفته می شود که باید بعد از پیوند مو به آنها توجه داشته باشید:

  • استفاده از دارو های خوراکی فیناستراید بعد از پیوند مو باعث می شود تا موها در مقابل نازک شدن مقاوم تر شده و در نتیجه از ریزش بی رویه مو جلوگیری شود. البته این دارو برای اثر بخشی بیشتر باید به صورت منظم و مداوم پس از کاشت مو طبیعی مورد استفاده قرار گیرد.
  • یکی دیگر از روش های اثر بخشی پیوند مو استفاده موضعی از ماینوکسیدیل می باشد که به صورت مایع یا کف است.

این دارو تاثیری در نازک یا ضخیم شدن مو ندارد بلکه روند رویش مو رو افزایش می دهد و ریزش و دوران استراحت مو که باعث ریزش مو می شود را به تاخیر می اندازد و باعث می شود تراکم بیشتری از مو را در سر خود داشته باشید.

برای اثر بخشی این دارو نیز باید استفاده ازآن تداوم داشته باشد تا تاثیر گذاری خود را بعد از عمل زیبایی ترمیم مو نمایان کند.

  • درمان های تزریقی نیز اثر بخشی زیادی را در تاثیر گذارتر شدن پیوند مو دارا هستند. این دارو های تزریقی از یک ماتریس برون سلولی، پلاسمای غنی شده با پلاکت و ویتامین D تشکیل می شود.

این دارو قبل از انجام کاشت مو باعث ضخیم شدن و تقویت مو می شود، در حین پیوند مو باعث بالا رفتن احتمال ماندن پیوند مو بر سر و پس از عمل زیبایی پیوند مو باعث تقویت موهای کاشته شده و ضخیم تر شدن آن ها می شود.

  • نتیجه انجام کاشت مو به میزان پایبندی شما به دستورات پزشک متخصص خود بستگی دارد. هر چه توصیه های پزشک خود را جدی تر بگیرید میزان تاثیر گذاری پیوند مو را بیشتر خواهید دید.

پس از انجام عمل زیبایی کاشت مو ممکن است در ناحیه های پیوند مو دلمه های بوجود آید که هرگز نباید به آنها دست زد.

پس از چند هفته بعد از ترمیم مو این دلمه ها خود به خود از بین می روند و برخی از ساقه های مو نیز با آن ها می ریزد ولی هیچ جای نگرانی نیست و باید صبر کرد تا بعد از گذشت تقریبی 3-4 هفته در همان نواحی شاهد رویش دوباره مو خواهید بود که این نشان دهنده ی پیوند مو می باشد.

پس از گذشت چند هفته بعد از کاشت مو طبیعی بیشتر موهای کاشته شده می ریزد ولی ریشه های آن در پوست سر زنده می ماند و پس از گذشت تقریبا 3-4 ماه مو ها مجددا به صورت موهای ریز و کرک مانند شروع به رویش می کنند.

پیوند مو در افراد مختلف دارای زمان های نتیجه گیری متفاوتی است و به صورت میانگین برای گرفتن نتیجه نهایی از کاشت مو ترمیم مو بین 6 الی 12 ماه به وقت نیاز دارند تا نتایج حاصل از پیوند مو را ببینند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *