کاشت مو

پزشک مناسب برای کاشت مو در تهران

پیدا کردن پزشک مناسب برای کاشت مو در تهران

پزشک مناسب برای کاشت مو در تهران

در دنیای امروز ملاک‌های زیبایی سختگیرانه‌تر از همیشه هستند و شاید یکی از مهمترین ویژگی‌های فردی که زیبایی را به شدت تحت‌تاثیر خود قرار می‌دهد وضعیت موی سر است. پیدا کردن پزشک مناسب برای کاشت مو در تهران می تواند یکی از بهترین راه کار های موجود این موضوع باشد.

پزشک مناسب برای کاشت مو در تهرانظاهر موی شما می‌تواند دستخوش حوادث زیادی قرار بگیرد؛ از نازک شدن تارهای مو گرفته تا ریزش آنها که می‌تواند به علل مختلف از جمله مسائل وراثتی، تنش و استرس و مصرف برخی از داروها و درمان‌های پزشکی رخ دهد. از این رو کاشت مو یکی از مهمترین فعالیت‌ها در دنیای مد و زیبایی امروز می‌باشد.

دریافت تخفیف 500 هزار تومانی کاشت مو + مشاوره رایگان

انتخاب یک متخصص و کلینیک مناسب برای انجام این کار با وجود حجم زیاد تبلیغات و گزینه‌های متعدد، کار بسیار دشواری شده است. در این مقاله ما سعی داریم به شما کمک کنیم تا بتوانید یک انتخاب مناسب داشته باشید.

برای آن که کاشت موی شما بهترین نتیجه را داشته باشد باید دو نکته را به خاطر داشته باشید:

  1. انتخاب پزشک متخصص
  2. انتخاب کلینیک مجهز و به روز

پزشک مناسب برای کاشت مو در تهرانچگونه یک پزشک و کلینیک معتبر را در تهران انتخاب کنیم؟

کیفیت مرکز درمانی نقش مهمی در نتیجه‌ی کار دارد. اینکه کلینیک بتواند به یک گزینه‌ی ایده‌آل تبدیل شود نیازمند این است که یک سری ویژگی‌های خاص را دارا باشد.

مجوز کار پزشک و کلینیک را بررسی کنید!

قبل از هر چیز کلینیکی معتبر است که مجوز رسمی از وزارت بهداشت داشته باشد. این اولین گزینه‌ای است که باید به خاطر داشته باشید. کلینیک‌ها موظف هستند که این مجوز را در جایی نصب کنند که برای مراجعه‌کننده‌ها قابل رویت باشد. داشتن این مجوز چه فایده‌ای دارد؟ با دریافت این مجوز شما می‌توانید مطمئن شوید که این کلینیک توانسته قوانین و انتظارات سفت و سخت بهداشتی و کیفی مد نظر وزارت بهداشت را تامین نماید.

برای مثال، کادر درمانی و پزشکی همگی باید دارای مدارک تخصصی معتبر باشند. همچنین باید نکات بهداشتی نظیر نصب تهویه، تامین تجهیزات کافی و آزمایشگاهی، اتاق عمل تمیز، تامین دستگاههای استریل مناسب، و سالن انتظار و غیره را رعایت کنند.

بسیاری از کلینیک‌ها تصویر مجوز وزارت بهداشت خود را در سایتشان قرار داده‌اند برای همین شما می‌توانید این مورد را بدون مراجعه‌ی حضوری به کلینیک بررسی کنید.

تجهیزات و امکاناتی را بررسی کنید که پزشک به آن ها نیاز دارد

مورد بعدی مجهز بودن کلینیک به تجهیزات مدرن، به روز و مناسب است. طبق قوانین وزارت بهداشت برای آن که یک کلینیک، مجوز کاشت مو داشته باشد باید یک سری وسایل که تجهیزات حداقلی هستند را تهیه نماید.

برخی کلینیک‌ها به منظور رفاه حال مراجعه‌کنندگان تجهیزات بیشتر و مدرن‌تری را تهیه کرده‌اند. اما مشکل این است که برخی از تجهیزات ظاهر گول‌زننده‌ای دارند و از کیفیت کافی برخوردار نیستند.

برای اطمینان از این که کلینیک مدنظر شما مجهز به دستگاه‌های باکیفیتی است یا خیر می‌توانید یک جستجوی ساده در اینترنت انجام دهید تا از بهترین برندها آگاه شوید.

پاسخگویی و برخورد مناسب پزشک و کارکنان

اما وظایف یک کلینیک خوب به انجام یک فرایند کاشت موی موفق ختم نمی‎شود. کلینیکی که برای این کار انتخاب می‌کنید باید پاسخگویی و حمایت از مشتریان قوی داشته باشد. احترام به مشتری باید در تمام مراحل فرایند برقرار باشد.

بسیاری از کلینیک‎ها هستند که تنها در اولین حضور خوش‌برخورد هستند و قول کیفیت بالا را به مشتری می‌دهند اما بعد از انجام کاشت و دریافت هزینه به طور کامل تغییر برخورد می‌دهند.

تیم پزشکی ای مناسب است که بعد از کاشت نیز همچنان با روی گشاده پاسخگوی سوالات و آماده‌ی برطرف کردن نیازهای شما باشد. شما به راحتی می‌توانید با یک پرس و جوی ساده از افرادی که سابقه‌ی مراجعه به آن کلینیک را دارند به این موضوع پی ببرید.

پزشکان متخصص و کارکنان با تجربه

اما شاید مهمترین ویژگی بهترین کلینیک کاشت مو، برخورداری از پزشکان زبده و متخصص است. که نه تنها دانش لازم برای انجام این کار را دارند بلکه از تجربه‌ی کافی نیز برخوردار اند. متاسفانه مشاهده شده است که در برخی از کلینیک‌ها از افراد تازه‌کار و بدون تخصص استفاده می‌کنند یا متخصص بخش زیادی از کار را به دستیار خود می‌سپارد که مطمئناً نتایج نامطلوبی به همراه خواهد داشت.

انجام کاشت مو حال به هر روشی که باشد اگر زیر نظر یک متخصص باتجربه انجام شود می‌تواند شما را تا حد زیادی از نتیجه‌ی کار مطمئن کند. کاشت مو یک فرایند تیمی است که پزشک متخصص باید بر تمام مراحل آن نظارت کامل داشته باشد.

نکته‌ی خوبی که در مورد جراحی‌های زیبایی وجود دارد این است که افراد غیر متخصص هم می‌توانند به راحتی شاهد نتایج باشند و کیفیت آنها را بررسی کنند. هر دکتر متخصصی یک کارنامه از کارهای گذشته‌ی خود دارد که می‌توانید به راحتی آنها را مشاهده کنید و این کار در تصمیم گیری کمک شایانی به شما می‌کند.

تنوع خدمات و تخصص های پزشک متخصص و کادر درمانی

اما تنوع خدمات درمانی که کلینیک ارائه می‌دهد نیز یکی دیگر از ویژگی‌های مهمی است که باید در نظر داشته باشید. علم پزشکی علمی است که هر روز در حال تغییر و تکامل است و هر روز اطلاعات و دانش‌های جدیدی در زمینه‌های مختلف منتشر می‌شود اما جراحی‌های مربوط به زیبایی سرآمد این تغییر و تکامل هستند.

برای مثال روش‌های مختلفی برای کاشت مو وجود دارد. روش FUT یکی از قدیمی‌ترین روش‌های کاشت مو است که همچنان از آن در کلینیک‌ها استفاده می‌شود و در واقع عبارت است از کاشت نواری فولیکول‌های مو.

روش بعدی روش FIT است که در آن فولیکول‌ها به صورت تک تک و گروهی از بانک مو برداشت و در قسمت مد نظر کاشته می‌شوند.

روش BHT روش دیگری است که در آن بانک مو از قسمت‌های مختلف بدن مانند سینه و کتف انتخاب می‌شود. اما جدیدترین روش کاشت مو روش SUT است که در آن از پانچ لیزری برای برداشت و کاشت مو استفاده می‌شود و برعکس روش‌های قدیمی به بخیه و پانسمان نیازی نیست.

البته لازم به ذکر است روش رباتیک کاشت مو نیز به تازگی به دنیای پزشکی معرفی شده است. یک کلینیک مناسب باید قادر به ارائه‌ی طیف وسیعی از این خدمات باشد. آنها باید برای مراجعه‌کننده جلسات مشاوره برگزار کنند و بعد از توضیح روش‌های مختلف بسته به شرایط خاص روش مناسب را به او معرفی کنند و او را در انتخاب یاری نمایند.

سوابق کاری درخشان تیم پزشکی

داشتن سوابق کاری مشخص نیز از دیگر ویژگی‌های یک کلینیک خوب است. شما با مشاهده‌ی سوابق موارد قبلی نه تنها می‌توانید تصویر بهتری از نتایج بدست آورید بلکه نسبت به تخصص و تجربه‌ی پزشک نیز اطلاعات زیادی بدست می‌آورید. ‌

مشاوره ی رایگان و تخصص در ارائه مطالب بروز

مشاوره‌ی رایگان برای کلینیک کاشت مو حکم دسر پیش از غذا را دارد! به شما در یک جلسه‌ی رایگان گزارشی از وضعیت مو و توضیح مختصری در مورد روش مناسب برای شما داده می‌شود که می‌تواند در تصمیم‌گیری به شما کمک کند.

بعد از آن که شما تصمیم قطعی برای این کار را گرفتید، مشاور کارهایی که باید قبل از کاشت انجام دهید، روند کاشت مو و اتفاقاتی که در طول آن رخ می‌دهد و نکاتی که باید بعد از آن رعایت کنید را توضیح می‌دهد.

آیا هزینه در انتخاب کلینیک مناسب تاثیری دارد؟

مسئله‌ی بعدی در انتخاب یک کلینیک مناسب مسئله‌ی هزینه است. در مورد هزینه شرایط کمی فرق می‌کند. اگرچه بسیاری از افراد به دنبال صرفه‌جویی در هزینه‌ها هستند و ارائه‌ی خدمات در قیمت پایین در بین معیارهای اولیه‌ی آنها قرار دارد اما در بسیاری مواقع برخی کلینیک‌ها با کاستن از سطح کیفیت خود قیمت‌های وسوسه کننده به مشتریان پیشنهاد می‌دهند.

اما لزوماً قیمت بالا نیز نشان دهنده‌ی کیفیت بالای کار نیست. توصیه‌ی ما این است که نباید تصمیمات خود را به صورت گسترده تحت‌تاثیر هزینه قرار دهید و بیشتر روی کیفیت و تخصص تمرکز داشته باشید.

آخرین نکته که البته اهمیت آن از موارد دیگر کمتر نیست وجود یک کادر اداری و درمانی مجرب است. فرایند کاشت مو یک کار تیمی است و همه باید در این زنجیره وظیفه‌ی خود را به درستی انجام دهند. وجود یک کادر اداری بی‌مسئولیت که پاسخگویی مناسبی ندارد و تنظیم زمان نوبت‌ها را به درستی انجام نمی‌دهد می‌تواند در روند درمان اختلال ایجاد کند.

پرسنلی که رفتار مودبانه و شایسته با مراجعه‌کنندگان ندارند می‌توانند یک خاطره‌ی بد برای شما به ثبت برسانند. کارشناسان مشاوره‌ای که وظایف خود را به خوبی انجام ندهند می‌توانند کیفیت نتایج را به شدت تحت‌تاثیر خود قرار دهند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *