لیزر موهای زائد

آیا لیزر موهای زائد زیر بغل ضرر دارد؟

آیا لیزر موهای زائد زیر بغل ضرر دارد؟

آیا لیزر موهای زائد زیر بغل ضرر دارد؟

لیزر موهای زائد به روشی پرطرفدار برای از بین بردن موهای زائد تبدیل شده است. موهای زائد می‌تواند محلی برای تجمع عوامل بیماری زا برای پوست باشد.

بنابراین رعایت بهداشت این ناحیه و از بین بردن آنها از اهمیت بالایی برخوردار است. هر چند مدت زیادی از ورود این علم و روشی نوین برای حذف موهای زائد بدن نمی‌گذرد اما رفته رفته با پیشرفت علم و تکنولوژی و ورود دستگاه‌های پیشرفته و جدیدتر تاثیر گذاری این روش نوین بالاتر رفته است.

آیا لیزر موهای زائد زیر بغل ضرر دارد؟

با استفاده از دستگاه‌های مجهز به فناوری لیزر می‌توان موهای زائد تمامی قسمت‌های بدن را به شرط رعایت نکات ایمنی، از بین برد.

شرکت در جشنواره لیزر موهای زائد کلینیک رز + دریافت کد تخفیف

مثل تمامی روش‌های درمانی این روش درمانی هم باید در مراکز و کلینیک‌های مجاز و به دست متخصصین و تکنسین‌های کارآزموده و مجرب انجام شود. چرا که لیزر موهای زائد روش درمانی‌ای حساس است و رعایت نکردن اصول ایمنی و علمی آن می‌تواند برای سلامت پوست مراجعه کنندگان خطر آفرین باشد.

اولین و مهمترین نکته ایمنی برای استفاده از این دستگاه‌ها هم برای تکنسین و اپراتور و هم برای بیمار استفاده از عینک مخصوص است. به خصوص برای لیزر موهای زائد صورت این مسئله باید کاملا رعایت شود.

تزریق ژل به باسن

نکته بعدی این است که هر دستگاه و هر میزان طیف اشعه‌های لیزر دستگاه‌ها باید متناسب با نوع پوست هر فردی تعیین و استفاده شود. یکی از مزیت‌های مراجعه به کلینیک و درمانگاه‌های تخصصی زیبایی پوست و مو وجود پزشک متخصص در این مراکز است.

قبل از شروع فرایند درمانی پزشک متخصص با بیمار صحبت می‌کند و مشاوره‌های لازم راجع به نکاتی که قبل، در حین و بعد از لیزر درمانی باید رعایت کند، مدت زمان درمان و عوارض و مشکلات احتمالی که ممکن است برای پوست فرد بیمار ایجاد کند؛ می‌دهد.

پزشک متخصص ابتدا نوع پوست بیمار را تعیین می‌کند و توضیحات لازم را به اپراتور و تکنسین مربوطه می‌دهد تا او در جریان کامل امر قرار گیرد.

توضیحاتی راجع به این که برای از بین بردن موهای زائد این بیمار از چه دستگاهی استفاده کند و چه میزان طیف اشعه لیزر را برای این نوع پوست استفاده کند تا پوست فرد مورد نظر دچار سوختگی نشود.

در این مراکز و کلینیک‌های تخصصی زیبایی پوست و مو از جدیدترین دستگاه لیزر موهای زائد 2018 برای لیزر موهای زائد ناحیه تناسلی، لیزر موهای زائد زیر بغل، لیزر موهای زائد بیکینی، لیزر موهای زائد پا، لیزر موهای زائد صورت و لیزر موهای زائد بدن به صورت کلی و سراسری استفاده می‌شود.

در این مقاله قصد داریم در مورد لیزر موهای زائد زیر بغل توضیحات و اطلاعات کافی را ارائه دهیم.

بسیاری از زنان و مردان از اینکه موی زیر بغل آنها رشد میکند ناراضی و ناراحت‌اند  و دوست دارند که آنها را از بین ببرند با اینکه حذف موهای زائد زیر بغل عملی خوشایند است اما تکرار آن ممکن است که بسیار خسته کننده باشد.

لیزر موهای زائد میتواند برای آرامش شما بسیار مفید باشد و در واقع باعث میشود پوست شما بسیار نرم و ملایم باشد و البته هر جلسه که می گذرد درد آن کمتر خواهد شد.

از آنجا که زیر بغل ناحیه ای کم را شامل میشود بنابراین مدت زمان لیزر آن بسیار کم است و هر جلسه ممکن است کمتر از 10 دقیقه طول بکشد. به همین دلیل است که توصیه میشود حتما موهای زیر بغل خود را با لیزر از بین ببرید و آن را در اولویت قرار دهید.

افرادی که قصد انجام عمل ها زیبایی و غیر زیبایی را دارند باید از این نکته آگاه شوند که انجام این عمل ها دارای مضرات و همچنین مزایایی است که امروزه به دلیل پیشرفت فناوری در همه زمینه ها از جمله عمل های زیبایی مزایای این عمل ها بسیار بیش تر از مضرات آن و یا به عبارتی عوارض آن می باشد. افراد می توانند در ابتدا درباره ی عملی که می خواهند انجام دهند تحقیقاتی را انجام دهند.

انجام عمل لیزر موهای زائد جز مواردی است که متقاضیان بسیاری دارد و افراد می توانند ابتدا درباره ی انجام و یا انجام ندادن این عمل تحقیقاتی را به جای آورده و سپس اقدام به انجام هر گونه عملی کنند. انجام لیزر موهای زائد خطر خاصی نداشته و جز عمل های زیبایی بسیار ساده و آسان می باشد که علاوه بر این مورد در کم ترین زمان ممکن این عمل انجام می شود.

انجام این عمل در ناحیه ی زیر بغل نیز بسیار ساده و آسان است. قبل از ارائه هر نکته ای باید راجع به انجام این عمل که مربوط به از بین بردن موهای زائد می باشد بگوییم که امروزه این عمل در کشورمان به صورت کاملا فرهنگی و جا افتاده انجام می شود و به طوری که اکثر افراد اطلاعات جسته گریخته ای از این عمل دارند و می توانند با کامل کردن این اطلاعات نسبت به انجام این عمل اقدام کنند.

لیزر کردن موهای زائد در ناحیه ی زیر بغل در سراسر کشور با هزینه های متفاوتی که این هزینه ها به موارد مختلف بستگی دارند انجام می شود. افراد می توانند برای از بین بردن و لیزر کردن موهای زائد خود به راحتی و در هر نقطه از کشور که بخواهند اقدام کنند. گفتنی است که انجام این عمل نیز عوارض بسیار کمی زیر سایه ی پیشرفته بودن این عمل دارد و نیازی به نگرانی خاصی نخواهد بود.

افراد برای اینکه دچار مشکلات خاصی نشوند بهتر است آماده سازی های لازم برای انجام این عمل را انجام دهند و به هیچ عنوان دچار استرس و نگرانی نشوند. این عمل جز بی خطرترین عمل های زیبایی بوده و به دلیل اینکه تهاجمی نمی باشد افراد می توانند به راحتی این عمل را انجام داده و از مزایای آن بهره مند گردند و همچنین پس از آن رضایت خود را از انجام این عمل اعلام کنند.

واقعیت‌های جالب راجع به لیزر موهای زائد زیر بغل

1- لیزر موهای زائد زیر بغل به غدد لنفاوی آن قسمت آسیبی نمی‌رساند و خطرات و عوارضی برای سلامت پوست این ناحیه ندارد. به این علت که نور و حرارت اشعه‌های لیزر تنها به سطح خارجی پوست نفوذ می‌کند تا فولیکول‌های موی این ناحیه را بسوزاند.

این اشعه‌های لیزر حتی به سطوح داخلی پوست نفوذ نمی‌کند چه برسد که داخل غدد لنفاوی نفوذ کند و برای آنها خطر آفرین شود.

2- لیزر موهای زائد زیر بغل برای افرادی که پوست روشن و موهای تیره و کلفت دارند، اثر بهتری دارد. البته این به این معنا نیست که افرادی که این خصوصیات را ندارند، نمی‌توانند از این روش استفاده کنند.

بلکه افراد دیگر ممکن است تعداد جلسات درمانی شان بیشتر شود و تاثیر لیزر بر روی موهایشان دیرتر به ثمر برسد. به طور کلی 80 تا 95 درصد پس از پایان دوران درمانی موهای زائد زیر بغل این افراد با لیزر از بین می‌رود. اما این یک روش دائمی نیست و باید سالانه برای تجدید پروسه درمانی فرد بیمار مراجعه کند.

3- لیزر موهای زائد زیر بغل روی فعالیت غدد تعرق این ناحیه تاثیر گذار است. یکی از عوامل ناراحتی و شکایت افراد از این ناحیه تعرق و ایجاد بوی بد است. اما استفاده از دستگاه‌های لیزر در این ناحیه علاوه بر از بین بردن موهای زائد آن باعث کاهش تعریق هم می‌شود.

4- لیزر موهای زائد زیر بغل باعث کاهش تیرگی این ناحیه می‌شود. این مسئله می‌تواند ظاهر خوبی به این قسمت از بدن افراد بدهد و از آفتاب سوختگی آن جلوگیری کند. هر جلسه لیزر درمانی ناحیه زیر بغل افراد با احتساب زمان آماده سازی 6 الی 8 دقیقه بیشتر طول نمی‌کشد.

5- لیزر موهای زائد زیر بغل یک روش دائمی نیست. هیچ روش از بین بردن موهای زائد دائمی و همیشگی نیست اما این روش به نسبت روش‌های دیگر تاثیر بهتری دارد. در بهترین شرایط از بین بردن موهای زائد با دستگاه‌های لیزر و عدم رشد مجدد آنها 80 تا 95 درصد موفقیت آمیز است.

برای گرفتن نتیجه نهایی و موفقیت آمیز بیمار باید 1 تا 2 جلسه برای تکمیل فرایند درمان به کلینیک و مراکز تخصصی زیبایی پوست و مو در سال مراجعه کند. این روش درد زیادی برای فرد ندارد، فقط برای کسانی که آستانه درد و تحمل پایینی دارند؛ می‌توان از ژل بی حس کننده استفاده کرد.

6- لیزر موهای زائد زیر بغل موهای زیر پوستی را هم علاوه بر موهای زائد این ناحیه از بین می‌برد. بنابراین پوست این ناحیه را صاف تر و منافذ باز پوستی را اصلاح می‌کند. برای بانوان این مسئله از اهمیت بالایی برخوردار است.

7- لیزر موهای زائد زیر بغل باید تا 4 جلسه تکرار شود که معمولا پس از جلسه اول و دوم نتایج خوبی از آن قابل مشاهده است. اما برای دریافت نتیجه مطلوب تر و محسوس تر تا 2 هفته پس از پایان جلسات لیزر موهای زائد زیر بغل باید صبر کرد.

8- تا 6 هفته قبل از لیزر موهای زائد زیر بغل از وکس و موم انداختن، برنزه کردن و قرار گرفتن در معرض تابش نور مستقیم خورشید در این ناحیه باید پرهیز شود.

قبل از مراجعه برای لیزر درمانی موهای این ناحیه را با تیغ بتراشید. بعد از لیزر درمانی هم در صورتی که پوست این ناحیه با قرمزی، تورم، درد و کبودی همراه شد می‌توانید برای از بین بردن این عوارض و تسکین درد خود از کمپرس یخ استفاده کنید.

هدف از لیزر موهای زائد جلوگیری از رشد مجدد آن در آینده است و لیزر فولیکول های مو را از بین میبرد، لیزر موهای زائد بسیار ایمن و موثر است اما با این حال ممکن است برخی از عوارض جانبی از جمله تورم و یا احساس سوختگی را به دنبال داشته باشد اما احتمال آن بسیار کم می باشد.

لیزر بر روی موهایی که تیره هستند بسیار موثر است و علت آن تاثیرگذاری بر روی ملانین می باشد و در عوض لیزر تاثیر چندانی بر روی موهای قرمز و خاکستری و یا بور ندارد

لیزر موهای زائد یا پرتو شدید نور است که باعث میشود جای زخم و یا موهای زائد به طور کامل از بین برود. لیزر به فولیکول های مو وارد میشود و فولیکول ها را میسوزاند و مانع از رشد مجدد مو می شود.

لیزر همچنین میتواند جای زخم ها را از بین ببرد و یک لایه سالم پوست را به وجود می آورد. لازم به ذکر است که درمان لیزر برای همه مناسب نیست و ممکن است بعضی از افراد دارای پوستی حساس باشند و لیزر به پوست آنها آسیب برساند.

افرادی که از لیزر استفاده میکنند باید دارای پوستی عادی باشند و برای رسیدن به نتیجه مطلوب نیاز است که طی چندین جلسه عمل لیزر را تکرار کرد. هنگام استفاده از لیزر ممکن است پزشکان مراقبت های ویژه ای را برای جلوگیری از عوارض جانبی به کار ببرند.

عوارضی که ممکن است که بر اثر عدم رعایت نکات ایمنی پزشک ایجاد شود عبارتند از:

  1. تحریک پوست: به دلیل اینکه زیر بغل جزء ناحیه های بسیار حساس بدن می باشد و لیزر باعث می شود پوست حساس شود و به علت گرما و نور لیزر پوست تحریک میشود.افراد نباید نگران این تحریک شدن باشند چرا که اگر این عمل به صورت درست و اصولی انجام شود به هیچ عنوان این مشکل برای آن ها پیش نخواهد آمد و می توانند از این بابت مطمئن باشند.
  2. در واقع لیزر میتواند باعث قرمز شدن جزئی پوست شود و سپس پوسته پوسته شدن را به دنبال دارد. ظرف چند روز بعد تمامی آثار از بین میرود و پوست به حالت عادی خود بازمی گردد. برای جلوگیری از احساس سوزش پس از لیزر منطقه را خشک و تمیز نگه دارید و به شدت از استفاده صابون و دئودورانت ها بپرهیزید.
  3. از اصلاح این ناحیه در فاصله دو جلسه با اپیلاسیون و یا هر روشی که باعث شود مو از ریشه حذف شود اجتناب کنید و در صورتی که قصد از بین بردن موهای زائد را داشته باشید بهتر است از تیغ استفاده کنید.
  4. تغییرات رنگدانه: اگر لیزر در مرکز نامناسب انجام شود میتواند منجر به تغییرات رنگدانه شود و به خصوص در کسانی که پوست تیره دارند پوست میتواند تیره تر و یا روشن تر شود و اما این تغییرات موقتی هستند و تغییر رنگ ممکن است چند هفته تا چند ماه طول بکشد اما دوباره به حالت عادی خود بازمی گردد.
  5. اگر مشکل تغییر رنگدانه برای شما ایجاد شد اصلا خود را در معرض نور خورشید قرار ندهید زیرا مشکل را تشدید می کند.تغییر رنگدانه های پوست را می توان به صورت ساده تر تغییر رنگ پوست تعریف کنیم و بگوییم که در صورتی که این مشکل بروز کند و افراد نکات لازم را رعایت نکنند ممکن است دچار تغییر رنگ پوست به دلیل تغییر رنگ رنگدانه های آن شوند.
  6. سوختگی: یک عارضه بسیار نادر در انجام عمل لیزر سوختگی می باشد و اگر تنظیمات بالاتر از حد مجاز لازم باشد باعث سوختگی میشود لازم به ذکر است که این اتفاق بیشتر در بین افرادی رایج است که دارای پوست تیره باشند و وقتی این اتفاق می افتد پوست همراه با فولیکول می سوزد و این میتواند بسیار مشکل ساز باشد به خصوص اگر در زیر بغل این اتفاق بیافتد.
  7. درمان سوختگی برای تسکین آن بسیار لازم و ضروری است و در صورتی که این اتفاق برای شما افتاد حتما با پزشک خود مشورت کنید. سعی کنید از بسته یخ استفاده کنید و همین امر باعث کاهش درد و تورم شما میشود و اگر علائم بیش از اندازه تحریک شود و یا عوارض جانبی بدتر شود باید با پزشک خود تماس بگیرید.

در حقیقت شما باید قبل از لیزر ذهن خود را برای آن آماده کنید و خود را برای انجام آن آماده کنید.تا شش هفته قبل از عمل لیزر از نور آفتاب دور بمانید و از محصولاتی که ممکن است پوست شما را تحریک کند بپرهیزید.

از داروهایی که ممکن است باعث التهاب شود نیز اجتناب کنید زیرا ممکن است خطر خونریزی را افزایش دهد. اگر عفونت پوستی دارید و یا هرگونه عارضه پوستی دارید به شدت از انجام عمل لیزر دوری کنید.

اگر باردار هستید نباید عمل لیزر را انجام بدهید. باید عمل لیزر توسط مجرب ترین و برترین پزشک و کادر پزشکی انجام بگیرد.قبل از انجام عمل لیزر پزشک ناحیه مورد نظر را تمیز میکند.

در واقع ممکن است در بعضی از موارد که بسیار نادر است مو در آن منطقه علاوه بر اینکه از بین نرود بلکه تحریک شود و رشد مو بیش تر از حالت معمول شود و حتی ممکن است تغییر در بافت پوست نیز ایجاد شود از آنجایی که خطرات احتمالی لیزر موهای زائد کاملا جدی است بنابر این به شما توصیه میشود که حتمابه کلینیک های بسیار مجرب مراجعه کنید.

برای اینکه به نتایج مطلوب برسید باید حتما جلسات خود را تکرار کنید و هر 4 تا 6 هفته این جلسات را تکرار کنید و پس از هر جلسه تمامی نکاتی که بالاتر ذکر شد را رعایت کنید و حتما از ضدآفتاب استفاده کنید و از دوش گرم و حمام داغ و سونا و جکوزی بپرهیزید.

لیزر موهای زائد یک راه امن برای از بین بردن موهای ناخواسته است. با این حال قبل از این روش باید با متخصص پوست تماس بگیرید و هم چنین تمامی هزینه های آن را در نظر بگیرید و البته ممکن است عمل لیزر در نقاط مختلف متفاوت باشد.

اما به خاطر داشته باشید که این روش بسیار امن است و خطرات احتمالی که بالاتر ذکر شد فقط در صورتی اتفاق می افتد که کلینیک و یا پزشکی که شما انتخاب میکنید آشنا به کار خود نباشد و باعث شود که صدمات جبران ناپذیری به شما وارد شود و نتوانید آن را جبران کنید.

البته بعضی از موها میتوانند به درمان لیزر مو مقاوم باشند و یا دوباره پس از درمان دوباره رشد کنند هر چند رشد مو ممکن است ظریف و سبک باشد.

باید مراقبت ویژه ای در خصوص کسانی که پوست تیره تر دارند انجام بگیرد و برای اینکه پوست آسیب نبیند باید از لیزر فشرده و کم استفاده شود.

افراد در صورتی که بتوانند نکات ذکر شده را رعایت کنند می توانند نتایج بسیار کاملی از انجام این عمل بگیرند. و همچنین در صورتی که افراد این نکات را رعایت نکرده و برای انجام آن هیچ تلاشی از خود نشان ندهند از گرفتن نتایج کامل محروم خواهند شد. معمولا افراد مشکلی برای انجام این نکات ندارند و همه ی افرادی که این عمل را انجام می دهند این نکات را به صورت کامل و یا نزدیک به کامل انجام می دهند.

مشکلی که ممکن است برای افراد در طی انجام این نکات به وجود آید بی حوصله شدن آن ها و یا به عبارتی کلافگی آن ها به دلیل طولانی شدن مدت زمان سپری کردن دوره ی نقاهت است که معمولا این مشکل برای افراد پیش می آید. بهترین ابزاری که می توان برای مقابله با این مشکل به کار برد صبر و حوصله می باشد. افراد باید در سپری کردن دوره ی نقاهت و همچنین انجام نکات ذکر شده صبر و حوصله لازم و کافی را داشته باشند.

آیا لیز مو های زائد زیر بغل دائمی می باشد؟

افراد برای اینکه بتوانند نتایج دائمی از انجام این عمل بگیرند ملزم به رعایت برخی نکات می باشند. یکی از نکاتی که باید به آن اشاره کنیم و تا حدودی مرتبط به فرد می باشد این است که در برخی موارد که تعداد آن ها نیز زیاد است دیده شده است که افراد با انجام این عمل به صورت مرتب حجم موها به شدت کاهش یافته و به گونه ای است می توان گفت دیگر موها در این ناحیه رشد نمی کنند.

همچنین از دیگر مواردی که باید به آن اشاره کنیم این است که افراد بهتر است این عمل را در یک کلینیک معتبر و پیشرفته انجام دهند زیرا در صورت به روز نبودن دستگاه لیزر نتایج دائمی تقریبا محقق نمی شود و افراد بهتر است در چنین کلینیکی عمل خود را انجام ندهند.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد لیزر موهای زائد صورت مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *