لیپوماتیک

آیا لیپوماتیک نیاز به بیهوشی دارد؟

آیا لیپوماتیک نیاز به بیهوشی دارد؟

آیا لیپوماتیک نیاز به بیهوشی دارد؟

به طور معمول افراد چاق که دارای اضافه وزن در نواحی مختلف بدن خود می باشند و نمی توانند از طریق ورزش یا رژیم های غذایی از دست چربی های اضافی رهایی یابند، به دنبال روش های مدرن لاغری می روند.

امروزه با توجه به تغذیه و تحرک کم، افراد جامعه به سمت چاقی می روند و افزایش وزن یک مشکل رایج در کل افراد جهان است. افزایش وزن دارای عوارض بسیاری است و یکی از بزرگ ترین مشکلاتی که برای فرد به وجود می آورد تهدید زیبایی اعضای بدن فرد است.

دریافت کد تخفیف لیپوماتیک در کلینیک رز + مشاوره رایگان

به همین دلیل هر روز به افرادی که برای زیباسازی و چربی سوزی اقدام می کنند افزوده می شود. بسیاری از افراد تلاش زیادی برای کاهش وزن و چربی سوزی انجام می دهند اما درصد بالایی از آن ها به نتیجه نمی رسند.

همچنین برخی از افراد دارای شرایطی هستند که قادر به انجام ورزش های سخت و رژیم های طولانی نیستند و رو به روش های مدرن تر و ساده تر می آورند.

لیپوماتیک از جمله متد های جدید لاغری موضعی است که اندام افراد را زیباتر و جذابتر خواهد کرد. با این وجود بیهوشی در لیپوماتیک یکی از مواردی است که قابل توجه بیماران قرار گرفته و با این سوال که آیا لیپوماتیک نیاز به بیهوشی دارد یا خیر به پزشک خود مراجعه می کنند.

آیا لیپوماتیک نیاز به بیهوشی دارد؟

( کلینیک رز اولین ارائه دهنده مقالات پزشکی صوتی و متنی در ایران )

اگر قصد دارید این مقاله را به صورت صوتی گوش نمایید، بر روی player زیر کلیک نمایید.

لیپوماتیک گزینه ی مناسبی برای کسانی است که می خواهند خطوط بر روی بدن را از بین برده و شکل بدن خود را بهبود ببخشند و سایر روش ها را امتحان کرده اما موفق به دریافت نتیجه ی مورد انتظار نشده اند.

لیپوماتیک یک روش درمانی زیباسازی است که در آن مانند سایر روش های درمانی وجود عوارض دور از انتظار نیست.

در صورت بروز هرگونه مشکل و عوارض غیر معمول حتما با پزشک خود تماس گرفته و با او درمیان بگذارید.

پس از انجام این روش مقداری تورم در محل انجام درمان وجود دارد بنابراین بلافاصله پس از انجام درمان شما نمی توانید نتیجه ی نهایی را مشاهده کنید و بهتر است مدتی صبر کنید تا ورم های ناشی از درمان فروکش کند.

بیهوشی در لیپوماتیک به چه صورت است؟

در عمل لیپوماتیک که در آن از یک دستگاه ساکشن پیشرفته استفاده می شود تا چربی های مازاد از بدن خارج شوند، قبل از شروع عمل، فرآیند بی حسی بر روی اندام مورد نظر انجام می شود.

همچنین در طول عمل مایع بی حس کننده به طور منظم به بدن تزریق می شود تا هنگامی که چربی ها را خارج می کنند بیمار هیچگونه درد و ناراحتی را احساس نکند. در نتیجه بیهوشی در لیپوماتیک وجود ندارد.

آیا لیپوماتیک نیاز به بیهوشی دارد؟

بد نیست بدانید که در اکثر روش های ساکشن برای اینکه چربی های مازاد از بدن خارج شود، علاوه بر اینکه از بی حسی استفاده استفاده می شود جهت کمتر شدن درد بیمار، دارو های خواب آور یا آرام بخش نیز به او تزریق می شود.

بدین ترتیب بیمار دچار بیهوشی خفیف می شود و تا حدی در حالت خواب فرو می رود. طی عمل لیپوماتیک از این دارو ها استفاده نمی شود.

لیپوماتیک بدون جراحی

در عصر حاضر تخلیه چربی ها از طرایق مختلفی به واسطه عمل لیپوساکشن انجام می شود که برخی از آن ها از طریق لیزر یا امواج اولتراسوند این تکنیک را اجرا می کنند. در این روش ها به طور معمول بیمار به بیهوشی عمومی نیاز داشته که بدون شک با عوارض زیادی همراه است و همچنین در سبب طولانی تر شدن دوران نقاهت خواهد شد.

از آنجایی که بیهوشی در لیپوماتیک صورت نمی گیرد و در حین انجام عمل بیمار کاملا آگاه و هوشیار است، لذا این روش به یکی از محبوب ترین و پرطرفدارترین روش های لاغری مدرن تبدیل شده است.

استفاده نکردن از بیهوشی برای انجام هر درمانی یک امتیاز مثبت است زیرا همانطور که گفته شد بیهوشی عوارض بسیار زیادی را به دنبال دارد. همچنین بسیاری از افراد علاقه ی زیادی به زیباسازی اندام خود دارند اما به هر دلیلی قادر به انجام بیهوشی نیستند بنابراین با توجه به این مشکل قادر به انجام بسیاری از روش های زیبا سازی نیز نمی باشند. اما لیپوماتیک روش مناسبی برای این افراد است زیرا در این روش از بیهوشی استفاده نمی شود.

به دلیل عدم استفاده از بیهوشی در ” لیپوماتیک شکم ” و سایر نواحی بدن متقاضیان این روش هر روز بیشتر و بیشتر می شوند و از مزایای یک عمل لاغری منحصربفرد برخوردار می شوند.

در عمل لیپوماتیک چربی های اضافی در پوست باقی نخواهند ماند و میزان تورم و ترشح در محل های ساکشن بسیار اندک و جزئی می باشد. بهبودی بعد از گذشت چند روز حاصل شده و فرد بدون اینکه اثرات و عوارض بیهوشی را به دوش بکشد می تواند در سریع ترین زمان ممکن به روال عادی زندگی خود بازگردد.

بنابراین شما طی چند روز می توانید یک نتیجه ی بسیار شگفت انگیز و متفاوت نسبت به قبل را مشاهده کنید.

مراحل انجام عمل، بدون بیهوشی در لیپوماتیک

در این روش جراح با ایجاد برشی جزئی و کوچک در اندام مورد نظر، ابتدا لوله کانولا را به میزان لازم به بدن وارد خواهد کرد.

قبل از درمان ممکن است دایره هایی بر روی بدن شما کشیده شود که برای نشان دادن محل درمان است.

همچنین ممکن است عکس هایی قبل و بعد از درمان از شما گرفته شود تا نتیجه ی کار را به شما نشان دهد.

لوله کانولا هیچگونه گرما یا حرارت آسیب رسانی را تولید نکرده و با استفاده از هوا کار می کند. بدین ترتیب درد و ناراحتی در بیماران به حداقل میزان ممکن می رسد.

از آنجایی که فرکانس قابل استفاده در کانولا برابر با 10 هرتز است لرزش های آن سبب خورد شدن توده ها و سلول های چربی می شود. در نتیجه به راحتی تخلیه چربی صورت می گیرد. چربی ها از طریق خود کانولا به سمت بیرون کشیده خواهند شد. به این ترتیب روش لیپوماتیک در مقایسه با سایر روش های قدیمی مورد استفاده، کمتر به طول خواهد انجامید.

یکی از مزایای عدم وجود حرارت در این روش قابل استفاده بودن مجدد چربی های تخلیه شده است که می تواند کاربرد های فراوانی داشته باشد.

این چربی ها را خالص سازی کرده و برای تزریقات به نواحی دیگر بدن و اعمال زیبایی بکار می برند. برای مثال نواحی باسن، سینه و … با تزریق چربی بزرگ و خوش فرم خواهند شد.

به عبارت دیگر با انجام این روش شما یک روش را انجام می دهید اما در نتیجه دو زیباسازی را مشاهده می کنید. به این معنی که چربی را از قسمتی از بدن که نیاز به کاهش حجم دارد برداشته و به سایر قسمت های بدن که می خواهید تزریق می کنید تا حجم گرفته و زیبا تر شود.

نتایجی بهتر از عدم بیهوشی در لیپوماتیک با انجام اقدامات قبل از عمل

 1. بیماران نباید در شب قبل از عمل لیپوماتیک آب زیادی بنوشند.
 2. بهتر است معده خالی باشد و شب قبل غذایی سبک میل شود.
 3. از مصرف قرص آسپرین جلوگیری شود.
 4. از مصرف سیگار و قلیان حداقل دو روز قبل از عمل اجتناب شود.
 5. به طور کلی هر نوع دارویی که چه قبل از درمان چه بعد از درمان استفاده می کنید را با پزشک خود در میان گذاشته واز تهدید نشدن سلامتی خود اطمینان حاصل کنید.
 6. استرس و نگرانی کمتر به شما کمک می کند نتیجه بهتر و درمان موفق تری را دریافت کنید بنابراین قبل از انجام درمان تمامی نگرانی ها و سوالات خود را در جلسه ی مشاوره از پزشک خود بپرسید تا کمی از نگرانی شما کم شود.
 7. توصیه های پزشک را مو به مو انجام داده و حتما از فشرده کننده های توصیه شده استفاده کنید.
 8. بعد از انجام درمان استراحت کنید، آب بنوشید و از مصرف نمک تا مدتی خودداری کنید زیرا تورم را افزایش می دهد.
 9. ممکن است که پزشک به شما توصیه کند تا چند روز از انجام فعالیت و ورزش های سخت و همچنین بازگشت به کار خودداری کنید

اجتناب از بیهوشی در لیپوماتیک و توجه به سابقه بیماری افراد

 1. افراد دارای فشار خون بالا نباید تحت عمل لیپوماتیک قرار گیرند.
 2. دیابت و قند خون کاملا باید کنترل شده باشد.
 3. افراد مبتلا به بیماری های قلبی باید حتما چکاپ شوند.
 4. در صورت انجام جراحی شکم باید حتما جراح را در جریان قرار داد.
 5. بانوان نباید باردار باشند.
 6. انجام آزمایش خون قبل از عمل
 7. برخورداری بیمار از سلامت کامل

سرعت بهبودی بعد از عمل، در صورت عدم بیهوشی در لیپوماتیک

همانطور که می دانید وجود برخی عارضه ها مانند طولانی شدن دوران نقاهت و کاهش میزان سرعت بهبودی در بیماران در روش های قدیمی مانند لیپوساکشن به علت تزریق بیش از حد مایع بی حسی و آسیب رسیدن به بافت عادی است.

خوشبختانه با روی کار آمدن روش های جدید مانند لیپوماتیک به دلیل اینکه میزان تزریق مایع بی حسی کاملا کنترل شده است و همچنین بیماران بیهوش نمی شوند، دیگر با چنین مشکلاتی روبرو نخواهند شد و سرعت بهبودی بعد از عمل بسیار بالا رفته است.

البته لازم به ذکر است که در این روش نیز مدت زمان انجام درمان و همینطور زمان لازم برای بهبودی به تعداد نواحی و ناحیه ی مورد نظر برای انجام درمان بستگی دارد.

زمان عمل در صورت اجتناب از بیهوشی در لیپوماتیک چقدر طول می کشد؟

در لیپوماتیک مایع بی حسی به صورت اتوماتیک وار تزریق می شود و این امر موجب بالا رفتن سرعت روند کار جراح خواهد شد، چرا که وی با اطمینان از اینکه بیمار اذیت نمی شود می تواند با سرعت بالاتری روند کار را ادامه دهد.

زمان عمل لیپوماتیک در صورت اجتناب از بیهوشی در عمل لیپوماتیک بسیار کمتر می شود. در صورتی که اگر فرد نیاز به بیهوشی داشته باشد باید ابتدا منتظر اثر داروی بیهوشی بمانند و همینطور ریسک بهوش آمدن بیمار طی عمل نیز وجود دارد.

عدم بیهوشی در لیپوماتیک از بهترین مزایای این روش

عدم وجود بیهوشی در لیپوماتیک یکی از بهترین مزایای این روش است که توانسته آن را به عنوان یک متد بدون عارضه و ایمن در میان بیماران معرفی کند. در حقیقت بی حسی یکی از برتری های اصلی روش لیپوماتیک نسبت به سایر روش ها است که بیماران از آن بهره مند می شوند.

در ادامه به سایر مزایای لیپوماتیک نیز اشاره می شود:

 1. هیچگونه سوختگی و آسیب دیدگی در پوست بدن مشاهده نخواهد شد.
 2. میزان درد بسیار کم می باشد و پس از عمل نیز فرد درد غیرقابل تحملی ندارد.
 3. حداقل میزان تورم و کبودی در لیپوماتیک قابل مشاهده است.
 4. زمان عمل بسیار کوتاه و سرعت انجام کار جراح بالا می باشد.

در لیپوماتیک افراد میزان انقباض بیشتری را در پوست بدن خود مشاهده می کنند و این بدین معناست که شلی و افتادگی پوست در طی این شیوه دیده نخواهد شد.

لیپوماتیک به شما کمک می کند که چربی های بدن خود را از بین ببرید و تناسب اندام را به شما هدیه می دهد درست است که این روش نسبت به روش های قدیمی پیشرفت زیادی کرده و عوارض به مراتب کمتری را به همراه دارد و همچنین برای اکثر افراد گزینه ی مناسبی است اما با این حال برای همه مناسب نیست.

با انجام این روش تغییر زیادی را احساس خواهید کرد و اندام مناسب تری را خواهید داشت اما به شرطی که شما کاندیدای خوبی برای انجام این روش باشید. شما می توانید با مراجعه به یک متخصص و مطرح کردن شرایط خود مطمئن شوید که این روش برای شما مناسب است یا نه.

طبیعی است که با افزایش سن پوست استحکام خود را از دست می دهد اما تا زمانی که وزن خود را حفظ کنید و افزایش وزن نداشته باشید نتایج لیپوماتیک طولانی تر خواهد بود. با افزایش وزن تاثیر این روش از بین می رود و ممکن است بدن شما چربی را در دور شکم جمع کند.

برای دانستن ” هزینه لیپوماتیک ” و معیار های تاثیر گذار بر هزینه های لیپوماتیک می توانید مقاله ما در این زمینه را مطالعه کنید.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد لیپوماتیک و مراقبت های بعد از آن مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *