آیا لیپوماتیک نیاز به بیهوشی دارد؟

آیا لیپوماتیک نیاز به بیهوشی دارد؟

به طور معمول افراد چاق که دارای اضافه وزن در نواحی مختلف بدن خود می باشند و نمی توانند از طریق ورزش یا رژیم های غذایی از دست چربی های اضافی رهایی یابند، به دنبال روش های مدرن لاغری می روند.

لیپوماتیک از جمله متد های جدید لاغری موضعی است که اندام افراد را زیباتر و جذابتر خواهد کرد. با این وجود بیهوشی در لیپوماتیک یکی از مواردی است که قابل توجه بیماران قرار گرفته و با این سوال که آیا لیپوماتیک نیاز به بیهوشی دارد یا خیر به پزشک خود مراجعه می کنند.

آیا لیپوماتیک نیاز به بیهوشی دارد؟

( کلینیک رز اولین ارائه دهنده مقالات پزشکی صوتی و متنی در ایران )

اگر قصد دارید این مقاله را به صورت صوتی گوش نمایید، بر روی player زیر کلیک نمایید.

بیهوشی در لیپوماتیک به چه صورت است؟

در عمل لیپوماتیک که در آن از یک دستگاه ساکشن پیشرفته استفاده می شود تا چربی های مازاد از بدن خارج شوند، قبل از شروع عمل، فرآیند بی حسی بر روی اندام مورد نظر انجام می شود.

همچنین در طول عمل مایع بی حس کننده به طور منظم به بدن تزریق می شود تا هنگامی که چربی ها را خارج می کنند بیمار هیچگونه درد و ناراحتی را احساس نکند. در نتیجه بیهوشی در لیپوماتیک وجود ندارد.

آیا لیپوماتیک نیاز به بیهوشی دارد؟

بد نیست بدانید که در اکثر روش های ساکشن برای اینکه چربی های مازاد از بدن خارج شود، علاوه بر اینکه از بی حسی استفاده استفاده می شود جهت کمتر شدن درد بیمار، دارو های خواب آور یا آرام بخش نیز به او تزریق می شود.

بدین ترتیب بیمار دچار بیهوشی خفیف می شود و تا حدی در حالت خواب فرو می رود. طی عمل لیپوماتیک از این دارو ها استفاده نمی شود.

لیپوماتیک بدون جراحی

در عصر حاضر تخلیه چربی ها از طرایق مختلفی به واسطه عمل لیپوساکشن انجام می شود که برخی از آن ها از طریق لیزر یا امواج اولتراسوند این تکنیک را اجرا می کنند. در این روش ها به طور معمول بیمار به بیهوشی عمومی نیاز داشته که بدون شک با عوارض زیادی همراه است و همچنین در سبب طولانی تر شدن دوران نقاهت خواهد شد.

هر آنچه باید در مورد جای زخم لیپوماتیک بدانید

از آنجایی که بیهوشی در لیپوماتیک صورت نمی گیرد و در حین انجام عمل بیمار کاملا آگاه و هوشیار است، لذا این روش به یکی از محبوب ترین و پرطرفدارترین روش های لاغری مدرن تبدیل شده است.

به دلیل عدم استفاده از بیهوشی در ” لیپوماتیک شکم ” و سایر نواحی بدن متقاضیان این روش هر روز بیشتر و بیشتر می شوند و از مزایای یک عمل لاغری منحصربفرد برخوردار می شوند.

در عمل لیپوماتیک چربی های اضافی در پوست باقی نخواهند ماند و میزان تورم و ترشح در محل های ساکشن بسیار اندک و جزئی می باشد. بهبودی بعد از گذشت چند روز حاصل شده و فرد بدون اینکه اثرات و عوارض بیهوشی را به دوش بکشد می تواند در سریع ترین زمان ممکن به روال عادی زندگی خود بازگردد.

مراحل انجام عمل، بدون بیهوشی در لیپوماتیک

در این روش جراح با ایجاد برشی جزئی و کوچک در اندام مورد نظر، ابتدا لوله کانولا را به میزان لازم به بدن وارد خواهد کرد.

لوله کانولا هیچگونه گرما یا حرارت آسیب رسانی را تولید نکرده و با استفاده از هوا کار می کند. بدین ترتیب درد و ناراحتی در بیماران به حداقل میزان ممکن می رسد.

از آنجایی که فرکانس قابل استفاده در کانولا برابر با 10 هرتز است لرزش های آن سبب خورد شدن توده ها و سلول های چربی می شود. در نتیجه به راحتی تخلیه چربی صورت می گیرد. چربی ها از طریق خود کانولا به سمت بیرون کشیده خواهند شد. به این ترتیب روش لیپوماتیک در مقایسه با سایر روش های قدیمی مورد استفاده، کمتر به طول خواهد انجامید.

یکی از مزایای عدم وجود حرارت در این روش قابل استفاده بودن مجدد چربی های تخلیه شده است که می تواند کاربرد های فراوانی داشته باشد.

این چربی ها را خالص سازی کرده و برای تزریقات به نواحی دیگر بدن و اعمال زیبایی بکار می برند. برای مثال نواحی باسن، سینه و … با تزریق چربی بزرگ و خوش فرم خواهند شد.

نتایجی بهتر از عدم بیهوشی در لیپوماتیک با انجام اقدامات قبل از عمل

 1. بیماران نباید در شب قبل از عمل لیپوماتیک آب زیادی بنوشند.
 2. بهتر است معده خالی باشد و شب قبل غذایی سبک میل شود.
 3. از مصرف قرص آسپرین جلوگیری شود.
 4. از مصرف سیگار و قلیان حداقل دو روز قبل از عمل اجتناب شود.

اجتناب از بیهوشی در لیپوماتیک و توجه به سابقه بیماری افراد

 1. افراد دارای فشار خون بالا نباید تحت عمل لیپوماتیک قرار گیرند.
 2. دیابت و قند خون کاملا باید کنترل شده باشد.
 3. افراد مبتلا به بیماری های قلبی باید حتما چکاپ شوند.
 4. در صورت انجام جراحی شکم باید حتما جراح را در جریان قرار داد.
 5. بانوان نباید باردار باشند.
 6. انجام آزمایش خون قبل از عمل
 7. برخورداری بیمار از سلامت کامل
آبدومینوپلاستی بهتر است یا لیپوماتیک

سرعت بهبودی بعد از عمل، در صورت عدم بیهوشی در لیپوماتیک

همانطور که می دانید وجود برخی عارضه ها مانند طولانی شدن دوران نقاهت و کاهش میزان سرعت بهبودی در بیماران در روش های قدیمی مانند لیپوساکشن به علت تزریق بیش از حد مایع بی حسی و آسیب رسیدن به بافت عادی است.

خوشبختانه با روی کار آمدن روش های جدید مانند لیپوماتیک به دلیل اینکه میزان تزریق مایع بی حسی کاملا کنترل شده است و همچنین بیماران بیهوش نمی شوند، دیگر با چنین مشکلاتی روبرو نخواهند شد و سرعت بهبودی بعد از عمل بسیار بالا رفته است.

زمان عمل در صورت اجتناب از بیهوشی در لیپوماتیک چقدر طول می کشد؟

در لیپوماتیک مایع بی حسی به صورت اتوماتیک وار تزریق می شود و این امر موجب بالا رفتن سرعت روند کار جراح خواهد شد، چرا که وی با اطمینان از اینکه بیمار اذیت نمی شود می تواند با سرعت بالاتری روند کار را ادامه دهد.

زمان عمل لیپوماتیک در صورت اجتناب از بیهوشی در عمل لیپوماتیک بسیار کمتر می شود. در صورتی که اگر فرد نیاز به بیهوشی داشته باشد باید ابتدا منتظر اثر داروی بیهوشی بمانند و همینطور ریسک بهوش آمدن بیمار طی عمل نیز وجود دارد.

عدم بیهوشی در لیپوماتیک از بهترین مزایای این روش

عدم وجود بیهوشی در لیپوماتیک یکی از بهترین مزایای این روش است که توانسته آن را به عنوان یک متد بدون عارضه و ایمن در میان بیماران معرفی کند. در حقیقت بی حسی یکی از برتری های اصلی روش لیپوماتیک نسبت به سایر روش ها است که بیماران از آن بهره مند می شوند.

در ادامه به سایر مزایای لیپوماتیک نیز اشاره می شود:

 1. هیچگونه سوختگی و آسیب دیدگی در پوست بدن مشاهده نخواهد شد.
 2. میزان درد بسیار کم می باشد و پس از عمل نیز فرد درد غیرقابل تحملی ندارد.
 3. حداقل میزان تورم و کبودی در لیپوماتیک قابل مشاهده است.
 4. زمان عمل بسیار کوتاه و سرعت انجام کار جراح بالا می باشد.

در لیپوماتیک افراد میزان انقباض بیشتری را در پوست بدن خود مشاهده می کنند و این بدین معناست که شلی و افتادگی پوست در طی این شیوه دیده نخواهد شد.

برای دانستن ” هزینه لیپوماتیک ” و معیار های تاثیر گذار بر هزینه های لیپوماتیک می توانید مقاله ما در این زمینه را مطالعه کنید.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد لیپوماتیک و مراقبت های بعد از آن مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

درمان افتادگی پوست و جلوگیری از آن بعد لیپوماتیک

همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

لیپوماتیک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان
مکان یاب