کاشت ابرو

فاکتورهای مهم در کاشت ابرو چیست

فاکتورهای مهم در کاشت ابرو چیست

فاکتورهای مهم در کاشت ابرو

کاشت ابرو روشی است که پس از کاشت موی طبیعی و برای ترمیم ناحیه های کم پشت ابرو مورد استفاده قرار گرفت. از این رو متخصصان این حوزه سعی کردند به مرور این روش پرطرفدار را برای جذب بیشتر مشتری کارآمدتر و پیشرفته تر کنند؛ اما یک سری عوامل دیگر علاوه بر روش کاشت ابرو می تواند بر نتیجه ی کار تأثیر گذار باشد.

به همین علت است که نتیجه ی کاشت ابرو در بیماران مختلف می تواند تفاوت هایی هر چند اندک یا بزرگ با هم داشته باشد. بیمارانی که هر دو از یک روش استفاده کرده اند ولی عوامل تأثیر گذار دیگری باعث اختلاف نتیجه می شود نشان دهنده ی تحت تأثیر قرار گرفتن کاشت ابرو از این فاکتورها است.

فاکتورهای مهم در کاشت ابرو

به همین علت قبل از اقدام برای کاشت باید این فاکتورها در نظر گرفته شود و مورد بررسی قرار بگیرد.

دریافت تخفیف 500 هزار تومانی کاشت ابرو + مشاوره رایگان

چه عواملی بر کاشت ابرو تأثیر گذارند؟

فاکتورهای کاشت ابرو توسط پزشک از طریق سؤالات و آزمایش های مختلف بررسی می شود تا نتیجه ی این عمل به بهترین صورت انجام گیرد و کمبودهای موجود در بدن یا ژنتیک فرد متقاضی کاشت به روش های دیگری جبران شود.

فاکتورهای مهم در کاشت ابرو

کاشت ابرو و روش های مختلف آن

همانطور که گفته شد متد های مختلفی برای کاشت ابرو وجود دارد که هر کدام می توانند به انتخاب فرد یا مشاوره ی پزشک مورد استفاده قرار گیرند.

روش های اف آی تی، اف یو تی، اس یو تی و… هر کدام به گونه ای صورت می گیرد و از دستگاه های متفاوتی استفاده می شود.

گاهی اوقات با توجه به شرایط فرد پزشک خود تصمیم می گیرد که کدام روش را مورد استفاده قرار دهد. ممکن است فرد خود متقاضی استفاده از روش خاصی باشد که پس از تایید پزشک می توان کاشت ابرو به روش مذکور صورت گیرد.

نتیجه کاشت ابرو در روش های مختلف اختلاف چندانی با هم ندارد و بیشتری اختلاف در ماه های اول دوره رشد و ترمیم ابرو و قسمت بانک مو است.

سن بیمار متقاضی کاشت ابرو

طیف وسیعی از افراد در سنین مختلف متقاضی کاشت ابرو هستند. معمولاً در سنین پایین بیشتری متقاضیان برای ترمیم ابرو به حالت دلخواه هستند و تعداد کمتری به دلیل طاسی ابرو یا ریزش ابرو به علت بیماری ها مراجعه می کنند.

در متقاضیان با سنین بالا اکثراً ریزش ابرو به دلایلی مانند بیماری ها است و فرد احتمالا ابروی خود را به طور کامل از دست داده است.

با توجه به این که در سنین بالاتر احتمال بیماری ها بیشتر است و می توان همزمان بیماری های مو را نیز درمان کرد نتیجه بهتر از افرادی است که زمینه ی یک بیماری را دارند ولی در سنین پایین هنوز تشخیص داده نشده است و پس از کاشت ابرو با پدیدار شدن بیماری ها ریزش آن نیز ممکن است صورت گیرد.

بررسی ناحیه ی بانک مو برای کاشت ابرو

به طور معمول از ناحیه ی پشت گوش برای کاشت ابرو استفاده می شود. این ناحیه باید از بیماری های پوست و مو عاری باشد.

بیماری هایی مانند قارچ های پوستی در این بخش باید ابتدا درمان شوند سپس به عنوان بانک مو مورد استفاده قرار گیرد. کمتر مورد وجود دارد که بانک مو در این قسمت نتواند تأمین کننده ی موی مورد نیاز برای ترمیم ابرو باشد.

از این رو چندان نگرانی از بابت مقدار موی مورد نیاز وجود ندارد. ولی باید موها سالم و مناسب باشند. نوع مو و خصوصیات آن نیز مورد بررسی قرار می گیرد.

ضخامت، رنگ مو، رشد مو و … همگی بررسی می شوند و هر کدام پیش بینی هایی از نتیجه ی کاشت ابرو به پزشک معالج می دهد که او را قادر می سازد داروها ی مناسب فرد را برای تقویت ناحیه ی کاشت ابرو و بانک مو تجویز کند.

وضعیت سلامت جسمی بیمار متقاضی کاشت ابرو

قبل از انجام عمل کاشت ابرو باید سلامت فرد چک شود. داشتن بیماری های مختلف در جلسه ی مشاوره و با نتیجه ی آزمایش خون بررسی می گردد.

افرادی که به بیماری هایی مانند مشکلات قلبی، کلیوی، بیماری اعصاب و … مبتلا هستند نمی توانند گزینه خوبی برای کاشت ابرو باشند ولی می توان با داروهای مناسب آن ها را برای این عمل آماده کرد و محدودیت هایی را که وجود دارد جبران نمود.

شرایط اعصاب و روان بیمار در کاشت ابرو

بیماری های اعصاب و روان می توانند در کاشت ابرو و نتیجه ی آن تأثیر داشته باشند. بیماری های مختلفی باید در این زمینه بررسی شوند.

به عنوان مثال برخی از افراد به دلیل مشکلات اعصاب و روان اقدام به کندن موهای خود می کنند یا در بیماری افسردگی یا اختلال دیسمورفیا که فرد در هر صورتی با چهره ی خود مشکل دارد، باید ابتدا برای درمان این مشکلات اقدام کرد سپس سراغ کاشت ابرو رفت.

اگر بیمارانی از این قبیل کاشت ابرو انجام دهند هر چند نتیجه رضایت بخش باشد، نمی توانند آن را بپذیرند یا اقدام به کندن موهای خود در طول دوره رشد مو می کنند. به همین علت این افراد حتما قبل از کاشت ابرو باید این مشکلات عصبی را حل کرده باشند.

سابقه خانوادگی و کاشت ابرو

ممکن است بین افراد یک خانواده طاسی و ریزش مو در ناحیه ی سر و حتی ابرو و صورت رایج باشد.

از این رو بررسی سابقه ی خانوادگی که داشتن زمینه ی ژنتیکی برای ریزش موهای سر و بدن را تایید یا رد می کند می تواند در درمان ریزش مو یا تقویت موی بیمار توسط پزشک تأثیر به سزایی داشته باشد.

افرادی با سابقه خانوادگی ریزش مو ممکن است بعد از کاشت نیز دچار ریزش مو شوند. به هر حال موهای کاشته شده هم مانند دیگر موهای طبیعی شروع به رشد می کند. این افراد بهتر است در رابطه با سن مناسب کاشت ابرو از پزشک خود مشورت لازمه را بگیرند.

معمولاً افرادی که از لحاظ ژنتیکی مشکل ریزش مو دارند دارای موهای نازک و کرکی زیادی در بخش بانک مو هستند و پزشک با بررسی این ناحیه می تواند حدس بزند که بیماری طاسی در فرد دیده می شود یا نه.

کاشت ابرو در افرادی که مشکل خاصی ندارند تقریباً همیشه موفقیت آمیز است و نتیجه ی مطلوبی به فرد می دهد. بیمار باید به صورت کامل از دستورات پزشک برای قبل و بعد از کاشت ابرو تبعیت کند تا نتیجه بهتری کسب کند.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد عمل زیبایی کاشت ابرو مشورت نمایید.

جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید. همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *