لیزر موهای زائد

مزایای لیزر موهای زائد چیست ؟

مزایای لیزر موهای زائد چیست ؟

مزایای لیزر موهای زائد چیست؟

لیزر موهای زائد بهترین روش برای از بین بردن موهای زائد است. موهای زائدی که می‌تواند منبع جمع شدن باکتری‌های بیماری زا و عفونت‌های پوستی شوند.

بسیاری از آلودگی‌های محیطی و عوامل بیماری زا می‌توانند با کمک موهای زائد برای مدت‌های طولانی بر روی پوست باقی بمانند، تولید مثل کنند و مشکلات زیادی برای سلامتی پوست و بدن ایجاد کنند.

مزایای لیزر موهای زائد

از جمله مشکلاتی که برای افراد می تواند به وجود آید پیدا کردن یک راه و روش مناسب برای از بین بردن موهای زائد بدن می باشد. این مشکل با گذشت زمان برای افراد تبدیل به یک چالش واقعی می شود تا این حد که سبب کلافگی و عصبانی شدن آنان در این زمینه خواهد شد. برای از بین بردن این مشکل افراد بهتر است روش های پیشین و امتحان شده را کنار گذاشته و به دنبال راه حل جدیدی باشند.

شرکت در جشنواره لیزر موهای زائد کلینیک رز + دریافت کد تخفیف

امروزه افراد می توانند شاهد نتیجه دهی لیزر درمانی در حذف موهای زائد بدن باشند. نتایج کاملا شگفت انگیزی که هر فردی مشتاق به بهره مندی از آن ها می باشد. افراد می توانند با مهیا کردن شرایط مطلوب و مناسب برای انجام این کار اقدام کنند. شرایط مناسب برای انجام این روش دور از دسترس نبوده و معمولا همه ی افراد چه مرد و چه زن شرایط انجام این روش را خواهند داشت.

بهتر است قبل از هر اتفاقی که ممکن است با انجام نادرست این روش برای افراد به وجود آید یک جلسه ی مشاوره ای با یک پزشک متخصص در این زمینه برگزار شود تا به همه ی ابهاماتی که در ذهن افراد وجود دارد پاسخ داده شود و علاوه بر آن برخی از افراد که ممکن است قبل از عمل دچار نگرانی و استرس باشند با مطرح کردن این موضوع بر این مشکل غلبه کنند.

به هر حال پوست نخستین سد دفاعی بدن برای جلوگیری از ورود عوامل بیماری زا به اندام‌های داخلی است.

اگر پوست مکانیسم قدرتمند دفاعی خود را از دست بدهد و در مقابل حمله عوامل بیماری زا شکست بخورد، آنها وارد بدن شده و اندام داخلی بدن را با تهدید مواجه می‌کنند. بنابراین لزوم از بین بردن و اصلاح موهای زائد بدن بیش از پیش احساس می‌شود.

روش‌های زیادی برای از بین بردن موهای زائد بدن وجود دارد اما هیچکدام به اندازه لیزر موهای زائد موثر نیستند.

مزایای لیزر موهای زائد

روش‌های زیادی برای از بین بردن موهای زائد بدن وجود دارد اما هیچکدام به اندازه لیزر موهای زائد موثر نیستند. این روش ها هر کدام کاربرد ها و همچنین مزایا و معایب بسیار متفاوتی با یکدیگر دارند که در یک مقایسه ساده میان این روش ها می توانید متوجه این موضوع شوید که لیزر درمانی دارای مزایای بیشتر و معایب و عوارض کمتری می باشد.

لیزر موهای زائد در زنان طرفداران بیشتری دارد زیرا زنان نمی توانند بدن خود را با موهای زائد آن رها کنند. این کار سبب ایجاد ظاهر نامناسبی در نواحی مختلف بدن آن ها از جمله دست و پا ها را به وجود خواهد آورد. لیزر موهای زائد در میان مردان نیز طرفدار مخصوص به خود را دارد اما طبق آمار ها بیش تر افرادی که برای انجام این کار اقدام می کنند زنان می باشند.

اگر از تراشیدن ریش و مو یا موم کردن آنها و یا روش هایی که برای از بین بردن موهای زائد راضی نیستید لیزر موهای زائد ممکن است بهترین گزینه برای شما باشد که بهتر است به آن توجه ویژه داشته باشید.

افرادی که از روش هایی مانند تراشیدن به نتایج دلخواه خود دست نیافتند، می توانند با بکارگیری این روش به تمامی مزیت ها و انتظاراتی که از یک روش حذف موهای زائد دارند برسند.

یکی از رایج ترین روش های از بین بردن موهای زائد، لیزر موهای زائد می باشد که به راحتی باعث از بین رفتن فولیکول های مو می شود در واقع رنگدانه های موجود در فولیکول مو نور را جذب می کند و این موها را از بین می برد.

لیزر را برای از بین بردن موهای زائد ناخواسته در صورت، بازو، پا، زیر بغل و سایر قسمت های بدن به کار می برند.

افراد معمولا از تراشیدن و همچنین استفاده از انواع محصولات بهداشتی پس از مدتی خسته شده و به دنبال روشی می باشند که ماندگاری بیش تر و حتی دائمی داشته باشند. علاوه بر این موضوعات افراد خواستار صرف کمترین زمان ممکن برای رسیدن به نتیجه دلخواه می باشند.

انجام این روش برای حذف و از بین بردن موهای زائد بسیار آسان و به سهولت انجام می شود. لیزر موهای زائد با حذف موهای زائد بدن علاوه بر اینکه درد و خونریزی در پی نخواهد داشت، در سریع ترین زمان ممکن انجام می شود. افراد می توانند پس از لیزر موهای زائد بدن در کمترین زمان ممکن به انجام کار های روزمره ی خود مشغول شده و اصطلاحا به جامعه برگردند.

استفاده از این روش به صورت مرتب می تواند برای مراجعه کنندگان نتایج دائمی به همراه داشته باشد. در بسیاری از افرادی که از لیزر موهای زائد برای از بین بردن موهای زائد استفاده می کنند دیده شده است که رشد موهای زائد متوقف شده است. این اتفاق فقط در صورتی که افراد این درمان را زیر نظر پزشک و به صورت مرتب انجام دهند پدیدار می شود.

در روش های مختلفی که با هدف از بین بردن موهای زائد بدن انجام می شود دیده شده است که پوست افراد دچار خونریزی شده است. علاوه بر خونریزی موضوع درد نیز مورد توجه قرار می گیرد که در روش تراشیدن به نوعی هر دو مورد را مشاهده می شود؛ اما در لیزر موهای زائد افراد به هیچ عنوان شاهد درد و خونریزی نخواهند بود و در صورت حس درد میزان آن بسیار کم می باشد.

گاهی روش های سنتی و قدیمی که برای از بین بردن مو های زائد بدن به کار گرفته می شدند، برای افراد هزینه بر بوده و گران تمام می شدند؛ اما امروز می توان با انجام لیزر این موهای زائد با قیمت مناسب نسبت به از بین بردن موها به راحتی اقدام کرد و با خیالی راحت این کار را انجام داد.

در ادامه مقاله 10 مزیت لیزر موهای زائد نسبت به دیگر روش‌های از بین بردن موهای زائد را ذکر می‌کنیم تا خودتان قضاوت کنید. بنابراین با ما همراه باشید.

10 مزیت لیزر موهای زائد

1- بزرگترین مزیت لیزر موهای زائد جلوگیری از رشد موهای ناخواسته است. حذف موهای زائد با کمک لیزر درمانی در یک کلینیک تخصصی، معتبر و تایید شده نسبت به روش‌های دیگر از بین بردن موهای زائد، رشد و در آمدن مجدد آنها را به مدت طولانی تری به تعویق می‌اندازد.

در لیزر موهای زائد بدن فولیکول‌های مو که یک دستگاه تولید مو در هر قسمتی از بدن است، در این نواحی به طور کامل غیر فعال می‌شود و در برخی از موارد به طور کامل از بین می‌رود تا رشد مجدد موهای زائد اتفاق نیفتد.

در حالی که اپیلاسیون هنوز هم محبوب ترین روش حذف مو است، اما رشد مو بعد از لیزر به مدت طولانی تری اتفاق می‌افتد و در برخی موارد پس از طی کردن مراحل درمانی به طور کامل حذف می‌شود.

بنابراین پیش بینی می‌شود که در آینده‌ای نزدیک با توجه به مزایای فوق العاده لیزر موهای زائد، این روش جایگزین روش‌های دیگر حذف موهای زائد شود.

2- لیزر موهای زائد موثر ترین راه حذف موهای زائد است. اکثریت افرادی که تحت لیزر درمانی قرار گرفته اند با نتایج مثبتی روبرو شده اند. به طوری که خواسته اند اگر مثلا برای یک قسمت بدن مثل لیزر موهای زائد پا مراجعه کنند، در دفعات بعدی برای از بین بردن موهای زائد بقیه قسمت‌های بدنشان می‌آیند.

با توجه به تاثیر سریع و فوق العاده این روش برای حذف دائمی موهای زائد روز به روز تقاضا برای استفاده از این روش در حال افزایش است.

3- دستگاه‌های مختلفی برای لیزر موهای زائد وجود دارد که هر کدام برای نوع پوست و مقدار موهای زائد هر فردی مناسب تر است.

همگی این دستگاه‌ها دارای معایب و مزایایی هستند و استفاده از آن توسط متخصصین کلینیک‌های لیزر درمانی با توجه به خصوصیات پوستی و مقدار موهای زائد هر فرد تعیین می‌شود.

جدیدترین دستگاه لیزر موهای زائد 2018 در بهترین کلینیک‌های لیزر درمانی وجود دارد تا همگان پس از مراجعه به آن مراکز، تجربه‌ای بی نظیر و فوق العاده کسب کنند.

4- دستگاه‌های مختلف برای لیزر موهای زائد مناسب برای از بین بردن موهای زائد تمامی قسمت‌های بدن وجود دارند. هر نوع پوستی و هر نوع قسمت از بدن در تنظیمات این دستگاه‌ها تعریف شده است و متخصص آگاه و آموزش دیده می‌تواند بدون ایجاد کوچکترین مشکلی بهترین نتیجه را برای فرد مراجعه کننده به ارمغان بیاورد.

لیزر موهای زائد ناحیه تناسلی، لیزر موهای زائد پا، لیزر موهای زائد بیکینی و به طور کلی لیزر موهای زائد بدن توسط این دستگاه‌ها از جمله: ان دی یاگ، الکساندرایت، دایود، رابی و آی پی ال به بهترین نحو انجام می‌شود.

5- لیزر موهای زائد با دستگاه‌های موجود در کلینیک‌ها نسبت به دیگر روش‌های از بین بردن موهای زائد مثل موم انداختن، الکترولیز، تیغ زدن، بند انداختن و استفاده از مواد شیمیایی؛ درد و خطرات بسیار کمتری دارد.

فرد مراجعه کننده در روش لیزر درمانی احساس ملایمی مثل بند انداختن دارد و اگر فردی پوست حساس تری داشته باشد، می‌تواند برای او از ژل‌های بی حس کننده استفاده کنند.

6- از بین بردن موهای زائد با لیزر موهای زائد بسیار سریع تر، اتفاق می‌افتد. طول درمان، بستگی به ناحیه و اندازه موهای ناحیه مورد نظر دارد. هر پالس دستگاه‌های لیزر درمانی، موهای زائد یک ناحیه 9 در 9 میلی متر را از بین می‌برد.

7- هرچند اگر بعد از لیزر موهای زائد دوباره با رشد مو در آن نواحی‌ و قسمت هایی از بدن که با لیزر موهای زائد را از بین برده بودید؛ مواجه شدید، رشد مو نسبت به قبل و روش‌های دیگری که قبلا امتحان کرده بودید، کمتر و سبک تر است.

8- لیزر موهای زائد اگر توسط افراد متخصص و در کلینیک‌های معتبر و تایید شده صورت بگیرد؛ عوارض خطرناکی در پی نخواهد داشت.

عوارضی چون درد، تورم یا قرمزی قسمت هایی که لیزر درمانی بر روی آنها صورت گرفته است به صورت کوتاه مدت بروز می‌کند که با خود مراقبتی از بین خواهند رفت.

اگر لیزر موهای زائد توسط افراد غیر متخصص و در مراکز غیر مجاز صورت بگیرد؛ عوارض جبران ناپذیری مثل سوختگی پوست برای افراد مراجعه کننده در پی خواهد داشت.

9- لیزر موهای زائد با دستگاه دایود، سرعت و دقت بیشتری برای از بین بردن موهای زائد نسبت به دیگر دستگاه‌ها دارد.

diode دستگاه لیزر موهای زائد، یک روش بی خطر و غیر حساسیت زا برای از بین بردن موهای زائد پوست‌های حساس است. در این روش احتمال بروز عفونت‌های باکتریایی پس از لیزر درمانی کمتر می‌شود.

10- پس از انجام لیزر موهای زائد، زیبایی، نرمی و شفافیت پوست افزایش پیدا می‌کند. موهای همه‌ی قسمت‌های بدن را می‌توان با این دستگاه‌ها از بین برد.

به طور کلی زنان نسبت به مردان تقاضای بیشتری برای از بین بردن موهای زائد خود با لیزر دارند.

ناحیه‌ی بیکینی، زیر بغل و پا بیشترین درخواست زنان برای لیزر موهای زائد است و بیشترین درخواست برای مردان ناحیه کمر، سینه، صورت و پاها است. تشعشعات لیزر برای چشمان بدون زدن عینک‌های مخصوص ممکن است آسیب زا باشد.

بنابراین برای نواحی صورت و نزدیک چشمان حتما از عینک‌های مخصوص استفاده کنید و اگر پزشک و متخصص شما این مسئله را فراموش کرد؛ خودتان عینک مخصوص را درخواست کنید.

دیگر مزایای لیزر موهای زائد

دقت: لیزر میتواند به طور انتخابی موهایی که درشت و تیره هستند را مورد هدف قرار دهد و این در حالی است که ممکن است پوست اطراف آن را از بین ببرد.

سرعت: هر پالس لیزر قطعه ای را در یک ثانیه در بر میگیرد و از بین می برد و می تواند موهای بسیاری را در مدت زمان کم از بین ببرد.

لیزر می تواند یک منطقه ای به اندازه یک چهارم را در هر ثانیه درمان کند. مناطق کوچک مانند قسمت بالایی لب را میتواند در کمتر از یک دقیقه لیزر کند و مناطق بزرگتر مانند پشت و کمر و یا پاها را در کمتر از یک ساعت میتوان لیزر کرد.

هزینه: هزینه لیزر در طول عمر نسبت به اپیلاسیون و … بسیار کمتر است و شما میتوانید با استفاده از لیزر در هزینه خود صرفه جویی کنید و با پولی کم به یک زیبایی دائمی برسید.

هم چنین شما بعد از 4 الی 6 جلسه شاهد خواهید بود که رشد موهای شما در منطقه موردنظر تا چه حد کاهش می یابد. بنابراین لیزر موهای زائد یک سرمایه گذاری خوب در درازمدت است.

درمان آسان: لیزر درمانی است که بسیار آسان است و البته نتیجه آن به آرامی قابل مشاهده است. بیماران بعد از گذراندن دوره ابتدایی درمان خود نیاز به تکرار دوباره جلسات دارند تا موهای اضافی را از بین ببرند و در بسیاری از موارد مو به طور کامل رشد نمیکند.

تعداد ادامه جلسات لیزر موهای زائد بستگی به خود فرد دارد. پوست هرکس و ضخامت موی هرکس با دیگری متفاوت است.

درد بسیار کم: شما در لیزر موهای زائد هیچ کدام از دردهایی را که ممکن است در اپیلاسیون متحمل شوید را تجربه نخواهید کرد و احساس درد لیزر مانند یک ضربه سریع است. سپس لیزر حرکت میکند و بنابراین اصلا درد آن زیاد نیست.

آزادی در انتخاب لباس و پوشش: بعد از انجام عمل لیزر دیگر شما نگران نخواهید بود که برای هر مهمانی چه چیزی به تن کنید که موهای شما را در صورتی که فرصت از بین بردن آنها را نداشته باشید بپوشاند!

شما میتوانید هر لباس بازی که زیبا باشد و شما آن را انتخاب کرده اید را بپوشید و از زیبایی خود لذت ببرید.

افزایش اعتماد به نفس: نظافت و زیبایی همیشه باعث میشود که شما احساس بسیار خوبی نسبت به خود داشته باشید و بعد از لیزر هرگز نگران موهای زشتی نباشید که ممکن بود از زیبایی شما بکاهد. در واقع شما بعد از لیزر احساس اعتماد به نفس بسیار بالایی خواهید داشت.

عدم نیاز شما به از بین بردن مو به طور منظم: از بین بردن موهای زائد با لیزر این امکان را به شما میدهد که در وقت خود صرفه جویی کنید و بعد از لیزر دیگر نیازی به انجام این کار نخواهید داشت و شما میتوانید وقتی را که برای از بین بردن موهای زائد تلف میکردید برای بسیاری از کارهای دیگر صرف کنید.

تعطیلات بدون دردسری خواهید داشت: از بین بردن موهای زائد در روزهای گرم تابستانی کاری به شدت طاقت فرسا و خسته کننده است و شما میتوانید با استفاده از لیزر در این روزها نهایت لذت را از تابستان ببرید و استراحت کنید و نگران از بین بردن موهای زائد خود نباشید هم چنین شما باید از اینکه پوست خود را در معرض نور خورشید قرار دهید اجتناب کنید.

پوست صاف و یکدست: از بین بردن موهای زائد توسط لیزر باعث میشود که پوست بسیار نرم و ابریشمی شود و ظاهر آن را بهبود می بخشد و باعث تمیز شدن دائمی پوست میشود.

روش قابل اعتماد برای از بین بردن موهای زائد: لیزر موهای زائد برای افرادی که موهای آنها بیش از افراد عادی در یک منطقه رشد میکند روشی بسیار امن و مطمئن است و موها را به طور دائم از بین می برد هم چنین اگر فردی از موهای خود ناراضی بود این روش امن ترین راه است.

اما آنچه بالاتر بیان شد بیش از ۱۰ مورد مزیت لیزر بود و همین باعث شد که شما بهتر و بیشتر با فواید تمام نشدنی لیزر آشنا شوید.

پیش بینی انجام شده این است که اکثر بیماران موهای خود را پس از سه الی هفت جلسه به طور کامل از بین می برند.

حذف موهای زائد توسط لیزر تنها فقط یک روش برای از بین بردن موهای زائد نیست بلکه یک روش درمانی پزشکی است که نیازمند آموزش های ویژه است زیرا اینکار ریسک بالایی دارد و اگر نکات پزشکی به طور منظم رعایت نشود می تواند صدمات جبران ناپذیری را به فرد وارد کند.

قبل از اینکه اقدام به لیزر موهای زائد کنید سابقه پزشک و یا شخصی که قصد لیزر موهای زائد شما را دارد به خوبی مطالعه کنید تا به خوبی با سابقه کار فرد آشنا شوید.

اگر در حال برنامه ریزی برای انجام لیزر موهای زائد هستید شش هفته قبل از لیزر از اپیلاسیون و موم و یا هر روشی که فولیکول مو را از ریشه حذف میکند بپرهیزید.

شما هم چنین نباید قبل و بعد از عمل لیزر موهای زائد در معرض آفتاب قرار بگیرید. قرار گرفتن در معرض نور خورشید باعث میشود که پوست در هنگام برخورد با نور لیزر تحریک شود و پس از درمان صدمات پوستی فراوانی را به شما وارد می کند.

درست قبل از انجام عمل لیزر موهای شما که تحت درمان قرار میگیرند چند میلی متر بریده میشوند و تجهیزات لیزر با توجه به رنگ، ضخامت و محلی که مو در آنجا رشد کرده و شما آن را برای لیزر انتخاب کرده اید و رنگ پوست آماده میشود.

هم چنین لایه بیرونی پوست شما با ژل سرد و یا دستگاه خنک کننده مخصوص محافظت میشود. این به نور لیزر کمک میکند که بهتر به پوست شما نفوذ کند.

سپس تکنسین یک پالس نور را به منطقه انتخاب شده وارد میکند و برای چند دقیقه مکث میکند تا مطمئن شود که بهترین عمل بر روی ناحیه انجام گرفته است و اگر واکنش بدی نیز رخ داده بود آن را از بین ببرد.

بعد از اینکه عمل لیزر بر روی پوست شما انجام گرفت و موهای زائد شما از بین رفت، به شما کمپلکس آب سرد و یا کرم ضدآفتاب و یا لوسیون و … را برای کاهش هرگونه ناراحتی تجویز می کنند.

شما باید خود را برای 4 الی 6 هفته بعد برای درمان مجدد آماده کنید. درمان خود را باید تا زمانی که رشد موها به طور کامل متوقف نشده است ادامه دهید

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد لیزر موهای زائد صورت مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *