پیوند مو

چرا مردم پیوند مو انجام می دهند؟

چرا مردم پیوند مو انجام می دهند؟

چرا مردم پیوند مو انجام می دهند؟

این یک سوال متداول میان اکثر متقاضیان کاشت مو است که مطرح می شود. این مطلب که در مورد اهمیت و میزان محبوبیت پیوند مو در میان مردم نوشته شده، در خصوص دلایلی که اکثر انسان ها برای کاشت مو طبیعی علاقه نشان می دهند، صحبت خواهد کرد.

چرا مردم پیوند مو انجام می دهند؟ابتدا این سوال مطرح می شود که کاشت مو چیست و چرا محبوب است؟

جراحی پیوند مو شامل گرفتن فولیکول های مو از بخشی از بدن و انتقال آن (پیوند دادن آن) به قسمت دیگر است. معمولا از ناحیه پشت سر فولیکول ها را به صورت گرافت برداشت می کنند و آن را به استفاده از تکنیک های کاشت مو، به صورتی که تراکم بالا داشته باشد، در نواحی بدون مو می کارند تا فرد دارای ظاهری جدید و ایده آل شود.

دریافت تخفیف 500 هزار تومانی کاشت مو + مشاوره رایگان

معمولا این روش برای بازگرداندن مو به مناطق طاس استفاده می شود. در افرادی که نوع خاصی از ریزش مو را تجربه کرده اند، کاشت مو طبیعی ممکن است تنها درمانی باشد که می تواند دوباره موها را به سرشان برگرداند.

همانطور که ممکن است در مردان میانسال مشاهده کنید، موهای ناحیه بالای سر و تاج سر از بین می رود اما در پشت و بغل سر، ریشه های قوی مو دیده می شود. به همین دلیل است که معمولا ناحیه اهدا کننده را پشت سر انتخاب می کنند چون دارای فولیکول های موی کافی برای کاشت مو است.

این روش حتی می تواند برای پیوند مو به ابرو، ریش و سایر نواحی بدن استفاده شود. موهای پشت و بغل سر معمولاً موهای دائمی هستند بنابراین پس از پیوند اثرات آن دائمی می ماند.

چرا مردم پیوند مو انجام می دهند؟آیا می توان به جای پیوند مو، از قرص و اسپری مو استفاده کرد؟

استفاده از قرص و اسپری برای رشد و ترمیم مو گاهی جواب می دهد اما در عده بسیار محدودی از مراجعه کنندگان! با این حال در افرادی که موهای خود را از دست داده اند و در برخی نواحی سر کاملا با طاسی روبرو شده اند، این موها به سادگی رشد نمی کنند.

کاشت مو طبیعی تنها درمانی است که می تواند مو را به این نواحی بازگرداند. به همین دلیل باید گفت قرص و اسپری مو به هیچ وجه نمی تواند جایگزین کاشت مو باشد. بهتر است برای شروع، ابتدا به کلینیک معتبر مراجعه کرده و با پزشک مشورت کنید.

دلایلی که افراد نیاز به کاشت مو پیدا می کنند چیست؟

  1. آیا شما از ریزش مو خود ناراحت هستید؟
  2. آیا می خواهید از ریزش بیشتر مو جلوگیری کنید؟
  3. آیا می خواهید دوباره موهایی پرپشت داشته باشید؟

اگر پاسخ سوال 1 مثبت است، سریعا به سراغ سوال 2 بروید. اگر جواب سوال 2 بله است، جای درستی آمده اید. شما در لحظه ای که می فهمید نیاز به ترمیم مو دارید، در واقع وارد پروسه کاشت مو شده اید. حال با داشتن تمام این دلایل، کاندیدای اصلی ترمیم مو محسوب می شوید.

تمایل به انجام کاشت مو طبیعی به این دلیل است که می خواهید مویی را که قبلا داشته اید، دوباره به دست بیاورید. غالبا افرادی که با هدفی مشخص و مصمم وارد اتاق پزشک می شوند و شروع به مشورت می کنند، به نتایج مورد دلخواهشان می رسند.

گاهی اوقات حتی مراجعه کنندگان مدل موهای فوتبالیست ها را نشان می دهند و می خواهند موهایشان همان شکلی شود. طبیعی است که با توجه به گسترده بودن علم پزشکی، چنین چیزی قطعا انجام پذیر است. از دیگر دلایلی که افراد برای پیوند مو اقدام می کنند، احساس جوانی است.

اگر موهایتان ریخته و اذیت می شوید، کاملا احساس تان را درک می کنیم. «اهمیت چیزی را تا زمانی که آن را از دست ندهید، نمی توانید درک نمی کنید.» ریزش مو کاملاً به این مفهوم معنا می دهد.

تقویت غرور مردانگی یا زنانگی، از دیگر دلایلی است که چرا مردم کاشت مو طبیعی انجام می دهند. موهای سالم می توانند اعتماد به نفس شما را تقویت کنند. در یک نظرسنجی که توسط Dove انجام شده، 8 نفر از 10 مرد، اعتراف کرده اند که مو در زندگیشان تاثیر زیادی داشته است. آن ها می گویند وقتی موهای جذابی دارند، سرکار هم اعتماد به نفس بالایی به دست می آورند.

مردم برای پیوند مو، کدام روش ها را ترجیح می دهند؟

دو روش معمول برای حل مشکل ریزش مو و پیوند مو وجود دارد: استخراج واحد فولیکولار (FUE) و پیوند واحد فولیکولار (FUT). در حالی که این روزها FUE محبوبیت بیشتری دارد، بسیاری از جراحان هنوز FUT را ترجیح می دهند که شامل برداشت نوار پوستی از پشت سر و برداشت بسیاری از فولیکول های مو است.

در واقع جراحان شاید روش FUT را ترجیح دهند اما روش FUE به دلیل عوارض بسیار ناچیز، باقی نگذاشتن جای زخم و تراکم موی بیشتر، در بین مردم محبوبیت زیادی دارد. در واقع تصمیم نهایی بر عهده متقاضی پیوند مو است اما اگر پزشک روش خاصی را توصیه کند، ضروری است که نظر پزشک ارجحیت داشته باشد و در این مورد هیچ گونه بحثی صورت نگیرد.

میزان موفقیت پیوند مو تا چه حد است؟

پیوند مو روش موثری برای درمان ریزش مو محسوب می شود. میزان موفقیت در جراحی کاشت مو به عوامل مختلفی بستگی دارد: از جمله مهارت و تجربه جراح و ضخامت موهای ناحیه اهدا کننده متقاضی.

طبق گزارش انجمن جراحان پلاستیک آمریکا (ASPS)، پیوند مو می تواند تغییر قابل توجهی در رشد مو ایجاد کند. با این حال هیچ مطالعه بزرگی وجود ندارد که میزان موفقیت خاص پیوند مو را مشخص کند. با این حال چندین مطالعه و تحقیق، اطلاعاتی درباره اثربخشی این روش ها ارائه کرده اند.

یک مطالعه نشان داده که اکثر افرادی که تحت روش FUE ترمیم مو انجام داده اند، از جراحی شان راضی بوده اند. در این گزارش آمده 8 نفر از 10 نفر کاملا از کاشت مو طبیعی موفقیت مدنظرشان را به دست آورده اند.

یافته های یک مطالعه دیگر نشان می دهد که استفاده از پلاسمای غنی از پلاکت یا کاشت مو به روش PRP همراه با FUE، میزان موفقیت پیوند مو را افزایش می دهد. همه شرکت کنندگان در گروه PRP، بعد از 6 ماه بیش از 75 درصد رشد مو داشته اند که واقعا فوق العاده بوده است.

آیا نتایج پیوند مو در انتخاب مردم موثر است؟

در بیشتر موارد و بر اساس آمار به دست آمده، فرد پس از پیوند موی موفق، موهای ضخیم تری نسبت به قبل خواهد داشت. با این حال ممکن است بعد از انجام جراحی، نازک شدن و ریزش مو را تجربه کند که می تواند به موها ظاهری غیر طبیعی یا لکه دار بدهد. برای رسیدن به نتایجی ماندگارتر، شاید نیاز باشد افراد پس از مشورت با پزشک، در جلسه های بیشتری شرکت کنند.

با این حال دانستن این نکته که پیوند مو شدیدا برای کسانی که دوست دارند پرده ای بر عبور سال ها بکشند و کمی در زمان به عقب برگردند و دوباره به ظاهر زیبای جوانی شان برسند، فوق العاده است.

خوشبختانه در کشور عزیزمان ایران، این امکان فراهم شده تا مردم علاقه مند به پیوند مو، با هزینه های کاملا مناسب و تجهیزاتی در حد کشورهای برتر جهان، به اهدافشان برسند. فراموش نکنید پیوند مو اگر به دست پزشکان متخصص انجام بگیرد، می تواند تا سالیان سال دوام و ماندگاری خوبی داشته باشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *