پیوند مو

جدیدترین روش پیوند مو در ایران و جهان چیست؟

جدیدترین روش پیوند مو در ایران و جهان چیست؟

جدیدترین روش پیوند مو در ایران و جهان

چندین دهه است که پزشکان راهی برای ریزش مو اندیشیدند و سعی می کنند برترین روش کاشت مو را اختراع کنند. از آنجا که همه ما دوست نداریم تحت جراحی قرار بگیریم و یا اگر هم مجبور باشیم، می خواهیم با بهترین امکانات به برترین نتایج برسیم، مهم است که در مورد شیوه های کاشت مو و جدیدترین روش پیوند مو اطلاعاتی به دست بیاوریم. در این مطلب قصد داریم به این موضوع بپردازیم.

جدیدترین روش پیوند مو در ایران و جهانجدیدترین روش پیوند مو در جهان، روش Micro FIT است. این روش که حالت تکنیکی و پیشرفته تر FIT یا همان Follicular Isolation Technique به حساب می آید، با استفاده از دستگاه های جدید انجام می گیرد. تکنیک جداسازی فولیکول میکرو، نیاز به ظرافت و تبحر خاصی دارد که تنها با استفاده از تجهیزات خاصی ممکن است.

دریافت تخفیف 500 هزار تومانی کاشت مو + مشاوره رایگان

پیوند مو به روش Micro Fit  یا MFIT چگونه انجام می گیرد؟

این روش شباهت های زیادی به روش FIT دارد اما دستگاه هایی که مورد استفاده قرار می گیرند، بسیار خاص تر هستند. مانند تمامی روش ها، فولیکول ها از نواحی اهدا کننده برداشت می شوند اما با این تفاوت که در روش میکرو فیت، از دستگاه ایمپلنتر استفاده می کنند.

مزیت ایمپلنتر این است که سوراخ های بسیار ریزی ایجاد می شوند تا فولیکول ها برداشته شوند. این سوراخ ها به حدی ریز هستند که هیچگونه خونریزی یا عارضه ای به همراه ندارد.

پیش از این در روش های قدیمی تر مانند FUT، یک نوار پوستی از پشت سر برداشته می شد که منظره بسیار ناخوشایندی ایجاد و فرد را دچار مشکلات متعددی می کرد اما در روش های نوینی مانند Micro Fit، دیگر شاهد هیچکدام از این مشکلات نخواهیم بود.

سپس پس از برداشت فولیکول ها، آن ها را آماده کاشت می کنند که این مرحله سختی چندانی ندارد. سپس فرد برای مرحله اصلی یعنی پیوند مو آماده می شود. مرحله آخر جدیدترین روش پیوند مو، بسته به مهارت پزشک می تواند عالی پیش برود.

سپس جلسه پیوند مو اتمام می یابد و فرد می تواند به راحتی بدون تحمل مشکلاتی که در سایر روش های پیوند مو تحمل می کرد، به زندگی روزمره برگردد و حتی سرکار برود.

جدیدترین روش پیوند مو در ایران و جهانمزایای پیوند مو به روش میکروفیت Micro Fit

طبیعتا وقتی به روشی بهترین روش پیوند مو گفته می شود، مزایای بسیار زیادی دارد که نسبت به سایر تکنیک ها ارجحیت داده می شود. از برترین مزایایی که روش میکروفیت دارد، می توان به این موارد اشاره کرد:

  • بدون درد و خونریزی است

در واقع اصلی ترین مزیت این روش، بدون خونریزی بودن آن است. برخلاف سایر روش ها که فرد دچار مشکلات بسیاری نظیر خونریزی، اسکار و درد می شود، روش میکروفیت خونریزی و درد ندارد.

  • دوره بهبودی و ریکاوری کوتاه تر از سایر روش هاست

نداشتن عوارض جانبی زیاد، می تواند باعث شود فرد خیلی زود پس از جراحی به خانه برگردد. بهتر است فرد یک یا دو روز استراحت کند اما افرادی که نمی توانند استراحت کنند، بدون هیچ مشکلی به سر کار برمی گردند.

  • تراکم بیشتر در پیوند مو

وقتی با استفاده از ایمپلنترهای پیشرفته، گرافت های بیشتری برداشته می شود، طبیعتا می توان انتظار داشت میزان تراکم موهای پیوندی بیشتر شود؛ به طوری که تمام سر پوشانده شود و فرد از این تراکم مو احساس لذت کند.

مراقبت های پس از پیوند مو به روش Micro Fit

از مزایای روش میکروفیت گفته شد اما برخی مسائل باید برای رسیدن به بهترین نتیجه رعایت شوند. پس از کاشت مو نباید به هیچ وجه سرتان را لمس کنید، باید مواظب باشید از مسکن هایی که باعث لخته شدن خون می شوند، دوری کنید.

همچنین بهتر است تا مدت دو هفته از مصرف سیگار و الکل بپرهیزید. با این حال برخلاف روش هایی مانند FUT و FUE، می توانید پس از پیوند مو به انجام بدنسازی و فعالیت ورزشی بپردازید زیرا از منظر پزشکان هیچ مانعی ندارد و همین می تواند عاملی برای محبوبیت بیشتر روش Micro FIT در بین اکثریت باشد.

چه کسانی می توانند از جدیدترین روش پیوند مو استفاده کنند؟

از آنجایی که افراد با داشتن مو احساس خوشبختی و جوانی می کنند، پس پیوند مو را به عنوان جدی ترین راه حل مشکل طاسی می دانند. این مرحله در کاشت مو بسیار مهم است. کاشت مو باید در صورتی انجام شود که قبل از هر چیز، باعث شادی تان شود.

همانطور که گفته شد، پیوند مو یک روش درمانی موثر در برابر ریزش مو و طاسی است که می تواند دوباره زیبایی را به فرد بازگرداند. از آنجا که علت ریزش مو 95 درصد ژنتیکی است، داروها نمی توانند این مشکل را حل کنند، پس تنها راه، مداخله خارجی برای به دست آوردن موهایی جدید است که در چنین شرایطی استفاده از جدیدترین روش پیوند مو برای تمامی مردان و زنان بالای 22 سال ایده آل به حساب می آید. البته تعیین سن، بیشتر به مشاوره با پزشک بستگی دارد.

چرا باید پیش از انجام پیوند مو مراقب باشم؟

اگرچه جدیدترین روش پیوند مو (میکروفیت) با فناوری های در حال توسعه و پیشرفته انجام می گیرد اما جراحی‌ای است که نیاز به تجزیه و تحلیل دقیق دارد. معمولا اکثر متخصصان جراحی پلاستیک و زیبایی تاکید می کنند که باید پیش از انجام پیوند مو، فرد باید از تمام مراحل آن آگاهی پیدا کند زیرا در صورتی که انتظار چیزی را نداشته باشد و با آن مواجه شود، امکان نگرانی و ترسیدن وجود دارد.

در مورد خود روند پیوند مو نباید هیچ ترسی داشته باشید زیرا از آنجا که کاشت مو به روش میکروفیت تکنیکی است که نیاز به بی حسی دارد، باید در بیمارستان ها با نظارت پزشک و در محیط اتاق عمل انجام گیرد. اگر این روش در یک مرکز صحیح انجام نشود، هم سلامت فرد به خطر می افتد و هم نتیجه پیوند مو غلط از آب در می آید.

آیا روش Micro Fit (میکروفیت) در ایران وجود دارد؟

شاید کسانی که از پیشرفت ایران در زمینه جراحی های زیبایی و پیوند مو خبر نداشته باشند، بیشتر با این سوال مواجه شوند اما نکته ای که باید به آن دقت شود، این است که پیوند مو در ایران یک مساله پیشرفته و جا افتاده است.

می توان گفت هر نوع دستگاه و تجهیزی که در دنیای پزشکی-زیبایی ساخته می شود، به کلینیک های معتبر تهران هم می آید و مورد استفاده قرار می گیرد. امیپلنتری که در روش میکروفیت استفاده می شود، به راحتی در برخی کلینیک های پر آوازه تهران موجود است و می توانید با مراجعه به این کلینیک های شناخته شده، نسبت به انجام پیوند مو اقدام کنید.

هزینه انجام جدیدترین روش پیوند مو (روش Micro Fit)

محاسبه هزینه انجام روش میکروفیت پیوند مو، بدون در نظر گرفتن معاینه ها و وضعیت فرد کار ساده ای نیست.

بهتر است سوالاتتان در مورد هزینه را در مشاوره حضوری یا آنلاین مطرح کنید زیرا تعرفه هایی که هر کلینیک ارائه می دهد معمولا با دیگری متفاوت است و باید به این هزینه ها، اعتبار کلینیک، در دسترس بودن، امکانات ارائه شده، تبحر و مهارت پزشک و موارد این چنینی را اضافه کنید تا هزینه های نهایی مشخص شود.

از آنجایی که تعرفه انجام روش میکروفیت متفاوت است، بهتر است اگر سوالی در ذهن دارید، از مشاوره آنلاین بهره بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *