پیوند مو

فاکتورهای تعیین کننده در نتیجه پیوند مو چیست ؟

فاکتورهای تعیین کننده در نتیجه پیوند مو چیست ؟

فاکتورهای تعیین کننده در نتیجه پیوند مو 

پیوند مو از جمله عمل های زیبایی است که برای مشاهده نتیجه مطلوب باید مراقبت های مخصوص و ویژه ای بعد از آن صورت گیرد تا بتوان نتیجه نهایی و رضایت بخشی را از آن گرفت.

دریافت تخفیف 500 هزار تومانی کاشت مو + مشاوره رایگان

با توجه به اینکه پیوند مو عملی است بسیار دقیق و حساس باید عوامل مختلفی را بعد از کاشت مو در نظر گرفت تا بتوان از این طریق دوره بهبودی را کاهش داد و اثرات کاشت مو را سریع تر مشاهده کرد.

فاکتورهای تعیین کننده در نتیجه پیوند مواز آنجایی که عمل زیبایی مو با استفاده از روش های متفاوتی انجام می شود باید در انتخاب روش مناسب برای پیوند مو نهایت دقت و توجه را به کار برد؛ زیرا پیوند با استفاده از روش های نوین می تواند در گرفتن نتیجه بهتر از کاشت به ما کمک کند.

روش های قدیمی در عمل زیبایی مو امروزه کارایی خود را از دست داده اند و افراد را بعد از پیوند با مشکلات جدی روبرو می کنند. به همین دلیل برای اینکه بتوانید بعد از پیوند به راحتی و در کمترین زمان ممکن به کارهای روزمره خود برسید نیاز است که به فاکتورهای متعددی که در نتیجه پیوند مو تاثیر گذار است توجه و آنها را با دقت بیشتری رعایت کنید.

فاکتورهای تعیین کننده در نتیجه پیوند مو

افرادی که دچار ریزش مو می شوند از افرادی که مو های سرشان دچار طاسی و یا کم پشتی می باشند تا افرادی که می خواهند مو های سرشان پر پشت تر شوند می توانند از این درمان برای از بین بردن مشکلشان استفاده کنند. معمولا در طول زندگی افراد ممکن است به به فکر پیوند مو بیفتند اما هیچ گاه تصمیم جدی برای انجام آن گرفته نشده است.

امروزه عمل های زیبایی به خصوص عمل پیوند مو در میان مردم کشورمان به صورت کاملا فرهنگی و جا افتاده می باشد و افراد معمولا نسبت به انجام این عمل مشتاق هستند.

کاشت مو امروزه در کشورمان میان مردان بسیار شایع شده و معمولا افراد از این روش برای درمان مشکل کم پشتی موهای خود استفاده می کنند. این روش نسبت به گذشته پیشرفت های بسیار زیادی را داشته است.

باید بگوییم کشورمان ایران در زمینه ی عمل های زیبایی خصوصا عمل های زیبایی بینی و کاشت مو تبدیل به یکی از کشور های برتر در این زمینه شده است تا جایی که برای انجام این عمل از کشور های دیگر حتی کشور های اروپایی پیشرفته و مدرن برای انجام این عمل ها به کشورمان می آیند تا زیر نظر پزشکان ایرانی این عمل ها را انجام دهند و از مزایای آن برخوردار شوند.

نکته ای که وجود دارد این است که آیا افراد برای نتیجه گرفتن از عمل فوق صرفا باید آن را در یک کلینیک معتبر و زیر دست یک پزشک متخصص ماهر انجام دهد و یا انجام عوامل دیگری برای گرفتن نتیجه از این عمل نیاز است؟

باید بگوییم که پس از انجام هر عملی فارغ از نوع آن باید افراد در دوران نقاهت مراقبت های بسیار زیادی از خود به عمل بیاورند تا بتوانند از این عمل نتایج کاملی را بگیرند.

افراد باید قبل از انجام هر عملی راجع به آن تحقیقاتی را داشته باشند تا بتوانند آگاهی های خود را از عمل فوق بالاتر ببرند. همچنین افراد باید برای انجام عمل از پزشک متخصص خود بخواهند تا آن ها را از این مراقبت ها آگاه کرده و نکات لازم را برای آن ها گوشزد کند. این نکات معمولا توسط پزشک برای افراد ارائه می شود و نیازی به خواسته ی فرد نخواهد داشت.

عوامل موثر بر نتیجه پیوند مو چیست ؟

پیوند مو را می توان یکی از متدهای جدیدی دانست که می تواند روند رشد طبیعی موها را برای شما بازگرداند. به همین دلیل در حال حاضر کاشت به روش های جدید بسیار مورد تقاضا قرار گرفته است. بعد از کاشت نتیجه نهایی چند ماه بعد از عمل زیبایی مو قابل مشاهده خواهد بود.

برای اینکه بتوانید این نتایج را به نحو احسن مشاهده کنید نیاز دارید تا مراقبت ها و توصیه های پزشک مورد نظر خود را برای طی کردن هرچه بهتر دوران بهبودی جدی بگیرید. می توانیم عواملی که بر نتیجه پیوند مو تاثیر مثبت می گذارند را به صورت زیر بیان کنیم.

 1.   تکنیکی که برای پیوند مو توسط پزشک مورد استفاده قرار می گیرد می تواند یکی از مهمترین دلایلی باشد که نتیجه مطلوب حاصل شود.
 2.   تخصص پزشک مو مورد نظر باید در حد بالایی باشد و بتواند از لحاظ تجربی و علمی عمل زیبایی مو را به بهترین نحو احسن انجام دهد.
 3.   کلینیکی که کاشت مو در آنجا انجام می شود باید دارای خدمات و امکانات بسیاری باشد تا بتوان از این طریق پیوند مو (Hair Transplant) را به درستی انجام داد و روند بهبودی بعد از پیوند را به سرعت مشاهده کرد.
 4.   مراقبت های بعد از پیوند تا حدود زیادی می تواند دوران نقاهت بعد از کاشت را کاهش دهد و از ایجاد عفونت ها و نتایج مخرب جلوگیری کند.
 5.   نوع پوست سر یکی از عواملی است که می تواند نتایج عمل زیبایی مو را دقیق تر نشان دهد.
 6.   بانک موی افراد برای پیوند اگر دارای موهای سالم نباشد، فولیکول های پیوند زده شده نمی تواند به رشد طبیعی خود ادامه دهد در نتیجه بی اثر باقی می ماند.

بسیاری از عوامل دیگر وجود دارد که بعد از پیوند باید رعایت شود تا نتیجه تا حد قابل قبولی برای مراجعه کننده قابل مشاهده باشد. با رعایت نکات بهداشتی و توصیه های پزشک بعد از جراحی پیوند مو می توانید روند بهبودی خود را سریع تر طی کنید.

چگونه نتایج پیوند مو را بهبود ببخشیم؟

ریزش مو و یا طاسی مهمترین معضلی است که افراد را با نگرانی روبرو می کند. همانطور که می دانیم مو نقش مهمی در زیبایی افراد بر عهده دارد. به همین دلیل کمبود مو و یا از بین رفتن آن در سر می تواند زندگی افراد را با مشکلات متعددی روبرو کند و به طور کلی اعتماد به نفس آنان را از بین ببرد.

به همین دلیل روش های بسیاری برای برگرداندن موهای طبیعی افراد توسط پزشکان متخصص مو و زیبایی استفاده می شود؛ اما همه این روش ها دارای ماندگاری دائمی نیستند. با این وجود پیوند مو (Hair Transplant) که در چند سال اخیر بسیار مورد توجه افراد واقع شده است می تواند به عنوان روشی دائمی برای کاشت در نظر گرفته شود.

برای این منظور برای اینکه بتوانید این دوره را کمتر کنید با رعایت توصیه های زیر به راحتی در بهبود نتایج پیوند خود می توانید سهیم باشید.

 1.   بعد از کاشت ایجاد درد در حدی جزیی دیده می شود. برای جلوگیری از این عارضه مصرف مسکن ها می تواند بسیار کارآمد باشد.
 2.   عفونت ها یکی از عوامل مهمی هستند که می توانند پیوند را با مشکلاتی روبرو کنند. برای اینکه این عارضه در شما ایجاد نشود با تجویز پزشک تا هفته اول بعد از کاشت باید از آنتی بیوتیک ها برای این منظور استفاده کنید.
 3.   از دست کاری و ماساژ نواحی از سر که تحت پیوند مو قرار گرفته است خودداری کیند. این عمل باعث ریزش موهای پیوند زده شده در شما می شود.
 4.   تعریق و کارهای سخت و طاقت فرسا بعد از پیوند ممنوع است و باید تا یکی دو هفته اول بعد از پیوند از هر گونه عملی که باعث ایجاد تعریق می شود خودداری کنید. 

چه عواملی در پیوند مو نتایج منفی دارند؟

با توجه به تکنیک های به روز و نوینی که در کاشت مو مشاهده می کنید این عمل بدون هیچ گونه جراحی و دردی در کمترین زمان ممکن انجام خواهد شد. برای اینکه بتوانید بعد از پیوند نتایج شگفت انگیزی را از کاشت دریافت کنید در ابتدا باید اندکی صبر و تحمل داشته باشید.

نتایج نهایی بعد از پیوند 6 ماه تا 1 سال بعد به طور کامل قابل مشاهده خواهد بود. با این وجود عواملی وجود دارند که می توانند تاثیرات منفی بر روی نتایج کاشت داشته باشند. این عوامل در واقع می توانند کاشت را بدون نتیجه باقی بگذارند. می توانیم به صورت زیر آنها را مورد بررسی قرار دهیم.

 1. کاشت با روش های قدیمی و همراه با برش و بخیه احتمال ایجاد عفونت را در افراد بالا می برد. عفونت می تواند رشد فولیکول های مو را از بین ببرد. در نتیجه نتایج منفی را برای شما بعد از پیوند مو به بار می آورد.
 2. رعایت نکردن توصیه ها و مراقبت های پزشک در واقع نتیجه پیوند را منفی می کند.
 3. نوع طاسی و مشکلات ریزش مو یکی از عواملی است که می تواند پیوند را با نتایج منفی روبرو کند. در برخی از مواقع ریزش مو به مشکلات داخلی افراد بستگی دارد و این امر با پیوند مو قابل درمان نیست.
 4. نوع پوست افراد یکی از عوامل دیگری است که می تواند نتایج مثبت و منفی در پیوند مو را سبب شود. هر چه پوست خاصیت ارتجاعی خود را بیشتر از دست دهد پیوند مو ممکن است نتیجه منفی به همراه داشته باشد.

چه عواملی در پیوند مو نتایج مثبت دارند؟

کاشت مو با توجه به اینکه به مراقبت و رعایت نکات بهداشتی احتیاج دارد باید بعد از این عمل توجه ویژه ای را برای مراقبت از آن اعمال کرد؛ زیرا نتایج نهایی با در نظر گرفتن نکات زیر می تواند به درستی حاصل شود. برای این منظور نیاز است که به توصیه های دکتر کاشت مو خود بهتر عمل کنید تا نتیجه پیوند رضایت بخش باشد.

1- داشتن بانک موی مناسب برای پیوند مو، معمولا افرادی که برای انجام این عمل به کلینیک های زیبایی مراجعه می کنند از بانک موی مناسبی برای انجام عمل کاشت مو برخوردارند. گفتنی است که بهترین ناحیه ای که پزشک متخصص می تواند بانک موی مورد نیاز را دریافت کند پشت سر و همچنین پشت گوش ها می باشد. در غیر این صورت پزشک متخصص می تواند از ناحیه های دیگری مانند سینه و پا استفاده کند.

2- کاشت توسط پزشک مجرب و متخصص در کلینیک های مجاز و معتبر پزشکی، زمانی که افراد برای انجام عمل کاشت مو آماده می شوند به فکر یک کلینیک معتبر و در کنار آن یک پزشک متخصص که از مهارت و تجربه بالایی برخوردار است می باشند. این دو گزینه در کنار یکدیگر می توانند تضمینی برای موفقیت و یا عدم موفقیت عمل باشد.

3- تغذیه مناسب و رژیم های غذایی سالم، برنامه ی غذایی سالم معمولا علاوه بر یکی از گزینه های موفقیت می تواند برای سلامتی افراد بسیار حائز اهمیت باشد. سو تغذیه معمولا در میان جوانان کشورمان مشهود است و سبب به وجود آمدن مشکلاتی برای آن ها می شود و اکثر آن ها از این مشکل رنج می برد. افراد می توانند با داشت یک برنامه ی غذایی علاوه بر هر نکته ی دیگری سلامت جسمانی خود را تضمین کنند.

4- سالم بودن بدن فرد از لحاظ جسمی، افرادی که نسبت به انجام عمل کاشت مو اقدام می کنند باید حتما از سلامت جسمانی و حتی روانی برخوردار باشند. در صورتی که افراد از بیماری های خاصی مانند بیماری های مربوط به قلب رنج می برند معمولا اجازه ی انجام این عمل توسط پزشک برای آن ها داده نخواهد شد و مراجعه کنندگان باید حتما مراتب را به صورت کامل برای پزشک متخصص ارائه دهند.

5- استراحت و خواب کافی بعد از کاشت، افراد پس از انجام عمل کاشت مو باید نسبت انجام تمامی مراقبت های ارائه شده توسط پزشک تلاش کافی را به جا بیاورند. یکی از نکات تعیین کننده پس از عمل استراحت و خواب به موقع و کافی افراد می باشد. مراجعه کنندگان باید حتما در روز 8 ساعت بخوابند و در طول روز نیز استراحت های کوتاه مدتی تا پایان دوره ی نقاهت شان داشته باشند.

6- مصرف مکمل های غذایی و نوشیدنی های مقوی، از دیگر مواردی که می تواند سبب پایان دوره ی نقاهت زودتر از زمان مقرر گردد مصرف نوشیدنی های مقوی که معمولا توسط پزشک برای افراد ارائه می گردد همچنین در کنار این موضوع پزشک برای افراد مکمل های غذایی نیز تجویز خواهد کرد تا فرد بتوانند سریعا به جامعه بازگشته و شاهد گرفتن نتیجه از انجام این عمل یعنی کاشت مو باشد.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک کاشت مو مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *