پیوند مو

چه می شود اگر من در روز کاشت مو بیمار باشم؟

چه می شود اگر من در روز کاشت مو بیمار باشم؟

چه می شود اگر من در روز کاشت مو بیمار باشم؟

بیماری در روز تعیین شده برای کاشت مو، ممکن است برای خیلی ها اتفاق بیفتد. اضطراب قبل از انجام یک فعالیت زیبایی، گاهی زمینه را برای بیماری فراهم می کند. گاهی نیز مشکلاتی مثل سرماخوردگی، در مسیر کاشت مو قرار می گیرند. چه اتفاقی رخ می دهد اگر فرد متقاضی در روز برنامه ریزی شده برای پیوند مو، دچار بیماری باشد؟

چه می شود اگر من در روز کاشت مو بیمار باشم؟ما همواره در معرض بیماری هایی مثل سرماخوردگی هستیم اما اگر این اتفاق تنها ساعاتی قبل از کاشت مو طبیعی برای ما رخ داد باید چه کاری انجام بدهیم؟ آیا باید این مسئله را از پزشک پنهان کنیم تا فرآیند در هر شرایطی دنبال شود؟ آیا باید این موضوع را با پزشک در میان بگذاریم اما وضعیت بدنی خود را خوب تر از چیزی که در واقعیت هست، نشان بدهیم؟ در ادامه این مطلب، به این پرسش های مهم پاسخ خواهیم داد.

دریافت تخفیف 500 هزار تومانی کاشت مو + مشاوره رایگان

شرایط مطلوب برای کاشت مو

پیوند مو، یک فرآیند بسیار دقیق است. برای آن که این فرآیند به خوبی انجام شود و همچنین نتایج خوبی به دنبال داشته باشد، اهمیت زیادی دارد که فرد متقاضی، آن را در بهترین وضعیت ممکن پشت سر بگذارد. یک مریضی ساده ممکن است در حالت عادی، هیچ مشکلی برای شما ایجاد نکند اما در جریان کاشت مو، ممکن است شاید همین بیماری پیچیدگی هایی برای شما و برای پزشک به وجود بیاورد.

پشت سر گذاشتن کاشت مو در وضعیت مطلوب، به شما کمک خواهد کرد تا هم این فرآیند را به خوبی سپری کنید و هم مطمئن باشید که همه چیز به خوبی پیش رفته است و نتایج خوبی در انتظار موهای شما خواهد بود. منظور از شرایط مطلوب، چندان پیچیده نیست.

چه می شود اگر من در روز کاشت مو بیمار باشم؟همین که در سلامت کامل باشید، توصیه های پزشک برای روزهای قبل از کاشت مو را به درستی رعایت کرده باشید، در روزهای قبل از انجام این کار، به سراغ الکل و دارو های رقیق کننده خون نرفته باشید و از لحاظ روحی نیز آماده وقت گذراندن برای کاشت مو باشید، به معنای داشتن شرایط مطلوب خواهد بود.

گاهی پزشک و کادر پزشکی کاملا آماده انجام این فرآیند هستند اما شما احساس می کنید که به لحاظ جسمی وضعیت خوشایندی ندارید. به همین خاطر ممکن است تصمیم به مطلع کردن آن ها و لغو پیوند مو در این روز خاص بگیرید اما کنسل کردن فعالیتی که چندین ماه در انتظار آن بوده اید و دوباره منتظر ماندن برای کاشت مو طبیعی، ممکن است برای شما چندان مطلوب نباشد.

اگر در وضعیت مطلوب و خوشایندی برای کاشت مو قرار نداشته باشید و با این وجود، اصرار به انجام این فرآیند به خرج بدهید، دست به یک ریسک بزرگ زده اید. ریسکی که هم ممکن است روی وضعیت سلامتی شما تاثیر بگذارد و هم نتایج حاصل از پیوند مو برای شما را به خطر بیاندازد.

فراموش نکنید که در هر وضعیتی، هیچ چیز به اندازه سلامتی شما اهمیت ندارد. در نتیجه بهتر است کاشت مو را در زمانی انجام بدهید که از بهترین وضعیت سلامتی برخوردار هستید.

مشکلات کاشت مو در زمان بیماری

گاهی افراد، از شهرهای دور برای کاشت مو به یک کلینیک زیبایی مراجعه می کنند و حتی با پرواز، خودشان را به کلینیک مورد نظر می رسانند. اینکه یک بیماری ساده همه برنامه های آن را به هم بریزید و موجب اتلاف وقت آن ها شود، بسیار ناراحت کننده خواهد بود.

این افراد معمولا با برنامه ریزی دقیق و کامل به سراغ این فرآیند می آیند و هر تغییر برنامه، می تواند آن ها را برای آینده دچار مشکل کند با این وجود به نظر می رسد باید راهکار بهتری از انجام کاشت مو در هر شرایط و به هر قیمتی وجود داشته باشد.

در این مورد توجه به یک نکته مهم ضروری به نظر می رسد. اینکه اگر شما در نقطه اوج بیماری خود باشید، چند ساعت نشستن در یک نقطه، برای شما بسیار آزاردهنده خواهد شد.

به طور معمول افراد در شرایط عادی، مشکلی با فرآیند کاشت مو ندارند اما برای افرادی که با مریضی دست و پنجه نرم می کنند، اوضاع متفاوت خواهد شد. مشکل بزرگ اینجاست که در صورت بیمار بودن، ممکن است نتوانید حتی با چند زمان استراحت، نشستن در اتاق کاشت مو طبیعی را تحمل کنید.

مشکل بزرگ بعدی، این است که اگر در زمان انجام کاشت مو دچار سرماخوردگی باشید شاید حین انجام یک فعالیت مهم مثل برداشتن فولیکول ها، ناگهان وضعیت ناخوشایندی پیدا کنید و ناچار به ترک اتاق انجام فرآیند باشید. این موضوع می تواند به وضعیت انجام پیوند مو و سلامت فولیکول ها لطمه بزند.

راه حل مناسب پیوند مو در زمان بیماری

راه حل مناسب برای مواجهه با بیماری در زمان کاشت مو، در درجه اول به پزشک بستگی خواهد داشت. بعضی از پزشکان در صورت جزئی بودن بیماری فرد، مشکلی با انجام پیوند مو ندارند اما بیشتر پزشکان ترجیح می دهند این فعالیت را تنها در صورتی انجام بدهند که فرد، از وضعیت سلامتی کاملا مطلوبی برخوردار باشد.

این موضوع به میزان بیماری فرد نیز بستگی دارد. گاهی بیماری به اندازه ای شدید است که عملا هیچ راهی برای کاشت مو وجود نخواهد داشت.

راهکار مناسب برای کاشت مو در صورت مواجه شدن با مریضی، می تواند یک برنامه ریزی جدید برای کاشت مو طبیعی باشد. در واقع پزشک می تواند به جای آنکه همه فرآیند را در یک روز انجام بدهد، چند روز متوالی را برای این کار در نظر بگیرد و هر بار، بخش کوچکی از فرآیند را انجام بدهد تا به فرد فشار چندانی وارد نشود.

اگر فرد فاصله زیادی با کلینیک زیبایی ندارد و از برنامه ای انعطاف پذیر برخوردار است، می تواند انجام فرآیند را به زمان دیگری موکول کند و این کار را در سلامتی کامل انجام بدهد.

اما افرادی که وقت کافی را برای به تعویق انداختن این فرآیند ندارند و همچنین آن هایی که برای انجام پیوند مو، یک سفر طولانی انجام داده اند، می توانند به جای یک روز، کاشت مو طبیعی را در چند روز متوالی انجام بدهند.

در این صورت، می توانند زمان کمتری را در کلینیک کاشت مو بگذرانند و به اندازه کافی استراحت کنند. گاهی حتی یک روز نیز، تغییر چشمگیری در وضعیت افراد بیمار به وجود خواهد آورد.

چه می‌ شود اگر پزشک در زمان کاشت مو، بیمار باشد؟

اگر پزشک در زمان فرآیند کاشت مو بیمار باشد نیز، اوضاع چندان خوب پیش نخواهد رفت. در نتیجه، بهتر است انجام این فعالیت به زمان دیگری موکول شود. فراموش نکنید که پیوند طبیعی مو، حساسیت بسیار زیادی دارد. این فرآیند با چند مرحله مختلف، شکل می گیرد و هر کدام از این مراحل، باید به بهترین شکل ممکن انجام شوند تا فرد، بهترین نتایج ممکن را تجربه کند.

اگر پزشک دچار بیماری باشد و یا در وضعیت مطلوب جسمی قرار نداشته باشد، کاشت مو به هیچ وجه توصیه نمی شود. در نتیجه باید با اطلاع کامل فرد متقاضی، انجام فرآیند به زمان دیگری موکول شود تا همه چیز به خوبی پیش برود.

در مجموع باید به این موضوع توجه کرد که فرآیند کاشت مو، یکی از حساس ترین و دقیق ترین فعالیت های زیبایی به شمار می رود. اگر شرایط کاملا استاندارد باشد و پزشک و فرد متقاضی در وضعیت خوبی باشند، این فعالیت نتایج طبیعی، دلچسب و ماندگار را به دنبال خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *