کاشت مو

چه موقع می توانم بعد از کاشت مو پرواز کنم؟

چه موقع می توانم بعد از کاشت مو پرواز کنم؟

چه موقع می توانم بعد از کاشت مو پرواز کنم؟

بسیاری از افراد از راه های دور و نزدیک، برای پشت سر گذاشتن فرآیند کاشت مو به کلینیک های زیبایی مراجعه می کنند. بعضی از افراد حتی با پرواز خودشان را به کلینیک مد نظر می رسانند. در این مورد یک موضوع مهم و یک سوال همیشگی وجود دارد. اینکه چه موقع می‌ توان پس از کاشت مو، سوار هواپیما شد؟

چه موقع می توانم بعد از کاشت مو پرواز کنم؟به طور کلی پاسخ ساده ای برای این سوال وجود دارد. حقیقت آن است که از لحظه خروج از کلینیک به محض پایان فرآیند پیوند مو، شما می توانید از خودرو، قطار، قایق، هواپیما و هر وسیله نقلیه امن دیگری برای رسیدن به مقصد استفاده کنید.

پس از پایان فرآیند کاشت مو، نیازی به بستری شدن در کلینیک و سپری کردن یک دوره نقاهت طولانی وجود ندارد. در نتیجه بسیاری از افراد ترجیح می دهند برای بازگشت به شهر خود، مستقیما از کلینیک زیبایی راهی فرودگاه شوند.

به طور معمول تنها توصیه پزشک به افراد برای رسیدن به مقصد مورد نظر، این است که پس از پایان فرآیند در یک مسیر طولانی پیاده روی نکنند. چرا که عرق کردن در اولین ساعت های پس از پیوند مو، ممکن است به نتایج ناشی از این فعالیت لطمه بزنند.

چه موقع می توانم بعد از کاشت مو پرواز کنم؟نگرانی های پرواز پس از کاشت مو

وقتی بلافاصله پس از پایان این فرآیند، پرواز را تجربه می کنید، ممکن است نگرانی های برای شما و یا اطرافیان به وجود بیاید. این نگرانی ها در عین سادگی، باید مورد توجه قرار بگیرند. دانستن این نگرانی ها می تواند از حجم نگرانی افراد کم کند و میزان اضطراب آن ها را کاهش دهد.

– تکان های زیاد پرواز به دلیل شرایط جوی، ممکن است موجب صدمه دیدن فولیکول های کاشته شده در سر شما و همچنین وارد شدن فشار زیاد به ناحیه انجام پیوند طبیعی مو شود.

– ممکن است در حین سوار شدن به هواپیما، چمدان و وسایل سایر مسافران به سر شما برخورد کند. این اتفاق معمولا زیاد رخ می دهد اما از آن جایی که همیشه روی وضعیت سر خود حساس نیستید، توجهی به آن نشان نمی دهید.

– فشار هواپیما به اندازه بسیار کمی، کم تر از فشار روی سطح زمین است و این موضوع ممکن است موجب ایجاد تورم در بدن شما شود. اگر پس از کاشت مو دچار کمی تورم شده اید، این نشانه ممکن است در هواپیما افزایش پیدا کند و کمی احساس ناخوشایند برای شما به وجود بیاورد، پس نگران نباشید و کمی صبر کنید.

در پرواز پس از کاشت مو، چه نکاتی را رعایت کنیم؟

اگر پس از پیوند طبیعی مو، تصمیم به پرواز گرفته اید و یا به هر دلیلی نمی توانید صبر کنید و باید به سرعت سوار هواپیما شوید، رعایت چند نکته ساده می تواند اوضاع بهتری برای شما به وجود بیاورد.

1- با مشورت پزشک، قرص ضد درد همراه داشته باشید تا در صورت احساس درد، با مصرف این قرص وضعیت مطلوب تری پیدا کنید. از یاد نبرید که بعضی از دارو ها، تاثیر مخربی برای وضعیت پیوند مو در سر شما دارند.

در نتیجه به هیچ وجه نباید تصمیم به مصرف خودسرانه دارو بگیرید و در این مورد، حتما باید با پزشک مشورت کنید.

2- پس از پایان فرآیند پیوند مو و قبل از پرواز، تحت هیچ شرایطی الکل مصرف نکنید. در بعضی از پرواز ها، به مسافران نوشیدنی های الکلی داده می شود.

اگر در چنین پروازی حضور داشتید، حتما قید مصرف الکل را بزنید. چرا که نوشیدن الکل، موجب رقیق شدن خون شما می شود و عوارض جانبی زیادی برای شما به دنبال خواهد داشت.

3- مراقب باشید تا سر شما و به ویژه ناحیه انجام فرآیند، در معرض ضربه قرار نگیرد. در زمان سوار شدن، فاصله از دیگران را به خوبی رعایت کنید و در زمان پیاده شدن نیز، عجله به خرج ندهید و دقت کنید تا هیچ صدمه ای به سر شما وارد نشود.

بهترین زمان پرواز پس از کاشت مو

شرایط هر فرد پس از فرآیند کاشت مو، ممکن است با دیگران متفاوت باشد. افراد با شرایط اولیه خاص خودشان این فعالیت را پشت سر می گذارند و انجام پیوند مو ممکن است برای آن ها بیشتر یا کمتر از سایرین طول بکشد.

علاوه بر این، میزان آمادگی بدن و آستانه تحمل افراد نیز با هم فرق دارد. ممکن است یک نفر در پایان این فعالیت، به شدت سرحال و آماده باشد و یک نفر دیگر، کمی خسته به نظر برسد.

در نتیجه انتخاب زمان دقیق پرواز پس از کاشت مو، برای همه افراد با یک فرمول اتفاق نمی افتد.

با این وجود به طور معمول، پزشک به فرد متقاضی توصیه می کند که در اولین شب پس از انجام فرآیند، پرواز نکند و ترجیحا سوار شدن هواپیما را به یک روز بعد موکول کند.

بعضی ها این توصیه را مد نظر قرار می دهند اما بعضی ها نیز به دلایل مختلف مثل کمبود بلیت در روزهای بعدی و یا انجام یک کار ضروری، چاره ای به جز سوار هواپیما شدن ندارند. این موضوع با رعایت اصول لازم، به راحتی امکان پذیر است.

پس از پایان پیوند مو، بدن فرد به استراحت نیاز دارد و به همین خاطر است که توصیه می شود او حداقل برای یک شب، قید پرواز، ماندن در صف طولانی تحویل بار و روبرو شدن با مسائلی مثل تاخیر هواپیما را بزند.

بعضی ها در شب های منتهی به فرآیند کاشت مو، به خوبی نخوابیده اند و حالا بیشتر از همیشه به استراحت نیاز دارند.

دلیل دیگری که استراحت به شرایط بدن پس از پیوند مو کمک می کند، این است که در طول فرآیند به دلیل استفاده از بی حس کننده ها، فرد احساس راحتی دارد اما بدن در حال فعالیت و مصرف انرژی است.

به دلیل جبران این انرژی از دست رفته، بهتر است بدن پس از این فعالیت استراحت کند تا به خوبی با تغییر رخ داده، تطبیق پیدا کند و در روزهای بعدی، وضعیت مطلوب تری داشته باشد.

برای کاشت مو، برنامه ریزی کنید!

امروزه در بسیاری از شهر های ایران، کلینیک های زیبایی متعددی اقدام به پیوند طبیعی مو می کنند اما افراد زیادی ترجیح می دهند این فعالیت ظریف و حساس را در تهران به عنوان قطب فعالیت های زیبایی کشور انجام دهند.

چرا که در پایتخت، کلینیک های زیبایی بیشتری وجود دارد و احتمال پیدا کردن یک کلینیک مجهز و استاندارد در این شهر بیشتر است.

اگر شما نیز به همین دسته از افراد تعلق دارید، می توانید در زمانی کوتاه و با صرف هزینه ای معقول برای پیوند مو به کلینیک کاشت مو تخصصی پوست و مو رز مراجعه کنید.

اگر از شهر دیگری کلینیک رز را برای کاشت مو انتخاب کرده اید، می توانید جلسه های مشاوره برای پیوند مو را به صورت اینترنتی انجام دهید. در کلینیک تخصصی پوست و مو رز، کاشت مو با استفاده از بهترین و مدرن ترین ابزار، به نحوی انجام می شود که شما نیازی به بستری شدن در کلینیک نداشته باشید.

در نتیجه شما می توانید پس از پایان فرآیند، از هر راهی برای بازگشت به شهر خود اقدام کنید. حتی اگر این راه پرواز کردن با هواپیما باشد، مشکلی برای شما وجود ندارد. تنها کافی است با رعایت چند اصل ساده و همراه داشتن قرص های تجویز شده از سوی پزشک، این کار را انجام دهید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *