کاشت مو

خارش بعد از کاشت مو؟درمان و دلایل آن

خارش بعد از کاشت مو؟ درمان و دلایل آن

خارش بعد از کاشت مو؟

گاهی ممکن است بعد از کاشت مو با مشکل خارش سر در قسمت های اهداکننده و گیرنده دست و پنجه نرم کنید.

خارش مو یکی از علامت های شایع بعد ازکاشت مو می باشد؛ اما این مشکل کاملا گذرا می باشد و هیچ جای نگرانی ندارد. برای رفع این خارش کارهای بسیار ساده ای وجود دارند که شما با انجام این کار ها در خانه به راحتی می توانید از شر این خارش ها خلاص شوید.

خارش بعد از کاشت مو؟چرا بعد از کاشت مو خارش در سر ایجاد می شود؟

به گفته ی افرادی که کاشت مو داشته اند بعد از این عمل در قسمت های اهداکننده و گیرنده خارش هایی ایجاد می شود که در واقع فرد را نگران می کند اما بهتر است به این موضوع دقت داشته باشید که دلیل این خارش بهبود یافتن پوست سر شما و ترمیم قسمت های زخم می باشد.

دریافت تخفیف 500 هزار تومانی کاشت مو + مشاوره رایگان

به عنوان بخشی از این روند بهبودی، پوست سر مواد شیمیایی ای به نام هیستامین آزاد می کند که باعث خارش در پوست سر می شود و شما را وادار می کند تا این خارش را با خاراندن کف سر خود رفع کنید.

خارش بعد از کاشت مو چه مدت طول می کشد؟

خارش ناشی از کاشت مو یک هفته طول می کشد اما در موارد نادر تا چهار هفته می تواند این خارش ادامه یابد. وضع این خارش ها می تواند به خصوص در چهار تا پنج روز اول بعد از کاشت مو شدید تر باشد و با اولین شستشوی سر خود احساس خواهید کرد که این خارش ها کم کم رفع شده و بهبود می یابد.

خارش بعد از کاشت مو؟درمان خارش پس از کاشت مو

احساس خارش در کف سر بسیار آزاردهنده می باشد و به نظر می رسد که این خارش در شب خود را بیشتر نشان دهد در این قسمت برای رفع خارش در پوست سر بعد از کاشت مو پیشنهاد ها و نکاتی ذکر شده است که بهتر است برای روند داشتن بهبودی بهتر و استاندارد آن ها را جدی بگیرید.

  1. محل خارش را بیش از اندازه نخارانید
  2. از اسپری آب نمک استفاده نمایید
  3. مصرف ضد هیستامین در طی این دوره
  4. استفاده از شامپو های دارویی مخصوص
  5. استفاده از محلول پوست سر استروئید

محل خارش بعد از کاشت مو را بیش از اندازه نخارانید!

همانطور که میدانید بعد از کاشت مو خارش های ایجاد شده در کف سر شما بسیار وسوسه انگیز می باشد و شما را تحریک می کند تا کف سر خود را بخارانید ولی موضوع مهم این است که باید بر این تحریک غلبه کرده و به هیچ عنوان محل خارش را نخارانید.

اگر محل موهای کاشته شده خود را بخارانید، باعث می شود یک عفونت پوستی یا عفونت فولیکول مو (فولیکولیت) در کف سر خود ایجاد کنید.

در اینصورت در بدترین حالت، ممکن است برخی از موهای کاشته شده ی خود را به طور کامل از بین ببرید که می تواند تاثیر مضری بر نتیجه نهایی کاشت مو شما داشته باشد. توصیه ما این است که 14 روز صبر کنید و بر خارش موهای خود غلبه کنید تا به نتیجه ی نهایی دست یابید.

اسپری آب نمک

به مدت چهار تا پنج روز پس از عمل نمی توانید موهای پیوند زده شده ی خود را بشویید. کلینیک شما باید یک اسپری آب نمکی را برای استفاده در این مدت در اختیار شما قرار دهد. این نه تنها به تغذیه موها کمک می کند بلکه باعث از بین رفتن خشکی پوست شما می شود که ممکن است از خارش پوست سر شما جلوگیری کند.

برای این کار لازم است تا محلول آب نمک را بر روی قسمت های مختلف سر خود به صورت یکنواخت اسپری کنید. باید در استفاده از این محلول نیز زیاده روی نکنید زیرا اگر در یک قسمت از سر به میزان زیادی از این محلول استفاده شود ممکن است باعث ایجاد زخم بر روی کف سر شما شود.

مصرف یک ضد هیستامین

هیستامین ها مواد شیمیایی هستند که پوست سر طی مراحل ترمیم و بهبودی آن را آزاد می کند. این ماده شیمیایی احساس خارش را در سر ایجاد می کند.

با مصرف آنتی هیستامین، هیستامین هایی که در پوست سر شما منتشر می شود کاهش می یابند و به همین علت بعد از کاشت مو احساس خارش کمتری را در سر شما ایجاد می کند.

داروهای ضد هیستامین زیادی وجود دارند که شما می توانید از طریق هر داروخانه محلی ای خریداری کنید.

بعد از پیوند مو یک ضد هیستامین با عملکرد طولانی برای شما تجویز می شود که خواب آور بوده و یک ضد هیستامین کوتاه مدت محسوب می شود و باعث می شود شب ها راحت تر بخوابید.

یک رژیم درمانی که متخصصان Hair transplant به بیماران خود توصیه می کنند سیتریزین و کلرفنیرامین است. ستیریزین برای مبارزه با هیستامین به مدت 24 ساعت عمل می کند و باعث خواب آلودگی نمی شود

اثر کلرفنیرامین مدت زمان کمتری طول می کشد و باعث می شود احساس خواب آلودگی کنید. این دارو مناسب برای استفاده در شب برای کاهش خارش در پوست سر شماست و به شما کمک می کند تا راحت تر بخوابید.

مراقب باشید در صورتی که قصد رانندگی یا کار با ماشین آلات را دارید از این دارو استفاده نکنید زیرا احساس خواب آلودگی می کنید و این بسیار خطرناک می باشد.

استفاده از این برنامه دارویی به شما کمک می کند تا در مدت 7-14 روز خارش سر خود را به طور کامل از بین برده و با خیال راحت منتظر نتیجه ی پیوند موی خود باشید.

باید به این موضوع نیز دقت داشته باشید که دستورات پزشک باید بعد از کاشت مو حتما جدی گرفته شود تا نتیجه ی نهایی به بهترین نحو ممکن ظاهر شود. در صورتی که به خارش سر خود ادامه دهید و دستورات متخصص را نادیده بگیرید ممکن است نتیجه کار را ناقص و بد فرم مشاهده کنید.

شامپو دارویی

تعداد کمی از افراد ممکن است دو هفته پس از پیوند مو دچار خارش مداوم شوند. آنها باید به درمان ضد هیستامین خود بنا به دستور پزشک متخصص ادامه دهند.

با این حال ممکن است خارش باز هم رفع نشود و یا دارو برای فرد مشکل ایجاد کند، برای راحتی بیشتر پزشک متخصص شامپو کتوکونازول را برای فرد مورد نظر تجویز میکند. این شامپو دارویی است که به کاهش خارش نیز بسیار کمک می کند.

فرم های قوی تر این شامپو فقط با تجویز پزشک قابل دسترس هستند بنابراین اگر به این فکر می کنید که به این نوع شامپو احتیاج دارید بهتر است با متخصص پیوند موی خود مشورت نمایید تا در صورت نیاز آن را برای شما تجویز کند.

همچنین بهتر است بدانید که شامپو زدن به سر برای دو بار در هفته به مدت 2-4 هفته باعث می شود علاوه بر رفع خارش مو، جوانه زدن موهای شما نیز بهتر شود.

محلول پوست سر استروئیدی

در موارد نادری که خارش بیش از 3-4 هفته طول بکشد، پزشک متخصص محلول پوست سر استروئید را برای فرد تجویز میکند که تقریباً در طی یک روز خارش را درمان و کاهش می دهد.

استفاده از محلول به مدت هفت روز به درمان خارش و هرگونه التهاب باقیمانده در پوست سر شما پس از پیوند مو کمک می کند. باید به این موضوع نیز دقت داشته باشید که برای استفاده ی بسته ی دیگر این محلول حتما باید از پزشک خود اجازه بگیرید و تنها در صورت نیاز از آن استفاده نمایید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *