کاشت مو

مقایسه روش های کاشت مو FIT و FUE

مقایسه روش های کاشت مو FIT و FUE

مقایسه روش های کاشت مو FIT و FUE

طی سال های اخیر تعداد افرادی که به کاشت مو روی آورده اند، به شدت افزایش یافته است. ریزش مو به عنوان یک مشکل، تقریبا 50 درصد از زنان، بیش از 40 درصد از مردان زیر 35 سال و 65 درصد از مردان بالای 65 سال را درگیر خود کرده است. بر این اساس جای تعجب نیست پیوند مو به عنوان یک گزینه جدی در بین افراد مطرح شود.

مقایسه روش های کاشت مو FIT و FUEدر واقع پیوند مو چیز جدیدی نیست و فقط تکنیک ها روز به روز بیشتر پیشرفت می کنند. مساله این است که اگر فردی خواستار کاشت مو باشد، از چه روشی استفاده کند تا بهترین نتیجه را بگیرد و اصلا اذیت نشود.

دریافت مشاوره رایگان و تخصصی کاشت مو

با این حال، دو نوع کاشت مو در حال حاضر در دسترس متقاضیان ترمیم مو قرار گرفته است: جداسازی فولیکولار (FIT) و برداشتن واحد فولیکولار (FUE). دانستن اختلافات بین این دو قطعا به شما کمک می کند تا مناسب ترین راه حل را برای رفع ریزش مو پیدا کنید.

مزایا و معایب کاشت مو به روش FUE

در حالی که هر دو روش به عنوان یک راه حل ریزش مو، از موفقیت بالایی برخوردار هستند، مزایا و اشکالاتی در مورد روش های مختلف وجود دارد که ممکن است تصمیم تان را تغییر دهد. یکی از نکات مربوط به هر روش کاشت مو باید میزان آسیب باشد.

با استفاده از این سبک از جراحی زیبایی، هیچگونه عارضه یا اسکاری ایجاد نمی شود. در روش FUE به طور کلی جای زخم کمتر است زیرا هیچ برشی ایجاد نمی شود.

مقایسه روش های کاشت مو FIT و FUEفقط کانال های دایره ای کوچکی ایجاد شده که در آن فولیکول های مو کاشته می شوند. همچنین به این دلیل که متد FUE، روش کمتر تهاجمی‌تری است، بیشتر مورد توجه افراد قرار می گیرد و محبوبیت بالایی دارد.

بدون زخم خطی – FUE از اجتناب از اسکار خطی باقی مانده از FUT استفاده می کند. واحدهای فولیکولی به صورت جداگانه گرفته می شوند و فقط جای زخم های کوچک وجود دارد که به چشم غیر مسلح قابل توجه نیستند.

این باعث می شود که افرادی که مایل به بازگشت سریع به فعالیت های شدید هستند خوب باشد. FUE ممکن است برای افراد جوان تر یا کسانی که فقط تعداد نسبتا کمی گرافت دارند، مناسب باشد.

مزایا و معایب کاشت مو به روش FIT

این متد از کاشت مو فولیکول های مورد نیاز برای استفاده در فرایند پیوند مو به صورتی دستی و جداگانه از پشت سر جدا خواهد شد، این تکنیک شباهت های زیادی به روش FUE به منظور جداسازی جداگانه فولیکول ها دارد اما در عمل تفاوت های جزئی نیز وجود دارد.

فولیکول ها می توانند گروهی یا تک به تک جدا شوند، در زمان انجام کاشت مو به روش FIT بالغ بر هزار فولیکول مو می توانند استخراج شوند و برای کاشت مو آماده شوند. به دلیل عدم استفاده از بخیه و زخم در نتیجه عوارض زیادی نیز برای مراجعه کننده به همراه نخواهد داشت.

استفاده از کاشت مو به روش FIT به جلسات مکرر نیاز دارد و اگر در طی این فرایند تجربه کافی وجود نداشته باشد، ممکن است منجر به آسیب به ریشه شود زیرا خونریزی در ریشه مو اتفاق می افتد و به دلیل عدم خونرسانی به ریشه، فولیکول ها از بین بروند.

در این حالت علاوه بر از بین رفتن مو، فولیکول های برداشت شده نیز رشدشان متوقف می شود و سرانجام پس از نهایتا یک سال، موهایتان به شکل بسیاری بدی شروع به رشد می کنند که پشیمانی به بار می آورند.

بنابراین عزیزانی که قصد انجام کاشت مو را دارند، لطفا به کلینیک هایی مراجعه کنند که سابقه طولانی در این زمینه دارند و دارای جدیدترین فناوری و دستگاه در جهان و یک تیم متشکل از متخصصان مجرب هستند. بدیهی است نظر افرادی را که پیش از این در کلینیک مورد نظرتان، کاشت مو به روش FIT را انجام داده اند، حتما بپرسید.

این روش کاشت مو برای افرادی که موی کوتاهی دارند مناسب است و می تواند نتایج قابل قبولی را داشته باشد.

در مورد مزایای این روش، در کاشت مو به روش FIT نیازی نیست متقاضی بیهوش شود و کل فرآیند بدون درد انجام می گیرد. موهایی که در این روش بر روی پوست سر کاشته می شوند، صد درصد طبیعی هستند و تقریبا پس از سه ماه، شروع به رشد کردن می کنند.

در ابتدا شاید نازک و شکننده به نظر برسند اما پس از مدتی ریشه ها قوی تر می شوند. در این روش هم مراقبت های پس از پیوند مو، اهمیت بسیار زیادی دارد و باید برخی نکات قطعا رعایت شوند تا جراحی نتیجه مثبتی داشته باشد.

آیا تفاوتی بین نتایج کاشت مو به روش FUE و FUT وجود دارد؟

از نظر متد، چندان تفاوتی بین FUE و FIT وجود ندارد. متاسفانه، برخی پزشکان کاشت مو از اصطلاح «FIT» به عنوان ابزاری برای استفاده می کنند و سعی می کنند نسبت به FUE برجسته تر نشان دهند.

هر دو روش ترمیم مو با استفاده از یک ابزار برای استخراج پیوندهای واحد فولیکول از ناحیه اهدا کننده انجام می گیرد. این پیوندها سپس در نواحی گیرنده پیوند می خورند.

کاشت مو FIT نسبت به ترمیم مو به روش FUE بسیار ساده تر و بی دردسرتر است و صد البته هزینه های کمتری نیز به همراه دارد.

برای اکثر افراد مبتلا به ریزش مو، این روش ایده آل محسوب می شود اما افرادی که می خواهند مشکل طاسی را به روش طبیعی حل کنند، باید ترکیبی از تکنیک ها را انجام دهند تا بالاترین میزان موفقیت را تجربه کنند.

آیا می توان همزمان از روش کاشت مو FUT و FIT استفاده کرد؟

جواب بله است. ممکن است از این دو روش به صورت ترکیبی استفاده کرد. در صورتی که کاشت مو با ترکیبی از این دو روش انجام بگیرد، نتایج فوق العاده بهتر می شوند. با این حال این دو روش کم و بیش به هم شبیه هستند و در صورتی که از یک روش استفاده شود، چندان نیازی به سایر روش باقی نمی ماند.

در کل میتوان گفت تشخیص این مورد به عهده پزشک است و نمی توان بدون نظر تخصصی، نظر قطعی داد. بهتر است ابتدا با پزشک متخصص، یک مشاوره تخصصی انجام دهید.

تفاوتی در کیفیتی میان FIT و FUE وجود دارد؟

در هر دو روش، گرافت های کیفیت بالا پیوند داده می شوند تا به حداکثر زیبایی از طریق کاشت مو به دست بیاید. گرافت های با کیفیت بالا مواردی هستند که از ماندگارترین قسمت منطقه اهدا کننده بدست می آیند.

با این حال می توان گفت از منظر کیفیت، هر دو روش سطح بالایی از موفقیت را تضمین می کنند گرچه FUE هنوز هم در ایران و کشورهای حوزه خلیج فارس محبوب تر است.

هزینه های کاشت مو به روش FIT و FUE در ایران

هر دو روش به این دلیل که کیفیت و تراکم بالایی از موها را تضمین می کنند، قطعا هزینه های خاص خودشان را خواهند داشت. اینکه هزینه های کدام روش چگونه خواهد بود، بستگی به وضعیت مراجعه کننده دارد.

احتمال دارد در برخی شرایط فرد نیاز به گرافت ها و پیوندهای بیشتری داشته باشد، به همین خاطر قیمت ها هم متغیر خواهند بود. نیازی به ذکر این موضوع نیست که کیفیت کلینیک و مهارت پزشکان، همچنان فاکتوری مهم در تعیین هزینه های ناشی از کاشت مو به روش FIT و FUE در ایران محسوب می شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *