پوست و مو

درمان سیاهی آرنج و زانو

درمان سیاهی آرنج و زانو

درمان سیاهی آرنج و زانو

داشتن پوستی صاف و روشن آرزو و دغدغه همه افراد است. برخی از قسمت های پوست بدن که معمولا اکثر افراد از تیره شدن آن گلایه دارند، تیرگی و سیاهی آرنج و زانو است. معمولا این قسمت از پوست به دلیل خشکی پوست زیاد نسبت به سایر قسمت های دیگر بدن به سختی تیرگی آنها برطرف می شود.

درمان سیاهی آرنج و زانو

اما به این معنی نیست که هیچ راهکاری برای روشن کردن سیاهی آرنج و زانو  وجود نداشته باشد. شما با روش و راهکارهای مختلف می توانید سیاهی را برطرف کنید. این روش ها می تواند به صورت طبیعی یا با استفاده از کرم های شیمیایی باشد.

دریافت تخفیف نقدی خدمات کلینیک رز + مشاره رایگان

روش های رفع سیاهی آرنج و زانو

همانطور که می دانید پوست زانو و آرنج به دلیل داشتن پوستی ضخیم نسبت به سایر قسمت های بدن، معمولا بیشتر دچار تیرگی می شوند. همچنین پوست آرنج و زانو دارای چین و چروک های بیشتری است و به دلیل عدم وجود چربی در آن قسمت بسیار خشک هستند.

این ویژگی ها در آن ناحیه سبب می شود که این قسمت ها بیشتر دچار تیرگی شوند؛ اما شما با رعایت کردن برخی از نکات می توانید از سیاهی آرنج و زانو جلوگیری کنید. در ادامه درمان هایی در خصوص سیاهی زانو و آرنج را برای شما بازگو خواهیم کرد.

شما با استفاده از راهکار هایی طبیعی مانند استفاده از برخی روغن ها یا میوه هایی که حاوی ویتامین c بوده و منجر به روشن شدن پوست می شوند، می توانید استفاده نمایید. سپس بعد از مدتی نتایج فوق العاده آن را مشاهده خواهید کرد. همچنین برخی از افراد از لایه بردارهای قوی برای از بین بردن سیاهی آرنج و زانو استفاده می کنند.

یکی از روش های موثر در سیاهی آرنج و زانو، تهیه اسکراب با استفاده از شکر است. شاید این موضوع برای شما عجیب باشد اما شکر خاصیتی دارد که می تواند سلول های مرده را از سطح پوست پاک کند در نتیجه پوست شفاف تری را خواهید داشت.

 

درمان سیاهی آرنج و زانو

برای تهیه این اسکراب شما می بایست به مقدار مساوی شکر و روغن زیتون را باهم مخلوط کرده و به مدت زمان 10 الی 20 دقیقه روی سیاهی آرنج و زانو خود قرار دهید. سپس آن قسمت را بشویید با استفاده از این اسکراب پس از مدتی شاهد روشن شدن، سیاهی زانو و آرنج خود خواهید بود.

همچنین استفاده از جوش شیرین یکی دیگر از روش های موثر برای روشن کردن این نواحی تیره است. کافی است برای تهیه این ماسک از جوش شیرین و مقدار کمی شیر استفاده کنید؛ بنابراین برای تهیه این ماسک می بایست شیر را به میزانی به جوش شیرین اضافه کنید که جوش شیرین حالت خمیری پیدا کند.

شما باید این ماده خمیری شکل را به مدت 10 الی 20 دقیقه روی پوست خود نگه دارید سپس ان قسمت را شستشو دهید. برای مشاهده نتیجه مطلوب می بایست از این ماسک به مدت 2 ماه استفاده نمایید.

 رفع سیاهی آرنج و زانو با استفاده از لیمو

لیمو ترش به دلیل خاصیت سفید کنندگی که دارد، گزینه مناسبی برای درمان سیاهی آرنج (Dark Elbows) و زانو است… لیمو ترش علاوه بر داشتن خاصیت سفید کنندگی، می تواند پوست شما را لایه برداری کند. ویتامین c  موجود در لیمو، قابلیت لایه برداری پوست مرده از سطح سیاهی آرنج و زانو را خواهد دشت.

برای انجام این کار می توانید پنبه را به آبلیمو تازه آغشته نموده و به مدت 10 دقیقه ماساژ دهید سپس آن را به طور کامل بشویید معمولا مدت لازم برای مشاهده نتیجه مطلوب حدود یک الی دو ماه است.

استفاده از روغن نارگیل برای رفع سیاهی آرنج و زانو

روغن نارگیل به دلیل خاصیت مرطوب کنندگی که دارد،  باعث نرم تر شدن ناحیه زانو و آرنج می شود. همچنین روغن نارگیل حاوی ویتامین D بوده و می تواند گزینه خوبی برای رفع سیاهی آرنج و زانو باشد. کافی است شما قبل از حمام روغن نارگیل و آبلیمو را به قسمت سیاهی آرنج و زانو زده و به مدت 15 الی 20 دقیقه بر پوست خود ماساژ دهید. سپس آن قسمت را شستشو دهید، استفاده از این راهکار طبیعی می تواند علاوه بر لایه برداری و شفافیت سبب حفظ رطوبت در قسمت زانو و آرنج می شود.

استفاده از آلوئه ورا یکی از راهکار های طبیعی گیاهی برای از بین بردن سیاهی آرنج و زانو

آلوئه ورا خاصیت های درمانی زیادی برای پوست و زیبایی دارد. شما باید برگ آلوئه ورا را برش دهید تا از مایع ژله ای مانند برای رفع سیاهی آرنج استفاده کنید. این گیاه فوق العاده می تواند به راحتی پوست شما را ترمیم و بازسازی کند و علاوه بر این به روشن شدن پوست شما کمک بسیاری خواهد کرد.

شما باید به مدت 20 الی 30 دقیقه ژل آلوئه ورا را در قسمت سیاهی آرنج و زانو قرار دهید. این کار را باید دو الی سه بار در هفته تکرار کنید تا معجزه آن را برای رفع سیاهی زانو و آرنج مشاهده نمایید.

استفاده از اسکراب های لایه بردار برای رفع سیاهی آرنج و زانو

استفاده از برخی اسکراب ها کمک بسیار زیادی به رفع سیاهی زانو و آرنج شما خواهد کرد. این اسکراب ها می تواند به طور طبیعی یا به صورت کرم های لایه بردار شیمیایی تهیه و خریداری شوند. استفاده از اسکراب های طبیعی مانند شکر و آبلیمو می تواند بسیار تاثیرگذار باشد.

همچنین می توانید از اسکراب های موجود در داروخانه برای رفع سیاهی آرنج و زانو استفاده نمایید. در واقع اسکراب از دانه های درشت و ریزی تهیه شده است که به عنوان لایه بردار عمل می کنند. دانه های موجود در این پاک کننده ها سبب شده تا لایه های مرده از سطح پوست خارج شوند.

استفاده از کرم های مرطوب کننده جهت رفع سیاهی آرنج و زانو

در واقع یکی از علت هایی که سبب تیرگی آرنج و زانو می شود، خشکی بیش از حد این نواحی است که می بایست پس از شستشو به طور کامل نواحی با کرم مرطوب کننده ماساژ داده شود تا از این طریق رطوبت این نواحی حفظ و مانع از سیاهی آرنج و زانو شود.

همچنین به جای استفاده از کرم های مرطوب کننده می توانید از روغن های طبیعی مانند روغن زیتون یا روغن جوجوبا جهت مرطوب کردن پوست زانو و آرنج استفاده کنید. شما باید به طور مداوم این کار را تکرار کنید تا اثر بخشی بیشتری را در آن قسمت مشاهده کنید.

قبل از خواب و هنگام صبح از نرم کننده ها یا روغن طبیعی استفاده کنید. جهت حفظ رطوبت پسس از استفاده از نرم کننده ها یا روغن های طبیعی می توانید از جوراب های بلند استفاده کنید تا رطوبت به طور کامل در پوست جذب شود.

استفاده مکرر از مرطوب کننده ها از سیاهی آرنج و زانو جلوگیری کرده و در نتیجه شما به هیچ عنوان زانو و آرنج تیره نخواهید داشت.

در نتیجه، اگر زانو و آرنج شما تیره و سیاه شده است، جای نگرانی وجود ندارد. شما به راحتی می توانید در طی مدتی، سیاهی آرنج و زانو را به طور کلی برطرف کنید. برخی از افراد به پزشک متخصص پوست مراجعه می کنند تا با استفاده از کرم های لایه بردار سیاهی آرنج و زانو خود را رفع کنند.

برخی نیز با استفاده از چند روش آسان خانگی در صورت مداومت می توانند سیاهی آرنج را به طور کامل برطرف کنند. نکته ای که در این خصوص وجود دارد این است که شما بعد از استفاده از لایه بردار باید از کرم های مرطوب کننده استفاده کنید تا پوست دچار خشکی نشود.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *