پوست و مو

مراقبت های بعد از میکرونیدلینگ

مراقبت های بعد از میکرونیدلینگ

مراقبت های بعد از میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ به دلیل فرایند درمانی که دارد منجر به ایجاد جراحت هایی در پوست صورت شما خواهد شد. این گونه جراحت ها به دلیل کلاژن سازی بیشتر در سطح پوست ایجاد می شوند. در نتیجه به دلیل وجود جراحت های ایجاد شده پس از انجام میکرونیدلینگ شما باید مراقبت های ویژه ای را انجام دهید تا اثر بخشی بیشتر برای شما داشته باشد.

مراقبت های بعد از میکرونیدلینگ

گاهی اوقات ممکن است جراحت ها وارد شده بر صورت به دلیل عدم مراقبت های صحیح منجر به مشکلاتی نظیر عفونت های پوستی شود؛ بنابراین به مراقبت های بعد از میکرونیدلینگ بیشتر توجه داشته باشید. با ما در ادامه همراه باشید تا اطلاعاتی را در این خصوص در اختیار شما قرار دهیم.

دریافت تخفیف نقدی خدمات کلینیک رز + مشاره رایگان

آیا میکرونیدلینگ به مراقبت های پس از درمان احتیاج دارد ؟

این نوع جوانسازی پوست به دلیل سوزن های متعدد و ریزی که به صورت وارد می کند سبب بروز جراحت هایی در صورت شما خواهد شد به همین دلیل نمی توان بلافاصله پس از درمان روال عادی خود را در مراقبت از پوست داشته باشید. درنتیجه برای جلوگیری از بروز مشکلاتی در خصوص پوست صورت خود باید مراقبت های ویژه ای داشته باشید.

پس از انجام میکرونیدلینگ صورت شما به گونه ای است که انگار دچار آفتاب سوختگی شده و همچنین نسبت به قبل از انجام این جوانسازی پوست سفت تر و گرم تر شده است. این گرمی ایجاد شده به دلیل افزایش جریان خود در پوست صورت بوده و جای نگرانی خاصی وجود ندارد.

این گونه علائم معمولاً بعد از چند ساعتی بهتر خواهند شد اما به طور کلی باید 2 الی 3 روز مراقبت های پس از درمان شکل بگیرد تا به طور کامل بهبود یابد. پس از انجام میکرونیدلینگ پزشک متخصص به شما روش های مراقبت های پس از درمان را خواهد گفت تا شما بتوانید روند درمان و بهبودی را در منزل انجام دهید. بعد از سه الی چهار روز شما روال طبیعی خود را بدون هیچ مراقبتی طی خواهید کرد.

مراقبت های بعد از میکرونیدلینگ

پس از انجام میکرونیدلینگ چه مراقبت هایی را باید انجام داد ؟

به دلیل جراحت ها و آسیب های کوچکی که در سطح پوست شما ایجاد شده است باید مراقبت هایی را انجام دهید تا پوست صورت شما نتیجه رضایت بخشی  به جهت درمان مشکلات پوستی به همراه داشته باشد. مراقبت های بعد از این نوع جوانسازی پوست صورت شامل موارد زیر است:

تمیز نگهداشتن پوست صورت

شما باید به مدت 72 ساعت صورت خود را تمیز و بدون هیچ آلودگی نگه دارید. در ابتدا باید اطمینان حاصل کنید که دستان شما برای شستشو صورت کاملاً تمیز است. همچنین  بهتر است از پاک کننده های ملایم همراه با آب ولرم استفاده کنید تا جراحت های صورت شما ملتهب و تحریک نشوند سپس با یک حوله کاملاً تمیز صورت خود را خشک کنید.

بعد از بهبود زخم ها نیز باید به طور منظم هفته ای یک الی دو بار از براش های شستشو صورت استفاده کنید تا صورت شما به طور کامل از آلودگی ها پاک شده و حساسیتی را برای پوست صورت شما ایجاد نکند.

استفاده از سرم های مخصوص

برخی از سرم ها برای مراقبت های پس از انجام میکرونیدلینگ (microneedling) توسط پزشک توصیه خواهد شد که حاوی آنتی اکسیدان هستند. استفاده از این گونه سرم ها می تواند منجر به تسکین جراحت ها و همچنین کاهش التهاب پوست صورت شود.

بنابراین استفاده از این گونه سرم ها می تواند اثر بخشی بسیاری در روند درمان و مراقبت های پس از میکرونیدلینگ داشته باشد.

استفاده از کرم های آبرسان پوست صورت

ممکن است برخی افراد بعد از انجام میکرونیدلینگ پوست صورت آن ها خشک تر از حد معمول شود. برای جلوگیری از خشک شدن صورت و مرطوب نگهداشتن آن می توانید از کرم های آبرسان برای متعادل نگهداشتن پوست صورت خود استفاده کنید.

جهت مراقبت پوست صورت بعد از انجام میکرونیدلینگ از چه کارهایی باید خودداری کرد ؟

بعد از انجام این نوع جوانسازی پوست هیچگونه آلودگی نباید بر سطح پوست برخورد داشته باشد زیرا ممکن است باعث ایجاد التهابات پوستی و در نهایت منجر به عفونت شود. همانطور که می دانید بعد از انجام میکرونیدلینگ شما جراحت های کوچکی روی پوست صورت شما ایجاد می شود.

به همین دلیل شما نباید تا مدت 3 الی 4 روز صورت خود را آرایش کنید زیرا باعث بدتر شدن عارضه های پوستی شده و در نهایت به نتیجه دلخواه خود جهت درمان پوست صورت خود نمی رسید. استفاده از لوازم آرایشی ممکن است به لایه زیرین پوست نفوذ کرده و پوست شما را آلوده کند.

همچنین استفاده از برس ها می تواند سطح پوست شما را آلوده کرده و در نتیجه باعث بروز مشکلاتی در پوست شما شود. ورزش کردن بعد از انجام میکرونیدلینگ یکی از مواردی است که باید جدا از آن خودداری کنید. زیرا عرق کردن در هنگام ورزش و همچنین قرار گرفتن در فضاهای بدنسازی منجر به آلوده شدن پوست صورت شما خواهد شد در نتیجه باکتری های موجود در پوست می تواند مشکلات و عارضه های بیشتری را برای پوست شما به همراه داشته باشد.

یکی دیگر از مواردی که باید از آن خودداری کنید رفتن به استخر است. استخر به دلیل مواد تمیز کننده ای که برای ضدعفونی کردن آب استفاده می کند، برای پوست شما مضر بوده و همچنین به دلیل عمومی بودن این گونه مکان ها ممکن است آلودگی و میکروب هایی که در آب وجود دارد سبب عفونت پوستی شود.

آیا استفاده از کرم های ضد آفتاب می تواند از پوست صورت بعد از انجام میکرونیدلینگ مراقبت کند ؟

یکی از مراقبت های مهمی که باید بعد از میکرونیدلینگ انجام دهید استفاده از کرم های ضد آفتاب است. اگر شما پوست صورت چربی دارید بهتر است از کرم های ضدآفتاب بدون چربی استفاده کنید. پزشکان توصیه می کنند از کرم های ضد آفتاب نه فقط پس از انجام میکرونیدلینگ بلکه همیشه به عنوان یکی از عادت روزانه خود از آن در خصوص پوست صورت خود بهره بگیرید.

استفاده مداوم از کرم ضد آفتاب می تواند از بسیاری از مشکلات پوستی جلوگیری کند. همچنین برای جلوگیری از نور خورشید بر صورت خود می توانید از عینک های آفتابی یا کلاه های لبه دار استفاده کنید تا آفتاب باعث تحریک کردن جراحت های پوست صورت شما نشود.

در نتیجه، بعد از انجام دادن این نوع روش جوانسازی پوست باید مراقبت های ویژه ای جهت حفاظت از آن صورت بگیرد تا به نتیجه دلخواه خود برسید. همچنین رعایت کردن نکات بهداشتی بعد از انجام میکرونیدلینگ سبب جلوگیری از عارضه های احتمالی خواهد شد.

شما همواره باید به نکات بهداشتی پوست توجه داشته باشید تا در هیچ مرحله ای پس از درمان دچار آلودگی و باکتری بر سطح پوست خود نشوید زیرا ایجاد باکتری پس از میکرونیدلینگ سبب بروز مشکلات خطرناکی مانند عفونت های پوستی خواهد شد در نتیجه شما باید به طور اصولی پوست خود را تمیز نگهداشته و از بسیاری از عوامل که منجر به آلودگی پوست می شود، خودداری کنید.

شما اگر نکات بهداشتی پس از انجام میکرونیدلینگ را رعایت کنید به نتیجه دلخواه مانند داشتن پوستی صاف، پوست با استحکام و بدون هیچ جای لکی را خواهید داشت. در صورتی که به مراقبت های پس از درمان توجه نداشته باشید ممکن است علاوه بر حل نکردن مشکل پوستی خود دچار بسیاری از مشکلات دیگر مانند عفونت های پوستی خطرناک شوید.

پزشک متخصص پوست بعد از انجام میکرونیدلینگ توصیه های مهمی را برای شما خواهد داشت تا شما بتوانید به طور اصولی از پوست خود بعد از انجام این نوع جوانسازی پوست مراقبت کنید.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *